Son moda aletleri ve yüksek tavanları olan geniş bir mutfağı kim hayal etmez? Gerçekte, çoğumuz apartmanlarda veya evlerde kapalı alanlar nedeniyle küçük mutfak alanları ile uğraşmak zorundayız. Ancak, doğru tasarım fikirleriyle akıllı yollarla mevcut sınırlı alandan en iyi şekilde yararlanılabileceğini biliyor muydunuz? Kendi mutfağınızda bir daha asla klostrofobik hissetmeyeceğiniz en iyi küçük mutfak tasarımları için okumaya devam edin..

Son Küçük Mutfak Tasarımları

Küçük Mutfak Tasarım Yerleşim Planları:

 • Her şeyden önce, dağınıklığı ve kargaşayı önlemek için her şeyi stratejik olarak organize edin.
 • Mutfak söz konusu olduğunda daha fazla depolama alanı yoktur, bu nedenle mümkün olan her yerde maksimum depolama dolaplarını tercih edin..
 • Mutfağınızı temel ihtiyaçlara göre ayırdığınızda, sahip olduğunuz kullanılmayan alan miktarına gerçekten şaşıracaksınız..
 • Tüm donanımınızı düzene sokun ve yerden tasarruf etmek için şık olun.
 • Klasik tutmak için mutfağı renk patlamalarıyla canlandırın.
 • Mevcut her yüzeyi deneyin ve kullanın, ancak düzenli ve şık tutun.
 • En küçük alanların güçlendirilmiş görünmesini sağlayan doğal ışığın akmasına izin verin.

Hindistan’da Son Küçük Mutfak Tasarımları:

Mutfak alanlarının en küçüğü, doğru tasarım fikirleriyle dönüştürülebilir. Aşağıda belirtilen en iyi küçük mutfak tasarım fikirlerinden bazılarını garanti eden birkaç numaramız var..

1. Küçük Modüler Mutfak Tasarımı:

Küçük Modüler Mutfak Tasarımları

Bu küçük modüler mutfak, ultra modern bir tasarıma sahiptir. Mutfak aletleri akıllıca gizlenmiştir ve tavan yüksekliğindeki saklama dolapları alan kullanım verimliliğini en üst düzeye çıkarır. Mevcut sınırlı tezgah alanı, lavabo, set üstü ocak ve hazırlık alanını dağınık görünmeden akıllıca barındırır. Aynı zamanda bir depolama alanına sahiptir ve bitişik pencere, alanı aydınlatmak için ışığın içeri girmesine izin verir. Çelik gri rengi, tavandaki uyumlu gri sanat eseriyle vurgulanan son derece şık ve modern görünüyor..

2. Küçük Hint Mutfağı Tasarımı:

Küçük Hint Mutfağı Tasarımı

Bu küçük mutfak, yerden tasarruf etmek için dahiyane bir fikirdir, ancak alanın açık ve havadar görünmesini sağlar. Küçük davlumbaz, saklama dolapları ve tencere ve tavaları asmak için raflar, tezgah alanından tasarruf etmek için harika bir fikirdir. Gri dolaplar, yeşil orta ada ile tezat oluşturuyor ve alana sinirli bir görünüm kazandırıyor. Ada, yemek alanı olarak da hizmet verirken bir depolama alanı olarak ikiye katlanıyor. Sarkıt lambalar, parlak hale getirmek için tüm alanı aydınlatan açıklama aydınlatması oluşturur..

3. Küçük Mutfak İç Tasarımı:

Küçük Mutfak İç Tasarımı

Katmanlı raflar, burada görüldüğü gibi rafları üst üste istifleyerek yerden tasarruf etmenin harika bir yoludur. Mutfak aletleri, lavabo ve set üstü ocağı da barındıran tezgahla birlikte akıllıca gizlenmiştir. Merkezi adanın dekorunda mutfağın ilginç yanını artıran renk patlamaları var. Gereçleri saklamak için asma raflar hem işlevseldir hem de kuruluma biraz kontrast katar. Tüm alan, tezgahın yanındaki büyük pencerelerden sızan ışıkla aydınlatılarak alanı görsel olarak güçlendiriyor..

