Šlapinimasis į lovą yra nevalingas šlapinimasis miegant. Tai dažnas reiškinys tarp vaikų. Net vyresnio amžiaus žmonės, kenčiantys nuo šlapimo nelaikymo, susiduria su šlapinimosi į lovą problema. Dauguma vaikų iki 4 metų pasiekia tam tikrą šlapimo pūslės kontrolę. Kai kuriais atvejais šlapinimasis į lovą taip pat gali būti suaugusiųjų ligos simptomas. Šlapinimasis į lovą gali atsirasti dėl daugelio fizinių ir emocinių veiksnių. Sužinokite daugiau apie namų gynimo būdus, kaip išsimaudyti lovoje.

Priemonės sustabdyti šlapinimąsi į lovą namuose

Kas yra šlapinimasis į lovą (naktinė enurezė)?

Naktinė enurezė yra netyčinis šlapimo išsiskyrimas miegant. Medicininis šlapinimosi į lovą terminas yra enurezė. Tai gali įvykti tiek dieną, tiek naktį. Kitas enurezės terminas yra šlapimo nelaikymas. Keletas veiksnių yra susiję su padidėjusia šlapinimosi į lovą rizika ir šlapinimosi priežastimi miego metu. Tai laikoma normalia vaikystės dalimi iki 5 metų.

Šlapimo į lovą priežastys:

Vaikų šlapinimasis į lovą:

Dauguma lovą sušlapinančių vaikų neturi jokios pagrindinės būklės ir to nedaro tyčia. Vaiko šlapinimosi lovoje priežastys yra dviejų tipų; Pirminis ir antrinis šlapinimasis į lovą. Pirminis šlapinimasis į lovą yra šlapinimasis į lovą be pertraukos nuo ankstyvos vaikystės. Antrinis šlapinimasis į lovą yra šlapinimasis į lovą, kuris vėl prasideda po ilgo laikotarpio (maždaug šešių mėnesių). Pirminis šlapinimasis į lovą įvyksta, kai vaikas neatpažįsta pojūčio, kad šlapimo pūslė pilna, ir toliau nemiega. Antrinis šlapinimasis į lovą gali būti pagrindinės medicininės ar emocinės problemos požymis. Vaikas čia dažniau turi kitų simptomų, tokių kaip šlapinimasis į lovą dieną.

Šlapinimasis į lovą dėl streso atsiranda stresinėje namų aplinkoje, kur tėvai ginčijasi. Panašiai, tokie įvykiai kaip naujos mokyklos pradžia gali sukelti šlapinimąsi į lovą, nes tai emociškai veikia išsigandusį vaiką.

Suaugusiųjų šlapinimasis į lovą:

Suaugusiųjų šlapinimasis į lovą sukelia daugybę sveikatos problemų. Dažniausia tarp medicininių šlapinimosi į lovą priežasčių yra šlapimo nelaikymas. Tai gali atsirasti dėl fizinių pokyčių, tokių kaip nėštumas, gimdymas, amžius, menopauzė, histerektomija, padidėjusi prostata ir kt..

Žmonių, sergančių I tipo cukriniu diabetu, kraujyje yra didelis cukraus kiekis. Diabetikams būdingas padidėjęs troškulys, dėl kurio jie geria daug vandens. Dėl to padidėja šlapimo išsiskyrimas, o savo ruožtu – noras dažnai šlapintis.

Vidurių užkietėjimas taip pat gali sukelti šlapinimąsi į lovą, kai per daug susikaupusių išmatų sumažina šlapimo pūslės gebėjimą laikyti šlapimą ir sukelia šlapinimąsi į lovą.

Tam tikri neurologiniai sutrikimai, tokie kaip išsėtinė sklerozė, insultas, Parkinsono liga ar stuburo trauma, gali sutrikdyti šlapimo pūslės kontrolę ir sukelti šlapimo nelaikymą. Visa tai gali sukelti šlapinimąsi į lovą.

Tarp suaugusiųjų šlapinimosi lovoje priežasčių viename amžiuje šlapimo pūslės raumenys praranda jėgą ir padidėja netyčinio šlapimo išsiskyrimo tikimybė.

