Göğüste kıl büyümesi, bir kadının başına gelen çok yaygın bir olgudur. Genellikle ergenlik döneminde başlar, ancak yaşlandığınızda, özellikle hormonda dalgalanmalar meydana geldiğinde ortaya çıkar. Kıllar genellikle meme ucunda büyür ve ayrıca vücut kıllarının geri kalanına kıyasla gölgede daha koyu olurlar. Bazen göğüsler arasında da gelişebilir. Ancak, onlar hakkında endişelenmeye başlamanız gereken zamanlar vardır. Kalın olan kaba tüyler veya tüyler meme uçlarından çıkmaya başladığında, bu ciddi bir endişe nedenidir. Ancak çoğu zaman, hormonlar meydana gelmelerinden yalnızca sorumludur. Burada, meme uçlarındaki tüyleri evde doğal olarak nasıl alacağınız konusunda en iyi yöntemlerden bazılarını listeledik..

Meme Meme Uçlarından Tüy Nasıl Alınır 1

Göğüs Memelerinde Tüylenme Nedenleri:

Tüylü meme uçları bazen sizi ciddi anlamda endişelendirebilir. Testosteron seviyesinde bir artış olduğunda, meme uçlarınızdaki tüyler uzar. Hormon seviyesi yükseldiğinde, vücudunuzun birçok yerinde saç büyümesi de yaşayabilirsiniz. En yüksek testosteron seviyeleri, gençlik yıllarından itibaren yaş boyunca rötuş yapar ve 20’li yaşların başlarına kadar gider. Yani, bu süre zarfında, oldukça normal olarak karşılanıyor. Bazen normal olmayan saç büyümeleriyle sizi utandırabilirler. Bu gibi durumlarda doktorunuza danışmanız önemle tavsiye edilir..

PCOS veya Polikistik Over Sendromu olan kadınlarda da meme başı kılları olabilir. PCOS’unuz olduğunda, yumurtalıklar diğer birçok hormon arasında daha fazla miktarda testosteron üretecektir. Bu artış nedeniyle, PKOS’lu kadınların meme uçlarında, bazen göğüs, boyun ve sırtta tüylenme yaşaması muhtemeldir..

Hamilelik aynı zamanda meme başı kıllarını da görmeye başlayacağınız bir dönemdir. Saçları en olası olmayan yerlerde ve bazen yüzünüzde ve boynunuzda görebilirsiniz. Ancak hamileliğinizi yayınlayın; işler normale dönmeye başlar.

Göğüs Ucundaki Tüyler Nasıl Alınır??

Pekala, eğer seni ciddi anlamda korkutuyorsa, sana söyleyelim, endişelenecek bir şey yok. Evde meme uçlarındaki tüylerin kalıcı olarak nasıl alınacağını gösteren ve kolay olan bu ilaçları deneyin..

1. Papaya Ovması:

Göğüs Meme Uçlarındaki Tüyleri Almak İçin Papaya Ovması

Papaya, saç köklerini kırabilen ve böylece saç büyümesini azaltan bazı enzimler içerir. Ayrıca memenizdeki tüylerin büyümesini geciktirmeye yardımcı olur. Eksfoliye edici papaya ayrıca cildi besleyerek sağlıklı kalmasını sağlar. İşte bundan nasıl yararlanabileceğiniz.

Nasıl kullanılır:

 • Çiğ papaya ezmesi yapın.
 • Hamura ½ çay kaşığı zerdeçal ekleyin.
 • Macunu göğüslerinize iyice uygulayın ve yaklaşık 15-20 dakika bekletin..
 • Bunu her gün, günde bir kez deneyin ve sonuçları iki hafta içinde göreceksiniz..

2. Şeker Kabuğu Ovması:

Göğüs Ucundaki Tüyleri Almak İçin Şeker Kabuğu Ovması

Şeker doğal bir temizleyicidir ve bir maske memedeki ince telleri çıkarmaya yardımcı olur. Şeker, bal ve limondan yapılmış klasik bir peeling, meme ucundaki tüyleri almanın ve aynı zamanda cildinizi beslemek için gereken bakımı sağlamanın en iyi yoludur. İşte nasıl yapılır.

Nasıl kullanılır:

 • Bir yemek kaşığı şekere bal, şeker ve limonu sıkın. Yaklaşık iki veya üç damla sıkabilirsiniz..
 • Bu kaseyi ocakta suyla dolu başka bir kasenin üzerine yerleştiren benmari yöntemini kullanın..
 • Karışımın yavaş yavaş ısınmasına izin verin. Kalınlaştırmak ve karışımın cilde yapışmamasını sağlamak için mısır nişastası uygulayabilirsiniz..
 • Karışım hafifçe soğuyunca tahta kaşık yardımıyla saçın yönüne doğru uygulayınız. Soymak için ağda bezi kullanın.
 • En iyi sonuçlar için bunu her gün deneyin.

3. Limon Ovması:

Göğüs Ucundaki Tüyleri Almak İçin Limon Ovması

İyi çalışan bir sonraki limon ovma. İçindeki sitrik içerik iyi ağarır, saç köklerini zayıflatır ve saçların yeniden büyümesini yavaşlatır. İçeriğindeki C vitamini de cildiniz için iyi bir besin kaynağıdır. İşte nasıl bir fırçalama yapabilirsiniz.

Nasıl kullanılır:

 • İki yemek kaşığı limon suyunu iki yemek kaşığı şekerle karıştırın. esmer şeker de kullanabilirsiniz.
 • Saç yönünde uygulayın ve yaklaşık 20 dakika bekletin..
 • Sıcak Su ile Yıkayın.
 • Limon bazı ciltlerde hassas olabileceğinden, fırçalamayı her gün kullanmayı unutmayın..

Pekala, bu konuda çıldırmaya başlamadan önce, kadınların göğüs kıllarının olması çok normaldir. Ancak sizi utandırdığını veya çok normal olmadığını düşünüyorsanız, her zaman doktorunuza danışmanız en iyisidir. Bunun için en iyi tedaviyi önerebilir. O zamana kadar, onunla dolaşmak gerçekten sorun değil. hepimiz yaparız!