Mudraların bedenimiz, ruhumuz ve zihnimiz üzerinde derin etkileri vardır. Sadece sizi daha sağlıklı kılmakla kalmayıp aynı zamanda yaşam sürenizi de uzatan iyileştirici özelliklere sahip oldukları bilinmektedir. Mudraların, bugünlerde yuttuğumuz ilaçlardan çok daha iyi olan doğal iyileştirici özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Hayat şu anda o kadar stresli ki, sağlığınızı düşünmenize gerek yok. Sağlık bugünlerde son öncelik haline geldi. Ve kariyer, para ve diğer tüm materyalist şeyler gibi her şey çok daha önemli hale geldi..

Surya Mudra Adımları Nasıl Yapılır ve Faydaları

Yani, tüm bunlar sağlığımıza ağır bir zarar veriyor. Bu kadar çok sağlık sorununun ve bu kadar ciddi hastalıkların ortaya çıkmasının ana nedeni budur. Daha önce kimsenin bu tür hastalıkları duymadığından eminim. Bu nedenle mudra, sağlığınıza sihirli değişiklikler getirebilecek çok sağlıklı ve sürdürülebilir bir egzersizdir. Bu nedenle, bugünlerde herkes size sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşam tarzı sürmek için mudra uygulamanızı tavsiye ediyor..

Surya Mudra -Genel Bir Bakış:

Hint tarihimizde çok sayıda önemli mudra vardır. Tüm mudraların kendilerine bağlı çok derin bir ilgisi vardır. Vücudun bazı veya diğer kısımlarını iyileştirmek veya onarmak içindir. Ya herhangi bir vücut parçasını iyileştirirler ya da bazı sağlık sorunlarıyla ilgilenirler. Bazı mudralar aynı zamanda zihinsel sorunlarınızla da ilgilenmek içindir. İç güveninizi geliştirmek ve hafızanızı güçlendirmek içindir..

Böyle çok önemli bir mudra, surya mudra’dır. Güneş anlamına gelen Surya mudra’nın vücudunuzdaki toprak elementini azalttığı bilinmektedir. yani karşılığında yaptığı şey, vücudunuzdaki ateş elementini arttırmaktır. Şimdi, vücudunuzda artan ateş elementi ile ne yapabileceğinizi düşünüyor olabilirsiniz??? Size vücudunuzda artan ateş elementi ile ne yapacağınızı söyleyeyim. Ateş bir katalizör gibidir. Artırabilir veya içsel beden gücünüzü kanalize edebilir diyebilirim. Tüm dahili sürecinizi hızlandırır. Biraz tembel ve uyuşuk olan insanlar için idealdir. Bu mudra, aktiviteleri, hızları ve her şeyi açısından onları kesinlikle bağlayacaktır..

Surya Mudra Anlamı, Adımları ve Faydaları:

Surya Mudra’nın Anlamını Öğrenelim:

Daha önce okuduğunuz gibi, sadece Surya mudra güneş ile ilişkilidir. Yani, bir enerji yükseltici gibidir. Ama Surya mudra’nın diğer önemli faydalarından birinin farkında mısınız? Sana şunu söyleyeyim. Surya mudra, kilo kaybına yardımcı olacak en önemli ve hayati mudralardan biri olarak bilinir. Bu mudrayı düzenli olarak uygularsanız, kısa sürede azaltılmış ağırlığın tadını çıkarabileceğinize inanılmaktadır. Bu, çağlardan beri kilo vermek isteyen ancak çok başarılı olmayanlar için çok faydalıdır..

Bu günlerde yukarıda belirtildiği gibi çeşitli sağlık sorunları var. Masa başı işler artıyor ve fiziksel aktiviteler her şey gibi azalıyor. Hatta tüm süreç giderek daha mekanik hale geliyor. Bu nedenle, çoğu zaman sadece yerinizde oturmanız zorunludur. Hareket ve hareket yoktur. Tek bir yerde oturmak ve hareket etmemek yağ birikiminde artışa neden olabilir. Bu sizi gerçekten şişman ve sağlıksız yapacaktır. Ve kilo artışı birçok sağlık sorununa yol açabilir. Obezitenin sağlık sorunlarının ana nedeni olduğu görülmektedir. Bu nedenle, işler gerçekten kötüleşmeden ve kontrolden çıkmadan önce kilonuzu kontrol etmeniz ve kendinize iyi bakmanız için acil bir ihtiyaç vardır..

Surya Mudra Nasıl Yapılır:

Şimdiye kadar hepiniz Surya mudra’nın önemini anlamış olabilirsiniz. Hepimiz bunun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Yani, hepiniz bunu yapmak için cazip olabilirsiniz. ama nasıl yapılacağını merak ediyor olabilirsiniz. Endişelenme. Bu Surya mudra’nın nasıl gerçekleştirileceğine dair ayrıntılı adımlardan sizi alacağız..

1. Rahat bir pozisyonda oturmaya çalışın. Ya padmasana’da ya da yarım lotus pozisyonunda oturmayı deneyebilirsiniz. Tamamen rahat olduğunuzdan emin olun. Ayrıca, doğrudan yere değil bir mindere oturun. Bir mindere oturursanız, zeminin sağlığınız için iyi olmayan bir tür radyasyon yaydığına inanılır. Yani, basit bir hafif halı veya mat alın ve Surya mudra’yı sadece bunun üzerine oturarak yapın..

2. Rahat ettiğiniz herhangi bir pozisyonda yapabilirsiniz. Ya oturabilirsin ya da dik durabilirsin. Bu pozisyonda rahat olduğunuzdan emin olun..

3. Ellerinizi önünüzde tutun.

4. Her bir elin yüzük parmaklarını, yüzük parmağınızın ucu baş parmağınızı saracak şekilde bükün..

5. Şimdi, baş parmağınız biraz daha aşağıda olacak şekilde yüzük parmağınızı hafifçe aşağı bastırın..

6. Diğer parmakların düz bir şekilde yayıldığından emin olun..

Hepsi Surya mudra’nın nasıl yapılacağıyla ilgiliydi. basit değil mi beyler???

Surya Mudra’nın Faydaları:

Burada Surya mudra’nın sayısız faydalarından bahsedeceğiz. Surya mudranın hem zihin hem de beden için gerçekten faydalı olduğunu detaylı olarak gördük. yararlarını kapsayan bazı kısa noktalara bir göz atalım

1. Vücutta ısı üretir. Öyleyse, soğuk havalarda üşüdüğünüzde bunu deneyin..

2. Bu, vücudunuzdaki metabolizmayı hızlandırır.

3. Vücudunuzdaki sindirime yardımcı olur.

4. Vücudunuzdaki yağ içeriğini azaltır.

Surya Mudra İpuçları ve Püf Noktaları:

Surya mudra hakkında ayrıntılı olarak çalıştıktan sonra hepiniz mutlu ve heyecanlı olabilirsiniz. Ama size şunu söyleyeyim, günde 3 defa, her biri 15’er dakika yapabilirsiniz. Yemekten önce bir saatlik bir boşluk bıraktığınızdan emin olun..