Mudra veya yoga egzersizlerinin insan vücudu ve yaşam tarzı için faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Birçok bilim adamı, sağlıklı bir yaşam tarzı sürmek istiyorsanız, günlük yaşam rutininize mudra veya yoga egzersizleri eklemeniz gerektiğini kanıtladı. Sağlık problemlerinizle başa çıkmak için bir takım egzersizler vardır. Bu yüzden bugün sırt ağrısı için yoga mudra ile tartışıyoruz..

Sırt Ağrısı İçin El Mudra Adımları Nasıl Yapılır ve Faydaları

Sırt ağrısı, günlük yaşam tarzınızdaki en yaygın sorunlardan biridir. Uzun çalışma saatleri, günlük stres ve tüm bunlar sırt ağrısını çok yaygın bir sorun haline getiriyor. Bazı durumlarda geçici olabilir, bazı kişilerde ise sırt ağrısı çok yaygındır, birçok kişinin sırt ağrısının günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası olduğundan şikayet ettiğini duydum. Yani, bu yazı sırt ağrısı için mudralarla ilişkili olduğundan.

Bir soru soralım, sırt ağrısını iyileştirmek için herhangi bir mudra var mı? Sırt ağrısı mudra diye bir şey duydunuz mu??

Sırt Ağrısı İçin Mudra:

Sırt ağrısı mudrası sırt ağrılarını tedavi etmek için çok etkilidir. Aslında sırt mudralarına karşı çok etkili bir el hareketidir. Sırt ağrısı için tam olarak el mudrası diyebiliriz. Sırt ağrısı için bu el mudralarının sırt ağrılarına karşı son derece etkili olduğu söylenir. Bu el çamuru vücut enerjisini dengelemeye yardımcı olur, böylece vücudunuzu sırt ağrılarına karşı tedavi eder veya direnir..

Sırt Ağrısı ve Faydaları İçin El Mudraları Nasıl Yapılır:

Çoğu mudra gibi bu mudra da ellerle veya daha doğrusu parmaklarla yapılır. Aslında sırt ağrılarından ya da sırt ağrılarından kurtulmayı amaçlayan bir parmak hareketidir. Bu hem alt hem de üst sırt ağrılarında işe yarar..

Öncelikle padmasana veya lotus pozunda oturmanız gerekir. Ana amaç rahat bir pozisyonda oturmak. İsterseniz gözlerinizi kapatabilirsiniz, bu sizin konsantre olmanıza ve çok daha iyi arabuluculuk yapmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, bir başka önemli soru da şimdi oturmanız gerektiğidir. Basit bir hafif mat üzerine oturmanızı öneririm, yoksa hafif bir halı bile işe yarar.

Aslında yapmanız gereken direk yere oturmamak. Birçok uzman ve fitness uzmanı, zeminden belirli bir radyasyon türünün çıktığını ve bunun herhangi bir yoga veya meditasyon yaparken iyi olmadığını savundu. Tüm vücudunuzun, herhangi bir bedensel stres veya diğer sorunlardan uzak, çok rahat bir pozisyonda olduğundan emin olun..

Şimdi, alıştırmanın ana kısmına geliyoruz. Bu egzersiz iki elle yapıldığı için – sağ ve sol. Size her iki elin ayrıntılı bir açıklamasını vereceğiz. Önce sol el ile başlayalım. Başparmak, orta ve yüzük parmaklarınızın uç kısmında birbirine değmesine izin vermelisiniz. Şimdi yüzük parmağınızı serçe parmağınıza doğru uzatmanız gerekiyor..

Şimdi, sağ tarafa geliyor. Başparmak ekleminizi işaret parmağınızın tırnağına yerleştirmeniz gerekir. Yavaş yavaş tüm parmaklarınızı dışarı doğru uzatın.

Bu pozisyonu bir süre iki elinizle tutmanız gerekir. Bu en az 5-7 dakika olabilir. Bu egzersizi günün herhangi bir saatinde yapabilirsiniz. Ayrıca, bu egzersiz herhangi bir ekipman kullanımını içermez. Yani, bu şekilde yapmam çok daha kolay. Doğru? Bu mudrayı doğru olduğunu düşündüğünüz sürece yapabilirsiniz. Sırt ağrısından tamamen kurtulana kadar yapabilirsiniz. Ama benim şahsi tavsiyem bundan sonra da devam edin ki sırt ağrınız sizden kilometrelerce uzak olsun..