Solunum bozuklukları bu günlerde çok yaygındır. İstisnai derecede yüksek seviyedeki kirleticiler, herhangi bir şey gibi solunum bozukluklarına neden olabilir. Yüksek düzeyde kirlilik ve stresli yaşam tarzı, sunucunun yaşam tarzına zarar vermesine neden olabilir. Bu, günümüzdeki büyük hastalığın ana nedenidir. Başlıca solunum bozukluklarından bazıları bronşit ve astımdır. Bu solunum bozuklukları yaşlıları olduğu kadar gençleri de etkileyebilir. Bu nedenle, kendinizi bazı ciddi sağlık sorunlarına ve rahatsızlıklara kaptırmadan önce, kendinize uygun şekilde bakmayı öğrenin. Astım ve diğer solunum bozuklukları durumunda doktorlar tarafından her zaman düzenli ilaçlar reçete edilir..

Astım Mudra Adımları Nasıl Yapılır ve Faydaları

Ama bildiğim kadarıyla düzenli ilaç ve ilaçların en azından ömür boyu alınmaması gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle, bir hastanın her zaman uzun vadeli önlemler alması gerektiğine inanıyorum. Bu, uzun vadede sağlığınızı etkileyecek veya fayda sağlayacaktır. Bu nedenle, yapmanız gereken mudra gibi bazı egzersizleri benimsemek. Bu mudralar gerçekten ucuz ve ücretsiz egzersizlerdir. Vücudunuz ve uzun sağlık ve esenliğiniz için en ekonomik çözümdürler. Bazı mudralar, bazı sağlık bozuklukları için özel olarak tasarlanmıştır. Astım için olduğu gibi, astım için de çok sayıda mudra vardır. Astım atakları için diğer birçok yoga mudrası da tasarlanmıştır..

Astım Mudra Adımları ve Faydaları Anlamı:

Astım Mudra Pozunun Anlamı:

Solunum bozukluklarının tedavisi açısından en önemli mudralardan biri astım mudrasıdır. Astım mudrasının astım açısından yardımcı olduğu bilinmektedir. Düzensiz solunum modelleri veya solunum bozuklukları, bu mudraların düzenli kullanımı ve uygulanmasıyla tedavi edilebilir. Bu astım mudra faydaları hakkında övgü söyleyen birçok insan duydum. Solunumu büyük ölçüde tedavi ettikleri ve düzene soktukları bilinmektedir. Zaten astım hastası olan veya şiddetli astım atakları geçirmiş veya geçirmiş kişiler bile bunu deneyebilir..

Sana bu astım mudra el hareketini nasıl yapacağını öğreteyim..

Astım Mudra Duruşu Nasıl Yapılır??

  1. İlk olarak, rahat bir pozisyonda oturmanız gerekir. Ya matınıza ya da herhangi bir hafif halıya oturun.
  2. Kayganlığa neden olabileceği için doğrudan yere oturmamanızı öneririm..
  3. Ayrıca, doğrudan yere oturarak mudra veya yoga yapmak kesinlikle yasaktır veya fitness uzmanları tarafından tavsiye edilmez..
  4. Astım mudrası iki elle de yapılabilir. Önce baş parmağınızın ucuyla baş parmağınızın ucuna dokunarak başlamanız gerekir..
  5. Yüzük parmağınızın ucuna ve orta parmağınızın ucuyla baş parmağınızın tabanına dokunmalısınız. Tüm bu egzersizi çok yavaş ve sakin bir şekilde yaptığınızdan emin olun..
  6. Konfor, bu yoga egzersizinin önemli bir parçasıdır. İşaret parmağınızı düz bir şekilde dışa dönük tuttuğunuzdan emin olun..
  7. Tüm duruşunuz çok düz olmalı, ancak yine de rahat olmalıdır..
  8. Ayrıca rahat ortamın tadını çıkarmak için gözlerinizi kapalı tutabilirsiniz..
  9. Bunu 5 dakika boyunca uygulayabilirsiniz. Bu yoga duruşunu 30 dakika ara vererek hatta esneyerek yapabilirsiniz. rahat olduğun gibi yap.

Astım Mudra Faydaları:

Astım mudra, astım gibi majör solunum bozukluğu hastalığına olan faydaları nedeniyle son derece popülerdir. Astım oluşumunu azaltabilir. Ayrıca astım atakları şansınızı azaltabilir. Ve astımın erken belirtilerini gösteren kişiler de bu astım mudralarından yararlanabilir..

Astım krizi için bu astım mudra yoga pozunu günün her saatinde dilediğiniz gibi uygulayabilirsiniz. Herhangi bir ekipman gerektirmez ve bu nedenle her zaman ve her yerde uygulamak çok kolaydır. Bu astım krizinin farklı bir varyasyonu var. Bunlardan biri astım için yapılan el hareketleridir. Astım krizi için çok popüler bir başka mudra yöntemidir..