Mudralar, enerji kanallarının açılmasına ve vücudun çakralarının tıkanmasına yardımcı olan Yoga’nın bir parçasıdır. Özellikle kaygı, huzursuzluk ve sinirlilik nedeniyle psikolojik sorunları olan kişiler için Mudraların olumlu bir değişim getirmede oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır. Böyle bir mudra, zihninizi kontrol etmenize yardımcı olan Kalesvara Mudra’dır. Bu Mudra, Zamanın Efendisi olan Kalesvara’ya adanmıştır. Karakterimizi gözlemlememize ve davranışlarımız üzerinde düşünmemize yardımcı olur. Zamanla, kaygının azaldığını, düşüncelerinizi ve duygularınızı daha iyi kontrol ettiğinizi gözlemleyeceksiniz. Kalesvara Mudra’nın ayrıca bağımlılıkları bırakmada da yardımcı olduğu bilinmektedir. Bu yazıda Kalesvara Mudra’nın faydalarını ve gerçekleştirme adımlarını tartışacağız..

Kalesvara Mudra Nedir, Yapılması Gereken Adımlar ve Faydaları

Kalesvara Mudra Nedir??

Kalesvara Mudra, enerjiyi vücuda yönlendirmek için ellerin konumlandırıldığı Hastha mudralarından biridir. Zihni sakinleştirerek ve odağı kendi kendini gözlemlemeye kaydırarak kişinin bazı istenmeyen özelliklerin ve bağımlılıkların üstesinden gelmesine yardımcı olur..

Kalesvara Mudra Anlamı:

Kalesvara Mudra duruşu, adını zamanın efendisi olan Kalesvara’dan alır. Bu yoga çamuru etkilidir ve zihni soğutabilir ve iyileştirme için karakter özelliklerini değiştirebilir. Kalesvara Mudra el yogası, iyimser bir değişime ihtiyacı olan bir kişi tarafından eğitilebilir. Günde 20 dakika ayırmak pratik olabilir.

Bugünlerde her gün meditasyonunuz boyunca kalesvara mudra duruşunu deneyin. Güçlü bir şekilde yanıt veriyorsanız, anında sonuç alabilirsiniz. Bununla birlikte, fayda hızla gelmezse, uygulamanızda sabırlı ve güvenilir olun. Hasta mudralarının büyük iyileşme gösterebilmesine rağmen, hiçbir mudranın ilaç tedavisi için alternatif olmadığını, aksi takdirde tıbbi müdahalenin olmadığını unutmayın..

Kalesvara Mudra’nın Önemi:

Kalesvara Mudra hareketi, çelişen düşünceleri temizleyerek ve bizi daha sakin hale getirerek bize yardımcı olur. Karakterimizi, alışkanlığımızı ve hareketlerimizi zamanın ötesinde düşünmemize ve gözlemlememize yardımcı olur, değişime kapı açar. Kalesvara Mudra, değişim isteyen herkes tarafından eğitilebilir. En az 15-20 dakika eğitilmelidir..

Kalesvara Mudra’yı Gerçekleştirme Adımları:

 1. Orta parmaklarınızın pedini bir araya getirin.
 2. Şu anda işaret parmaklarınızın ilk iki eklemine ve başparmaklarınıza dokunun..
 3. Diğer parmaklarınızı içe doğru bükün.
 4. Başparmaklarınızı göğsünüz yönünde sonlandırın.
 5. Şu anda dirseklerinizi dışarıya doğru uzatın.
 6. 10 kez yavaş yavaş nefes vererek birlikte nefes alın.
 7. Ardından nefesinizi izleyin ve duraklamayı, inhalasyon ve ekshalasyondan sonra uzatın. Ekshalasyondan sonra duraklama ekstra olmalıdır.
 8. Vazgeçmek istediğiniz alışkanlığa odaklanın, aksi takdirde yaratmak istediğiniz değişikliği yapın ve daha önce gerçekleştiğini görselleştirin..

Kalesvara Mudra’nın Faydaları:

 1. Kalesvara mudra zihni soğutur. Bu mudra yüzünden fikir selini serinletiyor.
 2. Bu yoga pozu gergin duyguları yatıştırır.
 3. Daha sakin olduğumuz ortaya çıktıkça, düşünceler arasında kalan zaman dilimleri daha uzun olacaktır. Bunun bir etkisi olarak daha netleşiriz ve kendimiz hakkında yeni yorumlar yaratırız. Sorunlarımıza çözüm arayabilir ve çözüm bulabiliriz, üstelik bunlar sonucunda hayatınızda beklenmedik bir değişiklik gözlemleyeceksiniz. İlişkinizde, sağlığınızda, işyerinde vb..
 4. Kalesvara mudra pozu ayrıca karakter özelliğini değiştirmeye yardımcı olmak için en iyisidir, çünkü bu, zihni ve görüşü kontrol altında tutmaya yardımcı olduğundan beri.
 5. Ayrıca bu mudra, konsantrasyonun yanı sıra hafızayı da geliştirir. Zihniniz ne kadar sakinleşirse, o kadar iyi düşünebilirsiniz.

Not: Tüm amaçlar için günde en az 10 ila 20 dakika olarak uygulanmalıdır. Karakter özelliklerimizi değiştirmek için sürekli çalışmalıyız. Dünyada kimse ideal değildir. Ancak sonsuza kadar onlar için çalışabiliriz.

Hiçbir Mudra’nın bize anında sonuç vermediğini unutmayın. Önerilen süre boyunca günlük olarak uygulamanız gerekir. Mudralar vücuttaki enerji akışını kanalize etmeye yardımcı olur. Sadece vücudu temizlemekle kalmaz, aynı zamanda toksik düşünce ve fikirleri beyinden uzaklaştırırlar. Huzursuz bir zihin, istenmeyen düşünceler, öfke, nefret, sinirlilik ve sigara gibi bağımlılıklarla mücadele eden biriyseniz, Kalesvara Mudra olumlu bir değişim sağlayabilir. Mudrayı denemeden önce, kendinizde değiştirmek istediğiniz özelliklere gerçekten odaklanmanız gerekir. Yakında varoluşunuzun gerçekliğini gözlemleyeceksiniz ve değişen bir Siz’i fark ettiğinizde şaşıracaksınız.!