Mehndi koni evde mükemmel bir şekilde nasıl yapılır? Bununla ilgili süreci ve adımları bilmek ister misiniz? Evde mehndi yapmak çok parlak bir fikir. Mehndi gerçekten Hint kültürünün özüdür. Zengin bir renk ve harika bir koku hepimizi buna kaptırıyor. Hem beğenilen hem de beğenilen bir sanat türüdür. Ancak, yerleşik bir sanatçı olarak bile, kullanılan araç mükemmel bir şekilde inşa edilmemişse yanlış gidebilir..

Kına külahı doğru yapılmazsa, yapılan mehendi tasarımı sizi acemi olarak gösterebilir. Kına tasarımları yapmak için çubuk kullanan birçok insan var ama süreci öğrenmek son derece zor. Bu nedenle, süreci kolaylaştırmak ve sanatçının ellerini çok fazla zorlamadan sanatı uygulamak için elle haddelenmiş mehandi konileri yıllardır kullanılmaktadır. Burada, mehndi tasarımını daha koyu hale getiren mükemmellik ile evde mehndi konilerinin nasıl doğru bir şekilde yapılacağına dair adım adım süreci veriyoruz..

Mehndi Koni Nasıl Yapılır

Adım Adım Mehandi Koni Nasıl Yapılır

Kına külahı yapmak roket bilimi değildir. Birkaç basit adımı takip etmek (ve kesinlikle birkaç kez pratik yapmak) sizi mükemmel yapabilir.

İhtiyacın olan şeyler

İlk görev, ihtiyaç duyacağınız malzemeleri ve araçları bir araya getirmektir:

 • Selofan veya Flora phane veya Mylar levha. Daha kalın levhalarla koni yapımı daha kolaydır.

  • Makas.

  • Yapışkan bant.

  • Konileri sabitlemek için küçük lastik bantlar.

Mehendi Konisini Hazırlamak İçin Adım Adım Yöntem:

Mehndi Koni 1 Nasıl Yapılır

Tüm malzemeleri elinizin altında bulundurduğunuzda, elinizdeki görevle başlayın..

 1. Sayfayı 6X7 inç boyutunda bir dikdörtgene kesin. Üçgen parçalar da kullanılabilse de, sağladıkları ekstra malzeme tabakası nedeniyle dikdörtgenler daha çok tercih edilir ve aynı şekilde koni haline getirildiğinde herhangi bir sızıntıyı önlemeye yardımcı olur..
 2. Koniyi yuvarlamaya başlayın – Tek yapmanız gereken dikdörtgenin sağ üst köşesini tutup sola, merkeze doğru katlamak. Levhanın daha geniş kenarının merkezi, koninin sivri ucu olur..
 3. Yuvarla ve yuvarla! – Sonunda koniyi oluşturana kadar tabakayı yuvarlamaya devam edin. Koninin uzunluğunu ve genişliğini isteğinize ve ihtiyacınıza göre ayarlamak için küçük bir itme – çekme hareketleri kullanabilirsiniz..
 4. Sonuna geldiğinizde, ucun açılmasını isteğinize göre yapmak için koniyi kaydırın ve ardından çekin. Uç açıklığının bir iğne deliği kadar küçük tutulması tavsiye edilir. Daha büyük açıklıklar istenirse uç makasla kesilebilir, daha sonra.
 5. Bantlayın! – Koni ucunun küçük kuyruğu uygun şekilde bantlanmalıdır. Bantlarken uçtan bir buçuk inç uzakta bırakın.
 6. Daha sonra, koninin ucuna küçük bir bant parçası eklenecektir. Bu, ucu sabitleyecek ve küçük, ufacık açıklığı yerinde koruyacaktır. Ayrıca, kınanın açılmasını ve herhangi bir şekilde dökülmesini önler..
 7. Yaklaşık bir buçuk inçlik parçalarla dikiş boyunca bantlayın. İçeriden de bantla sabitleyin.

Mehdi nasıl yapılır

Mehendi’yi evde yapmanın iki yolu vardır..

1. Taze Yapraklar:

 • Mehendi yapraklarını kullanmayı planlıyorsanız, iyice temizleyin.
 • Az suyla ezerek macun haline getirin
 • Macunun topaklı veya kaba olmadığından emin olun
 • Pürüzsüz macun Mehendi olarak kullanılabilir

2. Kuru Yapraklar veya Toz

 • Mehendi yapraklarını Güneş ışığında kurutun ve toz haline getirin veya Markete hazır Mehendi Tozu kullanın
 • Macunu su ve birkaç damla limon suyu ile karıştırın
 • Daha iyi sonuçlar için karışıma birkaç damla Okaliptüs yağı ekleyebilirsiniz.

Mükemmel Uygulama İçin Mehendi Koni Nasıl Kullanılır:

 1. Koniyi hazırlanmış kına ile uzunluğunun yarısı veya üçte ikisi kadar doldurun.
 2. Kına macununun hemen üstüne koniye bir büküm verin ve koniyi kapatmak için küçük bir lastik bant kullanın..
 3. Çok küçükse ucu biraz kesin. Seçiminize göre kontrol edin ve ayarlayın.
 4. Basıncın tutarlılığını korumak için, lastik bandı koni uzunluğu boyunca aşağı kaydırmaya devam edin..
 5. İşte! Artık büyük, özensiz uçları açmadan, açmadan veya geliştirmeden bir etkinlik boyunca size dayanacak harika kına külahlarınız var..

Mehendi Koni Nasıl Daha Koyu Yapılır

Bu basit ipuçları, avuçlarınızı anında güzelleştirebilecek daha koyu renkli Mehendi elde etmenize yardımcı olabilir:

 • Mehendi karışımını gece boyunca dinlenmeye bırakmak, Mehendi’nin boyayı serbest bırakmak için birkaç saate ihtiyacı olduğu için daha iyi renkte yardımcı olabilir..
 • Bir ölçü limon suyunu üç ölçü şekerle karıştırın. Bu karışımı pamuklu bir ped kullanarak uygulanan Mehendi’nin üzerine sürün. Bu yöntem Mehendi’nin kurumamasını ve cilt üzerinde daha uzun süre kalmasını sağlar..
 • Mehendi’yi en az 2-3 saat ellerde bırakmak daha koyu renk verir
 • Mehendi’yi soyduktan sonra, ellerinizi tavada ısıtılmış bazı karanfillerin dumanına maruz bırakın. Bu aynı zamanda Mehendi renginizi koyulaştırır.
 • Mehendi’nizi suyla yıkamayın. Bunun yerine kalıntıları temizlemek için biraz hindistancevizi yağı kullanın.

Bir dahaki sefere bir düğüne veya geleneksel bir etkinliğe katılmayı planlıyorsanız, Mehendi külahı yapmak için bu kolay işlemi deneyebilirsiniz. Kusursuz bir Mehndi konisi, avuçlarınızda kusursuz bir tasarımın sırrıdır. “Pratik Sizi Mükemmelleştirir” dedikleri gibi, tek bir denemeden vazgeçmeyin. Mükemmel ve sağlam bir Mehendi konisinin yapımında ustalaşana kadar denemeye devam edin..