Ar jaučiate dusulį? Kokių priemonių, išskyrus angliškus vaistus, vartojote? Na, čia yra keletas namų vaistų nuo dusulio, kuriuos tikrai turėtumėte išbandyti. Jie suteikia tam tikrą palengvėjimą, ir jūs neturite jaudintis, kai kitą kartą tai patirsite.

Kas yra dusulys?

Paprasčiau tariant, dusulys yra būklė, kai žmogus patirs rimtų kvėpavimo ar kvėpavimo sunkumų. Medicininis tokios būklės terminas vadinamas dusuliu. Jo intensyvumas gali skirtis – nuo ūmaus dusulys iki lėtinio dusulio.

Dusulys (dusulys) Namų gynimo priemonės

Kvėpavimo trūkumo priežastys?

Taigi, įdomu, kokios yra dusulys? Štai keletas jums užregistruotų.

 1. Kai kurios dažnos dusulys atsiranda dėl antsvorio.
 2. Jei esate grandininis rūkalius, dusulys gali būti jūsų pusėje visą laiką.
 3. Dažnos dusulio priežastys yra nerimas, teršalai ore, kai kurie sunkūs pratimai.
 4. Kai kurios pagrindinės sąlygos taip pat gali sukelti dusulį. Pavyzdžiui, astma, anemija, plaučių vėžys ir kitos plaučių ligos, tokios kaip tuberkuliozė, gali sukelti dusulį.
 5. Jei jaučiate lėtinį dusulį, tai yra dėl astmos, plaučių sutrikimo ar nenormalios širdies veiklos.

Dusulio simptomai: dusulys: požymiai ir simptomai

Kai jūsų kūnas pradeda patirti tai, kas nėra normalu, štai keletas simptomų, kurių turite saugotis, jei turite būti tikri, kad tai dusulys. Turite apsilankyti pas savo gydytoją, jei dažnai dusulys lydi bet kurį iš šių reiškinių.

 1. Lūpos ir pirštų galiukai gali tapti mėlyni.
 2. Dažniausiai kai kuriems žmonėms sunku kvėpuoti, kai jie atsigula.
 3. Kvėpuojant išryškėja aukštas triukšmas, vadinamas stridoru.
 4. Patinimas kulkšniuose ir pėdose.
 5. Kosulys ir aukšta temperatūra taip pat gali būti dusulys.

Kaip gydyti dusulį?

Paprastai tai, kaip gydomas dusulys, priklausys nuo pagrindinės problemos priežasties.

Per didelis krūvis yra viena iš dusulio priežasčių. Tai sustos savaime, kai žmogus gerai pailsės. Nuolatinis ar sunkus dusulys gydomas papildomu deguonimi. Astma sergantys pacientai prireikus gydomi bronchus plečiančiais vaistais.

Kai dusulys yra susijęs su astma, bronchus plečiantys vaistai ir steroidai labai gerai reaguoja į būklę. Antibiotikai ateina į pagalbą, kai dusulys atsiranda dėl bet kokios infekcijos.

Kaip atsikratyti dusulio?

Greitas dusulio palengvinimas gaunamas iš įvairių šaltinių. Namų gynimo priemonės nuo dusulio yra labai naudingos.

1. Juoda kava

Kofeinas ir dusulys turi ryšį. Kava padeda sumažinti kvėpavimo takų raumenų nuovargį. Tyrimai (1) taip pat parodė, kad kofeino poveikis gali pagerinti kvėpavimo takų funkciją organizme. Kofeinas gali atverti plaučių kvėpavimo takus ir taip palengvinti astmos simptomus. Tačiau stebėkite, kaip geriate kavą. Priešingu atveju per didelis vartojimas gali padidinti širdies plakimą.

