Mutfak bir evin en önemli yeridir. Her şey mutfakla başlar. Mutfakta depolama en önemlisidir. Mutfaktaki mutfak eşyaları daha önemlidir ve saklanması biraz zordur. Bulaşıklar, yeniden kullanımı kolay olacak şekilde saklanmalı ve düzenlenmelidir. Mutfak çekmeceleri bu eşyaları düzenlemeye çok yardımcı olur. Keskin nesneler, karıştırıcı, kaşıklar ayrı olarak saklanmalıdır ve bunları saklamak için birçok çekmece çeşidi mevcuttur. Çekmeceler, mevcut alana ve saklanacak kapların sayısına göre yapılır veya monte edilir..

Hindistan’daki En İyi Mutfak Çekmeceleri:

İşte resimlerle en yeni 9 Mutfak Çekmecemize bakın. Aşağıdaki listeden en iyisini seçin ve mutfak çekmecenizi mutfakta güzelleştirin.

1. Büyük ve Geniş Mutfak Çekmeceleri:

Büyük ve geniş mutfak çekmeceleri

Bu mutfak çekmeceleri daha büyük bir mutfak için kullanılmaktadır. Bunlar, daha büyük ve daha fazla mutfak eşyasına ihtiyaç duyulduğunda kullanışlıdır. Kaplar, bıçaklar, baharatlar, tabaklar, züccaciyeler bu çekmecede saklanır. Bunlar daha çok geniş aileler tarafından tercih edilmektedir..

2. İnce Mutfak Çekmeceleri:

İnce Mutfak Çekmeceleri

Mutfak için ince çekmeceler, mutfaktaki en küçük alan bile depolama için değerlendirilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu çekmeceler daha çok baharat kavanozu, tabak ve keskin nesneleri saklamak için kullanılır. Adından da anlaşılacağı gibi, bunlar en ince mutfak çekmeceleri.

3. Sepet Tipi Mutfak Çekmeceleri:

Sepet tipi mutfak çekmeceleri

Mutfak dolabı için sepet çekmeceleri, kapları bile saklamak için sepetlere sahiptir. Sepetler çelik tel veya bambu telden yapılmıştır. Bunlar çoğunlukla, kapların yıkandıktan sonra tel sepet içinde saklanabileceği modüler mutfak tarzındadır..

4. Mutfak için Aksesuar Çekmeceleri:

Aksesuar mutfak çekmecesi tasarımları, mutfakta kullanılan basamaklı tabure, ahşap raflar vb. aksesuarların saklanması için özel olarak yapılır. Bunlar çoğunlukla ayrı dolap olarak yapılır ve mutfağa yerleştirilir. Bir kişinin birçok aksesuarı olduğunda bunlar işe yarar.

5. Mutfak için Özel Züccaciye Çekmeceleri:

Mutfak için özel züccaciye çekmeceleri

Özel cam eşya çekmeceleri, cam eşyayı tutmak ve saklamak için çekmeceli mutfak dolabıdır. Bunlar, ekstra yastık astarıyla ve hatta cam eşyaları yerinde tutmak için ayırıcılarla yapılır. Cam bardaklar, tabaklar ve diğer cam eşyalar bu çekmecede güvenle saklanabilir..

6. Modern Tip Mutfak Çekmeceleri:

Modern Tip Mutfak Çekmeceleri

Modern mutfak çekmecesi en trend çekmece ve dolap çeşitleridir. Mutfak çekmeceli dolap, kap ve mutfak eşyalarını etkin bir şekilde saklayacak ve ayrıca lüks ve şık bir görünüm kazandıracak şekilde tasarlanmıştır..

7. Köşe Tarzı Mutfak Çekmeceleri:

Köşe tarzı mutfak çekmeceleri

Dolaptaki köşe mutfak çekmeceleri, köşedeki alanı çatal bıçak takımı ve keskin nesneler için bile değerlendirmek üzere tasarlanmıştır. Çekmece, dolabın veya masanın köşesini kaplayacak şekilde tasarlanmıştır ve bu çekmecelerde kaşık, bıçak ve kesici cisimler saklanır..

8. Bulaşık Mutfak Dolapları:

Bulaşık Mutfak Dolapları

Çanak çömlek mutfak dolabı çekmeceleri, tabak, bardak, kase gibi Çin yapımı veya toprak yapımı yemekleri tutmak için özel olarak yapılmıştır. Dolap genellikle ahşaptan yapılır ve vitrin tipi olarak da kullanılır. Bunlar çoğunlukla cam kapaklı ahşap dolaplardır..

9. Mutfak için Özel Çekmeceler:

Mutfak için özel çekmeceler

Özel çekmeceler, sahibinin tarzına ve mevcut alana göre tasarlanmış mutfak çekmeceleri tasarımıdır. Bu çekmeceler ya mutfak eşyaları ya da baharat kavanozlarını saklamak için yapılır. Bunlar ayrıca hem kapları hem de kapları saklamak için ikisi bir arada olarak yapılır..

Mutfak çekmeceleri, kapları saklamak ve bulaşıkları ve keskin nesneleri düzenlemek için bir mutfakta gereklidir. Bunlar, bıçağı ve diğer nesneleri çocukların erişemeyeceği bir yerde tutmaya yardımcı olur..