Bir evdeki her oda önemli bir rol oynar ve kendi amacına sahiptir. Mutfak, dışarı çıkma havasında olmadığınızda çoğu yemeğin yapıldığı yerdir. Aynı zamanda birçok mutfak eşyasını özenle saklamak için birçok rafın bulunduğu yerdir. Ancak rafların çoğu açık olduğu için toz birikmesine eğilimlidirler. Ya size mutfağınızın büyüklüğüne göre dolaplarla mutfağınızı kolaylaştırmanın basit ve hesaplı bir yolu olduğunu söylesek. Evet! Bu makale, inceleyebileceğiniz ve harika bir görünümle süsleyebileceğiniz en iyi mutfak dolabı tasarımlarının bir listesini sunar..

Hindistan’daki En İyi Mutfak Dolabı Tasarımları:

Mutfağınıza yeni bir gözle bakmanızı sağlayacak 25 basit ama modern mutfak dolabı tasarımının bir listesini sunuyoruz..

1. Küçük Mekanlar İçin Mutfak Dolabı Tasarımları:

Küçük Mekanlar İçin Mutfak Dolabı Tasarımları

Küçük mutfak alanınız varsa ve yine de onu güzelleştirmek istiyorsanız, bu akıllı bir tasarımdır. Halihazırda yerleşik bir ocak ve bulaşık makinesi var, alt katta dolap eklemeye imkan yok. Biri büyük, diğeri fırınlı olmak üzere iki adet çift kapaklı dolap bulunmaktadır. Çok az sayıda olduğu için dolaplar tek renklidir..

2. Mutfak Dolabı Cam Tasarımı:

Mutfak Dolabı Cam Tasarımı

Ortası cam elyaflı ahşap bir kapakla kapatılan bir dolap tasarımıdır. Bu, günlük kullanımları için hassas giysiler kullanan ve nerede olduklarını görmeleri gereken kişiler için mükemmeldir. Sobanın üstünde ve yanlarında çok çeşitli narin mutfak çatal ve bıçaklarınızı koyabileceğiniz saklama alanları bulunmaktadır..

3. Mutfak Dolabı Sunmica Tasarımı:

Mutfak Dolabı Sunmica Tasarım

Sunmica, dolabınızın yüzeyine yerleştirilen bir kaplamada, dolaplarınızın güzel görünmesini sağlar. Bu ahşap dolabın üst kısmında, tüm mutfak ihtiyaçlarınız için büyük bir depolama alanı ortaya çıkaran gümüş renginde kulplar bulunur. Yan kısımlarında gümüş kulplu beyaz dolaplar da mevcuttur..

4. Alüminyum Mutfak Dolabı Tasarımı:

Alüminyum Mutfak Dolabı Tasarımları

Ahşap yerine alüminyumun kullanıldığı bir mutfak dolabı tasarımı türüdür. Ortada sisli cam, altta itme ve çekme şeklinde tutacakları olan kalın alüminyum levhalarla desteklenir. Bu dolaplarda züccaciyeden mutfak eşyalarına kadar her şeyi saklayabilirsiniz. Cam biraz sisli olduğu için içinde ne olduğunu sadece siz bilirsiniz ve dolaplarınızın içini başka kimse göremez..

5. L Şeklinde Mutfak Dolabı Tasarımı:

L Şekilli Mutfak Dolabı Tasarımları

Bu, L şeklindeki mutfaklar için mükemmel bir seçenektir. Bu dolaplar, kahverengi ve beyazın birleşiminden oluşan ahşaptan yapılmış parlak bir yüzeye sahiptir. Mermer platformun altında üstte kulplu itme çekme tip dolaplar bulunmaktadır. Narin ürünleri saklamak için üstte ulaşılabilir uzunlukta şeffaf camlı dolaplar bulunmaktadır. Bu mutfakta ayrıca mutfağınızda kullanmadığınız, ancak tasarruf etmek istediğiniz şeyleri saklamak için üstte dolaplar var..

