Mehndi tasarımlarını seçmeniz söylendiğinde, size Arapça, Geleneksel, Hint-Batı, Mughlai, Simple Tikka Mehndi ve daha pek çok farklı tür sağlanacaktır. Bunların arasında son zamanlarda popüler olan bir isim de Afrika heena tasarımları. Hint geleneksel tasarımlarından oldukça ilham alıyorlar ve hem karmaşık hem de karmaşık oyma desenler veriyorlar..

Resimlerle Güzel Afrika Mehndi Tasarımları

Kadınlar için En Yeni ve Geleneksel Afrika Mehndi Tasarımları:

İşte, seçim yaparken sizi çıldırtacak, yaygın olarak seçilmiş Afrika kınası tasarımlarından bazıları..

1. Batı Afrika Mehandi Tasarımı:

Batı Afrika Mehandi Tasarım

Batı Afrika bölgesindeki tasarım, koyu ve cesur tasarımlarla geliyor. Tasarım, hattın diğer tarafında noktalı tasarımlar ile arka tarafta basit kıvrımlı iplerle yapılmıştır. Bu tür bir tasarımı tek veya iki elinizle alacaksınız; bir sonraki etkinliğiniz için bu kalın tasarımı alın.

2. Yarım El Mehndi Tasarımı:

Yarım El Mehndi Tasarımı

Kadınların kalbini çalan bir Afrika kına tasarımı sadece elin yarısına yapılır. Kıvrımlı büyük tasarımlarla doldurulur ve noktalı kenarlıklı çiçek görünümü veren minik tasarımlarla doldurulur. Yaratıcı zihin tarafından yapılan bu tasarım, temayı da tercihinize göre kişiselleştirebilirsiniz..

3. Nijeryalı Mehndi Tasarımı:

Nijeryalı Mehndi Tasarımı

Bu tür Afrika kına sanatı, alevler, daireler ve geleneksel kabile desenleri tasarımlarıyla yaygın olarak gözlenir. Bileklik veya payal tasarımı vermek için genellikle bacakların ve ellerin yanlarını yakalarlar. Kızın ten rengi orta ise ve işlevler veya partiler için iyi bir tasarım görünüyorsa, bu kesinlikle güzel bir tasarımdır..

4. Geometrik Mehndi Tasarımı:

Geometrik Afrika Mehndi Tasarımı

Geometrik tasarımlar, gelinin avuçlarında mehndi yapmak için kullanılan ana desenler olmuştur. Tasarıma noktalar, kalpler, çiçekler ve çok daha fazlası gibi başka tasarımlar da eşlik edebilir. Bu, desen türü karma yaratıcılığa benziyor.

5. Kültürel Mehndi Tasarımı:

Kültürel Mehndi Tasarımı

Afrika mehndi, kültürel bir dokunuş verildiğinde eller için tasarımlar, manevi veya kültürel işlevler üzerinde taşınmak için en iyisi olur. Tasarım, büyüleyici bir dokunuş için çeşitli saksılar, çiçek desenleri ve diğer küçük tasarımlar kullanılarak yapılmıştır. Üniversiteye giden kızlar tarafından kolej işlevlerinde veya kutlama günlerinde yapılan bu tür tasarım.

6. Etiyopya Mehndi Tasarımı:

Etiyopya Mehndi Tasarımı

Afrika mehndisindeki Etiyopya tasarımları, Hint mehndi tasarımlarına oldukça benzer. Geometrik desenler, minik dolgular, tavus kuşu desenleri ve çok daha fazlasının karışımıyla yapılan bu modeller ellere harika bir renk katıyor..

7. Basit Afrika Mehdi:

Basit Afrika Mehdi

Basit Afrika kına desenleri elmas takılarla süslendiğinde mehndi’nin daha keyifli görünmesini sağlar. Tasarım, arka taraftaki gibi bir şerit oluşturan vuruşlar gibi çeşitli yapraklardan yapılmıştır. Gündelik gününüz için bu basit görünüm tasarımını deneyin.

8. Afrika Takı Mehndi:

Afrika Takı Mehndi

Afrika’nın kabile bölgesindeki eski mücevher tasarımına bir bakış atmanızı sağlayan bir Afrika mehndi tasarımı, Afrika mücevher tasarımıdır. Çeşitli geometrik şekiller ve diğer tasarımlar kullanılarak yapılan orta parmak yüzük tasarımı ile eksiksiz bir el kaplaması sağlar..

9. Afrika Gelin Mehndi Tasarımı:

Afrika Gelin Mehndi Tasarımı

Tıpkı diğer mehndi türlerinin çiçek desenleriyle gelmesi gibi, Afrika tasarımlarında da benzer desenler görülüyor. Kalın mehndi bordürleri ve minik dolgular kullanılarak yapılan gelinlerin ellerini ve bacaklarını süslemek için mükemmeldir..

Afrika kına tasarımları, çizimi oldukça basit olan geometrik şekiller, noktalar, çizgiler, kareler vb. gibi desenler kullanılarak oluşturulmuştur. Tasarımları genellikle ağa benzer şekilde avuç içi, kol, ayak ve elleri kapsar..