Herkesin hayatındaki en önemli günlerden biri evlendikleri gündür. Bir gelin o gün en güzel şekilde giyinir, çünkü bu günün anıları eşi ve kendisi tarafından ömür boyu yaşatılacaktır..

hint-düğün-gelin-takı-takımları

Gelinler için Düğün Takı Setleri:

Mücevher, geline gelin görünümünü veren en ayrılmaz şeylerden biridir ve bu nedenle en iyisi olmalıdır. İşte gelinler için en iyi düğün takı setlerinden bazıları.

1. Gelinler için Altın Gelin Takı Setleri:

Gelinler için Altın Gelin Takı Setleri

Altın en değerli metal olarak kabul edilir ve Hint gelin takı setlerinde yüksek talep görmektedir. Bu muhteşem set, geline bakan herkesi hayrete düşürecek. Kolye pırlantalarla süslenmiştir ve ortasında gözyaşı damlası şeklinde bir zümrüt vardır. Alnına takılan maang tikka, yakut taşlı küpelerle benzer bir görünüme sahip..

2. Evlilik için Pırlanta Takı Seti:

Evlilik için Pırlanta Takı Seti

Elmaslar değerli taşlardır ve bu nedenle çok pahalıdır. Gelin takıları pırlanta olmadan eksik kalır. Bu çarpıcı evlilik takı seti tamamen elmaslarla süslenmiştir. Kolye yüksek boyunlu ve zarif bir görünüme sahiptir. Aynı küpeler görünümü tamamlıyor.

3. Pırlantalı Gelin İnci Takı Seti:

Pırlantalı Gelin İnci Takı Seti

İnciler zarif ve şık görünüyor. Gelinlik incilerin beyaz rengiyle uyumluysa güzel görünürler. Bir kolye ve küpeden oluşan bu set cesur ve şık. Neredeyse tüm renklerle giderler.

4. Gelinler için Kundan Takı Seti:

Gelinler için Kundan Takı Seti

Hint takılarının geleneksel bir türü, aralarında altın varak bulunan değerli taşlarla yapılan kundan takılarıdır. Genel olarak, ayrıntılı kolyeler sınıfı olarak kategorize edilmiştir. Gujarat ve Rajasthan’dan kaynaklandı. Düğün için bu ağır mücevher seti benzersizdir. Altın, beyaz ve kırmızının bir kombinasyonuna sahiptir, bu da onu güzel bir renk kombinasyonu yapar..

5. Gelinler için Taş Takı Setleri:

Gelinler İçin Taşlı Takı Setleri

Taşlı bu güzel takım gürültülü bir görünüme sahip ama aynı zamanda zarif de görünüyor. Altın oymalar, bir kolye, küpe ve ayrıca bir maang tikka içeren setin güzelliğini vurguluyor. Altın ve beyaz Saree kombinasyonunda harika görünecek.

6. İnci ve Altın Gelin Takı Setleri:

İnci ve Altın Gelin Takı Setleri

Bu gelin setleri için benzersiz bir tasarımdır. Minimalist görünümü, bununla ilgili en iyi şey. Kolye normal bir gelin kolyesi değil, gerdanlıktır. Böylece modaya uygun ve modern görünüyor. Altından yapılmıştır ve üzerinde incilerle birlikte çivili sitrin vardır. Boynun güzel görünmesini sağlar ve küpeler ona eşlik eder.

7. Düğün için Yakut Mücevher Seti:

Düğün için Yakut Takı Seti

Bu set, kırmızı Saree’ler veya lehengalarla gidecek gerçekten ağır bir görünüme sahip. Kolye, zarif görünmesini sağlayan kompakt bir desene sahiptir. Yakutlu kolye küpelerle eşleşiyor ve muhteşem görünüyor.

8. Çivili Düğün Takı Seti:

Çivili Düğün Takı Seti

Bu elektrik mavisi evlilik takı seti en yeni tasarımlardan biridir. Renk son zamanlarda yüksek talep görüyor. Kolye yarım mavi taşlı yarım elmas işlemeli tasarımları ile oldukça özgün bir tasarıma sahiptir. Tüm set sofistike ve parlak görünüyor.

9. Basit Hint Gelin Takı Setleri:

Basit Hint Gelin Takı Setleri

Saree’leri veya elbiseleri zaten ağır bir görünüme sahip olanlar ve üzerlerinde çok emek olanlar için bu takım mükemmel. Kıyafetin rengi yeşil ise iyi görünecek. Minimalist görünüm gelinin güzelliğini artırır.

Düğün takı setleri bugünlerde birçok çeşitte geliyor. Birçok tasarımcı pazara girdiği için gelinlerin seçebilecekleri çok sayıda tasarım var..