Gelin takıları, bir geline özel olan ve onun düğünü olan özel günü için mükemmel olan takılardır. Düğün, bir kadının hayatındaki en değerli gündür ve bir gelinin güzelliğini süsleyen takıları da öyle. Düğün, bir kadın için eş olup yeni ilişkiler ve bağlarla hayata doğru yeni bir yolculuğa çıktığında çok özel bir olaydır. Yani gelin takıları onun kendini özel hissetmesi için mükemmel bir şey ve o gün tüm dikkat sadece onun üzerinde..

basit ve ağır hint-gelin-mücevher tasarımları

Özenle seçilmiş özel gelin takıları da ona bir gelin için çok sembolik olan yüzündeki ışıltıyı ve ışıltıyı verir. Düğünler çok büyüktür ve bu nedenle mücevherler büyük ölçekte bunun bir parçasını oluşturur. Düğün için mücevher alışverişi büyük bir şey.

Popüler ve En Yeni Gelin Düğün Takı Tasarımları:

Gelin takıları, gelinin görünümünü tamamlaması için farklı takı parçalarından ve aksesuarlardan oluşur. Gelin en iyi 25 gelin takı tasarımına bir göz atalım.

1. Tasarımcı Gelin Altın Kolyeler:

Altın, gelin takılarında çok önemli bir yer tutar. Altın çok uğurludur ve bu nedenle gelin takılarında yaygın olarak kullanılır. Altın kolyeler görkemli ve ağır görünür ve boyuna güzel bir şekilde düşer ve bu nedenle gelin altın kolyeler ve altın takılar taktığında göz alıcı görünür..

gelin-altın-kolyeler

Eşleşen küpeli altın kolyeler ve bilezik, zincir, uzun zincirler, kısa kolyeler vb. diğer altın takılar gelin görünümünü tamamlar. Altın takılar, özel gündeki o güzel görünüm için tüm aksesuarları altın olan gelin takıları koleksiyonunun bir parçası oldu..

2. Polki Gelin Takı Setleri:

Polki Gelin Takı Setleri

Polki, temel olarak, yalnızca gelin takıları yapmak için kullanılan kesilmemiş elmaslardır. Polki gelin takı seti ağırdır ve bu nedenle düğünde bir gelin için o zengin görünüm için mükemmeldir. Polki taşları içlerinde o ham görünüme sahiptir ve bu nedenle değer söz konusu olduğunda pahalı taraftadır. Polki, geleneksel düğün kıyafetleriyle etnik görünüm için mükemmel olan o saf antika kaplamaya sahiptir..

3. Düğün için Gelin Altın ve Kundan Takımları:

Düğün için Gelin Altın ve Kundan Takımları

Kundan, düğünler için takı tasarımları ve koleksiyonlarında son derece popüler ve çok önemli. Bir gelin, herhangi bir Kundan mücevherinde kesinlikle büyüleyici ve ışıltılı görünüyor. Geleneksel Rajasthani düğün mücevherlerinin bir şeklidir. Kundan takıları yeşil, bordo veya kırmızı pahalı taşlar ve altın pırlantaların işidir. Yani Kundan gelinlik setleri Kundan ve altın kolyeler, uzun katlı zincirler, kamarband, pazıbentler, bilezikler, maang tikka, chokers vb..

Kundan altın takılar, bir kadının gelin görünümünü tamamlar ve düğün gününde adeta bir küçük hanım gibi görünür. Gelin altını ve Kundan takıları yapılırken çok fazla emek ve işçilik söz konusudur..

4. Tapınak Düğün Takı Tasarımı:

Tapınak Düğün Takı Tasarımı

Düğünler, bir ömür boyu bir deneyim olan özel günlerdir. Ve bu nedenle mücevherler bir gelinin önemli bir yönünü oluşturur. Tapınak tasarımı gelin altın takıları, gelin tasarımlarına en son ve yeni girenler ve bu cennet gibi görünen mücevher parçaları akıllara durgunluk verecek kadar güzel. Lord Krishna gibi Tanrıların imgeleri vardır; Tapınak mimarisinde karmaşık tasarımlarla hazırlanmış Tanrıçalar Lakshmi, Devi vb. Her kadındaki tanrıça gibi gelin görünümü için hassas bir şekilde güzelce tasarlanmıştır..

