Viena iš neatidėliotinų reakcijų į krūtinės skausmą yra panika. Namų gynimo priemonės krūtinės skausmui yra sukurtos taip, kad nedelsiant palengvintų krūtinės skausmą. Jei jums įdomu, kokia išeitis, čia yra keletas mūsų siūlomų saugių gydymo būdų namuose.

Krūtinės skausmas skiriasi nuo širdies priepuolių. Tačiau gali prireikti šiek tiek laiko, kol suprasite, ar kažkas yra rimta, ar mažiau pavojinga. Krūtinės skausmas dažniausiai atsiranda, kai širdies raumuo negauna pakankamai deguonimi prisotinto kraujo. Paprastai tai jaučiasi taip, tarsi kažkas suspaustų tavo krūtinę. Kita vertus, širdies priepuolis įvyksta, kai širdies aprūpinimas krauju yra užblokuotas. Tai gali būti pavojinga gyvybei.

Namų gynimo priemonės krūtinės skausmui

Kai jaučiate stiprų krūtinės skausmą, geriausia pasitarti su gydytoju. Pastebėjus, kad simptomai yra skirtingi ir skausmingi, būtina medicininė pagalba ir priežiūra. Štai simptomai, kuriuos patirsite;

 • Aštrus atspalvis ar traškantis skausmas krūtinėje, kuris beveik jaučiasi kaip suspaudimas arba krūtinė yra sunki.
 • Dusulys ir krūtinės skausmas rodo, kad būklė yra sunki ir gali būti širdies priepuolio signalas.
 • Dažniausiai pacientas jaučia, kad patiria širdies smūgį. Tai taip pat yra širdies priepuolio požymis.

Krūtinės skausmo priežastys

Yra įvairių krūtinės skausmo priežasčių. Saugokitės šių krūtinės skausmo požymių anksčiausiai.

1. Su širdimi susijęs krūtinės skausmas:

Dažniausiai krūtinės skausmas yra glaudžiai susijęs su širdies ligomis. Nepaisant to, aukos pranešė, kad krūtinės skausmas yra daugiau diskomforto nei skausmas. Paprastai juos lydi krūtinės skausmas:

 • Deginimas ar spaudimas krūtinėje
 • Atrodo, kad skausmas trunka keletą minučių ir po to, kai atliekama įvairi veikla, blogėja. Šio skausmo intensyvumas yra skirtingas.
 • Stiprus skausmas keliauja į žandikaulį, nugarą ir pečius. Kartais šis skausmas spinduliuoja į vieną ar abi rankas.
 • Kartu su krūtinės skausmu atsiranda dusulys ir šaltas prakaitavimas.
 • Pykinimas ir vėmimas lydi stiprų krūtinės skausmą.
 • Asmuo linkęs jausti silpnumą, lydi galvos svaigimas.

2. Su kvėpavimu susijęs krūtinės skausmas:

Kvėpavimo takų krūtinės skausmo priežastys atsiranda dėl plaučių sužalojimų ar kartais problemų kvėpavimo takuose..

 • Paprastai, kai krūtinės skausmą lydi kvėpavimo sutrikimas ar kitos kvėpavimo sistemos ligos, tai dažnai gali atrodyti kaip širdies priepuolis.
 • Tikėtina, kad šis skausmas padidės krūvio metu ir pastebėsite, kad ramybės metu skausmas mažėja.

3. Su GERL susijusios problemos:

GERL sutrumpintai reiškia gastroezofaginio refliukso ligą. Krūtinės skausmas, susijęs su deginimo pojūčiu, yra GERL. Tai taip pat žinoma kaip krūtinės skausmas dėl rūgštingumo.

 • Rūgšties refliuksas atsiranda, kai skrandžio rūgštis grįžta į stemplę. Tai gali sudirginti jo gleivinę ir taip sukelti diskomfortą. Kai ši būklė išlieka ilgiau, ji suprantama kaip GERL.
 • Auka patiria didelį diskomfortą, ypač kai reikia nuryti maistą.

GERL sukelia įspūdį, kad jūsų gerklėje yra kažkas, todėl jums sunku net nuryti. Nors jie nėra labai rimti, gerai pasakyti gydytojui apie šią dirginančią rūgštį.

GERL yra dažniausia ne širdies pobūdžio krūtinės skausmo priežastis.

4. Raumenų ir nervų problema:

Kitas būdas sukelti krūtinės skausmą yra raumenų skausmas. Tai taip pat žinoma kaip stemplės judrumo sutrikimas. Toliau pateikiami simptomai.

