Pakistan Mehndi Tasarımları

Hindistan’da ve komşu ülke hanelerinin çoğunda herhangi bir özel durum mehendi olmadan eksiktir. Kına adı verilen popülerlik batı ülkelerine yayıldı ve geçici bir dövmeyi kazımak için kullanılıyor. Bu makale size zengin ve benzersiz Pakistan mehndi tasarımlarına bir bakış sunuyor..

Pakistan mehendi tasarımları, tıpkı Hindistan’da olduğu gibi sanatı, kültürü, kutlamayı ve geleneği temsil eder. Ancak Hint ve Pakistan mehendi tasarımlarının stillerinde ciddi bir fark var. Pakistan’da mehendi için kullanılan tasarımlar, Arap ve Hint stillerinin bir kombinasyonudur..

Modellerde farklılık olsa da her Pakistanlı gelin bu güzel tasarımları özel günlerinde uğurlu sayarak süslemektedir. Mehdi’nin önemi, doğal olarak geline güzellik katan Hint ve Pakistan kültürlerinde köklüdür. Her duruma uygun Pakistan mehendi tasarımlarını inceleyelim..

25 En İyi Pakistan Mehndi Tasarımları:

Kültürü temsil eden ve özel gününde geline güzellik katan en iyi Pakistan mehendi tasarımlarından bazılarını size sunuyoruz..

1. Güzel Pakistanlı Fantezi Mehndi Tasarımları:

Güzel Pakistanlı Fantezi Mehndi Tasarımları

Bu Pakistan mehendi tasarımında her şey var, inanılmaz derecede hassas ve karmaşık bir kubbe, ağ ve yaprak motifleri. Tasarım zaman alıcı görünse de, sonuç her şeye değer. Tasarımın ayrıntıları ve hassasiyeti, kullanıcının gelenekle el ele giden stili temsil etmesini sağlar..

2. Basit Mandala Pakistan Mehndi Ke Tasarımı:

Basit Mandala Pakistan Mehndi Ke Tasarım

Mandala sanatı popülerlik kazanıyor ve mehendi tasarımları da bir istisna değil. Bu mandala sanatı Pakistan mehendi tasarımı, minimalist tasarımları tercih etmeyi sevenler için mükemmel bir seçenektir. Elinizin sırtının orta bölgesinin ortasında dev bir mandala vardır ve parmak uçları güzel ve karmaşık bir tasarıma sahiptir. Basit görünse de, bu tasarım olağanüstü görünüyor.

3. Basit Pakistan Kolay Mehndi Tasarımı:

Basit Pakistan Kolay Mehndi Tasarımı

Bu, zarif tasarımları seven insanlar için olan başka bir Pakistan tasarımıdır. Tasarım, daha açık bir gölgede girdaplarla çevrili iki cesur çiçek motifine sahiptir. Bu tasarım, tasarımın güzelliğini olağanüstü bir şekilde yükselten ince ve narin şaraplarla parmaklara bağlanmıştır..

4. Küçük Ortak Pırlanta Pakistan Kına Tasarımları:

Küçük Ortak Pırlanta Pakistan Kına Tasarımları

Mücevher gibi görünen mehendi tasarımlarını kim sevmez ki? Evet! Bu Pakistan mehendi tasarımı, kına tasarımlarına dahil edilen mücevherlerin güzelliğini tasvir ediyor. İnce çizgilerle birbirine bağlanan küçük baklava biçimli motifler, bir bileziğe benzer geniş bir yapıyla son buluyor. Bu tasarım karmaşık desenlere sahiptir ve herhangi bir özel durum için süslenebilir..

5. Yarım Ay Yüzük Pakistan Tasarımı:

Yarım Ay Yüzük Pakistan Tasarımı

Bu, bir el koşum takımına benzeyen bir mücevher tasarımının başka bir mükemmel örneğidir. Tasarım nispeten basit olmasına rağmen, kullanıcı için önemi çok daha önemlidir. Orta parmağın yarım ay bileklik hattına bağlantısı varken, diğer parmakların üst kısmında güzel bir görünüm yaratan küçük ay motifleri var..

