Kaparėliai, dar žinomi kaip „Flinders Rose“, yra nesubrendę „Capparis Spinosa“ augalo žiedpumpuriai. Šie pumpurai auga ant trumpų dygliuotų žydinčių krūmų ir randami uolų apaugusiuose kalnuose arba šalia kelių ir greitkelių.

Kapariai yra neatsiejama kelių Viduržemio jūros gėrybių sudedamoji dalis ir dažniausiai aptinkami lapuočių Pietų Afrikos ir Indijos regionuose. Jie taip pat gerai išsilaiko sausame ir sausame smėlio dykumų regionų klimate. Kapariai svyruoja nuo mažo žirnio dydžio iki alyvuogių ir gali būti valgomi įvairiais būdais.

Galite jį naudoti kaip užkandį arba pridėti kaip omleto, žuvies virtuvės ir pomidorų padažo ingredientą. Dėl aštraus ir rūgštaus skonio kapariai plačiai naudojami kaip priedas salotoms ir kaip prieskonis ar garnyras įvairiems patiekalams..

Maistinės kaparių vertės nėštumo metu:

Kapariuose gausu vitaminų. A ir K, riboflavinas, niacinas, flavonoidai, fotoelementai, geležis, kalcis ir varis. Yra žinoma, kad jie veiksmingai kontroliuoja ir užkerta kelią kelioms ligoms. Tokie kaip diabetas, artritas, paralyžius, amnezija, kepenų defektai ir skrandžio infekcijos. Tačiau žinoma, kad kapariai turi kraują skystinančių savybių, kurios gali būti mirtinos operacijų ir operacijų metu.

Ar galite valgyti kaparius nėštumo metu

Ar galite valgyti kaparius nėštumo metu??

Nėštumo fazė sukelia potraukį rūgščioms ir aštrioms gurkšnoms, o kapariai lengvai pasitarnauja šiam tikslui. Tačiau daugeliui besilaukiančių motinų nuolat kartojasi susirūpinimas dėl kaparėlių vartojimo nėštumo metu saugumo. Norėdami gauti išsamią idėją apie kelis kaparėlių aspektus, pažvelkime žemiau esančius punktus.

Kapario nauda nėštumo metu:

1. Kapariuose gausu vitamino A, rutino, kvercetino ir antioksidantų. Šie junginiai slopina laisvųjų radikalų susidarymą organizme. Taip išvengiama kelių rūšių vėžio atsiradimo tiek motinai, tiek kūdikiui.

2. Vitaminas B12 kapariuose kartu su įvairiomis maistinėmis medžiagomis ir mineralais padeda nėščiai moteriai suteikti gyvybingumo ir energijos.

3. Didelis skaidulų kiekis kapariuose padeda kontroliuoti vidurių pūtimą, vidurių užkietėjimą ir netaisyklingą tuštinimąsi besilaukiančioms motinoms

4. Nėštumas yra kelių odos sutrikimų laikotarpis. Kapariai gali labai padėti išlaikyti odą drėgną, užkirsti kelią kelioms odos infekcijoms, pvz., Uždegimui, skausmui, spuogams ir dirginimui.

5. Kapariuose yra daug mineralų, tokių kaip – kalcis, geležis, varis ir natris. Kaparėlių vartojimas nėštumo metu padeda stiprinti motinos ir vaisiaus kaulus. Varis kapariuose padeda išskirti tuos fermentus, kurie yra atsakingi už sveikas kūno funkcijas.

6. Dideli geležies kiekiai, esantys kapariuose, padeda išlaikyti hemoglobino kiekį. Tai neleidžia besilaukiančioms motinoms nuo neigiamo anemijos poveikio.

7. Kapariai taip pat yra niacino šaltinis, kuris labai veiksmingai kontroliuoja cholesterolio kiekį kraujyje

8. Kaparėlių pumpurai sumažina plokštelių susidarymą kraujagyslėse. Dėl to jie užtikrina sklandų kraujotaką, taip pat sumažina širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę.

9. Be pirmiau minėtų, kapariai taip pat padeda gydyti pasmaugimą, apsinuodijimo įpročius ir artrito skausmus.

Pernelyg didelis kaparėlių vartojimas padidina kelių pavojų nėštumo metu, tokių kaip per didelis kraujavimas, mėšlungis prieš gimdymą ir persileidimo bei odos bėrimų, tikimybę. Kraują skystinanti priemonė kapariuose yra atsakinga už ūmas komplikacijas operacijos ar gimdymo metu. Kapariuose taip pat gausu natrio. Taigi kartais tai gali padidinti kraujospūdį ar net padidinti nėščių moterų osteoporozės tikimybę. Todėl niekada nepamirškite pasikonsultuoti su savo sveikatos konsultantu prieš įtraukdami šį ingredientą į nėštumo dietos sąrašą.