6. Mutfak İçin PVC Dolap Tasarımları:

Mutfak İçin Pvc Dolap Tasarımları

PVC, sağlamlığından dolayı günümüzde dolap ve kapılarda severek kullanılan bir malzemedir. Bu tamamen beyaz temalı mutfak, PVC’den yapılmış alt ve üst dolaplara sahiptir. Alt dolaplar basittir ve onları açıp kapatmak için dairesel kulplara sahiptir. Üst dolaplar PVC malzemeli bir dış kapağa sahiptir ve ortasında en sevdiğiniz kupaları veya şarap bardaklarını saklamak için kullanılabilecek cam vardır..

7. Kulpsuz Mutfak Dolapları:

Kulpsuz Mutfak Dolapları

Kulpsuz mutfaklar, yemek alanından mutfağa yumuşak bir geçiş sağladığı için günümüzde moda haline geliyor. Kulpsuz bir mutfağın temel özelliklerinden biri, dolabın içine sürekli olarak yerleştirilmiş bir rayın bulunması ve bu sayede alttan açmanızı kolaylaştırmasıdır. Bu, şık mutfak ihtiyaçlarınızı saklamak için parlak kaplamalı dolaplara sahip tamamen beyaz temalı bir mutfak. Depolama için üstte ve altta dolaplar var.

8. Ismarlama Mutfak Dolapları:

Ismarlama Mutfak Dolapları

Ismarlama mutfak dolapları, dolabın tüm gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde özelleştirilmiş ve yapılmış olanlardır. Bu dolapta içecekler, atıştırmalıklar, ekmek, bisküvi ve meyve ve sebzeler için de belirli bir yer vardır. Tüm dolap ahşaptan yapılmıştır ve içinde ihtiyaçlarınıza ideal şekilde uyan bölmelere sahiptir..

9. Beyaz ve Siyah Mutfak Dolabı Tasarımı:

Beyaz ve Siyah Mutfak Dolapları Tasarımları

Bu, özellikle siyah ve beyaz rengi seven insanlar için temalı bir mutfak tasarımıdır. Üst dolaplar ve alt dolapların bir kısmı siyah ahşaptan yapılmıştır ve kolayca açılıp kapanması için gümüş kulpludur. Beyaz dolaplar ağırlıklı olarak soba ve lavabonun olduğu ve su akışı olan bir yerdedir. Ayrıca üst dolapların hemen altında verilen gümüş bir çubuk da bardak ve spatulalarınızı yerleştirmenizi kolaylaştırıyor..

10. Renkli Mutfak Dolabı Tasarımları:

Mutfak Dolabı Renk Tasarımları

Bu sizin mutfağınız ve renk seçimi de size ait olacak, işte size depolama alanının minimal olduğu ve parlak renklerle kaplı pitoresk bir seçenek. Takılı bir musluğa ve doğrama için bir miktar alana sahip ayrı bir platform vardır ve karşı uçta, üzerinde yanlardan açılabilen saklama dolapları bulunan yerleşik bir ocak vardır..

11. Geleneksel Mutfak Dolabı Tasarımı:

Geleneksel Mutfak Dolabı Tasarımı

Mutfağınıza geleneksel bir dokunuş istiyorsanız, o zaman ahşaptan yapılmış bu dolaplar mutfağınıza çok ihtiyaç duyulan kaslı hissi verir. Mutfak eşyaları, bakkaliye saklamak için her boyutta dolaplar vardır. Ayrıca cam tabakları saklamak için depolama alanı ve onları görebilmeniz için cam kapılar bulunmaktadır. Ortada bir askı var, günlük kullandığınız şeyleri yerleştirmeniz için size kancalar veriyor..

12. Modern Mutfak Dolabı Tasarımları:

Modern Mutfak Dolabı Tasarımları

Modern dolaplar mutfağınızı tamamen değiştiriyor. Açık renkli ahşap, mutfak temasına uygun. Mutfak alanının alt kısmını kaplayan dolaplar, orta kısım ise fırın için dışarıda bırakılmıştır. Üst kısımdaki raflar uzundur ve altta bir açıklık bulunur ve ortada bir baca için yer bırakılır. Züccaciye saklamak için uzun ince bir dolap var.

