Kas yra anemija?

Anemija atsiranda, kai organizme trūksta raudonųjų kraujo kūnelių, kurie galėtų pernešti deguonį į audinius ir kitas kūno dalis. Visi žinome, kad nėštumo metu organizme gaminasi daugiau kraujo, kad palaikytų kūdikio augimą. Taigi anemija gali trukdyti tinkamai vystytis vaisiui. Jei trūksta geležies ar kitų maistinių medžiagų, organizmas negali gaminti raudonųjų kraujo kūnelių.

anemija nėštumo metu

Lengva anemija nėštumo metu yra labai dažna. Tačiau jei trūksta geležies ir kitų maistinių medžiagų, galite sirgti sunkia mažakraujyste, kuri jūsų kūdikiui netinka. Anemija gali jus tikrai pavargti ir pavargti. Tai yra labiausiai paplitęs kraujo sutrikimas. Per tą laiką, kurį reikia gydyti, kitaip tai gali sukelti sunkių komplikacijų jums ir kūdikiui.

Yra dviejų tipų anemija:

1) Geležies trūkumo anemija

2) folio trūkumo anemija

Anemijos priežastys:

1) Geležies trūkumo anemija atsiranda, kai organizmas neturi pakankamai geležies, kad galėtų pagaminti reikiamą kraujo kiekį. Hemoglobinas gaminamas mažesniu kiekiu, kuris yra raudonųjų kraujo kūnelių baltymas. Hemoglobinas yra atsakingas už deguonies pernešimą iš plaučių į kitas kūno dalis. Tai yra labiausiai paplitusi anemijos forma nėštumo metu.

2) Folio trūkumo anemija atsiranda, kai folio rūgšties- vitamino B tipo organizmas gamina mažiau. Folatai reikalingi naujoms raudonojo kraujo ląstelėms gaminti. Esant folio rūgšties trūkumui, organizmas negali pagaminti pakankamai raudonųjų kraujo kūnelių, kad galėtų pernešti deguonį į visus kūno audinius..

Simptomai:

1) Nuolat pavargęs ir pavargęs

2) greitas ar dunksantis širdies plakimas

3) Jūsų dusulys

4) Koncentracijos problemos

5) Oda tampa blyškesnė.

6) širdies plakimas ir dirglumas

Susiję rizikos veiksniai:

Anemijos rizika padidėja, jei

1) Nėščia moteris yra paauglė

2) Nevartokite gero maisto, kuriame gausu geležies ir kitų maistinių medžiagų

3) Nešioti daugiau nei vieną vaiką gimdoje.

4) Laikas tarp dviejų nėštumų nebuvo daug.

Anemijos gydymo būdai nėštumo metu:

Dieta nėščioms moterims

1) Vitaminas B12- šio vitamino reikia organizmui raudonųjų kraujo kūnelių gamybai. Kai nėščia moteris negauna pakankamai šio vitamino su maistu, jų kūnas negali gaminti raudonųjų kraujo kūnelių.

2) Dėl šio vitamino reikia valgyti mėsą, paukštienos produktus, kiaušinius ir pieno produktus.

3) Valgykite dietą, kurioje būtų pakankamai geležies papildų.

  • Ne veganams turite raudonos mėsos, paukštienos ir kiaušinių. Veganams taip pat yra daug maisto produktų, kuriuose yra geležies. Į sąrašą įtrauktos pupelės, lęšiai, tofu, žalios lapinės daržovės, brokoliai, viso grūdo duona, avižiniai dribsniai, sėklos ir javai, kurių sudėtyje yra geležies.
  • Taip pat reikėtų nutraukti kalcio tablečių ar papildų vartojimą. Kalcis trukdo organizmui pasisavinti geležį.
  • Reikėtų valgyti maisto produktus, kurie padeda geležį įsisavinti organizmui. Šiame maisto produktų sąraše yra maisto produktų, kuriuose gausu vitamino C, pavyzdžiui, amla, gvajavos ir apelsinų. Taip pat galima vartoti vitamino C papildus. Pomidorų sultys, supjaustytos paprikos, braškės ir greipfrutai yra geras užkandžių pasirinkimas.

Patarimai:

Didelis geležies kiekis maiste gali sutrikdyti žarnyno veiklą. Taigi maisto produktai, kuriuose yra daug geležies, yra geresni nei papildai, kuriuose yra geležies. Papildai turi nedidelį šalutinį poveikį organizmui. Didelis kiekis gali sukelti vidurių užkietėjimo problemų. Tokiomis sąlygomis reikia gerti slyvų sultis, nes tai naudinga.

Prieš vartojant bet kokius papildus, visada geriau pasitarti su gydytoju.