Šiomis dienomis dėl padidėjusio streso darbe daugelis žmonių kenčia nuo įvairių sutrikimų, vienas iš jų yra nemiga. Žmonės, kenčiantys nuo nemigos, net nesuvokia, kad turi tokį sutrikimą. Kai žmonės tai supranta, jie pradeda vartoti nereceptines tabletes, kad gerai išsimiegotų. Dėl šių tablečių jie vėl kenčia nuo įvairių šalutinių poveikių. Yra keletas veiksmingų natūralių namų vaistų nuo nemigos, kuriuos žmonės tikrai turėtų išbandyti prieš pradėdami vartoti tabletes.

Tačiau prieš pradėdami naudotis namų gynimo priemonėmis, pabandysime trumpai suprasti apie nemigą. Tai miego sutrikimas, kai žmogui sunku užmigti ar užmigti arba jis linkęs labai dažnai pabusti vidury nakties. Reikalingas miego kiekis keičiasi nuo žmogaus iki žmogaus, taip pat su amžiumi. Vidutiniam suaugusiam žmogui kasdien reikia 6-8 valandų miego, kad jis būtų sveikas. Tačiau dėl įvairių priežasčių, tokių kaip stresas, spaudimas darbe, kai kuriems asmenims sunku užmigti. Pagrindinės nemigos priežastys yra stresas, spaudimas darbe, miego grafiko pakeitimai, per didelis kofeino, alkoholio ar tabako vartojimas ir kt. Nemigos simptomai yra miegas dieną, niūrumas, nuovargis, dėmesio stoka ir atmintis, pabudimas naktį , sunku užmigti naktį.

Veiksmingos namų gynimo priemonės ir gyvenimo būdo pokyčiai nemigai įveikti:

Norint įveikti nemigą, yra keletas veiksmingų namų gynimo priemonių ir gyvenimo būdo pakeitimų, kuriuos reikėtų išbandyti prieš pradedant priklausomybę nuo migdomųjų.

Namų gynimo priemonės nuo nemigos

1. Mindfulness meditacija:

Tai susideda iš tolygaus ir lėto kvėpavimo ramiai sėdint. Mes galime stebėti savo kvėpavimą, kūną, jausmus, mintis, kylančias ir praeinančias. Tai darydamas protas atsipalaiduoja ir pašalina stresą, pašalindamas visas nereikalingas mintis. Jei nemiga yra ūmi, ši namų gynimo priemonė puikiai veikia, meditacija turi būti atliekama kasdien bent 15-20 minučių.

2. Mantramo kartojimas:

Mantros kartojimas neabejotinai sumažins streso lygį ir padidins sielos ramybę, taigi atleis nuo nemigos. Pasirinkite teigiamą bet kokios kalbos mantrą sanskrito, hindi, anglų ar telugų ir tt ir pakartokite ją garsiai arba mintyse, tiesiog susikoncentruodami į mantros darbus.

3. Levandų aliejaus terapija:

Senovėje levandų aliejus buvo naudojamas kaip namų priemonė nuo nemigos. Šis aliejus yra vienas iš esminių raminamųjų aliejų. Jis naudojamas įvairiems tipams, pvz., Įdėjus paketėlį po pagalve, purškiant 2-3 lašus aliejaus ant nosinės, įlašinant kelis lašus šio aliejaus į maudymosi vandenį ir pan..

4. Magnio suvartojimas:

Magnis yra vienas iš natūralių mineralų žemėje. Tai padeda atpalaiduoti raumenis ir sumažinti stresą, kuris skatina sveiką miegą. Kai kurie maisto produktai, kuriuose yra daug magnio, yra špinatai, nesmulkinti kviečiai, juodasis šokoladas, jogurtas, avokadas ir kt. 400 mg magnio suvartojimas skatina sveiką miegą. Šių dribsnių taip pat galima įpilti į vakarinę vonią, leidžiančią organizmui įsisavinti šį mineralą.

5. Miego higiena:

Miego higiena yra viena iš natūralių priemonių, kai kai kurių esminių gyvenimo būdo pokyčių reikia imtis. Šie pokyčiai apima kofeino vartojimo apribojimą, alkoholio vartojimą, mažesnį rūkymą ir reguliarius pratimus. Tai taip pat sudaro maloni miego aplinka, esanti miegamajame.

