Elleri ve bacakları kına macunu ile boyamak veya Mehandi uygulamak Hindistan, Pakistan ve birçok Arap ve Asya ülkesinde popülerdir. Aynı zamanda kültürümüzün ve geleneğimizin bir parçasıdır. Hanımlar, evlilik, parti gibi durumlar için kendilerini sanatsal mehndi tasarımlarıyla süslüyor ve hatta ofise bile takıyorlar. Bugünlerde kırmızı kına, siyah kına, taşlı mehandi, süslemeler vb. gibi farklı mehndi türleri mevcuttur..

Tasarımcı MehndiSanatçı: Drashti Velani

Mehandi tasarımlarını süslemek veya geleneksel tutmak için çeşitli renk tonları da kullanılır. Eller mehndi tasarımları ile harika görünüyor ve geçici dövme tasarımları olarak çok popüler olan yabancı ülkelerde hızlı bir şekilde yakalanan bir trend..

Geleneksel Tasarımcı Mehndi Tasarımları:

Resimlerle eller için en iyi 15 tasarımcı mehndi tasarımına göz atacağız.

1. Gelin Tasarımcısı Mehandi:

Gelin Tasarımcısı MehandiSanatçı: mehndibyhayat

Bir Hint düğünü için olmazsa olmaz, çarpıcı tasarımcı mehndi tasarımları ve desenleri ile tam eller ve bacaklar tasarlıyor. Düğün geleneğinin bir parçası olarak ayrı bir Mehandi töreni var. Bu gelin mehndi, bir gelin ve damadın avuç içi tasarımına ve ellerin her yerinde karmaşık tasarıma sahiptir. Bu, Kuzey Hindistan’daki bir Hintli gelin için tamamen geleneksel bir tasarım. Kınanın koyu rengine uygun güzel kırmızı veya bordo bileziklerle gelin her yönüyle mükemmel.

2. Geometrik Tasarımcı Mehndi:

Geometrik Tasarımcı Mehandi

Geometrik tasarımlar belirli bir simetriye sahiptir ve gerçekten göz alıcı ve güzel olan net desenlere sahiptir. Bu geometrik tasarımcı Mehandi, avuç içlerinde onu tamamen dolduran üçgen ve elmas desenlere sahiptir. Tasarımlar, geometrik tasarımı tamamlayan doğrusal desenlere sahip üçgenlerin yanı sıra ters üçgenlere sahiptir. O kadar güzel desenlenmişler ki, bu geometrik tasarımcı Mehandi, batı giyiminde olduğu gibi çok moda..

3. Geleneksel Çiçek Mehndi Tasarımı:

Geleneksel Çiçek Mehndi TasarımıSanatçı: Akshi Gada

En çarpıcı tasarım, geleneksel küçük çiçekler mehndi tasarımıdır. Tasarımı öne çıkaran yol, bu tasarımdaki boşluklardır. Desen arka taraftadır, karmaşık bir tasarıma sahiptir. Bu tasarımın tam güzelliği, merkezdeki ana motifte yatmaktadır. Bilekte bileklik gibi bajuband deseni vardır. Ayrıca, parmaklar da tamamen yapraklarla tasarlanmıştır..

4. Karmaşık Tasarımcı Mehendi:

Karmaşık Tasarımcı MehendiSanatçı: Akshi Gada

Tasarımcı öğelerinde çok yüksek olan bu tam el karmaşık detaylı tasarımcı Mehendi. Tasarım, en küçük ayrıntılara sadık kalınarak yapılır ve tasarım ve iş kendilerini anlatır. Tasarım, mehndi tasarımını tamamlayan güzel uzantılara sahip çiçek motifleri ve yaprak motiflerine sahip olabilir. Bu, Mehandi’deki karmaşık kapsamlı tasarımlar nedeniyle herhangi bir gelin için mükemmeldir..

5. Arapça Stil Tasarımcısı Mehndi Tasarımları:

Arapça Stil Tasarımcısı Mehndi TasarımlarıSanatçı: Drashti Velani

Çarpıcı, bu güzel Arap tasarımcılar Mehandi’nin tasarladığı kelimedir. Bunun sahip olduğu güzel sanat formuna vurulabilir. Arapça mehendi tasarımları o kadar popüler hale geldi ki, çeşitli tasarımları ve farklı motifleri için tercih ediliyorlar. Geniş noktalara, çizgilere ve desenlere sahip çeşitli çiçek, tavus kuşu ve asma motifleri bu muhteşem mehndi tasarımını tamamlıyor.

6. Geleneksel Motifli Tasarımlar:

Tasarımcı Kına TasarımıSanatçı: Prachi Doshi

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, tasarım geleneksel bir görünüme sahiptir. Kullanılan tasarım, desen ve Swastik. Karmaşık ayrıntılar ölçülür ve aynı düzgün bitiş ve simetri için yapılır. Bu çok güzel ve sabırlı bir sanat eseri.

7. Rajasthani Tasarımcısı Mehandi:

Rajasthani Tasarımcısı MehandiSanatçı: Akshi Gada

Bu tasarım gelinler arasında moda. Çok karmaşık ve zaman alıcıdır. Ancak Mehandi büyüleyici bir şekilde güzel olduğu için sonuç her zaman ve çabaya değer. Bu tasarımcı mehndi tasarımı, bir gelinin özel gününde mükemmel bir bayan gibi görünmek istediği şey olabilir..