25 namų gynimo būdai šlapinantis į lovą:

Žemiau aptariami 25 geriausi namų gydymo būdai, kaip šlapintis į lovą:

1. Žolelių arbata, skirta šlapintis į lovą:

žolelių arbata, skirta šlapintis į lovą

Žolelių arbatos daro stebuklus, kai reikia sumažinti vyresnio amžiaus vaikų šlapinimosi į lovą priežastis. Yra žolelių, tokių kaip meškauogė, asiūklio ir ąžuolo žievė, kurios yra veiksmingos šiam tikslui.

Reikalavimas:

 • Meškauogė,
 • asiūklis,
 • Ąžuolo žievė

Procesas:

Į indą supilkite nedidelį ir vienodą kiekį meškauogių, asiūklio ir ąžuolo žievės ir užvirinkite vandeniu. Užvirinkite šį tirpalą, perkoškite ir atvėsinkite. Prieš miegą duokite vaikui įtemptą, atvėsusią arbatą su trupučiu medaus, kad ši arbata įgautų malonų skonį.

Kiek laiko ir kada: Gerkite šią arbatą du kartus per dieną ir vieną puodelį prieš miegą

Atsargumo priemonės: Šiai žolelių arbatai nėra šalutinio poveikio.

2. Indijos agrastas:

Indijos agrastas: namų gynimo priemonė

Žinoma, kad natūralios priemonės, padedančios šlapinti lovą, yra žinomos kaip Indijos agrastai ar amla, kurie yra stiprus vaistas ir puikiai tinka šlapimo pūslės raumenims stiprinti.

Reikalavimas:

 • Agrastas arba amla.

Procesas:

 • Susmulkinkite amla ir išimkite vieną šaukštą jo sulčių. Sumaišykite jį su žiupsneliu ciberžolės ir medaus.

Kiek laiko daryti ir kada: Reguliariai duokite vaikui kiekvieną rytą.

Atsargumo priemonės: Indijos agrastas kai kuriems žmonėms gali padidinti kraujavimo ir kraujosruvų riziką.

3. Cinamonas šlapinantis į lovą:

cinamono

Tarp namų gynimo priemonių, padedančių išvengti šlapinimosi lovoje, šis prieskonis yra išbandyta ir patikrinta priemonė, skirta gydyti šlapinimąsi į lovą tiek vaikams, tiek suaugusiems..

Reikalavimas:

 • Cinamonas.

Procesas:

 • Kramtykite cinamono lazdelės gabalėlį. (ARBA). Vaikui padarykite tai patrauklesnę, tepdami cinamono miltelius ant sviestu išteptos skrebučio su cukrumi riekelės.

Kiek laiko daryti ir kada: Darykite tai kasdien.

Atsargumo priemonės: Cinamonas kai kuriems žmonėms gali sukelti alergiją, todėl įsitikinkite, kad nesate alergiškas šiam prieskoniui.

4. Spanguolių sultys:

spanguolių sultys: namų gynimo priemonės šlapinantis į lovą

Tai dar viena puiki namų priemonė šlapinantis į lovą, nes ji stiprina šlapimo pūslės ir šlapimo takų raumenis ir yra labai naudinga inkstams. Nors neturėtumėte duoti vaikams skysčių prieš guldydami vaiką miegoti, spanguolių sulčių galima saugiai duoti.

Reikalavimas:

 • Spanguolių sultys.

Procesas:

 • Duokite spanguolių sulčių likus valandai iki vaiko siuntimo miegoti naktį.

Kiek laiko daryti ir kada: Tai galite padaryti kasdien.

Atsargumo priemonės: Išgėrus per daug spanguolių sulčių, gali prasidėti viduriavimas.

5. Jaggery gydymas šlapinantis į lovą:

jaggery šlapinantis į lovą

Yra žinoma, kad Jaggery išskiria šilumą organizme; todėl, skiriant vaikams, jis šildo juos iš vidaus ir neleidžia netyčia išsiskirti šlapimui miegant.

