Zinde ve sağlıklı kalmak kolay bir iş değildir. Formda kalmak için gerçek çaba sarf etmeniz gerekiyor. Hatta biraz tembelseniz, o zaman oldukça hızlı gösterme eğilimindedir. Ayrıca formda kalmak sadece moda için değildir. Düzenli egzersizlerin uzun vadede sağlıklı ve hastalıksız kalmanızı sağladığını yavaş yavaş anlayacaksınız. Aslında iç sisteminizi büyük ölçüde koruyan metabolizmanızı geliştirir. Ancak formda kalmak, her zaman spor salonlarına gitmeniz gerektiği anlamına gelmez. Evet, doğru duydunuz, evinizin rahatlığında bile formda ve formda kalabilirsiniz. Ancak bu, rahat yatağınızın içinde kalmak anlamına gelmez. Yatağınızdan kalkmanız ve bazı sağlıklı yoga mudraları uygulamanız gerekiyor. Mudra, kalorilerinizi spor salonunda yaptığınıza benzer şekilde yakan bir tür fiziksel egzersizdir. Faydalarınızı en üst düzeye çıkaracak belirli bir düzende yapılmaları gerekir. Apana Mudra hakkında detaylı bilgi için burayı kontrol edin.

Apana Mudra'nın Faydaları ve Adımları Nasıl Yapılır?

Apana Mudra’nın Faydaları: Anlamı, Yapılması Gereken Adımlar:

Aşağıda, yoga Apana Mudra pozunun anlamını ve nasıl yapılacağına dair adım adım süreci ve son olarak da sayısız sağlık yararını görüyoruz..

Apana Mudra Anlamı:

Burada hasta mudranın özel bir türü olan Apana Mudra’dan bahsediyoruz. Bu mudra, iç organlarınızı temizlemek içindir. Bu mudra, vücudun iç organlarından atıkların ve toksinlerin atılmasında çok etkilidir. Bu da tüm vücudunuzu detoksifiye edecek ve böylece kendinizi oldukça hafif ve aktif hissedeceksiniz..

Apana Mudra Yoga Nasıl Yapılır:

  • Bu mudra modelini uygulamak oldukça kolay ve kullanışlıdır. Önce rahat bir pozisyonda oturmanız gerekir..
  • İster matınızın üzerine ister normal bir halının üzerine oturabilirsiniz. yere oturmamanızı öneririm.
  • İki elinizi de yerleştirmeniz ve işaret ve yüzük parmaklarınızla birleştirmeniz gerekiyor..
  • Şimdi, rahatça oturun. Daha fazla rahatlamak için gözlerinizi de kapatabilirsiniz..
  • Bu Apana Mudra duruş kalıbı günün herhangi bir saatinde yapılabilir. Bu egzersiz modelinde belirli bir zamanlama modeli yoktur. Her yerde yapabilirsiniz. Ve bu mudra deseninin avantajı, herhangi bir ekipman kullanımını içermemesidir..

Apana Mudra’nın Faydaları:

Apana Mudra’nın faydaları çoktur. Apana Mudra’nın diyabet, idrar yolu enfeksiyonları, kabızlık, mide ağrıları, kilo kaybı ve benzeri gibi idrar sorunlarına karşı bir nimet olduğu bilinmektedir. Ayrıca bazı kişilerde daha az ter atma veya terleme sorunu vardır..

Bu Apana Mudra’dan da yararlanabilirler. Göğsünüzde veya boğaz bölgenizde biriken balgamdan şikayetçiyseniz, o zaman bu yoga mudra, gitmeniz gereken egzersizdir. Bu mudranın düzenli olarak uygulanmasıyla, irritabl balgam da doğal olarak balgam çıkartılabilir. Bu mudra egzersizi ile kanser gibi ölümcül bir hastalık bile ortadan kaldırılabilir. Apana Mudra’nın bile insan vücut kısımlarını güçlendirdiği bilinmektedir. Hatta herhangi bir rahatsızlık durumunda idrar akışını düzenlediği bilinmektedir..

Ayrıca, bu mudrayı düzenli ve uzun süre uygulayarak diş sorunlarınızdan da kurtulursunuz. Beyaz, parlak ve sağlıklı, güçlü dişlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca, çeşitli durumlarda bile kendinizi iyi hissetmenizi ve sağlıklı kalmanızı sağlayarak uzun vadede kusmayı tedavi ettiği bilinmektedir. Kızlarda bu mudra bir nimet gibidir. Bunun adet döneminizi çok daha kolay hale getirdiği bilinmektedir. Bu mudrayı düzenli olarak uygulayan kadınlar, bu aylık döngü döneminde kramplardan kurtulabilirler. Mide kramplarını, bacak ve el eklem ağrılarını yavaş yavaş unutabilirsiniz. Bunun dışında Apana Mudra gözler, bacaklar, el, kalp ve idrar kısımlarındaki yanma hissinden kurtulabilir. Apana Mudra ayrıca vücudunuzun uyluk ve kalçalarını güçlendirmeye yardımcı olur. Bu fiziksel egzersiz düzenli olarak uygulandığında tüm vücudunuza iyi bakar ve uzun vadede sağlıklı kalmanızı sağlar..

Bu oldukça basit değil mi? Bu nedenle, vücudunuza uzun vadeli faydalı bir çözüm için bu egzersizi uygulamaya başlayın..