Mehdi, herhangi bir törenin ayrılmaz bir parçasıdır. İster evlilik, ister Ramazan, bayram veya başka bir işlev olsun, hazırlanmanın önemli bir parçasıdır. Mehendi’nin tonu olmadan festival renksiz görünüyor. Sadece el veya ayakları güzelleştirmekle kalmaz, aynı zamanda iyi hissettirir. Kendilerini süsleme biçimlerine bir kıvılcım ekler. Bugünün makalesi, resimlerle birlikte güzel özel Ramzan mehndi tasarımlarının listesini gösteriyor.

özel ramzan mehendi tasarımları

Resimlerle Mükemmel Ramzan Mehendi Tasarımları:

Bu yazıda, 2021 bu festival sezonu için denemeniz gereken bazı özel Ramzan mehndi tasarımlarını aşağıda listeledik..

1. Net Desenli Ramzan Mehndi Tasarımı:

Ramzan Mehndi Tasarımları

Mehendi tasarımında ağ deseni oldukça popülerdir. Çünkü ağ deseninde bir bütünlük görünümü vardır ve eğer menekşe rengi ile bükülürse bundan daha iyi bir şey olamaz. Menekşe, sofistikeliğin rengidir. Kraliyetin rengidir. Bu özel tasarım esas olarak ayaklarda yapılır, ancak avuç içinde de yapılabilir. Daha küçük noktalar yaya olarak başlar ve tasarım ilerledikçe, daha mor noktalara sahip ağ onu benzersiz kılar. Sonunda da oldukça dikkat çekici bir çiçek motifi kullanılmış. Mehandi tasarımının Arapça bir kalıbıdır..

2. Ramzan İçin Tajmahal’in Mehndi Tasarımları:

ramzan için mehndi tasarımları

Tac Mahal güzelliğin simgesidir. Aynı zamanda saflığın simgesidir ve Ramazan, insanların çok saf bir kalple kutladıkları bayramdır. Shah Jahan’ın günlerinden bugüne karmaşık tasarımlarıyla dikkatimizi çekiyor. Tac Mahal gibi tasarımı da çok karmaşık. Bileğin aşağısındaki bu tasarım, Tac Mahal’in tasarımına benzeyen bir desene sahiptir. Bunun için insanların dikkatini kolayca çeker. İnsanlar genellikle sadece güzelliğini arttırmakla kalmayan, aynı zamanda başkalarının da dikkatini çeken tasarımları tercih ederler. Sadece belirli bir kültürü temsil etmekle kalmaz, aynı zamanda geleneğin görkemini de temsil eder..

3. Bayram veya Ramazan için Mehndi Tasarımları:

bayrama özel mehndi tasarımları

Bazen Mehdi’nin iki elimizde olmasını tercih ederiz. Bazı kızlar iki avuç içinde farklı desenlere sahip olmayı sever, bazıları ise her iki avuç içinde aynı tasarıma sahip olmayı tercih eder. Onlar için ‘Kalkalar’ tercih edilir. Perdeli yapısı ile Kalka tasarıma eksiksiz bir görünüm kazandırmaktadır. Çeşitli eğriler ve mükemmellik, tasarımın çekici görünmesini sağlar. Bu tasarımın belirli bir modeli var. ‘Kalka’nın bir yarısı bir ele, diğer yarısı diğer eline yerleştirilir. Böylece, iki elini yan yana koyduğunda, tasarımın bütünlüğünü görebilecek..

4. Hint Gelin Karmaşık Ramzan Mehndi Tasarımları:

Hint Gelin Karmaşık Ramzan Mehndi Tasarımları

Evlilik Mehendi kalıpları diğer Mehendi türlerinden farklıdır. Çünkü evlilik sırasında herkes bir tür asil Mehdi’ye sahip olmaya çalışır. Ancak Ramzan sırasında, bu tür Mehendi kullanılabilir. Aynı zamanda özel bir festival olduğu için. Bu tasarımda elde bir tavus kuşu tüyü yapılır. Çekici bir görünüm sağlar. Ayaklarda bunun için spiral tasarım kullanılır. Kalkas hem elde hem de ayakta yapılır. Eller ve ayaklar yan yana konulduğunda ağlı bir görünüm bulunur. Aynı zamanda eksiksiz ve büyüleyici bir görünüm sağlar..

5. Mango Motifleri Mehendi Ramzan İçin Tasarımlar:

Ramzan İçin Mango Motifleri Mehendi Tasarımları

Bu, yaygın olarak kullanılan Mehendi tasarımlarından biridir. Modern bayanlar için mükemmel uyum sağlar. Çünkü ilk bakışta benzersiz bir görünüm verir. Bu tasarımın elin arka tarafında, yaygın Arap tasarımlarında bulunmayan çok fazla boşluk vardır. Modern bayanların tercih ettiği ve izleyicilerin kolayca dikkatini çeken sanatçıların yaratıcılık duygusunu gösterir. Şimdi kızlar daha az karmaşık bir tasarıma sahip olmayı tercih ediyor. Tüm özelliklere sahip olduğu için çok ünlüdür..