Reikalavimas:

 • Jaggery

Procesas:

 • Į puodelį pieno įpilkite jaggery

Kiek laiko daryti ir kada: Idealiu atveju jis turėtų būti skiriamas nukentėjusiam vaikui kiekvieną rytą.

Atsargumo priemonės: Įsitikinkite, kad nesate alergiškas dumbliams

6. Medus, skirtas šlapintis į lovą:

medus: namų priemonė šlapinantis į lovą

Kitas namuose esantis gydymas lovoje yra medus ir yra vaistažolių preparatų, skirtų šlapintis į lovą, dalis. Jis pridedamas prie kelių ingredientų šlapinantis į lovą ir gali būti skiriamas atskirai, taip pat gydant šią problemą vaikams. Likus valandai iki miego, duokite jiems šaukštą medaus.

Reikalavimas:

 • Medus.

Procesas:

 • Duokite vieną arbatinį šaukštelį medaus.

Kiek laiko daryti ir kada: Medų reikia duoti valandą prieš miegą.

Atsargumo priemonės: Patikrinkite, ar nėra alergijos ir kitų šalutinių poveikių.

7. Garstyčių sėklos:

garstyčių sėklos šlapinimui į lovą

Garstyčių sėklos padeda šlapintis šlapimo takų infekcijai. Naudojant šį metodą per mėnesį galima išspręsti šlapinimosi į lovą problemą. Tai sumažins, jei ne, visiškai išnyks.

Reikalavimas:

 • Garstyčių sėklos.

Procesas:

 • Sutrinkite geltonas garstyčių sėklas ir įpilkite į puodelį šilto pieno.

Kiek laiko daryti ir kada: Leiskite vaikui tai gerti kiekvieną naktį valandą prieš miegą.

Atsargumo priemonės: Patikrinkite, ar vaikas nėra alergiškas garstyčioms.

8. Alyvuogių aliejus gali sustabdyti šlapinimąsi į lovą:

Alyvuogių aliejus gali sustabdyti šlapinimąsi į lovą

Dar vienas veiksmingas būdas namuose gydyti šlapinimąsi be komplikacijų yra alyvuogių aliejus. Tai puikus ir raminantis būdas gydyti šlapinimąsi į lovą.

Reikalavimas:

 • Alyvuogių aliejus.

Procesas:

 • Tiesiog pašildykite aliejų ir kasdien tepkite ant vaiko pilvo srities, ypač bamboje ir aplink ją.

Kiek laiko daryti ir kada: Darykite tai kasdien.

Atsargumo priemonės: Alergija alyvuogių aliejui nėra dažna. Įsitikinkite, kad vaikas nėra jam alergiškas.

9. Džiovinti vaisiai:

džiovinti vaisiai: namų gynimo priemonės šlapinantis į lovą

Džiovinti vaisiai, tokie kaip razinos, yra nuostabūs sveikatai, taip pat gydo šlapimo pūslės ir šlapimo takų problemas ir idealiai tinka namų gynimo priemonėms, padedančioms išvengti šlapinimosi lovoje. Išbandykite šias priemones religiškai, ir jos tikrai parodys rezultatus.

Reikalavimas:

 • Razinos.

Procesas:

 • Prieš miegą duokite vaikui 3 migdolų ir 2 razinų užkandį.

Kiek laiko daryti ir kada: Darykite tai tol, kol bus padaryta didelė pažanga.

Atsargumo priemonės: Patikrinkite, ar vaikas nėra alergiškas bet kuriam iš šių elementų.

10. Kegelio pratimai šlapinantis į lovą:

kegelio pratimas

Geriausia namų priemonė šlapinantis į lovą būtų keletas stiprių, bet pagrindinių pilvo ir šlapimo pūslės pratimų. Tai naudinga pašalinant suaugusiųjų šlapinimosi į lovą priežastis. Šie dubens dugno pratimai stiprina raumenis nuo šerdies, kad per daug reaguojanti šlapimo pūslė per naktį neišleistų. Tai taikoma tiek vaikams, tiek suaugusiems.

