Mehndi, basit kına dövmelerinden başka bir şey değildir. Siyah mehndi, kına ve genel kırmızımsı kahverengiden daha koyu bir renk veren diğer kimyasalların özel bir karışımıdır. Tercihen düğünlerde ve benzeri işlevlerde kullanılan şeydir. Siyah mehndi tasarımları sofistike ve basit veya ayrıntılı ve dekoratif olabilir. Daha koyu renk, tasarımlara daha net bir kesim görüntüsü vererek dövmeyi daha belirgin ve güzel hale getirir. Mehndi tasarımlarının çoğunda çiçek desenleri, soyut tasarımlar ve bazı durumlarda hayvan desenleri de bulunur! İşte hayatınızı daha renkli hale getiren resimlerle en iyi on beş siyah mehndi tasarımı.

Siyah Mehndi Tasarımları

En İyi Siyah Mehndi Tasarımları:

1. Ayrıntılı Siyah Mehndi Tasarımları:

Ayrıntılı Siyah Mehndi Tasarımları

Bu tasarımlar, avucunuzdan dirseğinize kadar tüm uzunluğu kaplayan bilezikler, çiçekler ve spiraller içeren tipik Arap ve Asya mehendi tasarımlarıdır. Bu tasarımlar, ayrıntılı ve nefes kesici görünmelerini sağlayan çok sayıda karmaşık ayrıntıya sahiptir. Parmaklarınızın uçları, tüm düzene bir çeşit kenarlık sağlayan siyah renkle doldurulur..

2. Eller İçin Tavuskuşu Siyahı Mehandi Tasarımları:

Tavus Kuşu Siyah Mehandi Tasarımları Eller İçin

Bazı mehndiler spor hayvan yüzleri tasarlar. Bu hayvan formları da geleneksel bir görünüme sahiptir. Tasarımlarındaki diğer tüm şekiller gibi vücutları da karmaşık detaylarla dolu! Tavus kuşları bu tasarımlar arasında en yaygın olanıdır. Onları desenin geri kalanından ayıran kafalarının yardımıyla ayırt edilebilirler..

3. Güzel Çiçekli Siyah Mehandi Tasarımları:

Güzel Çiçekli Siyah Mehandi Tasarımları

Tipik Arap ve doğu mehendi tasarımları her zaman diğer bazı detayların yanı sıra çiçek desenlerine sahiptir. Ancak çiçeklerinize daha az geleneksel ve daha modern bir görünüm verebilirsiniz. Yaprakları olan ve avucunuzun içinde ve kolunuzun tüm uzunluğu boyunca koşan başka hiçbir şey olmayan soyut çiçeklere sahip olabilirsiniz. Mehndi’nin siyah rengi, teninizin daha açık tonuna karşı öne çıkıyor ve tasarımı daha belirgin hale getiriyor..

4. Güzel Önkol Siyah Mehndi Tasarımları:

Önkol Siyah Mehndi Tasarımları

Çoğu mehandi tasarımı avucunuzdan dirseğinize kadar uzanır. Böylece tüm önkolunuz küçük siyah çiçekler ve spirallerle kaplıdır. Çapraz çizgiler ve diğer geometrik şekiller de bazen başlarını gösterir..

5. Zarif Siyah Mehandi Tasarımları:

Zarif Siyah Mehandi Tasarımlar

Çiçeklerin aşırı kullanımından sıkılan bazı insanlar yenilikçi oluyor ve mehndi dövmelerini elmas gibi sadece geometrik şekillerle tasarlıyor. Tüm alanı orantılı elmas şekillerle doldurabilir ve ardından bu şekilleri diğer desenlerle doldurmaya devam edebilirsiniz. Alternatif elmasları siyah renkli mehndi ile de doldurabilirsiniz..

6. Basit Siyah Mehendi Tasarımları:

Basit Siyah Mehendi Tasarımları

Çok fazla tantana içermeyen kolay mehandi tasarımları ve parmaklarınız boyunca sadece birkaç eğri ve çizgi, avucunuzun ortası ve belki arkada bir çiçek de iyi görünüyor. Bunlar daha az zaman alır ve cildinizin daha fazlasını ortaya çıkarır..

7. Desenli Siyah Mehndi Tasarımı:

Desenli Siyah Mehndi Tasarım

Tavus kuşu yüzleri ve birkaç daire, üçgen ve diğer geometrik şekiller içeren soyut desenler de mükemmel mehndi tasarımları yapar. Bunlar, karmaşıklıklardan hiç yoksun olmasalar da daha az ayrıntılı görünüyor. Şekillerinin daha büyük olması onlara daha az dekoratif bir görünüm verir..

8. Ayak Siyah Mehendi Tasarımı:

Ayak Siyah Mehendi Tasarım

Mehndi dövme tasarımları sadece avuç içlerinize ve önkollarınıza değil, ayaklarınıza da giyilir. Ayak bileğinizin etrafında bir sınır oluşturan basit siyah çiçekler güzel ve kadınsı görünüyor. Bu siyah mehndi tasarımları, mehndi’nin kültürlerinin önemli bir parçası olduğu birçok Asya ülkesinde yaygın olarak kullanılmaktadır..

