Nėštumas yra fazė, apie kurią svajoja kiekviena moteris. Pagrindinis nėštumo etapas yra sveika ir gera mityba. Kuris gali aprūpinti organizmą maistinėmis medžiagomis, kurios gali padėti nėščių moterų sveikatai ir vaisiaus augimui. Nors šiame etape paprastai rekomenduojama valgyti kelis vaisius ir daržoves, nėra nieko panašaus į salotas, kurios yra lapinės daržovės, kuriose yra daug maistinių medžiagų, kad padėtų jūsų sveikatai.

Šiame straipsnyje sužinosite daugiau apie salotų valgymą nėštumo metu ir naudą.

Salotos nėštumo metu ir kiti rūpesčiai

Kas yra salotos?

Salotų nėštumas yra dažniausiai girdimi žodžiai. Bet apie ką mes kalbame? Salotos yra lapinės daržovės. Salotos yra žalios lapinės daržovės, kurios yra neatskiriama daugelio salotų sudedamoji dalis. Tai puikus vitaminų, mineralų ir maistinių skaidulų šaltinis. Salotos dažniausiai valgomos termiškai neapdorotos ir naudojamos salotoms. Jis taip pat kepamas ant grotelių, be to, kad būtų įtrauktas į sriubas ir įvyniojimus. Salotos yra kupinos antioksidantų ir mažina cholesterolio kiekį. Salotos taip pat padeda numesti svorio dėl daržovėse esančių maistinių medžiagų. Uždėkite ant krekerių ir būtinai įtraukite į savo mitybą.

Mitybos faktai apie salotas nėštumo metu:

Žemiau yra keletas salotų privalumų, kurių niekada neturėtumėte ignoruoti, ypač nėščia.

  • Žinoma, kad salotos yra vitamino K jėgainė. Šis vitaminas padeda kraujo krešėjimui ir sumažina kraujavimo riziką nėštumo metu.
  • Maistinės skaidulos yra labai naudingos organizmui ir užkerta kelią vidurių užkietėjimui bei kitiems žarnyno sutrikimams nėštumo metu.
  • Buvo teigiama, kad puodelis salotų atitinka 19% viso organizmo vitamino A poreikio. Šis vitaminas yra būtinas embriono augimui. Tai yra augančio kūdikio centrinės nervų, kvėpavimo ir kraujotakos sistemos vystymasis.
  • Folio rūgštis jūsų mityboje padeda išvengti kūdikio apsigimimų. Be to, tai neleidžia anemijai išsivystyti ankstyvosiose nėštumo stadijose. Salotų lapuose yra labai daug folio rūgšties, todėl jie turi būti įtraukti į jūsų dienos racioną.
  • Salotos taip pat yra turtingas kalio šaltinis. Tai padeda išlaikyti optimalų elektrolitų balansą nėštumo metu. Kalio trūkumas dietoje sukelia kojų mėšlungį ir taip sukelia diskomfortą nėštumo metu.
  • Kalcis yra būtinas stipriam augančio kūdikio kaulų vystymuisi. Taip pat apsaugo nuo būsimų motinų osteoporozės. Valgydami salotas nėštumo metu, gausite gerą kalcio dozę.
  • Salotos taip pat turi labai daug B grupės vitaminų grupės, tokios kaip riboflavinas, piridoksinas ir tiaminas. Šie būtini vitaminai reikalingi, kad būtų užtikrinta bendra motinos ir kūdikio sveikata.

Ar galite valgyti salotas nėštumo metu?

Salotos nėštumo metu dažniausiai rekomenduojamos dėl aukščiau paminėtų mitybos faktų. Galite laimingai mėgautis salotomis ir nėštumu kartu. Tačiau prieš naudojimą įsitikinkite, kad gerai nuplaunate. Gali būti daug bakterijų ir parazitų, kurie gali būti paveikti jūsų sveikatos, jei jie nebus gerai nuplauti. Prieš virimą ar vartojimą lapus nuplaukite atskirai.

Salotų nauda nėštumo metu:

Dažnas daugelio užduodamas klausimas yra „ar salotos tinka nėštumui“. Taip, visiškai, čia yra salotų vartojimo nėštumo metu nauda. Nėštumo metu kūnas keičiasi keliais būdais, kad prisitaikytų prie augančio vaisiaus gimdoje. Šiuo laikotarpiu motina turi gauti optimalią būtinų vitaminų ir mineralų dozę. Jūsų kūdikio mitybos poreikis yra visiškai priklausomas nuo jūsų. Nors nėštumo metu reikia valgyti keletą gerų maisto produktų. Salotos taip pat yra viena iš labiausiai rekomenduojamų dietinių dietų nėščioms moterims.

1. Žymiai apsaugo nuo įgimtos negalios:

Tai užkerta kelią gimdymo poveikiui. Folio rūgštis ir vitaminai, tokie kaip K ir mineralai, padeda vaisiui viduje, užtikrinant sveiką nėštumą.