11. Vaisių salotos:

vaisių salotos

Supjaustyta, supjaustyta ir supjaustyta kubeliais, tai yra speciali apelsinų, citrinų, įvairių uogų ir kivių dietų dieta, suteikianti natūralias priemones šlapinantis į lovą. Šie sultimis užpildyti vaisiai gali papildyti natūralų mūsų kūno vandenį. Vienintelis skirtumas yra tas, kad šios sultys yra tirštos ir koncentruotos ir numalšina organizmo vandens troškulį nepridedant skysčio į šlapimo pūslę.

Reikalavimas:

 • Vaisių asortimentas, pavyzdžiui, apelsinai, uogos ir kiviai.

Procesas:

 • Supjaustykite ir supjaustykite šiuos vaisius, kad gautumėte vaisių salotas.

Kiek laiko daryti ir kada: Darykite tai tol, kol nebus matoma pažanga.

Atsargumo priemonės: Įsitikinkite, kad vaikas nėra alergiškas jokiems vaisiams.

12. Skatinkite dvigubą tuštinimąsi:

Dvigubas tuštinimasis yra metodas, taikomas vaikams ir suaugusiems. Prieš pradėdami ritualą prieš miegą, turite vieną kartą ištuštinti šlapimo pūslę. Prieš eidami į pensiją, turite baigti savo ritualą prieš miegą dar kartą. Taip galite užtikrinti, kad einant miegoti šlapimo pūslė būtų visiškai tuščia, o tai sumažintų šlapinimosi į lovą galimybes.

13. Obuolių sidro actas:

obuolių sidro actas, skirtas šlapinimui į lovą

Obuolių sidro actas yra naudingas šlapinantis į lovą. Tai padeda nuo vidurių užkietėjimo ir veikia kaip veiksminga detoksikacija.

Reikalavimas:

 • obuolių sidro actas.

Procesas:

 • Obuolių sidro actas sumaišytas su stikline vandens ir puse arbatinio šaukštelio žalio medaus, kuris palaikytų jūsų kūno PH pusiausvyrą ir neleistų pakilti rūgštingumui, o tai padeda šlapintis lovoje..

Kiek laiko daryti ir kada: Darykite tai kasdien.

Atsargumo priemonės: Retai esate alergiškas obuolių sidro actui, saugokitės šalutinio poveikio.

14. Bananas gali sustabdyti šlapinimąsi į lovą:

namų gynimo priemonė, skirta bananui sušlapinti

Namų priemonės, skirtos šlapintis į lovą, yra bananas. Bananuose gausu kalio, kuris yra naudingas organizmui ne tik mitybos požiūriu, bet ir palaiko natrio kiekį organizme. Be to, bananas yra natūralus rišiklis ir veikia kaip raumenų rišiklis, kuris neleistų šlapimo pūslei slysti vaikams ir suaugusiems.

15. Venkite gerti skysčių prieš miegą:

vengti gerti skysčių

Prieš pat miegą, jei geriate daug skysčių, yra tikimybė, kad jūsų vaikas iki vidurnakčio gali sudrėkinti savo lovą. Geriau apriboti vandens gėrimą prieš ir po vakarienės ir vengti gėrimų, kuriuose yra kofeino. Venkite per daug vandens vakare ir artėjant miegui.

16. Venkite šokolado:

šokolado

Turite galvoti, kaip sustabdyti šlapinimąsi į lovą, laikydamiesi atokiau nuo šokolado? Tai dažniausiai taikoma vaikams, kurie valgo daug šokolado. Panašiai kaip kava ar arbata, šokolade taip pat yra kofeino, kuris yra diuretikas, skatinantis hiperaktyvią šlapimo pūslę.

17. Juodasis actas, kad būtų išvengta kvapo:

juodasis actas

Gydymasis šlapinantis į lovą turėtų naudoti visus savo pojūčius kartu kovojant su šiuo procesu. Norėdami pašalinti šlapimo dėmių kvapą iš antklodės, galite naudoti juodąjį actą. Tyrimas atskleidė, kad tarp vaikų šlapinimosi lovoje priežasčių, net ir miegant, jūsų uoslė veikia geriausiai, o šlapimo kvapas skatina šlapintis į lovą.