13. Çağdaş Mutfak Dolabı Tasarımı:

Çağdaş Mutfak Dolabı Tasarımı

Bu, yaşam alanıyla bağlantılı bir mutfak için birincil tercih olarak kabul edilen U şeklinde çağdaş bir dolap tasarımıdır. Dolaplar dayanıklı fiber, siyah ve beyaz yarımada çeliğinden yapılmıştır. Duvarın bir tarafında mutfakta çalışmak için açık masa alanı ile yiyecek ve mutfak eşyaları saklamak için dolaplar vardır. Duvarın diğer tarafında, gaz ve fırın için dışarıda bırakılmış bir yer ile daha fazla depolama alanı vardır..

14. Viktorya Dönemi Mutfak Dolabı Tasarımı:

Viktorya Dönemi Mutfak Dolabı Tasarımı

Eviniz için geleneksel tasarımlardan hoşlanıyorsanız, Viktorya tarzı bu dolaplar ilk tercihiniz olmalıdır. Bunlar koyu kahverengi ahşap malzemeden yapılmıştır ve depolama için oraya buraya yerleştirilir. Fırın ve ocak için bir miktar alana sahip mutfak platformuyla birlikte dolaplar var..

15. Lüks Mutfak Dolabı Tasarımları:

Lüks Mutfak Dolabı Tasarımları

Mutfağınızda istediğiniz lüks ise, mermer kaplamalı yumuşak beyaz ahşap dolaplar göz ardı edemeyeceğiniz ürünlerdir. Biri sobanın olduğu iki platform ve alt kısmında beyaz renkli tasarımsız dolaplar var. İkinci platform, sebzeleri kesebileceğiniz veya yemek masası olarak kullanabileceğiniz yerdir ve dolap ayakları da vardır. Mutfağın üst kısmında, benzer tasarımlı bacalı dolaplar ve fırın için bir miktar boşluk bulunmaktadır. Modeller cömert bir dokunuşa sahip.

16. Şık Mutfak Dolabı Tasarımı:

Şık Mutfak Dolabı Tasarımı

Bu, tüm depolama alanının sadece bir tarafta olduğu ve ayrıca bir yemek alanının da bulunduğu küçük bir mutfak için bir dolap tasarımıdır. Tüm dolaplar beyazdır ve beyazın aksine altın kulplara sahiptir. Bazı raflar, güzel kahve kupalarınızı sergileyen camla şeffaftır. Ayrıca dolapların her tarafında yapılan ince ahşap ve kat dokulu bir kaplamaya sahiptirler..

17. Mini Mutfak Dolabı Tasarımı:

Mini Mutfak Dolabı Tasarımı

Stüdyo dairelerde yaşayan ve boş yeri olmayanlar için ideal bir mutfak dolabı modelidir. Her şeyi düzenli tutmayı seven bir bekarsanız, o zaman devam edin! Mutfağınızın tüm eşyaları dolapta, ön tarafta raflı, üstte mutfak eşyalarınızı koyabileceğiniz bir yer ve kaşık, spatula vb. ve masanın sağ tarafında ocak ve solda bir lavabo var.

18. Çin Mutfak Dolabı Tasarımı:

Çin Mutfak Dolabı Tasarımı

Ortak mutfak alanıyla birleştirilmiş bir mutfağınız ve yemek alanınız varsa, dolabınız için Çin tasarımı seçebilirsiniz. Aşağıya doğru olan dolaplar, mikrodalga fırın için aralarında boşluk bulunan ahşaptan yapılmıştır ve üst kısım beyaz mermer bir yüzeye sahiptir. Yukarıya bakan dolaplar, şeffaf cam kapılar ve fiber kapılar kombinasyonuyla gelen ikili bir bağlantıya sahiptir. Temelleri asmak için sağlanan askılar var.

19. İtalyan Mutfak Dolabı Tasarımları:

İtalyan Mutfak Dolabı Tasarımları

İtalyan dolapları, iyi hazırlanmış duvarlara sahip bir mutfak için idealdir. Dolaplara daha parlak bir dokunuş verilerek parlak ve çekici görünmeleri sağlanır. Platform, ekli bir buzdolabı ve mikrodalga ile birlikte gelir. Dolabın üst kısmında bulunan açılır kapanır seçenek ile kabini açabilirsiniz. Diğer dolaplardan farklı olarak bu, parlak pembe bir renge sahiptir..

