Göğüsler, kadın insan vücudunun en güzel özelliklerinden biri olduğu yadsınamaz. Bir kadına bir bütünlük duygusu katar ve şeklini tanımlar. Bazıları “doğru” büyüklükte göğüslerle kutsanırken, diğerleri büyüklük yönünden ödün verildiğini düşünüyor. Kendinizi “düz” hissedenlerdenseniz, göğüs büyüklüğünü doğal olarak artırmak için en iyi yiyecekleri öğrenmek için bu makaleyi okuyun.!

Evet! Bazı yiyecekler vücuttaki östrojen seviyelerini artırarak göğüslerinizin boyutunu büyütmede önemli bir rol oynar. Liste östrojen yüksek meyve ve sebzeler, kuruyemişler, kuru meyveler, süt ürünleri, deniz ürünleri vb. içerir. Peki bu ajanlar ile meme büyüklüğü arasındaki ilişki nedir? Bu makalede daha fazlasını öğrenin.

Göğüs Büyütme Besin Listesi

Östrojen Açısından Zengin Gıdalar Göğüs Boyutunu Artırmada Nasıl Yardımcı Olur??

Göğüslerin gelişimi, bir kızın hayatındaki sürekli bir süreçtir ve doğumundan itibaren gerçekleşir. Ergenlik döneminde vücut, meme dokularının büyümesine yol açan muazzam hormonal değişikliklere uğrar. Göğüslerin büyüklüğü kişiden kişiye değişir ve kalıtsal, diyet, yaşam tarzı ve vücuttaki hormonlar gibi çeşitli faktörler tarafından belirlenir..

Göğüslerin büyümesinden sorumlu olan böyle bir hormon östrojendir. Bu ajan yumurtalıklar tarafından salgılanır ve adet döngüsünün düzenlenmesinde ve göğüslerin boyutunun korunmasında çok önemli bir rol oynar. Düşük östrojen seviyeleri daha küçük ve sarkık göğüslere neden olabilir.

Bu kaybı telafi etmek için doktorlar genellikle bu bayanlara doğum kontrol hapları gibi östrojen takviyeleri reçete eder. Ancak istenmeyen yan etkilere yol açarlar ve hatta vücutta kalıcı değişikliklere neden olabilirler. Bu sorunla doğal olarak başa çıkmanın bir yolu, bol miktarda östrojen açısından yüksek gıda eklemektir. Göğüs büyütme egzersizleri ve sağlıklı bir yaşam tarzı ile birlikte göğüs boyutu ve şeklinde gözle görülür bir farklılığa neden olabilir..

Göğüs Boyutunu Doğal Olarak Artırmak İçin En İyi Yiyecekler:

Pahalı meme implantlarını, ameliyatları veya zararlı ilaçları düşünmeden önce, bu meme büyütme gıdalarının her birine bakalım ve meme boyutunun artmasındaki rollerini anlayalım:

1. Soya Sütü ve Tofu:

Soya, sağlık meraklıları arasında hızla popülerlik kazanan protein açısından zengin bir ajandır. Soya sütü tüketimi bile vücuda sayısız faydaları nedeniyle yükseldi. Son incelemeler, Soya’nın kadın vücudundaki doğal östrojenleri taklit eden fitoöstrojenler içerdiğini göstermiştir. Orta miktarda soya yemenin göğüslerin şişmesine ve büyümesine neden olabileceğine inanılmaktadır..

Tofu, en fazla izoflavona sahip olan bir başka yenilebilir Soya formudur. Bununla birlikte, araştırmalar ayrıca aşırı soya tüketmenin aşırı östrojen nedeniyle meme kanseri riskini artırabileceğini göstermektedir. (1)

2. Kuruyemiş ve Kuru Meyveler:

Kuruyemişler ve kuru meyveler sadece mükemmel atıştırma seçenekleri sunmakla kalmaz, aynı zamanda göğüs büyütmeye de yardımcı olur. Ceviz, antep fıstığı ve yer fıstığı gibi besinler vücutta doğru miktarda östrojen ve izoflavon sağlar. Hurma, Kuru erik ve kuru kayısı gibi kuru meyveler de lif, vitamin ve mineraller gibi temel besinleri sağlamanın yanı sıra yüksek oranda diyet östrojeni içerir. (2)