18. Pankolių sėklos, skirtos šlapinimui į lovą:

pankolio sėklos kaip namų priemonė šlapinantis į lovą

Tarp vaistažolių preparatų, skirtų šlapinimui į lovą, pankolio sėklos sumalamos ir užvirinamos arbatoje, kad išspręstumėte šlapinimosi į lovą problemas. Moksliškai įrodyta, kad pankolių sėklos yra veiksmingos šlapinantis į lovą, o jei kalbate apie vaiką, visada galite priversti jį pradėti dieną su šilta stikline sojos pieno ir sauja pankolio sėklų..

19. Raudona mėsa:

raudona mėsa

Raudona mėsa yra stiprus galingos mitybos šaltinis, tačiau tai nėra vienintelė priežastis, kodėl raudona mėsa skatinama neleisti šlapintis į lovą. Ši mėsa stiprina pagrindinius raumenis ir užtikrina, kad jie net atsipalaiduotų ir nesijaustų miegodami. Tai neleidžia nevalingai šlapintis šlapimo metu, o tai padės jums pabusti.

20. Apdovanokite jų pastangas:

apdovanoti jų pastangas

Tai ypač patarimas tėvams, kenčiantiems nuo šlapinimosi į lovą. Tai daugiau fiziologinė mintis nei taisyklė. Kiekvieną kartą, net ir dieną, kai jis naudojasi vonios kambariu, visada vertinkite ir padrąsinkite juos, jūsų vaiko bruožas išliks ir naktį.

21. Graikiniai riešutai ir razinos:

graikinių riešutų ir razinų, skirtų šlapinti lovą

Tai yra vienas iš šulinių, mėgstamų namų gynimo priemonių, padedančių išvengti šlapinimosi lovoje, kuris yra naudingas ir mėgstamas vaikų. Ypatinga tai, kad vaikams patinka tai turėti kaip malonumą.

Reikalavimas:

 • 2 graikiniai riešutai.
 • 5 razinos.

Procesas:

 • Prieš miegą duokite vaikui graikinių riešutų ir razinų.

Kiek laiko daryti ir kada: Tai galite padaryti kasdien, kol pagerės.

22. Venkite rūkyti:

vengti rūkyti

Rūkymas gali sukelti hiperaktyvią šlapimo pūslę ir sukelti dažną šlapinimąsi. Lėtiniai rūkaliai turi kosulio spazmus, kitaip vadinamus rūkalių kosuliu, o tai savo ruožtu sukelia šlapimo nutekėjimą. Rūkymas taip pat siejamas su stresiniu šlapimo nelaikymu, kai šlapimas nutekėja dėl staigaus šlapimo pūslės spaudimo, pavyzdžiui, čiaudint, mankštinantis ir juokiantis.

23. Vyšnios padeda sustabdyti šlapinimąsi į lovą:

Vyšnios: namų gynimo būdai, kaip sustabdyti šlapinimąsi į lovą

Vyšniose gausu skaidulų ir geras vitaminų bei mineralų, įskaitant kalcį ir kalį, šaltinis. Jie gali būti įtraukti į vaikų mitybą, nes visa joje esanti gėrybė padeda išvengti šlapinimosi į lovą.

Reikalavimas:

 • Vyšnios.

Procesas:

 • Vaikai gali valgyti vyšnias kaip vaisius arba pridėti prie desertų, kad įtrauktų į savo mitybą.

Kiek laiko daryti ir kada: Naudokite tai, kol pastebėsite pažangą šlapinantis į lovą.

Atsargumo priemonės: Vyšnia retai gali sukelti alergiją, tačiau įsitikinkite, kad vaikas neturi šalutinio poveikio.

24. Petražolės, skirtos šlapintis į lovą:

petražolės šlapinimui į lovą

Petražolės yra svarbi žolė, kuri, sumaišyta su kasdieniu patiekalu, gali užkirsti kelią šlapinimosi į lovą galimybėms. Visiškai natūralu, kad jūs, kaip maisto entuziastas, eksperimentuojate su įvairiais petražolių patiekalais, kad šios žolės gerumas netaptų monotoniškas.