4. Küçük Daire Mutfak Tasarımı:

Küçük Daire Mutfak Tasarımı

Bunun gibi küçük dairelerde, yemek masası için yer yoksa, yerden tasarruf etmek için duvarlardan birine bitişik bir yemek tezgahı kurun ve zarafet için mama sandalyeleri ekleyin. Cihazların tümü dışarı çıkmadan tezgahın içine sıkıştırılırken, depolama dolapları tavana kadar düzgün bir şekilde istiflenir. Soluk gül tezgahı duvar rengiyle eşleşirken, mama sandalyeleri ortama kontrast katıyor. Tavan lambaları alanı aydınlatır ve mekana eğlenceli bir hava katar..

5. Küçük Çağdaş Mutfak Tasarımı:

Küçük Çağdaş Mutfak Tasarımı

Kiracı olsanız bile kişiliğinizi mutfağa aşılayın. Bu ultra küçük mutfak, set üstü ocak ve yemek alanı olarak da kullanılabilen L şeklinde bir işlevsel alandan oluşmaktadır. Küçük davlumbazın her iki yanındaki saklama dolapları, alanı verimli bir şekilde kullanır. Modern sarkıt aydınlatma ve beyaz dekor, odanın küçük bir köşesine yerleştirilmiş olsa da mutfağa açık ve taze bir his veriyor. Mutfak aletleri, tezgahın içinde düzgün bir şekilde saklanır, tüm alanı dağıtır ve şık ve düzenli görünmesini sağlar..

6. Küçük L Şekilli Mutfak Tasarımı:

Küçük L Şeklinde Mutfak Tasarımı

Yerden tasarruf etmek için bu L şeklindeki mutfak alanında görüldüğü gibi mutlak minimuma inin. Küçük mutfakta set üstü ocak, lavabo ve saklama dolapları gibi temel ihtiyaçlar, hepsi tezgahın içine düzgünce yerleştirilmiş. Tavan yüksekliğindeki dolaplar maksimum alan kullanır. Büyük pencere ve ışığı yansıtan saf beyaz dekor, alanınızı normalden daha büyük hale getirmeyi garanti ediyor. Bu minimalist yaklaşım, dağınıklığı azaltmanıza ve alanı temiz ve lekesiz tutmanıza yardımcı olur..

7. Küçük U Şekilli Mutfak Tasarımı:

Küçük U Şekilli Mutfak Tasarımı

Bu küçük U şeklindeki tasarım, odanın her tarafında alan kullanarak ekstra depolama alanı sıkıştırmanıza yardımcı olur. Buzdolabı, lavabo ve diğer aletler düzgünce saklanarak rahat bir görünüm elde edilir. Beyaz ve gri tema, yukarıda görüldüğü gibi kırmızı renk patlamalarıyla kesintiye uğradı ve ona yeni bir görünüm kazandırdı. Yukarıda belirtilen yükselticiler ve baharat ayırma sistemleri, depolamayı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur ve görünümü düzene sokar.

9. Küçük Açık Mutfak Tasarımı:

Küçük Açık Mutfak Tasarımı

Mutfaktaki bu çok işlevli yarımada, tezgahta hazırlamak, yemek pişirmek ve yemek yemek için bir yer sunuyor. Saklama dolapları ve davlumbaz duvara sıkışmış ve dışarı çıkmıyor. Cilalı yüzey ışığı yansıtır ve mutfak alanına ferah ve havadar bir görünüm kazandırır. Koyu renkli mobilyalar, dekorun aksi takdirde nötr tonlarına zıtlık katar. Ahşap kaplama tabureler alana bir renk patlaması katıyor ve şık bir görünüm kazandırıyor..

10. Küçük Çiftlik Evi Mutfak Fikri:

Küçük Çiftlik Evi Mutfak Fikirleri

Bu şık çiftlik evi mutfağı, donanımı, depolama dolaplarını ve aletleri duvarlara entegre eder. Küçük mutfak alanı, uyumlu beyaz masanın yemek alanı ve depolama seçeneği olarak da hizmet verdiği merkezi adaya akıyor. Dekor, açık renkli zemine ve cilalı ahşap zemine karşı farklı duruyor. Bu tür küçük mutfak tasarımı, bir alanın tazeliğini ve açıklığını korurken çok fazla alan tasarrufu sağlar..