3. Süt ve Süt Ürünleri:

Göğüs Büyütme İçin Süt ve Süt Ürünleri

Süt ve peynir gibi süt ürünleri tüketmek, daha güçlü kemiklerle birlikte size daha büyük göğüsler verebilir. Özellikle ineklerden üretilen süt, meme büyümesini teşvik eden östrojen, progesteron ve prolaktin gibi kadın üreme hormonlarını çok yüksek miktarda içerir. Ayrıca inek sütü yüksek yağ oranına sahiptir. Bu nedenle, düzenli olarak tüketmek, göğüslerinizdeki yağ birikintilerini çoğaltarak daha büyük görünmelerini sağlayabilir..

4.  Papaya:

Kulağa çirkin gelse de, Papaya göğüs büyütmede yardımcı olur. Olgun papaya ile karşılaştırıldığında, ham veya olgunlaşmamış Papaya, östrojenlere benzeyen ancak bitkilerde üretilen yüksek miktarda fitoöstrojen içerir. Pek çok kişi çiğ papaya ve sütle hazırlanan bir milkshake içerek göğüslerinde büyüme yaşamıştır..

Bununla birlikte, çiğ papaya, alerjik reaksiyonlara ve düşüklere neden olabilecek yüksek miktarda Papain içerir. Bu nedenle, almaya başlamadan önce bir doktora danışmak daha iyidir..

5. Deniz Ürünleri:

Deniz ürünleri, vücut üzerinde östrojenik bir etkiye sahip olan Manganez açısından zengindir. Midye, karides, istiridye, karides ve bazı balık türleri gibi besinlerin tüketilmesi bu hormonal taklit nedeniyle meme büyümesini destekleyebilir. Vücuttaki seks hormonlarını artırarak ve meme dokularının gelişimine katkıda bulunarak çalışırlar..

6. Çemen Tohumu Özü:

Göğüs Büyütme İçin Çemen otu

Çemen otu, göğüslerinizin boyutunu artırabilen bir fitoöstrojen bitkisidir. Bu tohumlar meme büyütme için iki önemli hormonun üretimini uyarır, yani. östrojen ve progesteron. Filizlenmiş çemen tohumlarının, göğüs büyütmeyi destekleyen doğal bir östrojen olan konsantre miktarda diosgenin içerdiği bilinmektedir..

7. Keten Tohumu:

Keten tohumu veya “Alsi” küçük boyutlu tohumlardır, ancak beslenmeyle doludur. Göğüs büyütmenin bunlardan biri olduğu vücuda bir araba dolusu sağlık faydası sunarlar. Keten tohumları, fitoöstrojenler gibi çalışan lignanlar açısından zengindir. Lignan açısından diğer tohumlardan veya doğal gıdalardan 800 kat daha zengin olan Keten tohumu, daha büyük göğüslere sahip olmanıza yardımcı olabilir..

8. Meyveler:

Çilek, kızılcık ve böğürtlen içeren çilek gibi taze meyveler, fincan boyutunu artırmaya yardımcı olabilecek östrojen açısından zengindir. (3) Bu meyvelerin yanı sıra elma, erik, kayısı ve şeftali gibi besinlerde de önemli miktarda östrojen bulunur. Bu meyveleri düzenli olarak tüketmek, göğüslerinizin etrafında birkaç santimetre kazanmanıza yardımcı olabilir.!

9. Yabani Yam:

Göğüs Büyütme İçin Yabani Yam

Yabani yam, içinde bulunan diosgenin sayesinde vücut üzerinde güçlü bir östrojenik etkiye sahiptir. Çemen otu gibi, bu yiyecek de meme dokularının büyümesini teşvik etmeye yardımcı olabilir. (4). Bununla birlikte, çalışmalar ayrıca yabani yamın vücutta sıvı tutulmasını artırabileceğini ve göğüslerde kilo alımına ve ağırlığa katkıda bulunabileceğini düşündürmektedir. Bu nedenle, kullanmadan önce bir doktorla konuşmak çok önemlidir..