8. Tavus Kuşu Motif Tasarımcısı Mehndi:

Tavuskuşu Motif Tasarımcısı Mehndi

Tavus kuşu en güzel ve zarif kuştur ve dünyanın her yerindeki Mehandi sanatçılarına ilham kaynağı olmuştur. Tasarım avuç içinde güzel bir şekilde vurgulandığından, aynı zamanda en sevilen motiftir. Peacock, tüm dünyada mehndi ve dövme sanatçılarına ilham veriyor. Tasarım, merkezi motifi tamamlamak için karmaşık tasarımlarla tamamlandı. Bu çarpıcı bir zarif tasarım.

9. Bileklik Stili Tasarımcısı Mehndi Tasarımları:

Bileklik Stili Tasarımcısı Mehandi

Bileklik tarzında karmaşık tasarımlara sahip merkezi dairesel tasarım, bu tasarımın öne çıkan özelliğidir. Bu, duruma bakılmaksızın gösteriş yapılabilecek bir tasarımcı mehndi. Bileklik stili de benzersiz ve çok zarif. Bileklerdeki ve parmaklardaki ek tasarım, etnik kökene sahip olmasına rağmen modern görünmesini sağlar. Bu tarz son zamanlarda çok popüler oldu.

10. Zengin Çiçek Tasarımcısı Mehendi:

Zengin Çiçek Tasarımcısı MehendiKaynak: Juvy Mehndi

Bu, güzel bir zengin mehndi tasarımı ve görünüm ve his açısından tamamen tasarımcı. Ellerin her yerinde çarpıcı, zengin ve ağır işlenmiş karmaşık çiçek ve yaprak motifleri, dağınık görünmemek ama inanılmaz güzel görünmek için yapılmıştır. Desenler, ince ve kalın çizgiler ve desenlerin bir karışımına sahip olacak şekilde yapılmıştır. Bu, diğer bayram günlerinde olduğu gibi bir gelin için de mükemmeldir. Bu kadar sabır ve karmaşıklıkla yapılan çiçek mehndi desenleriyle asla yanılmazsınız..

11. Güzel Tasarımcı Mehndi Tasarımı:

Güzel Tasarımcı Mehndi TasarımSanatçı: Ushma Panchal

Bu, çok sevilen deseni betimleyen güzel bir Mehandi tasarımıdır. Çarpıcı çiçek sadece bir motif gibidir, ancak ellerin ve avuç içlerinin her yerindedir. Bu, Mehandi için olağan bir tema değil, kendi içinde çok benzersiz.

12. Kalp Şeklinde Tasarımcı Mehandi:

Kalp Şeklinde Tasarımcı Mehandi

Kim bir Mehandi tasarımı olarak bir kalbi sevmez? Kalp şeklindeki mehndi tasarımları, her bir ele çizilmiş iki yarım kalple kalbi mükemmel bir simetri içinde tamamlayarak ellerde güzel görünür. Bu doldurulmuş görünmüyor ve aslında çok temiz görünüyor. Bu özel tasarımın birden fazla kalbi var, kalp içinde kalp tasarımları, ancak eldeki mükemmel simetriye sahip, bu tasarımı kadınlar arasında süper bir hit haline getiriyor.

13. Farklı Güzel Tasarımcı Mehndi:

Farklı Güzel Tasarımcı Mehandi

Ayna yansıması mehndi tasarımları modaya uygun, ancak her iki elde de tamamen farklı olan mehndi tasarımları muhteşem görünüyor. Bu, tasarımları denemek isteyen ve Mehandi’yi seven kadınlar için tek tasarımcı Mehandi. Bu özel tasarımda bir el orta kola kadar tasarlanmıştır, diğeri ise sadece bilek için tasarlanmıştır. Harika tasarımcı efektleriyle iki elinizde güzel bir şekilde tasarlanmış bu modeller harika görünüyor. Bu harika görünüyor ve kendine has bir çekiciliği var.

14. İsim Tasarımcısı Mehendi:

İsim Tasarımcısı MehendiSanatçı: Akshi Gada

Parmaklarda güzel karmaşık tasarımlarla ellerin ön kısmına basılmış tek bir yolda dolaşan güzel desenler güzel görünüyor. Bu dolanmış tek yol tasarımcısı mehndi çekici görünüyor ve her durum için uygundur. Bu tamamen soyut bir tasarım olabilir veya Arapça temalı tasarımcı tasarımı olabilir..

15. Baby Shower Mehndi Tasarımları:

Baby Shower Mehndi TasarımlarıSanatçı: Priyanka

Bu mehndi tasarımının farklı bir versiyonudur. Bu ellerde yapılabilir. Bu güzel bir bebek ve anne modeli. Bu çok ana akım değil ama günümüzün mehndi tasarımlarından farklı bir tasarımcı bakış açısına sahip..

genel bakış:

Mehndi tasarımları, farklı özellikler olduğu ölçüde özeldir: gelin, şenlikli, dini, geleneksel, modern, şık, çağdaş, vb. Motifler ve tasarımlar herhangi bir hayal gücüne kadar gidebilir ve herhangi bir boyuta gidebilir. kişinin kol ve bacaklarındaki tasarımın uzunluğu. Geleneksel ama modern tutmak, bu tasarımcı mehndi tasarımlarını öne çıkaran şeydir..