9. Akıllı Siyah Mehendi Tasarımları:

Akıllı Siyah Mehendi Tasarımları

Eller için genel mehndi tasarımları, tipik olarak geleneksel bir görünüme sahip oryantal tarzda çiçek desenleri içerse de, mehndi tasarımları daha akıllı bir görünüme sahip geometrik şekiller ve desenler de içerebilir. Bu tür tasarımlar soyut ve korkak görünümlüdür. Görünümlerinde daha modern oldukları için gençler tarafından tercih ediliyorlar..

10. Gelin Siyahı Mehndi:

Gelin Siyahı Mehndi

Bu narin tasarım, Hintli müzisyen ile kısa bir düğün olayını yansıtan gelin ve damadın her iki elinde kucaklaşmasına ve düğün olayını daha mutlu kılmak için mutluluk içinde dans eden gelin ve damat akrabalarına sahiptir. El için gelin siyah mehndi tasarımları çoğunlukla, diğer tasarım modellerinden çok daha büyük olan belirli bir miktar talep eden profesyoneller tarafından çizilir..

11. Siyah Mehndi’de Parmak Tasarımı:

Siyah Mehndi'de Parmak Tasarımı

Bu, siyah mehndi koni ile yapılmış bir Arap siyah mehndi tasarımıdır, yani siyah anahat mehndi tasarımlarına dahil edilebilir, ana hatları siyah koni kullanılarak çizilir ve normal mehndi koni ile doldurulmuş boşluklar. Bu mehndi, diğer mehndilere kıyasla siyah anahatlar nedeniyle çabucak dikkat çekiyor..

12. Tam El Mehndi:

Tam El Mehndi

Bu tam el siyah koni mehndi tasarımıdır, yani koldan parmaklara kadar tüm eli kaplar. Koldan parmağa, baştan sona bağlı Arapça siyah mehndi tasarımıdır. Siyah Arapça mehndi tasarımları, tüm eli kaplamadığı, ancak güzel göründüğü ve dakikalar içinde yapılabildiği için tamamlanması en hızlı tasarımlardır..

13. Küçük Mehndi Tasarımı:

Küçük Mehndi Tasarımı

Elin dorsal tarafına çizilmiş çok ince bir tasarımdır. İki tarafa bölünmüş ve birkaç temel şekil kullanılarak parmağa bağlanan ancak çok güzel bir şekilde düzenlenmiş güzel bir tasarımdır. Bu tasarım aynı zamanda bilek ve parmakları birbirine bağlayan bir el takısına benziyor. Küçük mehndi tasarımları, büyük konsantrasyon gerektiren, özenle çizilmiş tasarımlardır..

14. Erkek Mehndi Tasarımları:

Erkek Mehndi Tasarımları

Bu mehndi tasarımı, ellerinde mehndi çizmeyi seven erkekler için iyidir. Bu tasarım çoğunlukla halk sanatı, üçgen ok çizgileri ve noktalar dahil olmak üzere şekillerle çizilmiş basit bir mehndi. Birbirine bağlı ve bir tasarım oluşturan şekiller kol ve bileğe çizilebilir. Erkeklerin siyah mehndi tasarımı da temel şekillerden yapılmıştır ve yine de yaratıcıdır..

15. Çocuk Mehndi Tasarımları:

Çocuklar Mehndi Tasarımları

Avuç içi çok küçük olan ve ellerini mehndi tasarımlarıyla süslemek isteyen bir çocuk, bu mehndi, farklı şekillerden yapılmış ve içi doldurulmuş basit bir tasarım olduğu için onlardan uygundur. Hatta mehndi çizmek isteyen kişiye, sabit oturmayacakları için çocuk avucuna yardımcı olur, bu nedenle tasarım, bağımlı olmadığı için etkilenmez ve onu sadece basit bir şekil tasarımlarına bağlar. Çocuğun mehndi tasarımı da basit ve minik ellerinde güzel görünüyor.

Ayrıca mehndi, doğal olarak mevcut mehndi yapraklarından ve güzel koksa bile okaliptüs yağı karışımından hazırlanır. mehndi çizimi güzel bir sanattır ve Hindistan’da mehndi çizimi mutluluğun bir simgesidir ve çoğunlukla düğün, festival vb. en mutlu durumlarda yapılır. Mehndi kuruduktan sonra güzel bir kırmızı veya turuncu renk alır. Bir geline, mehndi aşırı kırmızıya dönerse, damadın onu aya kadar sevdiği anlamına gelir ve mehndi’nin gerçek renginin vücudun içindeki ısıya bağlı olarak alındığını düşünür. Mehndi tasarımı, yaratıcılığın bir parçasıdır, ne kadar yaratıcı olursanız, o kadar benzersiz ve güzel mehndi.

Dövme mehndi de bu günlerde favori bir çizgi film karakterinin çizimini veya herhangi bir kuş dövmesini içeren yapılır..

Bu siyah mehndi tasarımları farklı tiplerde kategorize edilmektedir. Bazıları mehndi ile kaplı tam eller gibi kişiden kişiye farklılık gösterirken, bazıları Arap deseninden memnunken bazıları sadece bir yandan büyük bir nokta var ama evet ellerinde mehndi ismi var.