2. Imbieras

Kitas dalykas, į kurį galite nubėgti, yra imbieras. Su imbieru lengva išgydyti dusulį. Į puodelį arbatos ar karšto vandens įpilkite susmulkinto imbiero. Viena iš kvėpavimo takų ligų priežasčių yra RSV virusas, o imbieras turi savybę kovoti su juo. Imbieras gali suskaidyti gleives ir tai gali padėti išstumti orą iš kūno. Ši gydomoji šaknis buvo naudojama nuo seniausių laikų. Todėl imbieras padeda pagerinti kraujotaką plaučiuose ir taip pat gali padėti sumažinti uždegimą. (2)

3. Miego padėtis

Rasti tinkamą miego padėtį yra labai svarbu dusuliui gydyti, ypač jei dusulį sukelia pervargimas ar nerimas. Gulėjimas ant šono gali šiek tiek padėti. Be to, pakelkite galvą, o tarp kojų padėkite pagalvę.

4. Palaikymo pozicija

Taip pat svarbu žinoti, kaip sėdėti. Čia yra greitas vadovas.

 • Paremkite galvą ant stalo ir atsisėskite į priekį.
 • Pasilenkite taip, kad sėdint būtų palaikoma nugara.
 • Nuimkite svorį nuo grindų, remdami rankas į stalą.

5. Įkvėpkite „Steam“

Dusulio palengvėjimą galima palengvinti išvalius nosies kanalą. Įkvėpkite garų, kad užsikimštų nosies kanalas. Štai kaip tai padaryti.

 • Užpildykite vonią karštu vandeniu.
 • Įpilkite į jį lašus eterinio aliejaus.
 • Dubuo turi būti nukreiptas į veidą taip, kad garai judėtų į veidą. Uždenkite galvą rankšluosčiu, nukreipdami garus į veidą.
 • Įkvėpkite garų.

Geriausias pratimas dusulys

Štai keletas greitų pratimų, kuriuos galite išbandyti namuose.

1. Kvėpavimas užkimštomis lūpomis:

 • Norėdami tai padaryti, pradėkite nuo kėdės. Atpalaiduokite petį.
 • Dabar suspauskite lūpas, išlaikydami tarpą. Įkvėpkite per nosį maždaug 2 sekundes.
 • Dabar lėtai iškvėpkite, kad suskaičiuotumėte 4.
 • Tęskite tai 10 minučių kiekvieną dieną.

Norint pasiekti geriausių rezultatų, kvėpavimo pratimai turėtų būti atliekami kiekvieną dieną. Tai bus naudinga, jei patiriate nerimą ir kai tai sukelia dusulį.

2. Gilus kvėpavimas:

Gilus kvėpavimo pratimas taip pat turėtų būti atliekamas kasdien.

 • Pradėkite guldydami rankas ant pilvo.
 • Giliai įkvėpkite per nosį. Įkvėpdami išplėskite pilvą ir dabar paleiskite.
 • Sulaikykite kvėpavimą maždaug 2 sekundes ir iškvėpkite per burną. Pakartokite tai 10 minučių, kad pamatytumėte gerus rezultatus.

Nauda:

Gilus kvėpavimas padeda išvengti kūno patekimo į plaučius. Oras, įstrigęs plaučiuose, yra dar viena pagrindinė priežastis, dėl kurios dažnai pasireiškia dusulys.

3. Diafragminis kvėpavimas

Taip pat gali atsirasti dusulys miegant. Čia yra ką išbandyti.

 • Atsisėskite ant kėdės atsipalaidavę pečių režimu. Dabar jūsų keliai bus sulenkti.
 • Ranką reikia uždėti ant pilvo ir lėtai įkvėpti per nosį. Ir dabar jūsų pilvas judės, kai įkvėpsite.
 • Iškvėpdami įtempkite raumenis. Dabar jūsų pilvas judės į vidų. Iškvėpkite per burną ir sučiaupkite lūpas.
 • Pakartokite tai 5 minutes. Daugiau dėmesio skirkite iškvėpimui.

Nauda:

Diafragminis kvėpavimas padeda mankštinti kupolo formos raumenis plaučių gale. Atliekant diafragminį kvėpavimą, yra pakankamai erdvės plaučiams išsiplėsti įkvėpus. Priešingai tai atsitinka iškvepiant, taip sukuriant pusiausvyrą.

4. Sėdėjimas pirmyn

Kitas dalykas, kurį reikia išbandyti, yra pakeisti savo sėdėjimo padėtį.

