Mehndi tasarımının birçok stili ve varyasyonundan, birçok kadının dikkatini çeken özel bir stil, Khafif mehndi tasarımlarıdır. Arapça kelime Khafif karmaşık anlamına gelir. Bu mehndi tasarımları, motiflerin içinde yapılan detaylandırma ve detaylandırmaya daha fazla odaklanır. Desenler hassasiyetle yapılır, bu tarz mehndi tasarımını nişan veya gelin mehndi tasarımları için ideal bir seçim haline getirir..

khafif mehndi tasarımları

Bir Khafif mehndi tasarımı oluştururken mükemmelliği elde etmek için, detaylandırma deneyim gerektirdiğinden bir profesyonelden yardım almak esastır. Bu mehndi stili, ayakların yanı sıra ellerin önüne ve arkasına da uygulanabilir. Bu tasarım stilini sadece parmaklara uygulamayı seçen kadınlar var. En eşsiz ve en yeni Khafeef mehndi tasarımlarından bazılarına bir göz atalım.

Düğünler için Güzel Khafif Mehndi Tasarımları:

Ellerinizi süslemek ve genel kıyafetinize daha fazla güzellik katmak için kullanabileceğiniz en yeni Khafif Mehndi Tasarımlarına göz atalım.,

1. Desenli Khafif Mehandi Tasarımları:

Desenli Khafif Mehandi Tasarımları

Çiçek desenlerinden ilham alan bu khafif mehndi tasarımı, detaylandırmayı tamamen yeni bir seviyeye taşıyor. Tasarım çok karmaşık ve harika bir Mehandi sanatçısıyla, bu süper vuruş deseninde asla yanlış gidemez. Genel olarak benzer bir görünüm elde etmek için bu tasarımı ellerinizin arkasına da uygulayabilirsiniz..

 • Hangi İşlev için Uygun: Bu tasarım nişan ve düğünler için uygundur..
 • Şununla eşleştirin: Ağır tasarımlı geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

2. Geometrik Khafif Mehendi Tasarımları:

Geometrik Khafif Mehendi Tasarımları

Bu mükemmel simetrik ve güzel karmaşık geometrik Khafif mehndi tasarımı, ellerde sadece saf bir sihirdir. Keskin elmas şekilleri serisi, avuç içindeki tasarımı tamamen telafi ediyor. Daha sonra parmaklarda bir dizi mükemmel asma tasarımıyla birleştirilirler. Tasarım, bileğinde bir çiçek bulunan tamamlanmış bir asma ile tamamlanır. Tasarım, avuç içi kadar ayaklarda da yeniden oluşturulabilir. Tasarımdaki detaylar çok çekici ve güzel.

 • Hangi İşlev için Uygun: Partiler ve festivaller için uygun.
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin.

3. Dairesel Aralıklı Khafif Mehandi Tasarımları:

Dairesel Aralıklı Khafif Mehandi Tasarımları

Bu Mehandi tasarımıyla ilgili çarpıcı olan şey, elin arkasındaki boşluğun kullanılma şeklidir. Uçlarında yaprakları olan dairesel desen dolgun görünüyor, ancak çok aralıklı ve bu nedenle çok ağır veya ayrıntılı görünmüyor. Tasarım, çiçek yaprakları ile parmaklarda daha da tamamlandı. Merkez parçası olarak farklı bir çiçek veya mandala stili de yaratabilirsiniz. Tasarım minimalist ama çok güzel ve iyi yerleştirilmiş.

 • Hangi İşlev için uygundur: Festivaller veya ara sıra uygulama için uygundur.
 • Şununla eşleştirin: Batılı veya geleneksel herhangi bir kıyafetle eşleştirin.

4. Gujarati Khafeef Mehandi Tasarımları:

Gujarati Khafeef Mehandi Tasarımları

Eşsiz tasarımları ile tanınan bu khafif tasarımları, Hindistan’ın Gujarat eyaletinden esinlenmiştir. Muhteşemler ve bu tasarımların taze görünmesini sağlayan çok soyut ve çağdaş desenlerden yararlanıyorlar. Motifler, aradaki net ince boşluklarla vurgulanır. Bu nedenle desenler öne çıkıyor ve ellerde güzel görünüyor. Benzer detaylara sahip tasarım ellerin arka kısmına da uygulanabilmektedir..

 • Hangi İşlev için Uygun: Nişan veya düğün için uygun.
 • Şununla eşleştirin: Ağır geleneksel kıyafetler veya Hint-Batı ile eşleştirin.

5. Aynalı Khafeef Mehndi Tasarımları:

Aynalı Khafeef Mehndi Tasarımları

Sözcüğünden de anlaşılacağı gibi, Mehandi tasarımı her iki eldeki bir ayna görüntüsüdür. Tasarım ve desen, her iki elde de aynıdır ve her biri diğerinin ayna görüntüsüdür. Karmaşık ayrıntılar, tasarımdaki aynı tekdüze bitiş için ölçülür ve buna göre yapılır. Simetri ve bağlamların ve boşlukların harika kullanımı, bu tasarımı öne çıkaran anahtardır. Avuç içlerinin arkasına benzer bir mehndi tasarımı stili uygulayabilirsiniz..

