Punjabi kadınları olağanüstü güzelliği, zarafeti ve baştan çıkarıcı çekiciliği ile tanınırlar ve ellerine mehendi tasarımları eklerlerse onlara daha zarif bir görünüm verir. Pencap işlevlerinde, bu sanat eserleri, kadınlara geleneksel bir görünüm kazandıran eller, bacaklar ve vücudun diğer kısımlarında görülebilir..

Genellikle bunlar için yapılan çeşitli dekoratif desenler vardır. Bunlar ayrıca genellikle dirseklere kadar uzatılır ve bazen bunlar bileklere ve hatta omuzlara kadar ağ benzeri bir desende uzatılır..

Punjabi Mehndi Tasarımlarının En İyi Koleksiyonu

20 En Son Punjabi Mehndi Tasarımları Görüntüleri:

İşte en iyi resimlerle en son Punjabi mehndi tasarımlarımıza bakın. Sevdiğinizi seçin ve 2021’de tüm durumlar için ellerinizi daha güzel hale getirin..

1. Çiçek Mehndi Tasarımları Sırt İçin:

Sırt İçin Çiçek Mehndi Tasarımları

Pencaplı haneler, aile etkinliklerinin çoğu için mehandi yaparlar; Bu tasarım, nokta deseni ile birlikte çiçek ve yaprak deseni ile kaplanmıştır ve çiçeklerin içine bir gölge verilmiştir. Bu tarz tasarımlar derin yakalı elbise ile geleneksel giyinme ile iyi olacaktır..

2. Geleneksel Pencap Mehndi Tasarımı:

Geleneksel Pencap Mehndi Tasarımları

Bu, motifler ve koyu renkli kına ile geleneksel bir mehendi tasarımı Punjabi’dir; bu tür tasarımlar herhangi bir parti veya fırsat için yapılabilir. Bu mehendi tasarımı Anarkalı takım elbise ve lehçelerle iyi olacak ve ellerin güzel görünmesi için koyu renkli oje uygulayabilir..

3. Pencap Haneleri için Mehandi:

punjabi mehndi tasarımları koleksiyonu

Çiçek tasarımı asla modası geçmiyor gibi görünüyor; çiçeklerin ellere kazındığı yenilikçi yöntemler muhteşem. Mango desenli Arap çiçek tasarımları tek kelimeyle güzel ve parçanın geri kalanı, içinde gölgeli tek bir büyük çiçek ile dekore edilmiştir..

4. Çiçek Pencap Kına Tasarımı:

Çiçek Pencap Kına Tasarımı

Bu basit bir çiçek kına motifi, kız gecesi partiniz için bu kolay şık mehndi sanat eserlerini deneyebilir. Bu tasarım, sıradan bir partiden lüks bir evliliğe kadar her durum için mükemmeldir. Avuç içi ortasında boş alan bırakarak farklı bir tasarımdır..

5. Pencap Kına Sanatı:

punjabi mehndi eller tasarlar

Bu, dirseğe kadar uzanan her iki el üzerinde ağır bir tasarımdır. Birkaç dairesel desen, çiçek ile karıştırılır ve tüm parmaklara büyük bir tasarım verilir. Bu tür Punjabi mehndi tasarımları, ünlü festivaller ve etkinlikler için başvurmayı tercih ediyor..

6. Tavus Kuşu Punjabi Mehndi Eller İçin Tasarımlar:

Peacock Punjabi Mehndi Eller İçin Tasarımlar

Bu tavus kuşu Mehdi tasarımı, eller için kullandıkları çoğu gelenek için oldukça popüler olan nokta motifleri, ağ ve zincir işlerine sahip en popüler tasarımdır. Tasarım için daha şık ve modaya uygun bir görünüm oluşturmak için Rhinestones parıltı ve gövde yapıştırıcısı kullanılabilir.

7. Durumlar için Mehndi Tasarımları:

Günler için Mehndi Tasarımları

Punjabi mehndi tasarımları benzersizdir ve Pencap kültürünü ve mirasını yüceltirler; Bu tasarım bir örgü deseni Mehandi ile kaplar. Bu tür Punjabi mehndi tasarımları, geleneksel durumlar ve gelin partileri için de oldukça popülerdir..

8. Renkli Mehndi Pencap:

son punjabi mehndi tasarımı

Bu başka bir basit ve muhteşem mehendi tasarımıdır, oysa bu mehendi tasarımını uygulamak şık bir görünüm verir. Punjabi mehndi tasarımları tamamen karmaşık ve ağır tasarımlarla ilgilidir ve minimalist ve zarif bir kombinasyona sahiptir, bu tasarım için güç dolu bir kombinasyondur..

9. Kalp Kına Tasarımı:

Kalp Kına Tasarımı

Kalp mehendi tasarımı asla modası geçmiyor gibi görünüyor. Yenilikçi tasarım; kalplerin ellere kazındığı yer muhteşem. Dekoratif geleneksel formatlar diğer mango motifleriyle yapılabilir ve dirseklere veya omuzlara veya üst kollara kadar gerilebilir..

10. Eller İçin Tavus Kuşu Mehandi:

Eller İçin Tavus Kuşu Mehandi

Tavus kuşu, birçok gelin kınası mehendi tasarımında görülen çok popüler bir motiftir. Karmaşık tavus kuşu desenleri yetenekli eller gerektirir ve yeni başlayanlar için değildir, ancak az pratikle evde uygulamak kolay olacaktır ve tasarım bazı pırıltılar kullanılarak vurgulanabilir..