6. Atsipalaidavusi muzika:

Tai laikoma viena geriausių namų vaistų nuo nemigos. Sklandi, lengva muzika ramina protą ir veikia kaip streso šalintojas. Sakoma, kad muzika gali išgydyti depresiją, nerimą ir lėtinį skausmą. Klausydamiesi švelnios ir lengvos muzikos prieš miegą, galite ramiai miegoti be jokių trukdžių.

7. Valgymas prieš pat miegą:

Vakarienė prieš pat miegą gali sutrikdyti miegą. Taip yra dėl rūgšties refliukso, kuris virškinimo procese gali patekti į stemplę, o tai sukelia rėmenį. Todėl geriau vengti vakarienės 30 minučių prieš miegą; tai nereiškia, kad reikia praleisti valgį, o valgyti anksti ir miegoti praėjus 1 valandai po vakarienės.

8. Ribokite kofeino suvartojimą:

Kofeino vartojimas gali sukelti nemigą, ir daugelis tyrimų mokslininkų tai įrodė. Kofeinas yra stimuliatorius, trukdantis užmigti. 250 mg kofeino yra riba, kurią žmogus turi suvartoti kasdien, kad galėtų sveikai išsimiegoti.

9. Apriboti dienos laiko snaudulius:

Tai taip pat yra vienas iš gyvenimo būdo pakeitimų, kuriuos reikėtų įtraukti, kad būtų išvengta bemiegių naktų. Pernelyg ilgas dienos miegas apsunkins nakties miegą. 20-30 minučių miegas dienos metu, kad būtų budriau, padidėjęs našumas yra puikus, bet ne ilgiau kaip 30 minučių.

10. Joga:

Įrodyta, kad joga, viena iš žymiausių namų vaistų nuo nemigos, teigiamai veikia miego kokybę. Tai palengvins stresą, padidins psichinį susikaupimą ir pagerins fizinį funkcionavimą. Yra įvairių tipų joga pozas, kurias galima praktikuoti, tačiau pasirinkite tą, kuri labiau orientuojasi į meditaciją ar kvėpavimą, kad sumažėtų nemiga.

11. Reguliari mankšta:

Sakoma, kad fizinis aktyvumas negali būti tinkamas ir sveikas. Pratimai pagerina nuotaiką, padeda numesti svorio, taip pat manoma, kad jie skatina gerą miegą. Kasdien mankštinantis palaikomas kraujospūdis, todėl į smegenis patenka geras kraujas. Tai leidžia protui atsipalaiduoti, taip skatinant sveiką miegą.

12. Tinkamas natūralios šviesos poveikis:

Užtikrinus pakankamą natūralios šviesos poveikį, pailgėja miego laikas. Kūno ir proto apšvietimas dienos metu ir tamsa naktį padeda išlaikyti sveiką miego ir pabudimo ciklą.

13. Masažas:

Ši natūrali namų priemonė nuo nemigos buvo praktikuojama daugelį metų. Dėl tobulo kūno masažo jūsų kūnas tampa labai lengvas, o protas – gaivus ir ramus. Tai sumažina skausmo, nerimo ir depresijos jausmus. Šis masažas prieš miegą paskatins sveiką miegą.

14. Apriboti elektroninių prekių naudojimą:

Šiuolaikiniame ir technologiškai pažengusiame amžiuje elektroninių gaminių, tokių kaip mobilieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai ir nešiojamieji kompiuteriai, naudojimas tapo neišvengiamas. Pabandykite apriboti naudojimą prieš miegą, nes šviesos diodų ekranai apsunkina užmigimą.

15. Melatonino papildai:

Manoma, kad melatoninas pagerina miego kokybę ir padeda greičiau užmigti. Migdolų piene yra daug kalcio, kuris padeda smegenims gaminti melatoninas. Gurkšnodami stiklinę šilto migdolų pieno palengvinsite nemigą.