 • Hangi İşlev için Uygun: Festivaller veya aile işlevleri için uygun.
 • Şununla eşleştirin: Hint batısı veya geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

6. Detaylandırma Khafif Tasarımları:

Detaylandırma Khafif Tasarımları

Bu detaylı Mehandi tasarımlarında iki şey göze çarpıyor. Bu, Mehandi’de çok yüksek bir ayrıntı düzeyine sahiptir ve bu nedenle ellerde güzel görünür. Tasarım olabildiğince karmaşık ve aynı zamanda mükemmel bir gelin mehndi modeli olabilir. Diğer bir şey ise, çok net ve canlı, ancak en küçük ayrıntıya sahip tasarımdaki parlaklık ve parlaklık. Bunu daha hayırlı görünümlü bir tasarım yapmak için davul, fil, gamalı haç veya diğerleri gibi motifler eklenebilir..

 • Hangi İşlev için Uygun: Düğünler veya yeni evli kadınlar için uygundur.
 • Şununla eşleştirin: Saree ve lehenga choli gibi geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

7. Modern Ancak Geleneksel Khafif Mehandi Tasarımları:

Geleneksel Khafif Mehandi

Geleneksel ama çağdaşın hoş bir karışımı, bu karmaşık khafif mehandi tasarımıdır. Merkezi tasarımın simetrisi ve parmaklardaki iğneye benzer hassasiyet, bunu tamamen harika bir ayrıntılı khafif Mehandi tasarımı yapıyor. Bu mandaladan ilham alan bir tasarımdır. Bu tasarımı ek detaylarla ayaklarınıza veya avucunuza da uygulayabilirsiniz..

 • Hangi İşlev için Uygun: Festivaller ve partiler için uygun.
 • Şununla eşleştirin: Batılı veya geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

8. Tavus Kuşundan İlham Alan Khafif Tasarımları:

Tavus Kuşundan İlham Alan Khafif Tasarımları

En karmaşık tasarımlardan biri, her yerinde hassas işlemeli hoş bir tavus kuşunun merkez motifidir. Tasarım tam dolu olabilir veya aralıklı olabilir, böylece tavus kuşu motiflerini vurgular. Bu tasarım, khafif tarzında enfes mehndi’nin çarpıcı bir örneğidir. Yakın bir aile dostunuzun veya akrabanızın düğünü için bu tasarımı ellerinizin arkasına uygulayın..

 • Hangi Fonksiyona Uygun: Partiler ve aile etkinlikleri için uygun.
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı veya geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

9. Fas Khafif Mehandi Tasarımları:

Fas Khafif Mehandi Tasarımları

Khafif mehandi tasarımları çeşitli tasarımlar, stiller, şekiller ve desenlerde gelir. Fas çinilerini temsil eden desen, küçük çiçekler ve yoğun olarak kullanılan çizgilerle çok detaylı. Tasarım iyi aralıklı ve ellere bir bakış göze çok hoş geliyor. Avuç içi ve ayaklara da benzer bir tasarım stili uygulanabilir..

 • Hangi İşlev için Uygun: Arkadaş canlısı partiler ve aile işlevleri için uygun.
 • Şununla eşleştirin: Batılı veya geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

10. Bacaklar için Çiçekli Khafif Tasarımları:

Bacaklar için Khafif mehndi Tasarımları

Bacaklardaki bu çarpıcı çiçekli khafif tasarımları, özel gününde bir gelin için mükemmeldir. Bu tasarım, yıldızlarla detaylandırılmış asimetrik desenlerde bacak üzerinde çalışan güzel çiçeklere sahiptir. Ayrıca, ayakların her tarafına yeterince yayılmış küçük çiçek sarmaşıkları ile tasarım tamamlanmaktadır. Ayaklara uygulanan bu tasarım avuç içi arkasına da uygulanabilmektedir..

 • Hangi İşlev için Uygun: Bu tasarım nişan, düğün veya festivaller için uygundur..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı veya geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

11. Geri El Khafif Tasarım İhtişamı:

Geri El Khafif Tasarım İhtişamı

Mükemmel eğriler, küçük çiçek motifi tasarımları ve her iki eldeki kesin tasarım, bu khafif tasarım mehandi’sinde öne çıkan özelliklerdir. Ellerin, parmakların ve bileğin her yerindeki detaylar nefes kesici derecede güzel. Farklı bir görünüm elde etmek için benzer eğrilerde çiçekler veya diğer desenler kullanarak bu tasarımı yeniden oluşturabilirsiniz..

 • Hangi İşlev için Uygun: Nişan ve aile işlevleri için uygun.
 • Şununla eşleştirin: Geleneksel veya Hint-Batı kıyafetleri ve bazı tıknaz mücevherlerle eşleştirin.