6. Yarı Daire Yeni Pakistan Mehndi Tasarımı:

Yarı Daire Yeni Pakistan Mehndi Tasarımı

Bu Pakistanlı mehendi tasarımı tüm elinizi kapsamıyor. Bu, moda ve geleneğin eşit miktarlarda ideal bir kombinasyonu olduğu için küçük durumlar için mükemmel bir seçenektir. Çiçek motifleri, alanınızın arka planını doldurarak oluşturulurken, elinizin diğer kısımları temiz bırakılarak deseni yükseltir..

7. Karmaşık Pakistan Mehndi Tasarımları:

Karmaşık Pakistan Mehndi Tasarımları

Özel gününüz için ayrıntılı ve karmaşık bir Pakistan mehendi tasarımı arıyorsanız, bu mükemmel bir seçenektir. Bu tasarım, çeşitli tasarımların yanı sıra farklı şekillerde çiçek ve yaprak motifleriyle doludur. Gelinler veya düğüne katılan kişiler genellikle bu tür planları tercih ederler..

8. Detaylı Pakistan Kına Tasarımı:

Detaylı Pakistan Kına Tasarımı

Bu, Pakistan mehendi tasarımlarına dahil edilmiş bir başka mandala sanatı örneğidir. Her ikisinde de iki mandala gözlemlerseniz, avuç içi farklı desenlere sahiptir ve tasarımı güzel bir şekilde öne çıkarır. Parmaklarınızın uçları, mandalayı daha da yükseltmeye yardımcı olan basit çapraz desenlere sahiptir..

9. Muhteşem Pakistanlı Gelin Mehendi Tasarımı:

Muhteşem Pakistanlı Gelin Mehendi Tasarımı

Mehdi’niz için karmaşık ve ayrıntılı desenlerin hayranıysanız, bu tasarım mükemmel bir seçimdir. Elinizin arkasındaki kıvrımlı kubbe, siyah beyaz ekoselerle birleştirilmiş küçük desenlere sahiptir. Parmak uçlarının da aralarında boşluk bırakarak tasarımı öne çıkaran benzer yolları vardır. Bu tasarımın çizilmesi için profesyonel bir mehendi sanatçısı aramak en iyisidir..

10. Cesur Pakistanlı Dulhan Mehendi Tasarımı:

Cesur Pakistanlı Dulhan Mehendi Tasarım

Bu, birçok karmaşık ve karmaşık desene sahip geleneksel Pakistan mehendi tasarımlarının mükemmel bir örneğidir. Bunu yapmak için çok sabır gerektirse ve sıkıcı görünse de, sonuç olağanüstü görünüyor. Kullanıcının elinin bazı alanları temiz tutularak tasarımı daha da öne çıkarır. Aradaki boşluklar olmadan, planın aşırı kalabalık görünmesi için bir şans var..

11. Güzel Güllü Pakistan Mehendi Tasarımı:

Güzel Güller Ve Tavus Kuşu Ile Pakistan Mehendi Tasarımı

Çiçek motifleri, ülke ve stilden bağımsız olarak gelin mehendi tasarımlarının ayrılmaz bir parçası olmuştur. Gül çiçeklerinin cesur ana hatları güzel görünüyor, tavus kuşu motifleri ve eldeki çeşitli desenler ile gelinler için özel günlerinde geleneksel bir seçenek haline geliyor..

12. Fusion Pakistan Mehendi Tasarımı:

Füzyon Pakistan Mehendi Tasarımı

Pakistan mehendi tasarımlarında bulabileceğiniz mezar motiflerinin aksine, bu desenin güzel bir şekilde öne çıkmasını sağlayan keskin kenarları vardır. Üçgen şekil, karmaşık tasarımlara sahip mezar benzeri desenlerle doldurulur. Bu özellik, tasarıma benzersiz bir görünüm kazandıran ve çok kalabalık görünmeyen, elde sağlanan geniş alan miktarıdır..

13. Bilezik Tasarımlı Pakistan Mehdi:

Bilezik Tasarımlı Pakistan Mehdi

Elinizin arkasındaki bu güzel mandala sanatı mehendi tasarımı, karmaşık desenlerle son derece iyi yapılır. Parmaklar ayrıca tırnaklarınızı dışarıda bırakan dönen desenlere sahiptir. Bu tasarımın bir başka benzersiz özelliği de bilek üzerinde bir bileziği andıran geniş desendir. Bu tür planlar, herhangi bir özel durum için olağanüstü görünüyor..

