Ar pastebėjote, kad jūsų vaikas nuolat verkia? Negalite išsiaiškinti jo kančios priežasties? Yra tikimybė, kad tai gali būti ausų infekcija. Ausų infekcijomis dažniausiai serga vaikai, ypač jaunesni nei dvejų metų. Tačiau jis gali užpulti net vyresnius vaikus ir net suaugusiuosius. Šis straipsnis yra vadovas, skirtas suprasti pagrindines ausų infekcijų priežastis ir simptomus, kad padėtų jums suprasti šią skausmingą būklę. Be to, patikrinkite kai kurias namų gynimo priemones nuo ausų infekcijos, kad nedelsiant palengvintumėte.

namų gynimo priemonės nuo ausų infekcijos

Ausų infekcijų priežastys:

Ausų infekciją sukelia bakterijos ar virusai, kurie puola vidurinę ausį ir sukelia uždegimą bei gelsvas išskyras. Kai kurios pagrindinės mikrobų atakos priežastys yra šios:

 • Peršalimas
 • Gripas
 • Alerginės sąlygos
 • Uždegimas Eustachijos vamzdeliuose
 • Adenoidai

Ausų infekcijos simptomai:

Be skausmingo ausies skausmo, dažni simptomai, susiję su ausų infekcijomis, yra šie:

Vaikams:

 • Traukimas prie ausų
 • Neįmanoma užmigti
 • Nekontroliuojamas verksmas
 • Dirglumas
 • Susiduriama su sunkumais reaguojant į garsus
 • Kūno pusiausvyros praradimas
 • Aukšta temperatūra
 • Skysčių nutekėjimas iš ausies
 • Galvos skausmas
 • Apetito praradimas

Suaugusiesiems:

 • Stiprus ausies skausmas
 • Skysčių nutekėjimas
 • Sumažėjęs klausos pojūtis

Ausų infekcijų prevencija:

Nors ausų infekcijų tikimybės visiškai pašalinti nepavyks, jų dažnumą galite sumažinti laikydamiesi šių metodų:

 • Skiepykite savo vaiką nuo gripo. Šie šūviai apsaugo vaiką nuo daugelio rūšių bakterinių infekcijų.
 • Laikykite rankas švarias ir sausas. Po apsilankymo tualete visada naudokite dezinfekavimo priemonę
 • Venkite pasyvaus rūkymo. Tyrimai rodo, kad vaikai, susidūrę su cigarečių dūmais, yra labiau linkę į ausų infekcijas.
 • Neskatinkite įpročio nusileisti vaiko su buteliu burnoje
 • Saugokite savo vaiką nuo sergančių vaikų, kad išvengtumėte infekcijų.

Natūralios ausų infekcijos priemonės:

1. Druska:

namų gynimo priemonės nuo ausų infekcijos

Druska yra natūralus vaistas nuo ausų infekcijos dėl savo antiseptinių savybių.

Mikrobangų krosnelėje penkias minutes pakaitinkite puodelį druskos. Įdėkite šią įkaitintą druską į kojinę ar audinį ir užfiksuokite ją gumine juostele. Atsigulkite ir padėkite kojinę ant pažeistos ausies 6–10 minučių. Šildomas audinys arba kojinė su druska padės ištraukti skystį, o tai savo ruožtu padės sumažinti skausmą ir patinimą.

2. Česnakai:

Česnakai

Česnakai, turintys antimikrobinių savybių ir skausmą malšinančių savybių, yra ideali namų priemonė nuo ausų infekcijos ir su ja susijusio skausmo..

Paruoškite česnako aliejų, šaukšte sezamo aliejaus išvirę dvi tris skilteles česnako, kol po įtempimo jis taps juodas, o kai bus pakeliama šiluma, įlašinkite du ar tris lašus šio aliejaus į užkrėstą ausį. Žalio česnako vartojimas taip pat pagreitins gijimo procesą. Jie laikomi vienu geriausių natūralių ausų lašų ausų infekcijoms gydyti.

3. Alyvuogių aliejus:

Alyvuogių aliejus

Alyvuogių aliejus yra vienas iš natūralių būdų atsikratyti ausų infekcijos. Infekcija ausyje paprastai sukelia Eustachijos vamzdelių užsikimšimą. Alyvuogių aliejus padeda pašalinti šį užsikimšimą.

Į pažeistą ausį įlašinkite kelis lašus šilto alyvuogių aliejaus. Aliejus suminkštins sukietėjusį vašką. Pašalinkite šį vašką medvilne ar pumpurais. Būkite atsargūs, kad nesigilintumėte per toli, kitaip galite sužeisti ausies būgnelį.

Atsargumo priemonės: Šios priemonės negalima išbandyti kūdikiams ar mažiems vaikams. Vaikams griežtai nerekomenduojama naudoti pumpurų ar jokių kišamų daiktų, nes jie gali visam laikui pažeisti ausų būgnelius.

4. Šiltas vanduo:

Šiltas vanduo

Kai tik pajusite skausmą ausyje, greičiausias būdas atsikratyti skausmo yra įkaitinti jį. Tai taip pat užkirs kelią mikroorganizmų užkrėtimui. Naudokite buteliuką ar gelio maišelį arba įprastą karštą maišelį ir suspauskite pažeistą ausį. Tačiau nenaudokite šilumos labai ilgai. Kurį laiką nuimkite ir vėl užtepkite. Šis šilumos suspaudimo metodas yra saugi kūdikio ausų infekcijos namų gynimo priemonė.

