Kiekviena moteris, būdama nėščia, nori tik vieno dalyko, kad gimdymas būtų sveikas ir saugus. Tai priklauso nuo dietos, kurios ji laikosi nėštumo metu. Per tą laiką nėščia moteris taip pat patiria skirtingus potraukius, tačiau ji turėtų būti atsargi, rinkdamasi, ką valgyti ir gerti. Aviečių lapų arbata yra vienas iš tokių eliksyro gėrimų, kuriuos gali vartoti nėščios moterys, o tai gali būti naudinga vėlesniais nėštumo etapais. Ne tik nėštumo metu, bet ir moterims naudinga palengvinti menstruacijų spazmus, todėl ji laikoma geriausia moterų drauge.

Raudonųjų aviečių lapų arbata nėštumo metu

Kas yra aviečių lapų arbata?

Aviečių lapų arbata yra viena iš naudingiausių žolelių arbatų, išgaunamų iš raudonųjų aviečių augalo lapų. Šis augalas dažniausiai aptinkamas Europoje ir kai kuriose Azijos dalyse. Šimtmečiais šie lapai buvo naudojami įvairiems sveikatos sutrikimams gydyti, taip pat buvo naudojami nėščioms moterims gimdyti. Todėl ši arbata laikoma viena geriausių žolelių arbatų.

Ar saugu gerti aviečių lapų arbatą nėštumo metu:

Po ekspertų atliktų kokybiškų tyrimų, jie teigė, kad nėštumo metu gerti aviečių lapų arbatą yra visiškai saugu, kol jos geriate ribotais kiekiais. Kai kurie iš jų sako, kad geriant šią arbatą pirmąjį trimestrą gali kilti tam tikrų tuštinimosi problemų, tačiau ši arbata yra labai naudinga 2 ir 3 trimestrais. Apskritai galima sakyti, kad gerti aviečių lapų arbatą yra visiškai saugu.

Kada pradėti gerti aviečių lapą nėštumo metu:

Raudonųjų aviečių lapų arbatą rekomenduojama gerti antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą. Kai pradedate gerti antrąjį trimestrą, ši arbata padeda stiprinti gimdą ir skatina susitraukimus. Šios arbatos vartojimas paskutiniais nėštumo laikotarpiais gali paskatinti gimdymą ir padėti saugiai gimdyti. Kai kurios moterys, įpratusios gerti šią arbatą prieš nėštumą, vartoja net pirmąjį trimestrą, kad palengvintų pykinimą ir vėmimą. Tačiau pirmąjį trimestrą rekomenduojama vengti.

Aviečių arbatos nauda sveikatai nėštumo metu:

Senovėje nėščios moterys vartojo įvairių rūšių žolelių arbatas, kad gimdymas būtų natūralus ir sveikas. Raudonųjų aviečių arbata yra viena iš labiausiai moterų vartojamų arbatų nėštumo metu. Kai kurie privalumai yra šie:

 • Tyrimai parodė, kad šios arbatos gėrimas gali sutrumpinti gimdymą. Aviečių arbatoje yra kvapiųjų medžiagų, kurios padeda tonizuoti ir įtempti dubens srities raumenis, taip pat gimdos sienas. Tai padeda sklandžiai pristatyti.
 • Kai kurie tyrimai įrodė, kad geriant šią arbatą sumažėja intervencijų gimdymo metu poreikis. Taip pat sumažėja gimdymo komplikacijų.
 • Be to, geriant aviečių lapų arbatą nėštumo metu jūsų veidas gali išlikti švytintis. Sakoma, kad geriant šią arbatą galima išvengti strijų susidarymo ant pilvo gimdymo metu ir po jo.
 • Kai kurie tyrimai parodė, kad raudonųjų aviečių lapų arbatoje esančios maistinės medžiagos padeda maitinti krūtimi ir žindyti. Po gimdymo mama turės gerą pieno srautą. Tačiau nėra įrodytų šios naudos įrodymų.

Aviečių lapų arbatos rizika nėštumo metu:

Be to, kad aviečių lapų arbata turi puikių privalumų, ji turi ir šalutinį poveikį.