Reikalavimas:

 • Petražolių lapai.

Procesas:

 • Leiskite vaikui prieš miegą sukramtyti keletą petražolių lapelių; jis taip pat gali būti dedamas į patiekalus.

Kiek laiko daryti ir kada: Leiskite vaikui tai valgyti, kol pagerės.

Atsargumo priemonės: Vartojant didelius kiekius petražolių, gali išsivystyti anemija, todėl naudokite jas saikingai.

25. Migdolai piene:

Migdolai piene: namų priemonė šlapinantis į lovą

Migdolų pienas yra puikus rytinis gėrimas drėgnai lovai. Migdolai su kalcio pranašumais gali suteikti raumenims elastingumo ir jėgos, taip neleisdami šlapimo pūslei priimti savo sprendimų. Tai yra viena iš geriausių ir natūralių namų priemonių, skirtų šlapintis į lovą vaikams ir suaugusiems.

Reikalavimas:

 • Migdolai,
 • vandens.

Procesas:

 • Blanširuokite migdolus, nuimkite odelę, dabar įpilkite 3 puodelius vandens ir perbraukite per maišytuvą. Darykite tai, kol jis taps lygus. Nukoškite per sietelį. Įpilkite dar šiek tiek vandens ir pakartokite procedūrą. Surinktą pieną galima laikyti šaldytuve.

Kiek laiko daryti ir kada: Gerkite, kol pamatysite efektyvius rezultatus.

Atsargumo priemonės: Migdolų pieną galima laikyti šaldytuve 3-4 dienas.

Komplikacijos ir šlapinimosi į lovą padariniai

Suaugusiųjų ir vaikų šlapinimosi priežastis miego metu gali sukelti emocinį stresą. Komplikacijos apima šlapimo takų infekcijas. Daugeliu atvejų šlapinimasis į lovą yra vystymosi vėlavimas, o ne emocinė problema ar fizinė liga. Tik nedidelė dalis šlapinimosi į lovą atvejų turi medicininę priežastį. Šlapinimasis į lovą gali sukelti gėdą ir nerimą. Tai gali lemti žemą savivertę. Vyresniems vaikams labiau rūpi šlapinimasis į lovą, kai jie būna su draugais stovyklose ir miega. Nuovargį ir miego sutrikimus taip pat sukelia šlapinimasis į lovą.

Kada kreiptis į gydytoją?

Kai 7 metų ar vyresnis vaikas šlapinasi lovoje daugiau nei 2–3 kartus per savaitę, galima kreiptis pagalbos į gydytoją. Jei tiek dieną, tiek naktį šlapinimasis į lovą įvyksta sulaukus 5 metų, tuomet jūsų vaikas turėtų kreiptis į gydytoją iki 7 metų amžiaus. Kai suaugęs žmogus pradeda šlapinti lovą, patartina pasikonsultuoti su gydytoju, nes tai gali būti dėl vaistų ar. kai kurios pagrindinės ligos sąlygos.

Maistas, kuris sukelia ir sustabdo šlapinimąsi į lovą:

Kokius maisto produktus reikia valgyti šlapinantis į lovą:

Maistas, kuriame gausu folio rūgšties ir vitamino B12, padeda centrinei nervų sistemai užmegzti ryšį, reikalingą šlapimo pūslės kontrolei naktį. Omega-3 riebalų rūgštys turi panašią naudą nervų sistemai. Tai padeda šlapimo pūslei signalizuoti smegenims pabusti naktį. Šviežia žuvis, kiaušiniai ir daržovės suteiks visų mineralų, reikalingų nervų sistemai padėti.

Pluoštas yra svarbus, nes šlapinimasis į lovą atsiranda kartu su vidurių užkietėjimu. Kai vidurių užkietėjimas spaudžia šlapimo pūslės sienelę, atsiranda nepageidaujamas nutekėjimas. Kviečių sėlenos, geras skysčių suvartojimas ir daržovės padeda didinti skaidulų kiekį ir kovoti su vidurių užkietėjimu.

