Nėštumo metu žmogaus mitybos įpročiai yra atidžiai stebimi. Nes daug maisto produktų, kurie yra saugūs ir sveiki vartoti. Priešingu atveju draudžiama vartoti nėštumo metu. Kaip saugu valgyti apelsinus nėštumo metu? Nors vaisiai ir daržovės yra neatskiriama nėštumo maisto dalis, nėštumo metu draudžiama vartoti tam tikrus vaisius ir daržoves. Šiame straipsnyje mes analizuosime įvairias apelsinų sulčių vartojimo nėštumo metu naudą. Taip pat koks yra saugus apelsinų kiekis per dieną nėštumo metu.

apelsinų sultys nėštumo metu

Ar saugu valgyti apelsinus nėštumo metu??

Apelsinas yra puikus vaisius, kurį galima pridėti nėštumo metu. Mitybos požiūriu valgyti visą apelsiną yra naudingiau, palyginti su apelsinų sultimis. Nėštumo metu niekada negalima gerti apelsinų sulčių, esančių tetra pakuotėje. Dėl jame esančių konservantų. Šiuo metu tai gali būti netinkama jūsų sveikatai. Jei sultys yra tik tai, ką norite gerti, rinkitės šviežiai nuluptas apelsinų sultis, nes tai gali suteikti jums vienodai gerą mitybą.

Apelsinų maistinė vertė:

Toliau pateikiama 100 g apelsinų maistinė vertė.

Maistinių medžiagų kiekis

 • Kalorijos 47 kcal
 • Vanduo 87%
 • Angliavandeniai 11,8 g
 • Cukrus 9,4 g
 • Baltymai 0,9 g
 • Pluoštas 2,4 g
 • Riebalai 0,1 g
 • Omega-3 0,01 g
 • Omega-6 0,02 g

Apelsinų sulčių vartojimas nėštumo metu:

Šviežiai išspaustos apelsinų sultys be jokių priedų ar konservantų puikiai papildo valgį nėštumo metu, o kasdien galima išgerti iki 2 stiklinių apelsinų sulčių. Apelsinų sultyse gausu kalcio, todėl jos padeda stiprinti kaulus. Jei netoleruojate laktozės arba susiduriate su rytine liga, apelsinų sultys gali būti puikus pieno pakaitalas ir padėti įveikti rytinį pykinimą. Išspauskite šviežių sulčių iš apelsinų ir vartokite šį šviežią ir sveiką gėrimą kaip energijos stiprintuvą. Tačiau nedėkite per daug cukraus, nes tai gali padidinti gliukozės kiekį ir sukelti nėštumo diabetą.

apelsinų sultys nėštumo metu

Apelsinų sulčių nauda nėštumo metu:

Apelsinai yra labai maistingas maistas, kurį reikia pridėti prie sveikos nėštumo dietos. Toliau pateikiama apelsinų vartojimo ar apelsinų sulčių vartojimo nėštumo metu nauda.

1. Stiprina imunitetą:

Apelsinai yra turtingas vandenyje tirpaus vitamino C šaltinis, kuris padeda stiprinti motinos ir vaiko imuninę sistemą. Apelsinai taip pat suteikia geležies ir cinko, kurie vėlgi yra labai svarbūs mažinant alergijas ir stiprinant imunitetą.

2. Pagalba kūdikio smegenims vystytis:

Apelsinuose yra daug vitamino B6 ir folio rūgšties. Tai padeda vystytis kūdikio smegenims ir užkerta kelią įgimtoms negalioms.

3. Apsaugo nuo vidurių užkietėjimo:

Apelsinai yra gausus tirpios ir netirpios celiuliozės bei skaidulų šaltinis, kurie padeda sureguliuoti žarnyno judėjimą ir taip pašalinti vidurių užkietėjimą. Jis taip pat gydo pilvo pūtimą ir kitas skrandžio problemas bei pašalina bet kokius nepatogumus žarnyne.

4. Kontroliuoja kraujospūdį:

Apelsinuose esantis kalis palengvina būsimą motiną nuo hipertenzijos ir taip reguliuoja kraujospūdį.

5. Išlaiko hidrataciją:

Apelsinai yra 80% vandens, todėl jie padeda išlaikyti hidrataciją nėštumo metu.