1. Diuretinis poveikis:

Moterys nėštumo metu susiduria su problema dažnai bėgti į vonios kambarį, geriant šią arbatą taip pat gali padidėti apsilankymų tualete skaičius.

2. Įtakoja tuštinimąsi:

Aviečių arbata turi vidurius laisvinančių savybių, todėl kai kurioms moterims nėštumo metu gali atsirasti išmatų.

3. Persileidimo tikimybė pirmąjį trimestrą:

Aviečių arbatos gėrimas gali sukelti gimdos susitraukimus, jei vartojama dideliais kiekiais. Taigi, jei vartojate pirmąjį trimestrą, yra persileidimo tikimybė.

Aviečių lapų arbata nėštumo metu 2

Aviečių arbatos pasidaryk pats receptas:

Čia yra paprastas receptas, kurį galite pakartoti patogiai namuose.

Ingridientai:

 • Džiovinti aviečių arbatos lapai
 • Stiklinė vandens
 • Vienas šaukštas citrinos sulčių (jei reikia)
 • Vienas šaukštas cukraus (jei reikia)

Procedūra:

 1. Surinkite šviežiai džiovintus aviečių lapus iš sodo, kuriame renkate derlių arba renkate parduotuvėje.
 2. Paimkite 8 uncijas vandens ir virkite.
 3. Lėtai nuleiskite aviečių lapus, sumaišydami su virtais.
 4. Leiskite mišiniui virti 5 minutes, kol lapai susigers į vandenį.
 5. Nukoškite mišinį ir mėgaukitės gėrimu.
 6. Iš pradžių šis gėrimas neatrodo toks skanus. Kai kuriems žmonėms net išgėrus šio gėrimo atsiranda pykinimas ar vėmimas.
 7. Kad būtų skaniau, į mišinį įpilkite citrinos sulčių arba cukraus. Jei norite gerti su citrinos sultimis, supilkite sultis po to, kai jas nukošiate. Jei norite gerti su cukrumi, į verdantį vandenį įpilkite cukraus.
 8. Gerkite šią porciją vieną kartą ryte ir vakare.

Aviečių lapų arbatos negalima gerti ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu, nes pirmajame trimestre yra didelė persileidimo tikimybė. Jei turite planuojamą cezario, geriau nustoti gerti šią arbatą. Be to, nerekomenduojama gerti šios arbatos, jei ketinate gimdyti dvynukus.

Esmė šio eliksyro gėrimo esmė būtų ta, kad visiškai saugu gerti aviečių arbatą antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą. Kiek įmanoma, negerkite šios arbatos ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu. Be to, raudonųjų aviečių arbata stiprina vyrų ir moterų imunitetą, todėl galima manyti, kad tai geriama nėštumo metu. Tačiau gerkite šią arbatą tik pasikonsultavę su gydytoju.

Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Kiek aviečių lapų arbatos galite gerti nėštumo metu?

Ans: Viskas, kas vartojama per daug, kenkia jūsų kūnui. Nėštumo metu turėtumėte būti daug atsargesni dėl suvartojamo maisto kiekio. Nėštumo metu raudonųjų aviečių arbatos taip pat reikėtų gerti ribotais kiekiais. Tyrimas parodė, kad vartoti 2,4 mg raudonųjų aviečių tabletės pavidalu yra visiškai saugu. Kalbant apie arbatą, tai neturėtų viršyti 1–3 puodelių per dieną. Idealiu atveju patartina vieną puodelį ryte ir vieną vakare.

Q2. Ar aviečių lapų arbata padeda gimdyti?

Ans: Kai kurie tyrimai sako, kad geriant aviečių lapų arbatą galima paskatinti gimdymą, tačiau tikri tyrimai nėra tiesioginiai. Net ir šiandien dauguma nėščių moterų geria šią arbatą gimdymui paskatinti.

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje išreikštos nuomonės yra tik pasiūlymai, o svetainė jokiu būdu nėra atsakinga už galimą šalutinį poveikį. Geriau pasitarti su gydytoju prieš ką nors vartojant, ypač kai esate nėščia.