12. Sadece Parmaklar Khafif Tasarımları:

Sadece Parmaklar Khafif Tasarımları

Adından da anlaşılacağı gibi, bu yalnızca parmakları tamamen kaplayan karmaşık bir şekilde tasarlanmıştır. Bu büyüyü parmaklara işlemek için çiçek motifleri, dokular, desenler, çizgiler, noktalar vb. kullanılabilir. Bu Mehandi görünümünü batı kıyafetlerine de uygulayabilirsiniz. Kına lekeli parmaklar güzel görünüyor. Bu karmaşık tasarımı parmaklarınızın ön tarafına da uygulayabilirsiniz..

 • Hangi Fonksiyona Uygun: Partiler veya festivaller için uygun.
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı veya geleneksel kıyafetlerle birlikte güzel bir bileklikle eşleştirin.

13. Büyülü Çiçek Khafif Tasarımları:

Büyülü Çiçek Khafif Tasarımları

Bu çiçek khafif mehndi tasarımı minimalisttir, ancak çiçeklerde ve diğer çiçek tasarımlarında tam detaylarla genel bir görünüm sağlar. Çiçekler, parmak uçlarında küçük bir dairesel motifle birleştirmek için eğriler kullanılarak bilekten avuç içine yayılır. Bu mehndi tasarımı, farklı çiçek stilleri kullanılarak yeniden oluşturulabilir ve ayrıca avuç içi ve ayakların arkasına da uygulanabilir..

 • Hangi işlev için uygundur: Bir parti veya aile işlevi için uygun.
 • Şununla eşleştirin: En sevdiğiniz salwar kameez veya kurta ile eşleştirin.

14. Sırttaki Khafif Tasarımları:

Sırttaki Khafif Tasarımları

Noktalar ve yapraklarla birlikte sonuna doğru daha küçük çiçeklere sahip olan sarmaşıkların yayıldığı bir merkez parçası olarak bir çiçek kullanılmıştır. Bu, kesim bluzlar ve derin u boyunlu üstlerle iyi gider. Ayrıca bu tasarım için daha detaylı bir çiçek stili kullanabilir veya kollarınız için daha küçük bir versiyon oluşturabilirsiniz..

 • Hangi Fonksiyona Uygun: Nişan, parti veya aile işlevleri için uygundur.
 • Şununla eşleştirin: Derin kesim boyunlu bir bluz veya kameez ile birlikte bir gerdanlık kolye ile eşleştirin.

15. Mesh ve Bantlı Desen Khafif Tasarımı:

Mesh ve Bantlı Desen Khafif Tasarım

Avuç içi, ağın her tarafında çiçekler oluşturan dört çiçek nokta ile tanımlanmış ağ detayına sahiptir. Bu, avucun üst kısmını oluşturur. Bileğin yan tarafında desenli yarım daire bant deseni bulunmaktadır. Parmaklarda ayrıca tasarımı tamamlayan ağ ve bant deseni bulunur. Daha samimi işlevler ve etkinlikler için bu tasarımı avuçlarınızın arkasında yapın.

 • Hangi Fonksiyona Uygun: Nişan ve şenliklere uygun.
 • Şununla eşleştirin: Tam kollu kıyafetlerle veya geleneksel bir kıyafetle eşleştirin.

Khafif Mehndi Tasarımı için Ek İpuçları:

 • Şimdi, Mehndi’nizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için bazı ipuçları ve püf noktaları hakkında bilgi edinmek için Khafif mehndi tasarımları hakkında biraz ilham aldık.,
 • Size en uygun tasarımı bulmak için internette biraz araştırma yapın.
 • Tasarımları denemekten ve kendi dokunuşunuzu eklemekten çekinmeyin..
 • Bir mehndi konisini kullanma konusunda çok iyi değilseniz, tasarımınızın mükemmel görünmesini sağlayacağından lütfen bir profesyonelden yardım alın..
 • Kurutulmuş mehndi üzerinde bir kireç ve şeker karışımı kullanın, çünkü mehndi’nin daha uzun süre elinizde kalmasına yardımcı olacak ve bu da dolaylı olarak daha koyu bir leke elde etmenize yardımcı olacaktır..
 • Sağlıklı cildinize reaksiyona neden olabileceğinden, kimyasal infüze edilmiş mehndi konileri kullanmaktan kaçının..

genel bakış:

İnternette ve diğer birçok kaynakta birden fazla stil ve mehndi tasarımı türü vardır, ancak tasarımlar durum için çok ağır veya çok basittir. Bu, Khafif mehndi tasarımları kurtarmaya geldiğinde. Tasarımlar, mükemmel bir şekilde detaylandırıldığı ve tercih edilen herhangi bir vücut bölgesine uygulanabildiği için aile işlevlerine olduğu kadar festivallere de uygundur. Tek yapmanız gereken, istediğiniz mehndi tasarımının karmaşıklığını kolayca elde etmek için ince uçlu bir koni ve biraz alıştırma yapmak..