11. Küçük Gri Mutfak Fikri:

Küçük Gri Mutfak Fikirleri

Küçük bir alan tasarlamak söz konusu olduğunda daha az şey daha fazladır. Çeşitli tonlardaki gri dekor, minimalist ve sade kalırken yeterli bir ifade sunar. Bu kompakt tasarım, lavabo ve yemek alanı içeren merkezi bir adanın yanı sıra set üstü ocak ve saklama dolapları içeren bir kullanım alanına sahiptir. Yüksek tabureler zemine uyum sağlar ve alana şık bir hava katar. Koyu renk pelerin ve çiçekler, aksi takdirde monokrom mutfak alanına bir renk sıçraması katar ve iddialı bir mutfak alanı yaratır..

12. Küçük Amerikan Mutfak Tasarımı:

Küçük Amerikan Mutfak Tasarımı

Bu kompakt tasarım, tümü düzgün bir şekilde duvarlara yerleştirilmiş ve organize edilmiş bir depolama, pişirme yüzeyi ve cihazlara sahiptir. Merkezi alan, yemek alanını pişirme yüzeyinden ayıran koyu renkli ahşap aksanlara sahiptir. Yüksek beyaz sandalyeler zarafet yayıyor ve turuncu sarkıt lambalar mutfak duvarındaki ve zemindeki nötr tonlara renk katıyor.

13. Küçük Köşe Mutfak Fikri:

Küçük Köşe Mutfak Fikirleri

Küçük bir mutfağınız olması, mutfağınız için hayal ettiğiniz tüm olanaklara sahip olamayacağı anlamına gelmez! Bu minimalist mutfak, depolama alanlarını ve pişirme yüzeylerini bir araya getiriyor. Tek renkli kurulum, dekorun beyaz zemini ve aerodinamik tasarımı nedeniyle parlak ve havadar hissediyor. Odanın bir köşesindeki kendi rahat köşeniz, yine de ferah ve temiz hissediyor.

14. Küçük Minimalist Mutfak:

Küçük Minimalist Mutfak

Krem rengi bir renk paleti ışığı yansıtır ve küçük mutfak alanını daha dolu gösterir. Burada, depolama dolaplarının lavabo ve pişirme alanı üzerine istiflenmesi alan kullanımını maksimuma çıkarmıştır. Mutfak aletleri ve ekstra depolama alanı, duvarın bir tarafına düzgün bir şekilde yerleştirilmiştir. Merkezi adada depolama seçenekleri de bulunuyor ve yemek alanı olarak hizmet veriyor. Lüks mama sandalyeleri beyaz mutfağa renk ve zarafet katıyor. Pişirme alanının ve depolama alanının zemini koyu ahşap vurgularla yapılmıştır ve lüks bir his verir..

15. Küçük Alan İçin Japon Mutfak Tasarımı:

Küçük Alan İçin Japon Mutfak Tasarımı

Bu Japon mutfak modelinde, alandan en iyi şekilde yararlanmak için mutfak aletleri ve saklama dolapları tek bir duvarda toplanmıştır. Yemek masasında pembe sandalyeler bulunur ve duvardaki pembe boya, monokromatik ortama renk ve kontrast katar. Bu dahiyane konsepti kesinlikle çalmak isteyeceksiniz, dahası karşı alanınız kısıtlıysa.

16. Küçük Avrupa Mutfak Tasarımı:

Küçük Avrupa Mutfak Tasarımı

Tavandan sarkan pembe ışıkla geniş tabandan tavana pencere, mutfağa rüya gibi, eterik bir dokunuş katıyor. Depolama seçeneklerini en üst düzeye çıkarmak için iki taraf tezgahlarla ve lavabo raflarının üzerinde sıralanmıştır. Parlak beyaz boya, açıklık hissini arttırır ve tüm kuruluma zarif, taze bir görünüm kazandırır. Beyaz mermer tezgahlar, floresan aydınlatma, mutfağın ferah ve havadar görünmesini sağlar..

17. Küçük İtalyan Mutfak Tasarımı:

Küçük İtalyan Mutfak Tasarımı

Bu açık konsept mutfakta tavana kadar yüksek saklama dolapları bulunmaktadır. Büyük pencereler, tüm alanı aydınlatırken geniş bir alan yanılsaması yaratır. Paslanmaz çelik aletler dikkat çekerken, dekoru taze ve parlak tutmak için tamamen beyaz renkte yapılmıştır. Tezgah, depolama üniteleri, lavabo ve set üstü ocak içerir ve alanı verimli bir şekilde kullanır. Gömme tavan lambaları mutfak alanına cazibe katıyor.