5. Krūties pienas:

Motinos pienas

Krūties pienas yra įrodyta kūdikio ausų infekcijos namų gynimo priemonė. Jame yra natūralių antikūnų ir gali padėti pagreitinti bet kokios rūšies ausų problemų, ypač ausų infekcijų, gijimo procesą. Jis sumažina patinimą ir diskomfortą per 48 valandas. Įlašinkite kelis lašus į pažeistą ausį kas kelias valandas.

6. Svogūnai:

Svogūnai

Svogūnai yra dažnas ingredientas, randamas kiekviename namų ūkyje. Ausų infekcijų gydymas yra viena iš jo gydomųjų savybių. Įkaitinkite svogūną mikrobangų krosnelėje 4-5 minutes ir palaukite, kol jis atvės. Tada išspauskite sultis. Įlašinkite kelis lašus sulčių į ausį ir šiek tiek palaukite. Tada apsisukite ir išleiskite sultis.

7. Arbatmedžio aliejus:

Arbatmedžio aliejus

PIRKITE ČIA

Arbatmedžio aliejus yra geriausia ausų infekcija suaugusiesiems namuose. Jis turi antibakterinių savybių ir gali greitai atleisti ausų skausmą. Arbatmedžio aliejuje yra junginys, vadinamas Terpinen-4-ol, kuris yra veiksmingas prieš ausų infekcijas. Norėdami naudoti šį eterinį aliejų, sudrėkinkite vatos diskelį arbatmedžio aliejumi ir padėkite jį prie ausies angos. Palikite kurį laiką, kad aliejus lėtai įsiskverbtų į ausį.

Atsargumo priemonės: Šis metodas nerekomenduojamas vaikams, nes arbatmedžio aliejus yra stiprus aliejus. Be to, suaugusiesiems rekomenduojama naudoti atskiestą šio aliejaus versiją.

8. Obuolių sidro actas:

Obuolių sidro venigeris

ACV yra viena iš geriausių natūralių vaistų nuo ausų infekcijos suaugusiems. Tai labai veiksminga priemonė atsikratyti grybelio, kuris yra lengvas diskomforto priežastis.

Vieną dalį obuolių sidro acto sumaišykite su tokiu pat kiekiu vandens. Šiame tirpale suvilgykite vatos diskelį. Įdėkite vatos tamponą į ausį kaip kištuką. Nuimkite medvilninį tamponą, išleiskite likusį skystį iš ausų ir kuo greičiau išdžiovinkite.

9. Saugokite nuo vandens:

Įsitikinkite, kad vanduo nepatenka į ausį. Vanduo gali pabloginti būklę. Laikykite jį kuo sausesnį ir naudokite tik vaistinį skystį. Geriausias būdas apsaugoti ausis nuo vandens yra naudoti ausų kištukus ar medvilnės kamuoliukus prieš dušą. Be to, naudokite švarų rankšluostį, kad sugertumėte drėgmės perteklių.

Nors šios namų gynimo priemonės nuo ausų infekcijų paprastai yra saugios naudoti, labai rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytojais prieš bandant jas mažiems vaikams. Jūsų vaiko ausys yra gana švelnios ir yra labai pažeidžiamos. Todėl būkite labai atsargūs prieš dėdami į ausis išorines medžiagas. Tačiau suaugusieji gali išbandyti šias priemones, kad greitai atsikratytų skausmo ir sumažintų priklausomybę nuo galingų antibiotikų.

DUK:

1. Ar ausų infekcija yra rimta problema?

Ausų uždegimas yra gana dažnas vaikams ir net suaugusiems. Šios infekcijos paprastai trunka porą dienų ir gali būti gydomos šiomis namų gynimo priemonėmis. Tačiau kai kuriais atvejais gydytojas gali skirti antibiotikus 3-5 dienas. Net ir po šio vaisto vartojimo, jei skausmas nesumažėja, tai gali reikšti pagrindinę problemą, tokią kaip adenoidai. Tokiais atvejais taip pat gali prireikti ilgalaikių vaistų ar net chirurginės intervencijos.

2. Kiek ausų infekcijų gali užpulti vaiką per metus?

Viena dažniausių mažų vaikų problemų yra ausų infekcija. Manoma, kad nuo 60 iki 80 procentų kūdikių bent kartą per metus yra linkę į ausų uždegimą. Šis procentas didėja su amžiumi ir dažniausiai pastebimas mokyklinio amžiaus vaikams, kurie gali užsikrėsti sergančių vaikų infekcijomis. Kiti veiksniai, tokie kaip adenoidai ar alergija, gali padidinti to paties vaiko išpuolių dažnumą.

3. Kaip tikrinama ausų infekcija?

Ausų infekcijos paprastai yra simptominės ir jas lemia tam tikras elgesys, pvz., Ausų traukimas, verksmas ar karščiavimas. Kad įsitikintų, jog yra atlikta teisinga diagnozė, gydytojas naudoja specialų instrumentą, vadinamą timpanograma, kuris gali geriau matyti vidinę ausį. Tokie požymiai kaip paraudimas, skysčių išsiskyrimas, nemalonus kvapas ausyse ar uždegimas patvirtina ausies infekciją.