Natūralios priemonės nuo nemigos:

Be pirmiau minėtų namų gynimo priemonių, yra keletas natūralių priemonių, kurios gali kovoti su nemiga. Keletas iš jų yra išvardyti žemiau.

sveiki įpročiai, padedantys išvengti nemigos sutrikimų

1. Ramunėlių arbatos naudojimas:

Viena iš pagrindinių nemigos priežasčių yra nerimas. Nerimą keliantiems žmonėms labai sunku užmigti ar užmigti, nes jų galvoje sukosi įvairi įtampa ir mintys. Ramunėlės yra natūrali žolė, naudojama raumenų įtampai mažinti, virškinimui nuraminti ir nerimui mažinti, taip pagerinant miegą. Mažas puodelis šios karštos arbatos po vakarienės gali sumažinti nemigą. Gerkite šią arbatą bent valandą prieš miegą.

2. Jonažolės gėlė:

Depresija taip pat yra viena iš nemigos priežasčių. Jonažolė yra augalas, turintis žvaigždės formos geltonas gėles, kurios tūkstančius metų buvo naudojamos kaip antidepresantas. Iš gėlių ekstraktų gaminama arbata, skystis ir tabletės, o ši vaistažolių terapija dažnai naudojama siekiant sumažinti depresijos simptomus, pakelti nuotaiką ir sumažinti miego sutrikimus. Ši gėlė susideda iš cheminės medžiagos, vadinamos hiperforinu, kuri veikia kaip nervų sistemos pasiuntinys, reguliuojantis nuotaiką. Ši žolė dažnai vartojama kapsulės pavidalu, tačiau džiovintos žolelės taip pat gali būti naudojamos kaip arbata. Rekomenduojama 300 mg šios žolės tris kartus per dieną. Per didelis šios žolės vartojimas gali sukelti alergines organizmo reakcijas. Prieš pradėdami vartoti šią žolelę, pasitarkite su gydytoju.

3. Valerijonas:

Valerijonas yra natūralus vaistažolių preparatas, dažniausiai naudojamas nerimui mažinti, miego kokybei pagerinti ir veikia kaip raminantis. Sakoma, kad valerijono žolė daro įtaką vieno iš raminančių neuromediatorių organizme, vadinamo gama-amino sviesto rūgštimi (GABA), kiekiui. Ši žolė taip pat malšina raumenų spazmus. Valerijono žolė vartojama arbatos pavidalu arba kaip papildoma tabletė. Valerijonas sukelia mieguistumą, jei vartojamas dienos metu. Rekomenduojama paros dozė yra 450 mg.

4. Kava Kava:

Kava kava yra žolelių augalas, daugiausia randamas Ramiojo vandenyno pietuose. Šimtus metų šis žolelių gėrimas kaip iškilmingas atsipalaidavimo gėrimas. Žinoma, kad ši žolė malšina stresą ir nerimą bei skatina miegą dėl savo euforinio poveikio. Ši žolė padeda sukelti miegą dėl savo anksiolitinio poveikio, todėl gali būti naudojama tiems, kurie turi nemigą. Tai galima gerti arbatos ar tablečių pavidalu. Optimalus šio augalo naudojimas yra 250 mg per dieną. Per didelis suvartojimas sukelia rimtus kepenų sutrikimus.

5. Aistros gėlė:

Passionflower arba Passiflora incarnata yra vaistažolių papildas, naudojamas neramumui, susijaudinimui ir nerimui gydyti. Įrodyta, kad ši žolelių arbata ramina jūsų protą, taip palengvindama nemigą ir nerimą, nes ši žolelė padidina gama-amino sviesto rūgšties (GABA) kiekį dubenyje, o tai savo ruožtu padeda sumažinti smegenų veiklą. atsipalaiduoti ir geriau miegoti. Pasiflorą galima vartoti arbatos ir kapsulių pavidalu. Šios žolės kiekis arbatos pavidalu yra 4–8 gramai per dieną. Per didelė šios žolės dozė gali sukelti mieguistumą, pykinimą, vėmimą, greitą širdies plakimą ir psichinį sulėtėjimą.

Maistas, kurį reikia vartoti ir vengti esant nemigai:

Maistas, kuris pagerina miego kokybę:

Subalansuota mityba tikrai pagerins ir pagerins miego kokybę. Žemiau yra keletas maisto produktų, kurie pagerina miego kokybę.