 • Žmonėms, patiriantiems tai, nutinka taip, kad jų raumenų veikla yra nenormali, o tai neleidžia maistui judėti per stemplę.
 • Stemplės spazmą patiria žmogus, kartu su riešutmedžio stemplė, kuri jaučiasi kaip didelis slėgis stemplėje.
 • Achalazija yra dar viena problema, kuri yra susitraukimas, kurį sukelia nervų praradimas.

5. Kitos problemos:

Kitas krūtinės skausmo požymis yra nerimo priepuolis. Tai parodys tokius simptomus kaip prakaitavimas, pykinimas, kvėpavimo sutrikimas ir širdies plakimas.

 • Krūtinės skausmo priežastys, išskyrus širdies, taip pat apima raumenų įtampą. Paprastai krūtinėje yra švelnumas, kuris pablogėja judant raumeniui. Tai vadinama krūtinės raumenų įtempimu ir paprastai pagerėja ilsintis. Tačiau, jei taip nėra, medicininė priežiūra yra būtina.
 • Fibromialgija: Tai nuobodus skausmas, kurį lydės raumenų ir sąnarių skausmai. Tai yra lengvas skausmas, pasireiškiantis tokiais simptomais kaip nuovargis, nuotaikos kaita, galvos ir raumenų bei kaulų skausmas.
 • Panikos priepuolis yra dar viena priežastis, dėl kurios galite patirti krūtinės skausmą. Tai lydi dusulys ir širdies plakimas.

Namų gynimo priemonės krūtinės skausmui dėl skrandžio

Kartais kai kurios namų gynimo priemonės labai padės atsikratyti krūtinės skausmo, atsiradusio dėl skrandžio problemų. Štai keletas dalykų, kurie bus naudingi jums.

1. Karšti gėrimai:

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl pirmenybė teikiama karštiems gėrimams, nes tai padeda pašalinti dujas iš organizmo. Tai taip pat gali atstumti pilvo pūtimą, o karštas skystis taip pat gali pagerinti virškinimą.

Kaip padaryti?

Gera paragauti karštos taurės hibisko arbatos. Pradėkite virti hibisko arbatos lapus puode su verdančiu vandeniu. Leiskite gerai užvirti ir supilkite į puodelį. Leiskite jam sėdėti 3 minutes. Gerti šiltą. Arba galite išbandyti arbatos maišelius, kad gautumėte greitesnį sprendimą.

Privalumai:

Hibiscus padeda sumažinti kraujospūdį ir cholesterolio kiekį organizme bei palengvina raumenų įtampą, sukeliančią krūtinės skausmą.

Atsargumo priemonės:

Saugokitės gėrimo kiekio. Per didelis vartojimas gali sukelti skrandžio sutrikimus, vidurių užkietėjimą ir skausmingą šlapinimąsi.

2. Šalta pakuotė:

Priešingai nei karštas gėrimas, galite išbandyti šaltus pakelius, kad išvengtumėte staigaus skausmo krūtinės viduryje. Tai ypač naudinga norint sumažinti raumenų įtampą, kurią sukelia fizinis krūvis ar kiti pervargimo procesai.

Kaip padaryti?

Ledą uždenkite šalta pakuote. Į medvilninį rankšluostį supakuokite keletą ledo kubelių ir apledėkite vietą, kur yra krūtinės skausmas. Tai gali žymiai sumažinti uždegimą.

Privalumai:

Ledo pakuotė atpalaiduoja raumenis ir gali palengvinti skausmingą patinimą ar uždegimą.

Atsargumo priemonės:

Per didelis apledėjimas gali sukelti tirpimą ir gali būti netinkamas krūtinei. Oda taip pat gali smarkiai sudirgti.

3. Imbieras

Imbieras nuo seno buvo daugelio kūno problemų sprendimas. Skausmui krūtinėje dėl dujų simptomų imbieras yra vieno langelio sprendimas, jį galima lengvai rasti namuose.

Kaip padaryti?

Štai kaip galite naudoti imbierą krūtinės skausmui gydyti.

Stiklinė imbiero arbatos gali stebuklingai sumažinti krūtinės skausmą, kurį sukelia uždegimas ar dujos. Užvirinkite vandenį su arbatos lapais ir į mišinį įpilkite susmulkinto imbiero. Leiskite užvirti, tada įpilkite pieno. Mėgaukitės stikline imbiero arbatos su medumi ar cukrumi.

Privalumai:

Imbieras gali sumažinti cholesterolio kiekį organizme ir nuraminti skrandį nuo nemalonios dujų problemos.

Atsargumo priemonės:

Imbieras yra kraujo skiediklis, todėl venkite jo vartoti, jei jau vartojate nurodytus kraujo skiediklius.

