Ar žodis „dulkės“ verčia jus susirgti? Ar susidūrę su dulkėmis jūs nuolat čiaudite? Alergija dulkėms yra varginanti problema, dėl kurios galite jaustis apgailėtinai. Net paprasčiausia veikla, pavyzdžiui, namų šlavimas ar valymas, gali baigtis čiauduliais, sloga ir akių niežėjimu. Alergiją dulkėms sukelia mažos mikroskopinės klaidos, vadinamos dulkių erkutėmis, kurios mūsų organizme gali sukelti sumaištį. Prieš vėl pradėdami uostyti, sužinokite, kaip išspręsti šią problemą, naudojant kai kurias iš šių veiksmingų namų alergijos dulkėms priemonių.

Alergija dulkėms

Kas sukelia alergiją dulkėms?

Beveik neįmanoma įsivaizduoti vietos be dulkių. Valydami namus, šios dulkės pakyla virš žemės ir per šnerves patenka į mūsų kūną. Dulkės užpildytos milijonais plika akimi nematomų dulkių erkučių. Jie sukelia astmą ir kitas kvėpavimo problemas organizme. Kai esate alergiškas dulkėms, organizmas pašalina svetimkūnius čiaudėdamas. Tai gali sudirginti vidinę sistemą ir patekti į begalinę čiaudėjimo kilpą.

Dulkių alergijos simptomai:

Toliau pateikiami alergijos dulkėms požymiai:

 • Nuolatinis čiaudulys
 • Bėganti nosis
 • Raudonos, niežtinčios akys su ašaromis
 • Dusulys
 • Švokštimas
 • Niežėjimo pojūtis
 • Dirginimas šnervėse

Dulkių alergijos prevencija:

Jei esate linkęs į alergiją dulkėms, turite imtis šių atsargumo priemonių, kad sumažintumėte tikimybę susirgti:

 • Laikykite savo namus nepriekaištingai švarius
 • Sumažinkite dulkių poveikį
 • Sumažinkite dulkių pritraukiančių užuolaidų ar užuolaidų skaičių namuose
 • Dulkėms filtruoti naudokite oro valytuvą
 • Venkite naminių gyvūnėlių, nes jų kailiai taip pat gali sukelti alergiją
 • Šluodami ar dulkindami namus, dėvėkite kaukę

Veiksmingiausi namų gynimo būdai alergijai dulkėms:

1. Sugriaukite namus:

Vienas iš geriausių dalykų, kuriuos reikia padaryti, yra apsaugoti dulkes nuo alergijos. Tik tai gali padėti jums tinkamai gydyti krizės simptomus. Sutvarkydami namus, galite užtikrinti, kad daiktų būtų kuo mažiau ir viskas būtų gerai organizuota, kad išvengtumėte dulkių. Tai efektyviausias alergijos dulkėms gydymas namuose.

2. Dulkių siurblys namuose:

Įprastos šluotos koto keitimas dulkių siurbliu yra viena geriausių namų dulkių alergijos šalinimo priemonių. Kasdien naudodami dulkių siurblį visame name, išvengsite dulkių kaupimosi patalpose. Tai ne tik padės jums gydyti alergiją dulkėms, bet ir užkirs tam tikrą kelią. Tai yra viena iš vertų priemonių, kurias reikia paminėti čia.

3. Laikykite žemą drėgmę:

Drėgmė tik apsunkina mus supančių dulkių kaupimąsi namuose. Geriausia, ką galite padaryti, kad išvengtumėte alergijos ir ją gerai išgydytumėte, – palaikyti žemą drėgmę namuose ir, jei įmanoma, išlaikyti ją kuo sausesnę. Ši namų dulkių alergijos priemonė padeda žengti žingsnį link pasveikimo. Šiam tikslui gali būti naudojamas oro kondicionierius arba sausintuvas.

4. Dėvėkite veido kaukę:

Tiems, kurie turi alergiją dulkėms ir nori išspręsti šią problemą, geriausia, ką galima padaryti, tai dėvėti veido kaukę, kad ji nepablogėtų jokioje situacijoje. Tai padeda laiku atsigauti nuo alergijos, iš tikrųjų nieko nedarius.