2. Skatina virškinimo problemas:

Tai skatina virškinimą ir taip pat apsaugo nuo tokių problemų kaip vidurių užkietėjimas. Tai taip pat padeda pagerinti virškinimo problemas.

3. Gilus miegas:

Salotos dar labiau padeda gerai išsimiegoti. Tai labai padeda atpalaiduoti raumenis.

4. Sumažinkite cholesterolio kiekį:

Salotos ir nėštumas kartu padeda sumažinti cholesterolio kiekį ir sumažinti su širdimi susijusių problemų riziką.

5. Infekcijos ir alergijos:

Salotos taip pat padeda žymiai apsaugoti nuo mikrobinių infekcijų. Jis pašalina Candida albicans ir naudingas infekcijoms ir alergijoms, turinčioms įtakos sveikatai ir kūnui.

6. Sumažinkite stresą ir nerimą:

Salotos taip pat padeda iki minimumo sumažinti stresą ir nerimą. Tai taip pat padidina imunitetą ir apsaugo nuo ląstelių audinių pažeidimo nėštumo metu. Nėštumo metu salotomis galima išvengti kenksmingų ligų rizikos.

Taigi, be jokios abejonės, jei kas nors paklaus, ar nėščios moterys gali valgyti salotas, galite nedvejodami pasakyti „taip“. Tai labai naudinga sveikatai nėščioms moterims ir kūdikiui.

Šalutinis salotų poveikis nėštumo metu:

Tačiau būkite atsargūs dėl šalutinio poveikio ir rizikos veiksnių, susijusių su salotų vartojimu nėštumo metu.

  1. Norint pasiekti teigiamų rezultatų, svarbu įsitikinti, kad valgote tinkamos rūšies salotas. Renkantis salotas, rinkitės tamsiai žalias, nes jos yra geresnės mitybos požiūriu. Taip pat naudokite tik šviežius lapus ir venkite nudžiūvusių.
  2. Patartina naudoti tik ekologiškas salotas. Tai neturi kenksmingo pesticidų, trąšų ir kitų cheminių medžiagų poveikio. Prieš naudodami salotas, būtinai jas gerai nuplaukite, kad pašalintumėte nešvarumus ir pesticidus.
  3. Valydami salotas naudokite tik šaltą vandenį. Jei ne, galite prarasti lapo traškumą, kuris, kaip žinoma, suteikia salotoms ar įvyniojimui skonį.

Salotų įtraukimo į nėštumo dietą būdai:

Salotas galima vartoti keliais būdais. Salotos nėštumo metu yra labai naudingos įvairiais būdais. Kaip matėte, ir yra būdų, kaip juos įtraukti į savo mitybą. Tačiau būtinai pasikalbėkite su savo gydytoju, jei yra kokių nors konkrečių reikalavimų, kurių gali tekti laikytis pagal jūsų mitybos reikalavimus.

Galite pasirinkti salotas su salotomis su kitais vaisiais ir daržovėmis. Nedvejodami pridėkite panašių riešutų, kad įpročiai būtų sveikesni. Taip pat galite pasigaminti kokteilį su salotomis. Be to, daugelis salotų pagalba gamina suktinukus ir įvyniojimus, laikydami savo mėgstamus maisto produktus ritinyje ir juos turėdami.

Taigi dabar jums žinoma salotų nauda sveikatai nėštumo metu. Nėštumo metu galite mėgautis valgydami juos savo salotose ar kituose sveikuose preparatuose. Dubenėlis salotų su salotomis ne tik numalšins alkį. Bet taip pat duokite jums reikiamą vitaminų ir mineralų dozę. Tiesiog laikykitės aukščiau pateiktų saugos gairių ir nepamirškite valgyti saikingai.

DUK:

Q1. Ar galite turėti salotų iš mikrobangų krosnelės, kai esate nėščia??

Ans: Atminkite, kad nėra gerai tai naudoti daug kaitinant. Taip yra dėl to, kad salotose yra daug vandens, o tai nesuteikia daug galimybių naudoti salotas ir jas vėl šildyti. Jei norite sveikai pavalgyti, šviežias ir nuplautas salotas supjaustykite gabalėliais.

Q2. Kokias salotas galite valgyti nėščia?

Ans: Įsitikinkite, kad salotas perkate šviežiai iš turgaus, o ne supakuotus maisto produktus iš prekybos centro. Ilgas laikymas šaldytuve nėra toks sveikas bet kokiai dietai ir ypač netinkamas nėštumui. Prieš vartojimą gerai nuplaukite šaltu vandeniu ir įsitikinkite, kad nėra toksinų, bakterijų ir parazitų.

Q3. Ar yra koks nors nustatytas salotų kiekis, kurį galima apriboti nėštumo metu??

Ans: Nors paprastai žalios lapinės daržovės yra naudingos sveikatai, jūs neturite ypatingo kiekio apribojimo. Taip pat galite pasirinkti salotas ir kitas žalias lapines daržoves, pavyzdžiui, špinatus. Juose yra daug folio rūgšties, kuri yra labai sveika vaisiaus augimui ir vystymuisi.