 • Sėdėdami ant kėdės, pakreipkite krūtinę į priekį. Jūsų kojos turi būti plokščios ant grindų, ilsėtis.
 • Paremkite alkūnes gatvėje ir atremkite smakrą ranka. Jūsų kaklo ir pečių raumenys šiuo metu turėtų būti atsipalaidavę.

Nauda:

Kai pasilenkiate į priekį, kartu su juo juda ir juosmuo, todėl diafragma lengvai juda. Tai leidžia orui lengvai prisipildyti plaučiuose, taip palengvinant kvėpavimą.

5. Palaikoma nugara

 • Atsiremkite klubus į sieną ir atsistokite šalia sienos, atsukę.
 • Jūsų kojos turėtų būti šiek tiek atskirtos. Padėkite rankas ant šlaunų.
 • Šiek tiek pasilenkite į priekį ir pakelkite rankas į priekį.

Nauda:

Kai žmonės sėdi ilgesnį laiką, sritis aplink krūtinę susiaurėja, todėl apsunkinamas kvėpavimas. Taigi, kai perkeliate pozą į atraminę nugaros padėtį, jūsų kūnas ir kvėpavimo takai atsipalaiduoja, kad būtų lengviau kvėpuoti.

Gyvenimo būdo keitimas:

Gyvenimo būdo pakeitimas ar keitimas taip pat gali padėti išspręsti kvėpavimo problemą.

 • Nustokite rūkyti, dusulys žymiai sumažės.
 • Stenkitės apriboti alergenų ir teršalų poveikį. Namų vaistų nuo dusulio dėl alergijos yra daug. Išbandykite mūsų siūlomus pratimus.
 • Venkite krūvio dideliame aukštyje.
 • Dusulys ir nuovargis turi ryšį. Jie gali įtempti kūną ir raumenis, todėl apsunkina kvėpavimą. Stenkitės pakankamai ramiai išsimiegoti.
 • Sveikas maistas yra dar vienas būdas atsikratyti dusulio.

Kada kreiptis į gydytoją?

Pirmą kartą patyrus, reikia kreiptis į gydytoją. Jūsų gydytojas bus ekspertas, kuris pasakys, koks jis lengvas ar sunkus. Tačiau kai žmogus patiria staigų ir stiprų dusulį ir jaučia stiprų skausmą krūtinėje, geriausia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Dažnas dusulys nėra geras ženklas ir rodo, kad jums gali prireikti skubios medicininės pagalbos. Kartais vienintelis gelbėtojas bus skubus vaistas. Pasitarkite su savo gydytoju ir supraskite, kur esate.

Dažnai užduodami klausimai

1. Ar dusulys ankstyvas nėštumas yra dažnas?

Nėštumo metu dažnai pasireiškia lengvi dusulys. Taip atsitinka todėl, kad nėščia moteris linkusi keisti savo kvėpavimo galimybes. Nėštumo metu jis padidėja, sumažėjus plaučių tūriui.

2. Kas yra paroksizminis naktinis dusulys?

Paprastai tai vadinama dusuliu miegant. Paprastai žmogus atsibunda staiga praradęs kvėpavimą, todėl sunku kvėpuoti. Tai turi būti pranešta gydytojui.

3. Ar yra žolelių nuo dusulio?

Džiovintą gebenės lapą reikia išbandyti. Kai kurie gebenės lapų lašai padėjo žmonėms, kuriems yra dusulys, susijęs su astma. Ginkgo biloba yra dar vienas ekstraktas, kurį galima išbandyti. Gingko sudėtyje yra PFA arba trombocitų aktyvinimo faktoriaus. Jis vaidina svarbų vaidmenį skatinant astmą. 3 ml astmos tris kartus per dieną gali išgydyti dusulį.

Atsakomybės apribojimas: Nepamirškite atsižvelgti ir į gydytojo rekomendacijas. Nelaikykite dusulio savaime suprantamu dalyku ir pasitarkite su gydytoju, kad suprastumėte problemos sudėtingumą. Namų gynimo priemonės nėra vienintelis vaistas. Ši būklė kai kuriais atvejais taip pat reikalauja rimto medicininio gydymo.