14. Güzel Pakistanlı Mehndi Tasarımı:

Eşsiz ve Güzel Pakistan Mehndi Tasarımı

Bir mehendi tasarımının öne çıkması için elinizi tamamen doldurmanız gerekmez. Bir mücevhere benzeyen bu tasarımın karmaşık ve şık desenlerine bakın. Bileği ve parmakları kaplayan bu tasarım, güzel bir süsden başka bir şey gibi görünmüyor. Can sıkıcı görünse de, bu tasarımın güzel bir sonucu var..

15. Basit Pakistan Mehndi Tasarımı:

Basit Pakistan Mehndi Tasarımı

Parmaklarınızı öne çıkarmak ve avuç içi bölgesini zarif ve sade bırakmak istiyorsanız, bu tasarım tam size göre. Parmaklar, kullanıcının güzelliğine katkıda bulunan benzersiz ve şık desenlere sahiptir. Avuç içindeki gül ve kelebek, hafif ve ince çizgi dolgulu ince ve kalın ana hatlara sahiptir. Çocuklar ve gençler genellikle bu tasarımları tercih ediyor.

16. Spiral Pakistan Mehndi Tasarımı:

Pakistan Mehndi Tasarımı

Bunları yapmak çok kolay, çok kalın spiral motifli bir mehendi tasarımı. Bunları Pakistan mehndi tasarım fotoğraflarıyla kolayca yapabilir veya bunları profesyonel uzmanlardan yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Bunlar parmaklarda yapılır ve diğer eller için başka motif desenleri yapabilir ve bunları partiniz için yapabilirsiniz. Bu basit mehndi tasarımları ayrıca lehengas ve diğer ghagra cholis ve hatta Anarkali takımlarıyla çok iyi bir şekilde birleştirilmiştir..

17. Kalp Şekli Pakistan Mehandi Tasarımları:

Kalp Şekli Pakistan Mehandi Tasarımları

Bunlar Pakistan mehndi tarzında kalp şeklinde yapraklar. Bunları arkadaşlarınızla yapabileceğiniz daha kolay bir tasarım türü olarak deneyebilirsiniz. Bu, bunları bir kız gecesi partisinde de yapabilir. Bu Mehandi tasarımlarını kolayca elinize alabilirsiniz. Bu tip Mehandi tasarımları vücudun diğer pozisyonları için de uygundur. Bunlar, herhangi bir zaree işi veya nakış lehengası ile birlikte kullanıldığında da iyidir. Aynı şeyi kopyalamak için çok fazla beceriye ihtiyaç yoktur ve basit partiler için ekip oluşturmak için mükemmeldir..

18. Bilek için Tek Yaprak Pakistan Mehndi Tasarımları:

Bilek için Mehndi Tasarımları

Bu, Pakistan ağır motif formatında yapılan yeni başlayanlar için mehendi çalışmasıdır. Bu şık tasarımları, bayram için Pakistan mehndi tasarımları denemesi olarak evde deneyebilirsiniz. Bu aynı zamanda bir kız gecesi partisinde yapabileceğiniz bir şey olabilir. Bu basit tip desenler, bir kedicik partisi için giymek için de şıktır..

19. Örgü Pakistanlı Mehandi Tasarımları:

Pakistan Mehandi Tasarımları

Bu çok şık bir örgü ve spiral kına Pakistan tasarımıdır. Bunları aile etkinlikleriniz için giymeyi deneyebilirsiniz. Bunlar aynı zamanda oldukça modaya uygun ve gösteriş yapmak için sevimli. Ayrıca toplam mehndi tasarımı ile birlikte Rhinestones kullanabilirsiniz. Hatta sevimli süslemelerle sade ama muhteşem görünmek isteyenler için bunları Pakistanlı Dulhan mehndi tasarımı olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz..

20. Çiçek ve Tavus Kuşu Pakistan Mehandi Tasarımı:

Çiçek ve Tavus Kuşu Pakistan Mehandi Tasarımı

Bu, Pakistan tarzında detaylı çalışma ile çiçek ve tavus kuşu Mehandi tasarımıdır. Bunlar bir parti için giymek veya bir araya gelmek için oldukça şık. Bu modern sanatı lehçeleriniz ve diğer ghagra cholis’lerinizle giyebilirsiniz. Bunları boş zamanlarınızda bile yapmak istiyorsanız, ağır olmadıkları veya fazla gösteriş yapmadıkları için size çok yakışıyorlar..