18. Küçük Dikdörtgen Mutfak Tasarımı:

Küçük Dikdörtgen Mutfak Tasarımları

Bu küçük mutfak tasarımı, zarif bir ifade oluşturmak için çeşitli unsurları bir araya getirdiği için oldukça sanatsal ve etkileyici. Tezgah ve aletler karanlıkta yapılırken, dekorun geri kalanı kontrast için beyazdır. Yemek yeme alanındaki şık masa, yemek yerken sohbet etmek için rahat bir köşe oluşturur. Çiçekli duvar kağıdı, odanın zarafetine katkıda bulunurken, benzersiz asılı ışık, alanın parlaklığını artırır. Bu mutfak, fazla doldurulmuş ve parlak olmadan lüks vizyonunu benimsiyor..

19. İskandinav Küçük Mutfak:

İskandinav Küçük Mutfak

Bu modern İskandinav mutfağı, işlevsel bir mutfağın klasik bir örneğidir. Sağ tarafta bir pişirme alanı, ortada yemek yiyebileceğiniz küçük bir masa bulunuyor. Asılı sepetler ve duvara monte edilen saklama dolapları, alan kullanımını maksimuma çıkarıyor ve alanı oldukça verimli bir şekilde dağıtıyor. Dekor, çeşitli ahşap kaplama tonlarında yapılır ve mutfağa zamansız, klasik bir çekicilik kazandırır. Renk patlamaları, küçük alana ilgi ve görsel alan ekler.

20. Küçük Mutfak Dekorasyonu:

Küçük Mutfak Dekorasyonu

Bu güzel mutfak, güzel bir mavi gölgede cilalanmış dolaplara ve tezgahlara sahiptir. Duvar kağıdı, aynı buz mavisi tonunda geometrik bir desende tasarlanmış ve odanın cazibesine katkıda bulunuyor. Penceredeki panjurlar ve tavandan sarkan bakır sanat eseri, tüm odaya genç bir hava katıyor ve içeri giren güneş ışığı mutfağa parlaklık katıyor. Güzel sanatsal duvar kağıdının hafif backsplash ile kombinasyonu, beyaz tezgahlar ve çelik aletler ile eşleştirilmiş, alanı açar.

Küçük Mutfak Yenileme Fikirleri:

 • Dekorasyonlarla veya fayansları veya duvar rengini değiştirerek bir miktar renk ekleyerek eski bir mutfağı her zaman canlandırabilirsiniz..
 • Tezgah alanını en üst düzeye çıkarın ve donanımı görsel ilgi için düzene sokun.
 • Sofistike bir dokunuş eklemek için lüks yüzeyler ekleyin.
 • Sınırlı alandan dikkati dağıtmak için göz alıcı bir merkez parçası takın.
 • Yeterli aydınlatma, küçük mutfağınızın görsel çekiciliği için harikalar yaratabilir..
 • Alanı kullanmak için masanın altına etkili bir şekilde itilebilen oturma düzenlemeleri ile yaratıcı olun.
 • Gömme tavan lambaları veya renkli asılı saksılar gibi birkaç üst düzey ekleme, küçük mutfağınıza şık bir dokunuş katabilir..
 • Duvara monte edilebilen küçük ev aletleri tercih edin.
 • Mutfak alanının zarafetini geliştirmek için zemininizde veya duvarınızda zarif, güzel desenler kullanın..
 • Her köşeden yararlanın, kupalarınızı kapatın, tencere rafları ekleyin ve dolabınızın her santimini kullanın..

Mutfağınızı sıfırdan yenilemeyi veya inşa etmeyi planlıyorsunuz, ancak alan yetersizliğinden geri mi kalıyorsunuz? Daha fazla beklemeyin ve mevcut küçük mutfak alanını hayallerinizdeki pişirme alanına dönüştürün. Sınırlı bir alanı akıllara durgunluk veren estetikle güzel, işlevsel bir alana tasarlayarak sanatsal yeteneğinizi ve tarzınızı gösterin. Akıllı küçük mutfak tasarımı tüyolarımızı beğendiniz mi? Aşağıdaki yorumlarda hangisinin size en çok yardımcı olduğunu bize bildirin!