Hepimizin bildiği en güzel kuşlardan biri de milli kuşumuz olan tavus kuşudur. Yoğun renk karışımları ve tüy desenleri, çoğumuz için o kadar büyüleyici ki, bütün gün tapabiliriz. Bu neden, tavus kuşu tasarımını mevcut birçok tasarım yelpazesi arasında daha çok aranan ve popüler bir seçim haline getiriyor. Desenler ve en önemlisi, çaba yıkama ve kurutma sonrası net bir şekilde yansıtılır. Tavus kuşunun seçim olarak seçilmesinin belirli bir nedeni olmasa da, en iyi tahminimiz, parlak tüy gösterisi ve kuşun saf güzelliği nedeniyle onu popüler bir seçim haline getirmesidir..

Tavus Kuşu Mehndi Tasarımları

Basit Tavus Kuşu Mehndi Tasarımları:

Şüphe duyduğunuzda, bir tavus kuşu mehndi tasarımına atlayın! Bir mehendi tasarımına karar vermeniz gerektiğinde kafa karışıklığını biliyoruz. Peki ya geleneksel tavus kuşu tasarımlarını daha yoğun bir şeye dönüştürebileceğinizi söylesek? Neler sunduğumuza bir göz atın.

İşte eller, bacaklar ve sırt için en beğenilen 15 Mor mehndi tasarımı arasından seçim yapmak ve bu düğün sezonunu denemek.

1. Merkez Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı:

Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı

Bir nedenden dolayı merkezi tavus kuşu Mehendi tasarımı olarak adlandırılır. Avuç içinde, kollara uzanan motiflerle tavus kuşu tasarımına sahiptir. Kalın ve hafif mehndi tonlarına sahip karmaşık tasarım, çabanın en iyisini ortaya çıkaracaktır. Belirli bir tasarımı olmadan, tamamen yaratıcılıkla çalışır ve göze hoş gelen bir ziyafettir. Siyah mehndi ile çizildi, böylece tasarımın daha belirgin olmasını sağladı. Tasarım gelinler için idealdir.

2. Bacaklarda Basit Tavuskuşu Tasarımı:

Bacakta Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı

İşte bacaklarınız için başka bir basit mehndi. Bu tasarım çok basit ve çizilmesi kolay. Kullanılan mehandi kahverengidir ve tavus kuşundan uzak motiflerle ayaklarının ortasında kuş vardır. Görünümü tamamlamak için uyumlu oje kullanılır. Bacaklarda çok basit bir şey arayanlarınız için işte denemek için bir tane.

3. Aksesuar Mehendi Tasarımı:

Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı

Bu ayak aksesuarı tasarımı, şık görünmek için ilham almıştır. Tasarım, her iki bacakta da ayakların yanına düşer. Tasarım güzel, küçük ve çok benzersiz. Siyah bir mehandi kullanılarak çizilir, üstte tavus kuşu ve ardından motifler aşağıdadır. Bunu bacakların için denemeye ne dersin??

4. Küçük Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı:

Küçük Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı

Bu gerçekten basit ve küçük! Ortasında kahverengi bir mehndi bulunan, motifsiz bir tavus kuşu resmi vardır. Küçük ve basit olması amaçlanmıştır ve bu anlamda gerçekten klastır. Bunu ister elinizde ister kollarınızda deneyebilirsiniz..

5. Ayrıntılı Bir Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı:

Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı

Kanatları yayılmış ayrıntılı bir tavus kuşu, hızlı mehndi tasarımlarından biridir. Karmaşık detaylandırma, bu özel tasarımın bireyselliğini belirleyen güzelliğine katkıda bulunur. Sırtınızdaki uzun tavus kuşu Mehandi tasarımı daha güzel ve ayrıntılı görünüyor.

6. Gelin Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı:

Gelin Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı

Gelin mehndi tasarımları, çok fazla ayrıntıya sahip oldukları için genellikle çok karmaşıktır. Geline yakışan en iyi ve modern mehendi gelin tasarımlarını seçmek daha iyidir. Bu Peacock Mehendi tasarımları bu düğün sezonunun yeni trendi. Şık ve güzeller, bu da her gelinin kendi formunda en iyi görünmesini sağlar. Kültürümüzün geleneksel ve vazgeçilmez parçası olan mehndi bir değişim denizi geçirdi..

7. Palm Dairesel Tavus Kuşu Mehandi Tasarımı:

Palm Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı

Dairesel tasarıma sahip küçük ve basit bir tavus kuşu tasarımı, küçük durumlar için güzel bir görünüm sağlar. Yuvarlak eğri, içinde noktalar bulunan sevimli bir görünüm verir. Tavuskuşu kına tasarımları, benzer dairesel çalışmaya sahip kıyafetlerle en iyi şekilde uyum sağlar. Bu palmiye mehndi tasarımı, tüm avucunuzu harika tasarımlarla doldurduğu için gelinler için de uygundur..