5. Yakut Düğün Takı Seti:

Yakut Düğün Takı Seti

Yakut taşlar uzun yıllardan beri gelin takılarının yapımında kullanılmaktadır. Parlak yakut taşlar, geleneksel Kanjivaram altın sarees ve diğer mücevherlerle Güney Hindistanlı bir geline bu zengin görünümü verir. Geleneksel jhumkalara sahip antika yakut takılar bile gelin tarafından özel gününde giyilebilir. Antika görünüme sahip yakut ve altından yapılmış kolyeler ve jhumka setleri, bu geleneksel düğün görünümü için mükemmel olabilir. Ağır kolye, uzun uyumlu ağır küpeler, zincir vb. ile bu gelin yakut setleri gelin görünümünü tamamlıyor..

6. Laxmi Tasarımlı Geleneksel Düğün Takı Seti:

Laxmi Tasarımlı Geleneksel Düğün Takı Seti

Bir gelin, düğün gününde bir Tanrıçadan daha az görünmez. Öyleyse kendini Tanrıça Laxmi tasarımlarıyla süslemekten daha iyi bir yol! Laxmi zenginlik tanrıçası olarak bilinir. Laxmi tasarımlarındaki bu güzel hazırlanmış düğün takıları ile kesinlikle çok güzel ve güzel görünecek. Bu geleneksel mücevher tasarımları, uzun zincirler, kısa zincirler ve kolyelere karmaşık bir şekilde oyulmuş güzel tasarımlara sahiptir..

7. Gelin İncisi Etnik Jhumkas:

Gelin İncisi Etnik Jhumkas

Jhumkalar, gelin küpelerini taktığında gelin takılarında en çarpıcı ve zarif olanlardan biridir. Bu muhteşem görünümlü inci etnik jhumkalar diğer gelin takılarıyla çok iyi gider. Altınlı inciler ve gelin jhumkaları olan narin görünümlü sarkan zincirler bir gelinde çok güzel. Jhumkas, ülkenin birçok yerinde gelinler tarafından en çok tercih edilen gelin küpesidir..

8. Geleneksel Gelin Altın ve Taş Jhumkas:

Geleneksel Gelin Altın ve Taş Jhumkas

Jhumkas, Hintli bir gelin için küpelerdeki en zarif mücevherlerdir. Jhumkas kuyumcu çeyizinde mutlaka yer bulur. Bunlar düğünden sonra herhangi bir işlev için bağımsız olarak bile giyilebilir. Karmaşık işçilik, pahalı taşlar, desenler vb. ile altın jhumkas, bu geleneksel ancak antika görünüm için mükemmeldir. Elmas, yakut, zümrüt ve değerli taşlarla altın jhumkas gelin takılarında çok popüler.

9. Gelin İçin Ağır Damla Küpeler:

Gelin İçin Ağır Damla Küpeler

Damla Küpeler ayrıca Hint Balis veya Chaandbalis olarak da bilinir. Bu benzersiz tasarımlı küpeler çok güzel ve gelin bu ağır balislerde muhteşem olacak. Bunlar ağırdır ve içlerinde tasarımcı öğesi hissi vardır. Bu küpelerin içlerinde ağır taş işçiliği var ve halkalarda karmaşık desenlerle uzun. Bunlar daha sonra bağımsız olarak da takılabilir.

10. Gelin Pırlanta Takı Setleri:

Gelin Pırlanta Takı Setleri

Gelin takılarında gelinlerden ve pırlantalardan bahsetmek olmazsa olmazlardandır. Sonuçta bu onun özel günü, düğünü. Elmaslar, herhangi bir gelin kıyafeti olan herhangi bir gelin için mükemmeldir. Bu mükemmel parlak taşlar her ten rengine, rengine vs. uyuyor. Bu hiç şüphesiz pahalı ama yüzündeki mutluluk eşsiz olacak. Bu nefes kesici güzellikteki pırlanta setlerde maangtikka, el zincirleri, kamarband, bilezikler, burun iğnesi, ağır kolye/gerdanlık, ağır kolyeli uzun katmanlı zincir, küpeler vb. olabilir..

11. Gelin Sikke Takı Setleri:

Gelin Sikke Takı Setleri

Kerala düğünlerinde son derece önemli olan bu geleneksel madeni para kolye/uzun zincir küpeli settir. “Kaasumaala” olarak da bilinen madeni para kolyeler: Kaasu madeni para/para anlamına gelir ve Maala zincir/kolye anlamına gelir. Bunların antika değeri vardır ve bu nedenle düğünlerde büyüklerden hediye ve nimet olarak önemlidir. Bu madeni para kolyelerin ön yüzünde Tanrıça Laxmi’nin (zenginlik tanrıçası) bir kolye veya uzun bir zincir oluşturmak için güzelce birleştirilmiş küçük yuvarlak madeni paraları vardır. Geleneksel Kerala kasavusaree ile harika görünüyorlar (altın kenarlı beyaz sari).