1. Maistas, kuriame gausu magnio:

Magnis, natūralus mineralas, veikia kaip raminantis ir gali kovoti su nemiga. Kai kurie magnio turtingi maisto produktai yra lapinės daržovės, daugiausia špinatai, migdolai, melasa, ankštiniai ir sėklos, anakardžiai, alaus mielės, bananai.

2. Turkija:

Šiame maiste yra daug baltymų ir ribotas vitaminų bei mineralų kiekis. Turkijoje yra aminorūgščių triptofano, kuris padidina melatoniną, miego reguliavimo hormoną.

3. Baltieji ryžiai:

Baltieji ryžiai yra grūdai, kurie dažniausiai vartojami visame pasaulyje, daugiausia Indijos pietuose. Jis turi aukštą glikemijos indeksą, nes jame gausu angliavandenių. Tyrimas sako, kad valgant maistą su aukštu glikemijos indeksu prieš miegą galima pagerinti miego kokybę.

4. Šiltas pienas su migdolais:

Prieš miegą geriant šiltą pieną, pagerėja miego kokybė. Manoma, kad šiltas pienas yra susijęs su kai kuriomis cheminėmis medžiagomis, kurios skatina triptofano poveikį smegenims. Serotoninas, kuris virsta melatoninu, susidaro iš triptofano. Melatoninas yra miegą skatinantis hormonas.

5. Kiviai:

Taip pat manoma, kad kivių valgymas prieš miegą skatina miegą. Taip yra todėl, kad kiviuose yra serotonino – smegenų cheminės medžiagos, kuri padeda reguliuoti miego ciklą.

Maistas, kenksmingas pacientams, sergantiems nemiga:

Žinant, kokie maisto produktai naudingi geram miegui, taip pat būtina žinoti, kurie maisto produktai kenkia geram miegui.

1. Kofeinas:

Per didelis kofeino vartojimas gali sukelti nemigą, nes jis stimuliuoja smegenų ląsteles ir taip daro jį aktyvų visą laiką.

2. Aštrus maistas:

Venkite aštraus maisto prieš miegą, nes tai gali sukelti stiprų rūgšties refliuksą į stemplę.

3. Riebus maistas:

Šie riebūs maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug aliejaus, virškinami ilgiau. Tokio maisto valgymas prieš miegą sukelia diskomfortą ir kenkia miegui.

4. Žalieji svogūnai:

Svogūnai gali sukelti dujas, kurios veikia spaudimą skrandyje. Dėl to sfinkteris bus atidarytas, o tai leis rūgštims patekti į jūsų maisto vamzdį ir sukelti rėmuo.

Nemiga gali būti dviejų tipų ūminė ir lėtinė. Ūminė nemiga trunka nuo 1 nakties iki kelių savaičių. Tačiau lėtinė liga vyksta mažiausiai tris naktis per savaitę ilgiau nei tris mėnesius. Lėtinė nemiga yra rimta būklė, dėl kurios reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Nemiga, vadinama nemiga, gali būti sunki ir lėtinė būklė, jei ji nebus tinkamai gydoma, o tai gali būti gerai valdoma ir natūraliai išvengta namuose, laikantis sveikos subalansuotos mitybos ir reguliariai atliekant tam tikrus pratimus. Nepasitarę su gydytoju nepradėkite jokių vaistų ir nevartokite tablečių, kad susidurtumėte su nemiga. Vartojant vaistus, gali atsirasti šalutinis poveikis. Galiausiai, jei turite nemigą, išbandykite pirmiau minėtas namų gynimo priemones ir pasidalykite su mumis savo atsiliepimais, kad galėtume geriau tobulėti.

Atsakomybės apribojimas: Straipsnyje pateikta informacija skirta tik švietimo tikslams ir neturėtų būti suprantama kaip medicininė konsultacija. Pasitarkite su gydytoju, jei būklė sunki.

DUK:

1. Ar geriant arbatą gali išsivystyti nemiga?

Ans: Per didelis arbatos gėrimas gali sukelti nemigą, nes arbatoje yra kofeino. Taigi apribokite arbatos vartojimą.

2. Kokie yra nemigos simptomai?

Ans: Miegas dieną ir nuovargis, depresija, nerimas, koncentracijos stoka ir atmintis yra keletas nemigos simptomų.