6. Valo inkstus:

Didėjant urogenitalinės sistemos naštai, nėščia moteris yra labiau linkusi į su inkstais susijusius negalavimus. Inkstai nėštumo metu yra gyvybiškai svarbūs, nes jie filtruoja iš organizmo visus toksinus. Apelsinai valo šlapimo pūslę ir inkstus ir taip sumažina inkstų negalavimų tikimybę. Jis taip pat veikia kaip veiksminga priemonė nuo inkstų akmenų.

7. Stiprina širdį ir kvėpavimo sistemą:

Nėštumo metu padidėja širdies ir kvėpavimo sistemos apkrova. Apelsinai yra turtingas kalio šaltinis, kuris padeda atstatyti ir stiprinti kraujagysles. Jie taip pat tiekia gyvybiškai svarbius mineralus, kurie padeda išlaikyti stiprią kvėpavimo sistemą.

8. Nauda odai:

Apelsinai padeda sugriežtinti odą, taip pat palaiko odos hidrataciją ir taip apsaugo nuo spuogų.

Šalutinis apelsinų sulčių poveikis nėštumo metu:

Apelsinai yra labai sveiki ir maistingi bei turi stebuklingos naudos nėštumo metu. Tačiau toliau pateikiami kai kurie šalutiniai poveikiai, kai nėštumo metu geriate daug apelsinų sulčių.

 • Apelsinuose gausu citrinos rūgšties. Vartojant daug citrinos rūgšties, atsiranda dantų emalio erozija ir gerklės skausmas.
 • Apelsinai yra labai pluoštiniai vaisiai. Per didelis vartojimas gali sukelti pilvo spazmus ir laisvus judesius.
 • Gliukozės kiekis apelsinuose gali sukelti nėštumo diabetą, jei jis vartojamas per daug.
 • Per didelis vitamino C vartojimas gali sukelti priešlaikinį gimdymą.

Kaip paruošti apelsinų sultis?

Gerti apelsinų sultis nėštumo metu yra labai naudinga, o nėštumo metu būtina. Tačiau nėštumo metu patartina gerti tik šviežias apelsinų sultis. Apelsinų sultys, kurios yra tetra pakuotėse, yra pilnos konservantų ir nerekomenduojamos nėštumo metu. Taip galite paruošti šviežių apelsinų sulčių.

 1. Paimkite keletą šviežių apelsinų ir gerai nuplaukite po tekančiu vandeniu.
 2. Supjaustykite juos per pusę.
 3. Išspauskite apelsinų sultis sulčiaspaudėje.
 4. Jei įmanoma, nedėkite į jį cukraus.
 5. Mėgaukitės šviežiomis apelsinų sultimis, tačiau saugokitės ne daugiau kaip 2 stiklines per dieną.

Apelsinas yra labai maistingas vaisius. Jo nauda nėštumo metu yra nuostabi. Tačiau pagrindinė nėštumo taisyklė yra saikas, tas pats pasakytina ir apie apelsinų sulčių vartojimą. Gerti daug apelsinų sulčių nėštumo metu gali padaryti daugiau žalos nei naudos, todėl neturėtumėte persivalgyti.

Dažnai užduodami klausimai:

Q1. Kiek apelsinų sulčių turėčiau gerti nėštumo metu?

Ans: Apelsinai yra labai maistingi, ir jie turi būti nėštumo metu. Tačiau apelsinų valgymas gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Todėl patartina saikingai gerti apelsinų sultis, kad gautumėte maksimalią naudą. Pasak gydytojų, kasdien saugiai galima išgerti ne daugiau kaip 2 stiklines apelsinų sulčių.

Q2. Ar žindymo metu galima gerti apelsinų sultis?

Ans: Apelsinų sultyse gausu kalcio, o tai padeda padidinti pieno kiekį ir kokybę. Žindymo laikotarpiu galite saugiai gerti apelsinų sultis, nes jos naudingos tiek jums, tiek jūsų naujagimiui.

Q3. Ar oranžinė yra gera ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu??

Ans: Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu folio rūgštis yra būtina, kad apsaugotų naujagimį nuo bet kokių nervų defektų. Apelsinas yra turtingas natūralus folio rūgšties šaltinis, todėl būtinas nėštumo metu. Nėštumo metu galite saugiai vartoti apelsinus.

Q4. Kokios sultys tinka nėščiai moteriai?

Ans: Obuolių ir apelsinų sultys yra 2 puikios nėštumo sultys. Tiek obuolių, tiek apelsinų sultyse gausu įvairių mineralų ir maistinių medžiagų, todėl labai rekomenduojama nėštumo metu.