6. Ramzan için Geri El Çiçek Mehandi Tasarımları:

Ramzan için Geri El Çiçek Mehandi Tasarımları

Güzel Mehendi tasarımının başka bir türünü bilmek ister misiniz? Çiçek kınasıdır. Bu özel tasarım üç yarıya bölünmüştür. İlk yarı bir çiçek ve sonraki iki yarı mangodan oluşur. Arap kına tasarımlarında çiçekler, yapraklar ve damarlar bulunur. Bütün bunları bu tasarımda buluyoruz. İki parmak bu tasarımla, kalan ikisi kısmen tasarımla doldurulur. İlk parmak boş kalır. İçinde herhangi bir tasarım kullanmıyoruz. Bu en kolay Mehendi tasarımlarından biridir. Kolaylıkla yapılabilir. Bu yüzden oldukça popüler ve Mehendi sanatçıları çok iyi olmayanlar bu tasarımı yapmayı tercih ediyor. Hiç zaman alıcı değil.

7. Ramazan İçin Çiçeklerin Mehndi Tasarımı:

Ramazan için Çiçeklerin Mehndi Tasarımı

Hepimiz çiçekleri severiz. Evimizi çiçeklerle süslemek istiyoruz. Biz bile çiçekten süsler takmayı severiz. Doğal bir görünüm sağlar. Ama belli bir süre sonra kaldırmamız gerekiyor. Çünkü belli bir süre sonra ihtişamını kaybeder. Mehendi için çeşitli tasarımlar seçildiğinde, bir çiçek tasarımı alırsa, bundan daha iyi bir şey olamaz. Bu desen çok zarif. Çiçek tasarımları kişinin eline veya ayağına benzersiz bir görünüm kazandırır. Yer yer gölgeleme ve dolgu o kadar güzel ki insan kendini yapmaktan alıkoyamıyor..

8. Ay Şekilli Ramzan (Kurban Bayramı) Mehndi Tasarımları:

Ay Şeklinde Ramzan (Kurban Bayramı) Mehndi Tasarımları

Hilal sembolü Ramzan ayında önemlidir. Müslümanlar için özel bir çekiciliği vardır. Aydınlanmanın sembolüdür. Ve kişinin karanlıktan aydınlığa çıkmasına yardımcı olan bir sembol olarak çalışır. Bu inanç, Müslümanlara Ramazan’da bu özel tasarıma sahip olmaları için ilham veriyor. Bu tasarımda hilal çeşitli ‘Kalkas’ ile yapılır Ayın üzerinde bir yıldız da yapılır. Bir tür dini inanç onunla ilişkilidir. Biri bu özel tasarımı yaptıysa, servetinin iyi olacağına inanıyorlar. Herkes hayatında iyi bir şansa sahip olmak ister.

9. Ramzan İçin Akıllı Hilal Mehendi Tasarımları:

Ramzan için Akıllı Hilal Mehendi Tasarımları

Mehendi sanatçılarının bir başka benzersiz yeniliği! Hilal burada mevcut değil. Ama elinde Ramzan’ın uğurlu ayının olduğunu hissettiren oyma çizgisi mevcut. Onu iyi hissettiriyor. Damarlar, çiçek montajı ve damarlar yine de tasarımın zenginliğini ortaya çıkarıyor. Tasarım çok idealist. Çok özel günlerde idealist tasarımı tercih ediyoruz ve ayın kutlaması olan bu özel festivalden daha özel bir şey olamaz. Elinde benzersiz bir dokunuşa sahip bir ay veya hilal çizgisinin olması onu harika kılıyor..

Son düşünceler:

Mehendi, elleri ve ayakları süslemek ve estetik olarak gözler için güzel hale getirmek için geleneksel bir sanat formudur. Mehendi’nin çeşitli tasarımları yüzyıllardır devam ediyor. Bazen yenilikçi bir şey yapmak için çeşitli tasarımları birleştirmeyi tercih ediyoruz. Bu yenilik şenlik zevkini genişletir ve kalbimizi büyük bir memnuniyetle hissettirir..

özel Ramazan (Kurban Bayramı) Mehndi Tasarımları

Önerilen Makaleler:

  • 25 En İyi Pakistan Mehndi Tasarımları
  • En Son Khafif Mehndi Tasarımları ve Özellikleri
  • Resimlerle Eller İçin En Popüler 50 Mehndi Tasarımı