12. Gelin İnci Takı Seti:

Gelin İnci Takı Seti

İnciler ten rengi, yaşı vb. ne olursa olsun her kadında güzel görünür. İnci gelin takıları akşamları resepsiyon görünümü için mükemmel olabilir. Pırlantalı inciler ve uyumlu küpeler, akşamları o ışıltıyla harika görünüyor. İnciler ve elmaslar veya herhangi bir pahalı taşlı inciler sınıf için semboliktir; bu takımları giydiğinde yansıyan ihtişam ve kraliyet.

13. Gelin Pırlanta Gerdanlık Seti:

Gelin Pırlanta Gerdanlık Takımı

Chokers, bir gelin için göz alıcı bir görünüm için özel kesim pırlantalara sahip değerli ve yarı değerli taşlardan cennet gibi görünen kolyelerdir. Yakut, zümrüt, safir vb. pırlantalar, chokerlar için klasiktir ve görünüm birçok gelin tarafından düğünlerinde havalandırılır. Beyaz pırlantaların parlaklığı, ışıltısı ve sınıfı ile değerli taşların asil, asil görünümü tek bir ağır gelin takı gerdanlık setinde bir araya geliyor..

14. Miras Gelin Kundan Kolye:

Miras Gelin Kundan Kolye

Gelin takılarında en pahalı olanlardan biri de Kundan takılarıdır. Kundan mücevheri, o güzel görünümlü son mücevher parçası için el yapımı veya daha doğrusu el yapımı hassasiyet ve mükemmellik ile yapılır. Ağır Kundan kolyeler, ağır sarileri veya düğün kıyafetleriyle birlikte gitmek için Hint gelinliklerinin bir parçasını oluşturur. Bu güzel mücevher sahneye çıktıktan sonra gelin doğal olarak parlıyor.

15. Güney Hindistan Antik Gelin Takıları:

Güney Hindistan Antik Gelin Takıları

Güney Hindistan’dan gelen takı tasarımları benzersizdir ve diğer gelin takı tasarımlarından çok farklıdır. Kesimler, tasarımlar, yapım ve desenler çok farklı ve göz alıcı ve insan sadece mücevher parçasına bakarak başka bir dünyaya taşınıyor. Elmas, yakut ve altının kalitesi; tasarımın ve takıların parlaklığı, ışıltısı ve yapısı nefes kesicidir ve bu takı parçalarını takan geleneksel gelin muhteşem görünür. Bunlar yadigarı ve zengin ancak antika değeri için elmas ve yakut çivili olabilir. Düğünlerde ve evliliklerde çok kullanılan bu gelin takıları, evlilik sırasında veya sonrasında gelecek nesillere aktarılıyor..

16. Gelin Altın Bilezik Mücevherat:

Gelin Altın Bilezik Takı

Bir gelin için kolyelerden sonra en önemlileri bilekliklerdir. Bir gelin gelin takılarını düşündüğünde, eller düğünde çok önemli bir rol oynadığından, bilezikler çok önemlidir. Gelin altın bilezikleri ağırdır ve çok benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır. Karmaşık tasarım çalışması, yapılan pahalı taş işçiliği, bileklikte saf altın kullanımı, bileziğin önemli bir gelinlik olarak sınıflandırılmaya değer olduğunun kanıtıdır..

17. Miras Gelin Bilezikleri:

Miras Gelin Bilezikleri

İnci ve altın ile antika veya miras mücevherleri tanımlamak için hiçbir kelime yeterli değil. Antika altın kaplamalı beyaz/kırık beyaz inciler, gelinin ellerine güzel bir görünüm kazandırır. Ellerinde daha dolgun bir görünüm için bu ağır bilezikleri daha basit antika olanlarla bir araya getirebilir..

18. Gelin Pırlanta Yüzük Mücevherat:

Gelin Pırlanta Yüzük Mücevherat

Bir kadının nişan gününde olduğu kadar evlilik gününde de en önemli takısı yüzüklerdir. Pırlantalı pahalı parmak yüzükler ve altın değerli taşlar bir gelin için çok önemlidir. Bu onun kadınlığının sembolüdür ve kocası veya hayat arkadaşı ile aile hayatına yolculuğunu işaret eder. Gelinler bir ömür boyu düğün fotoğraflarında ellerinin o göz alıcı görünümü için yüzük çeşitleri arasından seçim yapabilirler..