Kokių maisto produktų reikėtų vengti šlapinantis į lovą:

Vandeninės daržovės ir vaisiai, tokie kaip braškės, vynuogės, melionas ir salierai, turi diuretikų poveikį. Jie skatina organizmą išmesti skysčius, todėl geriausia vengti jų valgyti vakare. Pienas sukelia šlapinimąsi į lovą, todėl geriausia vengti pieno produktų (jogurto, sūrio ir pieno bei sūrio ir kt.). Jie ne tik padidina šlapinimosi į lovą sunkumą, bet ir sumažina vaistų nuo enurezės veiksmingumą. Venkite kofeino vakarais, nes jis veikia kaip diuretikas ir skatina šlapimo pūslę gaminti ir išmesti daugiau šlapimo.

Vitaminai ir papildai:

Didelis vitamino D kiekis gali būti apsauginis veiksnys nuo NE (naktinės enurezės). Naujajame tyrime nustatyta, kad didesnis vitamino D kiekis gali sumažinti riziką susirgti naktine enureze.

Šlapinimasis į lovą, ypač suaugus, gali būti gana nemalonus reikalas. Net vaikui toks paprastas įvykis, kaip miegojimas pas draugą, gali būti didžiulis dalykas ir galiausiai paveikti vaiko socialinę vertę. Yra daug namų gynimo priemonių, skirtų tiek vaikams, tiek suaugusiems, kai galima drėkinti lovą. Tai gali įvykti ne iš karto, bet laikui bėgant pagerės.

Dažnai užduodami klausimai:

1. Ar vaikai šlapiuoja lovą tikslingai?

Šlapinimasis į lovą yra labai varginantis ir įtemptas visiems dalyviams. Tačiau tai nėra kažkas, ką vaikas daro tyčia, tai yra nevalingas veiksmas. Be to, tai kelia stresą vaikui, kuris jaučiasi sugėdintas. Labai svarbu, kad prieš ieškodami taisomųjų priemonių įtikintume vaiką, kad tai, kas nutiko, nebuvo vaiko kaltė. Mes galime išbandyti keletą namų gynimo būdų, kaip užkirsti kelią šlapinimui į lovą, ir jei jis tampa sunkus, visada galime kreiptis pagalbos į profesionalus.

2. Kas yra signalizacija į lovą ir kaip ji naudinga?

Lovos drėkinimo aliarmai yra vieni saugiausių ir efektyviausių drėkinimo būdų, naudojamų šlapinantis miego metu. Tyrimai rodo, kad signalizacijos terapija yra sėkminga vyresniems nei 7 metų vaikams. Ji sukurta taip, kad pažadintų vaiką ir leistų vaikui reguliariai eiti į tualetą. Jei vaikas reguliariai naudojamas naktį, jis pradės pabusti 4-6 savaites. Po 12 savaičių vaikas pats nueis į tualetą arba galės sulaikyti šlapimą iki ryto.

3. Kas yra DDAVP ir ar jis gydo šlapinimąsi į lovą?

Desmopresino acetatas (DDAVP) yra vaistas, skirtas gydyti vaikus, kenčiančius nuo drėkinimo lovoje. Nors šis vaistas nepagydo būklės, jis padeda gydyti simptomus. DDAVP yra sintetinė vazopresino hormono forma. Jis veikia inkstus ir sumažina gaminamo šlapimo kiekį. DDAVP gali padėti ypač tada, kai vaikas turi išvykti į stovyklavimus ir miegoti draugų namuose.

Atsakomybės apribojimas: Straipsnyje paminėti namų gynimo būdai ir pasiūlymai yra skirti bendrai informacijai ir visuomenės sąmoningumui ugdyti. Tai neturėtų būti suprantama kaip profesionali medicinos pagalba. Visada kreipkitės į gydytoją ir pasikonsultuokite, jei turite kokių nors konkrečių klausimų dėl bet kokio gydymo.