10. Susam Tohumları:

Susam tohumları, salatalarınızı ve ekmek dilimlerinizi lezzetli hale getirmek için ceviz aromasıyla doludur. Mutfaktaki faydalarının yanı sıra bu minik tohumlar, kadınlarda östrojen aktivitesini düzenleyebilen fitoöstrojenlerde çok yüksektir. Yapılan bir araştırmaya göre, susam tohumlarının içerisinde bulunan flavonoidler ve amino asitler gibi aktif bileşiklerin varlığı nedeniyle meme dokusu boyutunun gelişiminde etkili olduğu sonucuna varılmıştır. (5)

Bitkisel çareler Göğüs Büyütme için:

Göğüs ölçünüzü artırabilecek bazı otlar ve kökler hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bu bilgiler yardımcı olabilir:

1. Pueraria Mirifica:

Bu, Güneydoğu Asya’ya özgü ve Tayland’da yaygın olarak yetişen bir bitkidir. Bir kadında gençliği teşvik ettiği bilinen eski Tay tıbbında temel bir bileşendir. Bitki, vücuttaki östrojen hormonunu taklit eden fitoöstrojenlerle yüklüdür. (6) Bu meme dokularının büyümesini destekleyebilir. Pueraria toz halinde mevcuttur ve bunları herhangi bir çevrimiçi mağazadan satın alabilirsiniz..

2. Dong Quai Kökü:

Bu, göğüs büyütme için başka bir bitkisel ilaçtır. Dong Quai, Çin’de menopoz semptomlarını tedavi etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok deney, kökün vücut üzerinde östrojen benzeri etkilere sahip olduğunu ve fincan boyutunun artmasına yardımcı olabileceğini göstermiştir. Ancak aynı çalışmalar bu kökü fazla almanın meme kanserine neden olabileceğini göstermiştir. Bu nedenle doktora sormadan tüketilmesi tavsiye edilmez..

Göğüs Büyütme İçin Ek İpuçları:

Göğüs büyütmek için yukarıda bahsedilen besinlerin yanı sıra, daha büyük göğüslere sahip olmak için şu ipuçlarını da izlemelisiniz:

Meme Boyutunu Artıracak Gıdalar

1. Yoga:

Yoga, fincan boyutunu arttırmanın en iyi yollarından biridir. Bhujangasana, Ushtasana, Gowmukhasana vb. gibi pozlar büstü boyutunu doğal olarak artırabilir. Yoga, bu organlara kan akışını artırarak genel meme sağlığını da artırabilir..

2. Alıştırmalar:

Kapsamlı bir göğüs egzersizi yapmak göğüs kaslarını güçlendirebilir ve daha büyük görünmelerini sağlayabilir. Dumbbell göğüs presleri, izometrik göğüs kasılmaları gibi egzersizler göğüs dokularını dışarı itebilir ve hacim oluşturabilir. Ancak aradaki farkı görebilmek için en az 2-3 ay düzenli olarak uygulamalısınız..

3. Masaj Teknikleri:

İyi bir göğüs masajı sadece göğüs boyutunu büyütmekle kalmaz, aynı zamanda onların tonda görünmesini de sağlar. Masaj ayrıca göğüslerdeki kan dolaşımını iyileştirir ve genel görünümlerini iyileştirir..

4. Yaşam Tarzı Değişiklikleri:

  • Sağlıklı bir kiloyu koruyun.
  • Besleyici, dengeli bir diyetle kendinizi şımartın.
  • Vitamin ve mineral eksikliği yaşamadığınızdan emin olun..
  • Günde en az yarım saat spor yapın.
  • Sigara, alkol veya vücut şeklinizi bozabilecek herhangi bir alışkanlığı bırakın.
  • Düzenli kontroller yaptırın ve zamanında düzeltici önlemler alın.

Bunlar meme boyutunu hızla artıran en iyi yiyeceklerden bazıları! Bunları günlük diyetinize dahil etmeye başlamadan önce, aşırı östrojen almanın kötü etkilerini bilmek önemlidir. Vücuttaki yüksek östrojen seviyelerinin insanlarda kanser riskini artırdığı bilinmektedir ve bu nedenle bunları dikkatli kullanmalısınız. Ayrıca bu besinler bireylerde farklı sonuçlar verebilir ve bazı durumlarda çeşitli faktörlerden dolayı sonuç alınamayabilir. Bu yüzden bunu aklınızda bulundurun ve meme hedefleriniz için çalışmaya başlayın.!