19. Gelin Takılarında Bel Zincirleri:

Gelin Takılarında Bel Zincirleri

Gelin takılarının en önemlilerinden biri de kamarbandh olarak bilinen bel zincirleridir. Bel zincirleri son derece muhteşem ve bir gelin üzerinde harika görünüyor. Gelin kıyafetlerine farklı bir his ve görünüm için asma, taş, katman vb. ile güzel bir bitişe sahipler. Parlak bel zinciri gelin görünümünü tamamlar. Bel çizgisini vurgulayan katmanlarda pahalı taş işçiliği ile saf altından olabilirler..

20. Gelin Kolçakları:

gelin pazıbentleri

Kolçaklar veya Bajuband, geleneksel giyim, etnik giyim ve sarilerin yanı sıra kot pantolonlu kolsuz etnik üstler ile çok moda ve gelin takılarında eşit derecede önemlidir. Ancak gelin pazıbentleri gelinin o geleneksel görünümünü tamamlamak içindir. Antika mücevherlere sahip güzel bir gelin, sadece o mükemmel gelin görünümünü tamamlamak için antika bir kolluğa ihtiyaç duyacaktır. Son derece çarpıcı görünüyorlar ve kundan işi, taş işi veya polki işi ile bu eşsiz antika pazıbentleri sergilemeye karşı koyamazsınız..

21. Gelin El Zincirleri:

Gelin El Zincirleri

El zincirleri veya haath phool bir gelin için en önemli el aksesuarıdır. Bunlar temel olarak kundan işinde bir zincir veya parmak yüzüklerinden bileğe uzanan altın veya elmaslardır. Bir gelin için ellerin görünümü çok önemli olduğu için ellere güzel bir görünüm verirler..

22. Ellerde Gelin Chura:

Elinde Gelin Chura

Chura, genellikle kırmızı ve beyaz renkte, bir elde ikişer takım olarak giyilen, dört beyaz kadadan ve geri kalan ince kırmızı ve beyaz bileziklerden oluşan bir bilezik takımıdır. Kültürün sembolü, özellikle Kuzey Hindistan’daki Hint düğünlerinin çok önemli bir parçası. Gelin bunu düğünden en az 40 gün sonra giymelidir..

23. Gelin İçin Mücevher Kadası:

Gelin İçin Mücevher Kadası

Kadas, tek veya ikili olarak giyilen büyük kalın bileziklerdir. Gelinler, aile içinde ve düğünlerde yaygın olan gelenek ve göreneklerin bir parçası olarak kadas giymek zorundadır. Kadalar, eve yeni bir gelin geldiğinde de nesilden nesile aktarılır. Aslında nesillerden beri ailede olan bileziklerdir. Bu nedenle kadalar, duygusal değeri olan çok önemli mücevher parçalarıdır..

24. Bir Gelin için Tasarımcı Halhal Mücevherat:

Bir Gelin için Tasarımcı Halhal Mücevherat

Bacaklarını öne çıkaran en önemli aksesuar halhal ve topuklardır. Toerings, evli olduğunun ve gelin tarafından her zaman ikinci parmağına takılması gerektiğinin sembolüdür. Halhal gelinin bacaklarını güzelleştirir ve vurgular. Kundan, altın veya gümüş olabilirler.

25. Gelin Maang Tikka:

Gelin Maang Tikka

Gelin o utangaç bakışla içeri girdiğinde, insanların ilk fark ettikleri şey onun maang tikka’sıdır. Maang tikkas veya baş zincirleri, gelin görünümünün önemli bir parçasıdır. Elmas, kundan işi, yakut, zümrüt vb. içindeki bu maangtikkalar çarpıcı görünüyor. Onları giyen gelinde çok büyük ve güzel görünüyorlar. Maaangtikkas veya baş zincirleri benzersiz mücevher parçalarıdır ve elmas veya kundan olduğunda değer sadece çarpılır.

Gelin bir düğün için çok önemli olduğu için gelin takıları da onun için öyledir. Bu nedenle gelinin düğünündeki kusursuz görünüm için takı seçimi çok önemlidir. Bugünlerde çok çeşitli mücevher seçenekleriyle, düğün görünümünü, resepsiyon görünümünü seçip özelleştirebilir ve diğer tüm işlevleri arayabilir. Altın, pırlanta, kundan ve polki en çok tercih edilen gelin takılarıdır..