11. Ayaklar İçin Glitter Kına Tasarımları:

punjabi mehndi ayaklar için tasarımlar

Glitter Punjabi Mehandi, günümüzde çok sevilen ve talep edilen yeni uygulamalardan biridir. Diğer Mehendi tasarımından daha muhteşem görünüyor; Başkalarının daha fazla dikkatini çekmeyi tercih edenler, bu ışıltılı renkleri ve ışıltıları geleneksel bir tasarım üzerinde rahatlıkla kullanabilirler..

12. Koyu Kına Tasarımı:

mehandi tasarım punjabi

Paisley kalıp mehendi tasarımları inanılmaz derecede karmaşık görünebilir, ancak aslında hemen hemen her seviyeye uygun bir çizim projesidir. Bu güzel ve gelin mehndi tasarımı eller ve bacaklar için şal deseni yerine çiçek ve yaprak desenini kendi tercihlerine göre kullanabilir.

13. Bacaklar Mehandi Tasarımları:

Bacaklar Mehandi Tasarımları

Bu tür tam ayaklı kına tasarımı, aşırı miktarda siyah renk için gerçekten harika görünüyor ve kırmızı ışıltılı parıltılar tasarıma daha fazla çekicilik katabilir. Tasarım oldukça karmaşık ve aynı zamanda karmaşıktır. Bu, daha zarif görünmesi için herhangi bir çiçek motifi veya geometrik desenle olabilir..

14. Çiçek ve Paisley Kına Deseni:

Çiçek ve Paisley Kına Deseni

Bu, yüzük parmağına kadar uzanan elin arkasında basit ama şık bir mehendi tasarımıdır; diğer tüm parmaklar küçük noktalar, çizgiler ve paisleylerle basit bir tasarım vermiştir. Tasarımın öne çıkarılması için çiçeklerin ve paisleylerin ortasında noktalar kullanılmıştır..

15. Basit Pencap Mehndi Tasarımı:

Basit Pencap Mehndi Tasarımı

Bu kolay ve başlangıç ​​seviyesindeki bir Punjabi Mehandi tasarımıdır; bu, her durum için çeşitli ağır desenlerle denenebilir. Başparmak, işaret ve yüzük parmağına dokunan çizgilerle sarmal ve yaprak desenli bu modelde ağır bir tasarım, diğerlerinde ise sade bir tasarım kullanılmıştır..

16. Dairesel Mehndi Tasarımı:

Dairesel Mehndi Tasarımı

Bu Dairesel Mehendi Tasarımı, ellerini mehendi ile doldurmayı sevmeyen insanlar tarafından beğenilecek, bu tasarımı ellerine koymayı çok isterler. Bu tasarımda birçok daire vardır ve bu tasarımı vurgulamak için noktalar verilmiştir, avuç içine de uygulanabilir.

17. gelin & Damat Punjabi Mehndi Tasarım Tam Eller:

gelin & Damat Punjabi Mehndi Tasarım Tam Eller

Bu, eller için bir Punjabi gelin mehndi tasarımıdır. Dulha ve Dulhan, günümüz pazarında modaya uygun bir tasarım olan bir düğün gününün hikayesini anlatan bu tasarımdan ilham alıyor. Mehendi sanatçısı, bu tasarımda damadın baş harfini özel olarak oyar ve bu tasarımdan baş harfini bulması gerekir..

18. Desen Mehndi Tasarım bırakır:

Yaprak Deseni Mehndi Tasarım

Bu, elin üst kısmında yapılan çok narin bir yaprak tasarımıdır, her fonksiyonda cazibe merkezi haline gelebilecek muhteşem bir tasarımdır. Yapraklar, kalan dakika deseninden daha zarif görünmesi için kalın bir mehendi ile yapılır..

19. Karva Chauth Mehndi Tasarımı:

Karva Chauth Mehndi Tasarım

Pencap’ta Karva Chauth, mehendi uygulayarak gelin olarak kendilerini güzelleştirecekleri bayanlar için büyük bir festival olarak kabul edilir. Bu özel tasarım, her iki elde de Ay’ı andıran dairelerle oluşturulmuştur; kadınların görünümünü geliştirecek.

20. Ayna Çalışması Punjabi Mehndi Elleri Tasarlıyor:

Ayna Çalışması Punjabi Mehndi Eller Tasarlıyor

Bu benzersiz bir mehendi; Tasarımın arasına irili ufaklı birçok taş yerleştirilmiş. Tipik rutin tasarımlara biraz tat katmak için bir sanatçı tarafından yaratılan en son gelin Punjabi mehndi tasarımıdır. Kırmızı Mehandi işlemeli taşlar tasarımın trendini yansıtıyor..

Yukarıda, diğer eyaletlerin mehendi tasarımlarından daha benzersiz olan en son Punjabi mehndi tasarımları koleksiyonu var ve her festival için doğrulanmış mehndi tasarımlarına sahipler. Punjabi tasarımları, belirli Punjabi kültürlerini gösteren çok muhteşemken, Punjabi’nin kızları Mehandi’yi güzelce lekelemek konusunda akıllıdır..