4. Migdolai

Migdolai yra puikus vaistas nuo krūtinės skausmo, kurį sukelia rūgšties refliuksas. Migdolų valgymo idėja perduodama kaip pasakojimas, o ne pagrįstas moksliniais įrodymais.

Kaip naudoti?

Migdolai geriausiai parodo naudą, tiesiog valgydami juos žalius. Mėgstantiems išbandyti ką nors naujo, išbandykite migdolų pieną.

Privalumai:

Kasdien valgant migdolus galima išvengti širdies ligų. Nors jie daro mažiau, kad sustabdytų tiesioginį skausmą, jie vis tiek gali pagerinti bendrą asmens sveikatą.

Atsargumo priemonės:

Migdoluose yra daug riebalų ir galbūt norėsite stebėti suvartojamą kiekį. Šis didelis riebalų kiekis jose pats gali sukelti rūgšties refliuksą.

5. Česnakai

Kita paruošta žolė, naudojama nuo senų laikų, yra česnakai. Jie jau seniai yra vaistas nuo širdies problemų.

Kaip naudoti?

Į gaminamą maistą įtraukite daug česnako ankšties. Indiški kariai niekada neišsivers be česnako. Taip pat galima įsigyti česnako aliejaus. Tai galite naudoti savo maistui.

Privalumai:

Česnakai gali užkirsti kelią apnašų susidarymui arterijose, taip pakeisdami širdies ligas. Tai sumažina cholesterolio kiekį organizme, todėl apsaugo jus nuo širdies problemų.

Atsargumo priemonės

Galbūt norėsite saugotis blogo burnos kvapo. Per daug česnako taip pat gali sumažinti kraujospūdį, o tai nėra gerai. Tai taip pat gali sukelti rėmuo ir pykinimas.

6. Obuolių sidro actas

Kitas greitas namų vaistas nuo rūgšties refliukso krūtinės skausmo yra obuolių sidro actas. Tai buvo populiaru daugeliui problemų, susijusių su oda ir kūno metabolizmu.

Kaip naudoti?

Obuolių sidro acto dangtelį praskieskite stikline šilto vandens. Gerkite prieš valgį ir po jo. Tai gali būti labai naudinga norint sumažinti jūsų rūgštingumo problemą.

Privalumai:

Obuolių sidro actas gali sumažinti rūgšties refliuksą ir gali išlaikyti apetitą subalansuotą.

Atsargumo priemonės:

Jei vartojate kraują skystinančius vaistus, galite vengti obuolių sidro acto, nes jis gali gerokai praskiesti kraują.

7. Aspirinas

Visiems tiems krūtinės skausmams, kuriuos sukelia nerimas, veiks aspirinas. Aspirinas taip pat gydo įprastą krūtinės skausmą ir yra puikus skausmą malšinantis vaistas. Tai geriausiai tinka esant silpnesniam krūtinės skausmui.

Kaip naudoti?

Paimkite vieną aspiriną, kai jaučiate krūtinės skausmą. Dažniausiai jūsų krūtinė, jei ji švelni, palengvins aspiriną. Tai palengvina skausmą.

Privalumai:

Būdamas natūralus skausmą malšinantis vaistas, aspirinas gali greitai palengvėti. Paprastai skausmo metu atsiranda kraujo krešėjimas, kuris neleidžia kraujui patekti į širdį. Taigi aspirinas apsaugo nuo trombocitų sulipimo.

Atsargumo priemonės:

Kraštutiniais atvejais aspirinas gali sukelti kruviną išmatą ir stiprų pykinimą. Greitas kvėpavimas ir traukuliai yra kiti šalutiniai aspirino poveikiai, kai jie vartojami per daug.

8. Omega-3 riebalų rūgštis

Omega 3 riebalų rūgštys yra nesočiosios riebalų rūgštys, padedančios sumažinti bet kokius organizmo uždegimus. Dažniausiai šis kūno uždegimas gali pažeisti kraujagysles, taip sukeldamas insultą ir kitas širdies ligas.

Kur rasti?

Omega-3 riebalų rūgštis yra lašišoje, skumbrėje ir tune. Tai riebios žuvys ir taip prisideda prie jūsų omega-3 riebalų rūgšties dozės. Jei atrodo, kad žuvies nėra arba jos nevalgote, išbandykite žuvų taukus ar kitus papildus.

Privalumai:

Pagrindinis omega-3 riebalų rūgšties pranašumas yra tai, kad ji gali sumažinti kraujospūdį. Jums yra mažesnė mirtinų širdies aritmijų rizika.

Atsargumo priemonės:

Viduriavimas, nemiga, insultas ir rūgšties refliuksas yra galimas šalutinis poveikis vartojant dideles omega-3 riebalų rūgščių dozes.

