Nėštumas yra laikas, kai motina susiduria su dideliu kūno diskomfortu. Tai gali būti dėl hormoninio disbalanso ir imuninės sistemos susilpnėjimo. Dėl šios priežasties nėščia moteris yra pažeidžiama daugelio infekcijų, ligų. Todėl gydytojai siūlo nėščioms moterims laikytis griežtos dietos, taip pat produktų, kurie yra maistingi ir naudingi tiek motinai, tiek būsimam kūdikiui. Vienas iš tokių produktų, kuriuos reikia vartoti nėštumo metu, yra obuolių sidro actas. Šiame straipsnyje mes išsamiai aptarsime obuolių sidro acto naudą nėštumo metu ir su juo susijusią riziką.

Acv nėštumo metu

Kas yra ACV ir kaip jis pagamintas?

Obuolių sidro actas (ACV) yra actas, pagamintas iš fermentuotų, susmulkintų obuolių sulčių. Sidras pirmiausia fermentuojasi į alkoholį, kol virsta acto rūgštimi. Ši acto rūgštis vadinama obuolių actu. Jis parduodamas dviem būdais pasterizuotas ir nepasterizuotas. Pasterizuotas actas yra saugus vartoti, nes jame nėra kenksmingų bakterijų. Šis actas gali būti naudojamas įvairiems tikslams, pavyzdžiui, salotoms, sumuštiniams ir pan. Atminkite, kad negerkite šio acto neskiedę, nes jis gali sudeginti stemplę, kai jis vartojamas žalias..

Ar obuolių actas yra saugus nėštumo metu??

Gerti obuolių sidro actą nėštumo metu gali būti saugu tik tuo atveju, jei nėščia moteris vartoja pasterizuotą actą, praskiestą vandeniu. Tyrime teigiama, kad nėra jokių įrodymų, patvirtinančių, kad gerti obuolių sidro actą yra saugu ar nesaugu. Tačiau pasterizuotą obuolių sidro actą gerti ribotą kiekį ir jį atskiesti vandeniu yra saugu tik nėščioms moterims, nes nepasterizuotuose yra kenksmingų bakterijų, galinčių paveikti motinos viduje esantį vaisių..

Obuolių sidro acto nauda nėštumo metu:

Obuolių sidro actas, vartojamas saikingai, rekomenduojamas dėl jo imunitetą stiprinančios naudos. Štai keletas iš jų:

1. Rytinė liga:

Moterys nėštumo metu paprastai susiduria su rytiniu pykinimu. ACV yra neutralus pH ir padeda skrandžio rūgštims nusistovėti, o tai sumažina pykinimą. Todėl ACV palengvina rytinį pykinimą, dažniausiai pirmąjį trimestrą.

2. Apsaugo nuo šlapimo takų infekcijų:

Drumstas šlapimas nėščioms moterims yra pirmasis šlapimo takų infekcijos požymis. Obuolių sidro acte yra fermentų ir mineralų, kurie padeda išvengti ir gydyti šias infekcijas.

3. Reguliuoja rėmuo:

Rėmuo yra labai dažnas nėščioms moterims dėl rūgšties refliukso į maisto vamzdį ir dėl augančio vaisiaus. Obuolių sidro acto įtraukimas į dietą gali padėti sumažinti rėmenį. ACV yra laikoma viena greičiausių natūralių vaistų nuo rėmens.

4. Palaiko kraujospūdį:

Nėščios moterys dažnai susiduria su kraujospūdžio problemomis. Kartais jis tampa aukštas, o kartais žemas. Tinkamas ACV kiekis gerina kraujospūdį. ACV esanti acto rūgštis mažina kraujospūdį, mažindama renino fermento, atsakingo už aukštą kraujospūdį, aktyvumą.

5. Padeda virškinti:

Tinkamas virškinimas yra sveiko nėštumo požymis. Nėščios moterys paprastai susiduria su virškinimo problemomis dėl susilpnėjusios imuninės sistemos. ACV antibiotinės savybės kovoja su skrandžio problemomis ir gerina virškinimą, reguliuodamos medžiagų apykaitą ir skatindamos gerąsias bakterijas skrandyje. Obuolių sidro acte taip pat yra pektino, kuris ramina susierzinusį pilvuką.

6. Kovoja su mielių infekcijomis:

Nėščios moterys nėštumo metu labai dažnai patiria mielių infekcijas. ACV turi išskirtinius komponentus, kurie gali išgydyti ir kontroliuoti mielių infekcijas, tokias kaip kandidozė. Vietinis ACV vartojimas gali sumažinti infekciją ir jos simptomus.

7. Supaprastina kraujotaką:

Žinoma, kad ACV reguliuoja kraujotaką kūno viduje. Nėštumo metu nėščia moteris susidurs su patinimu ir venų varikoze dėl netinkamos kraujotakos. ACV vartojimas palengvina kraujotaką ir taip palengvina šias sąlygas.