20. Ayarlanabilir Mutfak Dolabı Tasarımı:

Ayarlanabilir Mutfak Dolabı Tasarımı

Dış kapakları ahşap olan, ancak içinde düzenli olarak kullanmadığınız eşyaların eşyalarını koyabileceğiniz bir alana sahip olacak şekilde ayarlanabilir metale sahip bir mutfak tasarımıdır. Bu, daha az alanda daha fazla şey kaydetmenize yardımcı olur. Bu, mutfağında pek çok eşyası olan ancak bunları saklamak için daha az yeri olan insanlar için en uygun olanıdır. Bu tür bir tasarımı özümseyerek, aynı alanda iki katı malzeme depolayabilirsiniz..

21. Basit Raflı Mutfak Dolabı Tasarımı:

Basit Raflı Mutfak Dolabı Tasarımı

Bu, bir mutfak dolabından ziyade, çok sayıda gıdayı küçük bir alanda saklamanıza yardımcı olan modüler bir dolap tasarımıdır. Dış mekan koyu renk ahşaptan, iç mekan ise kapı kapatıldığında uygun şekilde ayarlanan çelikten yapılmış bir tasarıma sahiptir. Sağlanan bölmeler, temel eşyalarınızı dikkatlice yerleştirmek için yeterli alana sahiptir..

22. Açık Raflı Mutfak Dolap Tasarımı:

Açık Raflı Mutfak Dolap Tasarımı

Bu, mutfağında daha az eşyası olan ve bu nedenle onları saklamak için fazla yere ihtiyaç duymayan insanlar için mükemmel bir seçenektir. Bu mutfaklardaki açık raflar, günlük kullandığımız mutfak eşyalarını yerleştirmeye uygundur. Alt kısımdaki dolaplar, daha fazla mutfak eşyası koymak için taş platformlu metal kulplu kalın ahşap kapılara sahiptir..

23. Şarap Rafı Mutfak Dolabı Tasarımı:

Şarap Rafı Mutfak Dolabı Tasarımı

Bu, şarapları saklamak için doğru bir şekilde kullanılan baştan çıkarıcı bir tasarımdır. Hevesli bir koleksiyoncu ve şarap içicisi iseniz, onları düzgün bir şekilde kurtarmakla da ilgileniyorsunuz. Açık ve kapalı dolabın ortasına bir fırın yerleştirilir. Çapraz tasarımlı dolaplar genellikle kapları ve şarap şişelerini saklamak için kullanılır..

24. Avlu Mutfak Dolabı Tasarımları:

Avlu Mutfak Dolabı Tasarımları

Taze sebze yetiştirdiğiniz bir bahçeniz varsa bu tip mutfak ve dolaplar tam size göre. Etrafındaki yeşilliklerle yemek pişirmek çok daha eğlenceli olacak! Taş platformlu, altlarında paslanmaz çelikten yapılmış, dolapları aşağı çekmek için üstte kulpları olan dolaplar bulunmaktadır. Bir bahçe veya avlu mutfağı için mükemmel çalışır.

25. Altıgen Mutfak Dolabı Tasarımları:

Altıgen Mutfak Dolabı Tasarımı

Bu, mermerle kaplanmış altıgen şeklinde bir mutfak türüdür. Platformun biri ocak, diğeri yemek alanı olarak hizmet veren iki bölümü vardır. Dolaplar, eşyaları saklamanıza yardımcı olan altıgen şekliyle birlikte oradadır ve dış kapak ahşaptan ve kabartmalı desenden yapılmıştır..

Evinizin her yerini güzelleştirmek için sizin özel dokunuşunuza ihtiyacı var, mutfak da bunlardan biri. Birçoğumuz sadece yaşam alanına ve yatak odalarına odaklanarak mutfağı unutuyoruz. Ancak güzel ve sağlıklı bir mutfak alanına sahip olmak da çok önemlidir. En iyi 25 mutfak dolabı tasarımı listesi ile evinize uygun olanı seçin ve çalışmaya başlayın.!