5. Oro filtrai:

Naudokite rinkoje esančius oro filtrus namuose, taip pat automobilyje ir darbo vietoje. Taip išvengsite dulkių ir suteiksite kūnui laiko gerai atsigauti po problemos. Tai efektyvi idėja, kurią reikia sekti be didelių pastangų. Investicijos tikrai vertos rezultatų.

6. Laikykite skalbtus skalbinius:

Patalynė ir minkšti baldai turėtų būti kartkartėmis keičiami ir geriausia plauti nuo antiseptinio skysčio. Tai padeda nuplauti dulkes, kurios gali tik pabloginti jūsų būklę. Tai paprasta ir natūrali alergijos dulkėms gydymo priemonė.

7. Paimkite „Steam“:

alergija dulkėms

Garų vartojimas padės atverti nosies kamštį, o tai yra vienas iš alergijos simptomų, įskaitant dulkes. Paimkite karštą vandenį į vonią ir įkvėpkite garo, uždengdami galvą rankšluosčiu. Tai padės užtikrinti greitus gydymo rezultatus.

8. Gerkite daug vandens:

Gerkite daug vandens

Vienas iš labiausiai rekomenduojamų namų dulkių gydymo būdų yra vanduo! Vanduo padės iš sistemos pašalinti toksinus ir dulkių daleles, kurios iš tikrųjų sukelia alergiją. Idealiu atveju jums padės išgerti 10–12 stiklinių paprasto ir filtruoto vandens. Tai taip pat turi daug kitų privalumų.

9. Pailsėkite:

pailsėti

Poilsis ir tinkamas miegas sukaupia organizme energiją, kad pašalintų pašalines daleles ir atbaidytų organizmą. Kartu su reguliariais miegojimais visą dieną, pabandykite nepertraukiamai miegoti 8–9 valandas kiekvieną dieną, kol problema išnyks.

Tikimės, kad šie patarimai ir namų alergijos dulkėms priemonės padės jums kovoti su šia čiaudinčia problema. Alergija dulkėms gali turėti įtakos jūsų gyvenimo kokybei ir priversti jus jaustis ribotai. Ajurvedoje ar homeopatijoje yra daugybė vaistų, palaikančių švarų namą, stiprinantys imuninę sistemą ir apsaugantys nuo alergijos dulkėms. Pasitarkite su patyrusiu gydytoju, kuris padės be baimės susidoroti su dulkėmis!

Dažnai užduodami klausimai:

1. Kiek laiko žmogui išlieka alergijos dulkėms simptomai?

Alergija dulkėms gali sukelti sunkias žmogaus reakcijas, įskaitant čiaudulį, sloga, paraudimą ir dirginimą. Šie požymiai paprastai trunka nuo 30 minučių iki 1 valandos. Vienas triukas, kaip nutraukti ciklą, yra nuplauti veidą vandeniu ir pabandyti nuplauti visas dulkių daleles. Tai gali sumažinti reakciją ir vėl jaustis geriau. Kraštutiniais atvejais gali tekti vartoti antialerginį vaistą.

2. Ar nuo dulkių jūsų oda gali niežėti?

Dulkėse esančios dulkių erkutės dažniausiai puola kvėpavimo sistemą ir nėra labai veiksmingos odai. Tačiau žmonės, sergantys egzema ar odos alergija, yra linkę į stiprų niežėjimą, kai liečiasi su dulkėmis. Jie sukelia siaubingą niežulį, po to parausta ir skauda žaizdas. Egzema sergantiems pacientams patariama tinkamai uždengti savo kūną, kad būtų išvengta dulkių.

3. Ar alergija dulkėms gali būti panaikinta visam laikui?

Alergija dulkėms paprastai išsivysto ankstyvoje vaikystėje, kuri laikui bėgant gali sustiprėti. Visada atsikratyti alergijos dulkėms nėra lengva. Tačiau dulkių poveikį galima sumažinti stiprinant imuninę sistemą laikantis tinkamos mitybos, mankštos ir sveikos gyvensenos. Aptikę problemą ankstyvosiose stadijose ir imdamiesi būtinų atsargumo priemonių taip pat galite išspręsti problemą.