8. Detoksikacija:

Obuolių actas turi antioksidacinių savybių. Tai padeda detoksikuoti kūną, valo kūną. Išvalytas kūnas geriau įsisavina maistines medžiagas, o tai savo ruožtu skatina geresnę medžiagų apykaitą.

9. Gydo diabetą:

Manoma, kad ACV palaiko cukraus kiekį kraujyje organizme. Nėštumo metu cukraus kiekis labai dažnai svyruoja, jei nesilaikoma tinkamos dietos. ACV gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje ir pagerinti jautrumą insulinui, kai jis vartojamas su tam tikrais maisto produktais.

10. Kovoja su spuogais:

Spuogai yra gana dažna problema, su kuria susiduria nėščios moterys nėštumo metu ir po jo. ACV yra gerai žinoma kovojant su spuogų problemomis. Jis veikia kaip tonikas ir padeda subalansuoti odos pH, pašalina negyvas ląsteles.

11. Kovoja su peršalimu:

Nėščios moterys paprastai nesiryžta perimti vaistų nuo peršalimo ir gerklės skausmo; verčiau ieškokite namų gynimo priemonių. ACV yra vienas iš tokių sprendimų, kovojančių su peršalimu ir gerklės skausmu dėl jame esančių antibakterinių ir imunitetą stiprinančių priemonių..

Šalutinis ACV poveikis nėštumo metu:

  • Žalio obuolių acto vartojimas kenkia jūsų virškinimo sistemai dėl savo rūgščių savybių. Jis gali sudegti per maisto vamzdį.
  • Gėrimas žaliu ACV gali sugadinti dantis dėl jame esančios acto rūgšties.
  • ACV gali blogai reaguoti su insulinu, vaistu nuo diabeto. Todėl prieš įtraukdami ACV į savo mitybą nėštumo metu pasitarkite su gydytoju.
  • Nepasterizuotas ACV, vartojamas, sukelia tam tikras maisto sukeliamas ligas. Kai kurios šios ligos gali būti mirtinos ir gali sukelti persileidimą, negyvagimį ir pan. Todėl nėštumo metu rekomenduojama vengti nepasterizuoto ACV.

Kaip vartoti obuolių actą nėštumo metu:

Obuolių sidro actas visada turi būti vartojamas praskiestas, nes jame yra acto rūgšties. Nėščios moterys turėtų gerti tik pasterizuotą ACH. Žemiau pateikiami kai kurie ACV vartojimo būdai:

  1. Išgerkite stiklinę filtruoto vandens arba kokosų vandens ir įpilkite vieną šaukštą obuolių acto ir gerkite tuščiu skrandžiu. Jei reikia, įpilkite 2-3 šaukštus medaus, kad pagerėtų skonis.
  2. Vieną šaukštą ACV praskieskite vaisių sultimis, geriausia nerūgščiomis vaisių sultimis. Jei reikia, įpilkite į jį 1-2 šaukštus medaus. Gerai sumaišykite ir mėgaukitės gėrimu.
  3. Įpilkite du arbatinius šaukštelius vynuogių sulčių, du šaukštus ACV, pusę arbatinio šaukštelio cinamono miltelių ir pusę šaukštelio stevijos su stikline pilno šalto vandens ir mėgaukitės eliksyru..

Obuolių actas nėštumo metu yra naudingesnis jūsų organizmui. Jis turi daug naudos sveikatai ir yra gana saugus. ACV galima vartoti vieną ar du kartus per dieną, šaukštą acto sumaišyti su stikline vandens, priklausomai nuo gydytojo nurodytos dozės. Pasterizuotas obuolių sidro actas rekomenduojamas nėščioms moterims.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Koks yra saugus ACV kiekis nėštumo metu??

Ans: Paprastai 2-3 šaukštai ACV, praskiesti stiklinėje filtruoto vandens, yra saugiausias kasdien suvartojamas kiekis.

Q2. Kuris yra geriausias ACV prekės ženklas nėštumo metu?

Ans: Rinkoje yra daug ACV prekių ženklų, kurie turi savo specialybes. Mes rekomenduojame „Bragg Organic Raw Apple ACV“. Tačiau prieš naudodami patikrinkite, ar jūsų organizme nėra alerginių reakcijų.

Q3. Ar ACV gali nutraukti nėštumą?

Ans: Vidutinis ACV kiekis negali pakenkti nėštumui. Tačiau, jei vartojate per daug, galite susidurti su maisto ligomis, kurios gali sukelti persileidimą ar negyvą gimimą.

Q4. Ar saugu gerti ACV žindymo laikotarpiu?

Ans: ACV žindymo laikotarpiu yra saugus, bet tik nedideliais kiekiais dėl acto rūgšties.

Atsakomybės apribojimas: Kadangi tai yra medicininis straipsnis, susijęs su nėštumu, aukščiau pateikta informacija skirta tik švietimo tikslais ir neturėtų būti laikoma medicinos patarimu. Prieš vartodami obuolių sidro actą nėštumo metu, pasitarkite su savo ginekologu.