9. Ciberžolės pienas

Viena seniausių žinomų vaistų nuo krūtinės skausmo namuose yra ciberžolė. Gumbas turi gydomųjų savybių ir buvo laikomas tinkamu gydyti daugelį ligų. Ciberžolė dabar yra naudinga ir palengvinant krūtinės skausmą.

Kaip naudoti:

Tiesiog įpilkite arbatinį šaukštelį ekologiškos ciberžolės į šiltą pieno stiklinę, kai dėl emocinio ar švelnesnio streso jaučiate krūtinę..

Privalumai:

Priešuždegiminė ciberžolės savybė gali padėti atsikratyti skausmo simptomų, kuriuos patirsite krūtinėje.

Atsargumo priemonės:

Nors apskritai ciberžolė nesukelia jokio šalutinio poveikio, žmonės dažnai skundėsi skrandžio sutrikimais, galvos svaigimu, pykinimu ir viduriavimu. Daugiau nei 1500 mg ciberžolės du kartus per dieną gali sukelti nenormalų širdies ritmą.

10. Bazilikas

Bazilikas taip pat turi gydomųjų savybių, kurias naudoja daug indų ir valgo žalias. Tai Ajurvedos žolė ir gali užkirsti kelią su stresu susijusioms ligoms.

Kaip naudoti:

Susmulkinkite kelis baziliko lapelius ir pridėkite juos prie kasdienio vandens suvartojimo. Arba kiekvieną rytą ir vakarą galite juos valgyti žalius. Dienai tinka apie 4-5 baziliko lapai.

Privalumai:

Krūtinės skausmą dėl cholesterolio geriausiai malšina bazilikas. Jis gali kovoti su stresu ir todėl išlaikyti jus bazėje.

Atsargumo priemonės:

Spuogai yra populiarus baziliko šalutinis poveikis. Skrandžio spazmai ir viduriavimas taip pat yra susiję su šalutiniu poveikiu, kurį sukelia per didelis baziliko vartojimas.

Kada turėtumėte kreiptis į gydytoją?

Kaip jau minėjome, konsultacijos su gydytoju visada turėtų būti jūsų prioritetas, jei nė viena iš namų gynimo priemonių neveikia. Kai atsiranda pirmieji širdies priepuolio požymiai, skubėkite pas gydytoją. Kai skausmas, kurį patiriate, yra naujas ir neįprastas, nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos ir priežiūros.

Visų pirma pasitarkite su gydytoju, kad suprastumėte, kas yra normalus krūtinės skausmas, o kas ne. Gydytojas turėtų padėti jums suprasti, koks gali būti stiprus krūtinės skausmas. Krūtinės skausmo požymiai kiekvienam asmeniui gali skirtis. Kai kuriems krūtinės skausmas dėl kosulio yra normalus, o kitiems to nereikia. Todėl raginame pasikalbėti su gydytoju, kad suprastumėte rimtumą.

Dažnai užduodami klausimai:

1. Ar krūtinės skausmas dėl plaučių vėžio yra rimtas?

Nuolatinis krūtinės skausmas ne visada turi būti lydimas plaučių vėžio. Plaučiuose yra labai mažai nervų galūnių, todėl navikas visada gali augti nesukeldamas skausmo ar diskomforto. Kai kuriais atvejais krūtinės skausmas buvo identifikuotas su plaučių vėžiu.

2. Kokios yra krūtinės anginos priežastys? Ar tai susiję su krūtinės skausmu?

Sunkus krūtinės skausmas yra žinomas kaip krūtinės angina. Paprastai šis skausmas spinduliuos ir į pečius bei rankas, taip sukeldamas didesnį diskomfortą ir skausmą. Kai širdies raumuo negauna pakankamai kraujo, atsiranda krūtinės angina. Kai arterijos yra susiaurėjusios ar užblokuotos, susijusi būklė vadinama išemija.

3. Ar opa gali sukelti krūtinės skausmą?

Opos kartais būna lengvos, o kartais ir labai skausmingos. Opos gali sukelti deginimo pojūtį krūtinėje, o tai yra opos simptomas, kartu su kitais simptomais, tokiais kaip rūgštus skonis burnoje, stiprus nugaros skausmas ir kt..

Atsakomybės apribojimas: Medicininė pagalba ar profesionali pagalba yra pirmas dalykas, kurį turite gauti, kai matote save kenčiantį arba kai nė viena iš namų gynimo priemonių neveikia. Dauguma pirmiau minėtų namų gydymo būdų yra veiksmingi. Nepaisant to, mūsų organizmo reakcija į tai skirsis priklausomai nuo amžiaus, lyties ir pagrindinių sveikatos problemų.