İyi bir temizleyici aramak gibi, cildiniz için mükemmel nemlendiriciyi bulmak zor olabilir. Peki sizin için en iyi nemlendiricinin hangisi olduğunu nasıl bileceksiniz? Bu bölüm, iyi bir nemlendiricinin temelleri hakkında konuşacak ve bir nemlendirici seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı yararlı ipuçlarını ortaya koyacaktır..

doğru nemlendirici nasıl sürülür

Nemlendirici satın alın – yapılacaklar listenize bir kez eklediğinizde yeterince basit görünüyor. Cildi nemlendirerek, ona yeterli nem ve beslenme sağladığınızı onaylarsınız. Kuru, Yağlı, diğer türlü hassas, cilt tipiniz ne olursa olsun, nemlendirme bir zorunluluktur.!

Cilt Tipinize Uygun Nemlendiriciyi Seçmenin En İyi Yolları:

Cildiniz için doğru nemlendirici seçimi cilt tipine bağlıdır. Burada farklı cilt tipleri ve seçim ipuçları da veriyoruz..

1. Kuru Cilt:

Bir nemlendirici kullanıyorsanız ve yine de böyle hissediyorsanız, nemlendiricinizin cilde yeterli nem sağlamak için akıllıca olmadığı anlamına gelir. Ciltte yeterli nem yoksa kırışıklıklar, ince çizgiler ve ek belirtiler daha hızlı ortaya çıkar. Cildinizi her zaman iyi nemli tutmak için, cilt türünüze bağlı olarak kuru, aksi takdirde aşırı kuru cilt üzerinde çalışabilecek bir nemlendirici kullanmanız önemlidir..

 • Aşırı kuru cilde sahip kişiler için, daha ağır ve kremsi nemlendiriciler için mükemmeldir..
 • Gliserin içeriğinden emin olun ve yağ, aksi takdirde krem ​​bazlı nemlendiriciye gidin. Bu, cildinizi içeriğiyle nemlendirme konusunda adalet sağlayacaktır..
 • Her 4-5 saatte bir nemlendiricinizi yeniden uygulamayı onaylayın. Bu, özellikle kış aylarında kuru ciltte kaybolan nemi dengelemeye yardımcı olacaktır..

2. Yağlı Cilt:

Yağlı cilde sahip kişiler, akne ve ciltteki diğer sivilcelerin bakımı için güçlü ürünler ve temizleyiciler kullanır. Cildini kesinlikle nemlendirmeye ihtiyaç duyarlar. Yağlı ciltlere yönelik bir nemlendirici, epidermisteki yağ üretimini ayrıntılı olarak azaltmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca cildi nemlendirir.

 • Hafif bir su bazlı nemlendirici seçin.
 • Nemlendiriciyi temizlenmiş yüzünüzün üzerine hafifçe bastırın ve biraz masaj yapmasını bekleyin..
 • Nemlendirici, gece cilt bakımı geleneğinizin de gerekli bir parçası olmalıdır..
 • Yağlı ciltler için yazan etikette görünün.
 • Raporda komedojenik olmayan gibi kelimeler olmalıdır. Bu, ürünün kesintilere neden olmayacağı anlamına gelir.
 • Tercihen yağsız artı su bazlı gibi kelimelere de sahip olmalıdır..

3. Güneş Koruması:

Cilt tipiniz ne olursa olsun, her dermatologla ilgili olarak, güneş koruyucu ile en az 30 SPF’lik bir nemlendirici almanızı tavsiye ederiz. Yüzünüz için alıyorsanız, yağlı ve kokusuz olanı seçin..

4. Kaşıntılı Cilt:

Hipoalerjenik bir nemlendirici kremin kaşıntıyı gidermemesi durumunda, bir hafta boyunca %1 hidrokortizon steroid cilt kremi deneyin, ancak artık değil. Bu kaşıntıya karar vermezse doktorunuzla konuşun. Ekstra ciddi bir cilt probleminiz olabilir.

5. Hassas Cilt:

Hassas cilde sahip kişiler, parfümlü, renkli ve diğer türlü yapay olan nemlendiricilerden uzak durmalıdır. Bunlar sert kırılmalara neden olabilir ve diğer yan eşyalara yol açabilir. Hassas cilt, nemlendiricideki koruyuculara ve diğer kimyasallara cevap verebilir..

 • Hafif bir bitkisel nemlendirici seçin.
 • İçinde yeterli SPF bulunan bir nemlendirici seçin. Bu cildinizi zararlı UV ışınlarından koruyacaktır..
 • Nemlendiriciniz SPF ile hareket etmiyorsa, güneş koruyucu losyonunuzu ayrı ayrı sürmeniz gerekir..
 • Satın aldığınız tüm mahsulün etiketlerini dönüştürmeyi unutmayın. Çoğu nemlendirici, tamamlandıkları cilt tipini belirleyecektir..

5. Egzama:

Petrolatum elde eden kalın bir nemlendirici merhem kullanın, aksi takdirde çatlakları yatıştırmak ve cildi esnek tutmak için petrol jölesi kullanın..

6. Karma Cilt:

Karma cilt, hem yağlı hem de kuru lekelere sahip cilttir. Kombinasyona sahip insanlar tipik olarak t bölgelerinde ve ayrıca burun ve çene bölgesinde yağlılık yaşayabilir. Ağız çevresindeki alan ve diğer bazı alanlarda kuruluk olabilir. Cilt dokusunu düzenlemek için karma cilde sahip olanların bakımı için ek bakım gereklidir..

 • T bölgesi için yağsız bir nemlendirici ve yanaklar için hafif besleyici bir nemlendirici edinin..
 • Ürünün bir kısmını silin ve emilen bekleyen sessizce masaj yapın.
 • Nemlendiricileri karıştırmaktan kaçının ve birleştirin. Bölünmüş alanlar için ayrı ayrı çalışmalarına izin verin.