8. Merkez Mehndi Tavus Kuşu Tasarımı:

Merkez Mehndi Tavus Kuşu Tasarımı

Mehndi’deki bir tavus kuşu tasarımı, merkeze yerleştirildiğinde, farklı kıvrımlı ve yapraklı tasarımlarla çevrili harika görünüyor. Tasarım, gelin ve damadı temsil eden bir yaprağa bağlı iki tavus kuşuna sahiptir. Bu nedenle mükemmel bir gelin Mehndi tasarımıdır. Tasarım, tasarımcı lehengalarına göz alıcı bir görünüm için siyah-kahve tonlu bir tavus kuşu ve bir tavus kuşu yerleştirilerek de değiştirilebilir..

9. Kıvrımlı Tavuskuşu Tüyü Mehndi Tasarımı:

Tavus Kuşu Tüyü Mehndi Tasarım

Sadece tüylerle yapılan tavus kuşu Mehandi tasarımı harika bir görünüm sağlar. Siyah Mehndi ile gölgelendirme ile yapılan tasarım, etnik giyime muhteşem bir görünüm kazandırıyor. Bu tasarım, düğünlerde harika bir görünüm veren altın veya gümüş kıvrımlı el takılarıyla iyi gider. Tasarımı ön kola kadar genişletmek için buna çiçek mehndi tasarımları eklenebilir..

10. Koldaki Tavus Kuşu Mehndi:

Kolda Tavus Kuşu Mehndi

Tavus kuşunun mehndi tasarımları, kola büyüleyici bir görünüm verir. Tavus kuşu ağaç dalı üzerinde oturuyormuş gibi kol üzerine çizilir. Tüyün kıvrımlı hatları güzelliğine katkıda bulunur. Tüyler, tasarımın zarif görünmesini sağlayan ince bir çizgi çizgisiyle çevrelenen merkezde net bir gözle çizilir. Bu tasarım her tür elbiseyle iyi gider ve kadınlar için tüm zamanların favori kına tasarımı olacaktır..

11. Kabile Tavus Kuşu Tüyü Tasarımı:

Kabile Tavus Kuşu Tüyü Tasarım

Mehndi’nin kabile tasarımları, modaya uygun etnik veya modaya uygun batı giyimi üzerinde şık bir görünüme sahip olmasıyla oldukça ünlüdür. Benzer şekilde, basit bir tüy tasarımına sahip bir kabile tavus kuşu mehndi tasarımının taşınması şaşırtıcıdır. Tüy, parmaklara kadar bir uzunlukta sırt üzerinde taşınır. Güzelliğine renk katmak için etrafı renk ve taşlarla da yapılabilir. Tavus kuşuna tam bir bakış sağlamak için elin ön tarafında bir kabile tavus kuşu da tasarlanabilir..

12. Tavus Kuşu Tüyü Kına Tasarımı:

Tavuskuşu Kına Tasarımı

Tavus kuşunun güzelliği, ustaca düzenlenmiş farklı renklere sahip bir göz noktasına sahip büyüleyici tüylerindedir. Tavus kuşu, yağmur yağdığında tüylerini yayar ve etraftaki insanların dikkatini çekmek için zarif bir şekilde dans eder. Tavus kuşu tüyü içeren mehendi tasarımlarına bakmak mükemmel. Bu tüyler aynı zamanda kafasına her zaman tavus kuşu tüyü takan Hint tanrısı Lord Krishna’nın da simgesidir..

13. Basit Mehndi Tavuskuşu Tasarımı:

Basit Mehndi Tavuskuşu Tasarımı

Eller için basit bir tavus kuşu mehndi tasarımları harika sanatlar yaratır. Bu mehndi tavus kuşu tasarımı, tavus kuşunu daha belirgin hale getiren çok fazla ek unsur içermiyor. Böylece tasarım basit ve çok karmaşık değil.

14. Kıvrılmış Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı:

Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı

Tavus kuşu iki şekilde yapılabilir; ya arkalarına yayılmış muhteşem tüyleriyle ya da altlarında kıvrılmış tüyleriyle. Her iki şekilde de göze göre tedavi edilirler. Kıvrılmış bir tavus kuşunun kıvrımlı bir yüzü ve boynu vardır ve vücudu çok fazla detayın yapıldığı dev bir oval gibidir..

15. Arkada Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı:

Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı

Vücudun arkasında birlikte iyi düzenlenmiş iki ila üç tavus kuşu ile Mehandi tavus kuşu kınası muhteşem görünüyor. Geniş yüzeyi sayesinde tasarım geniş yapılabilmekte ve hatta belinize kadar inebilmektedir. Sutyen çok sayıda spiral ve eğriye sahip tavus kuşları, ayrıntılı ve karmaşık bir tasarım sağlar.

Son düşünceler:

Tavus kuşları aşkın sembolleridir ve bu nedenle gelin mehndilerinde yaygın olarak kullanılırlar. Aşkın yanı sıra, hayatta yeni bir başlangıç ​​için oldukça etkili olan maneviyat, vizyon, kraliyet, ilham ve çok daha fazlasını sembolize ederler..