21. Pakistan Mehndi’sinde Soyut Tasarım:

Pakistan Mehndi'sinde Tasarım

Mehndi sanatında soyut tasarımlar çok nadir görülür. Özellikle mehndi ile kıyafetine uygun tasarım yapmak veya ellerini süslemek isteyen bayanlar tarafından yapılmıştır. Çiçek, yaprak ve sarmal çizgilerden oluşan bloklar oluşturan kırmızı ve siyah soyut motifler tasarımın göz alıcı görünmesini sağlıyor. Bu tür tasarımlar, eli tamamen kaplayan, cilt için boşluk bırakan değildir; tasarım elin ana kısmını vurgular. Soyut desenin en iyi yanı, çizilen resme mükemmel bir şekil getirmesine gerek olmamasıdır. Desene karikatürize bir yapı, tasarımın çekici görünmesini bile sağlayabilir. Mehndi sanatında daha taze olanlar bile soyut desenlerle parlak tasarımlar yapabilir..

22. Bayram Özel Pakistan Tasarımı:

Özel Pakistan Tasarımı

Bayram, Pakistan’daki neredeyse büyük nüfus için özel bir gün. Bayram günü kadınlar ve erkekler en iyi şekilde giyinirler ve kadınlar giyinirken mehndi güzelliklerine bir kıvılcım getirir. Özel bayram mehndi tasarımları benzersizdir. Ellerde vurgular olduğunda, süs tasarımlarının basit yamaları ortaya çıkar. Backhand Pakistan Eid mehndi’nin tasarımları, el bilezik stili siyah mehndilerde harika görünüyor.

23. Basit Gölgeli Pakistan Mehndi Tasarımı:

Pakistan Mehndi Tasarımı

Gelinler evlilik albümlerine bakmayı sevdiklerinde Pakistanlı mehndi fotoğrafları harika görünüyor. Gölgeli mehndi tasarımları, Pakistan mehndi günlüklerinin bize getirdiği en güzel tasarımlardan biridir. Motifler, motifin karanlık bir görüntüsünü oluşturan ince ve hafif çizgilerin tonlarıyla doldurulur. Mehndi’nin rengi orijinal kırmızı rengine döndüğünde tüm mehndi harika görünüyor. Bu tür gölgeli mehndi tasarımları, çiçekler üzerinde harika görünüyor ve ellerde kalıyor. Tercihen, güller çiçeklerde harika görünüyor. Kalın ana hatlar onları harika gösteriyor.

24. Süslü Parmak Mehndi Tasarımı:

Parmak Mehndi Tasarımı

Pakistanlı gelin mehndi tasarımları güzelliğine ve zarafetine sahiptir. Günümüzde kadınlar güzel tasarlanmış parmaklarla tüm elin boş bırakıldığı tasarımlar arıyorlar. Köşelerde yapılan çiçek çalışmaları bile oldukça trend görünüyor. En son Pakistan mehndi tasarımının bu yeni türü, zarafete inanan ve yoğunluğa bakanlar için en uygunudur..

25. Tek Orta Strand Mehendi Tasarımı:

Pakistan Mehndi Tasarımları

Bu Mehendi eseri, esas olarak kullanılan çeşitli Arap üslubudur. Çiçek ve tavus kuşu baskılarıyla birlikte tüm uzunluk uygun şekilde korunmalıdır; aksi takdirde sanatın güzelliği bozulmuş gibi görünebilir. Basit gibi görünse de, bu tasarımlar baştan sona karmaşık detaylarla doludur ve bu da güzelliğe katkıda bulunur..

Son düşünceler:

Pakistan mehendi tasarımları, Hint ve Arap tasarımlarının belirli yönlerinin güzel bir şekilde mükemmel bir birleşimidir. Pakistan mehendi tasarımlarının ana özelliği, dahili olarak kırmızı renkli mehendi ile siyah renkli mehendidir. Ellere ve bacaklara boyanabilen, kullanıcının güzelliğini artıran farklı desenlerde gelir..