Wellbutrin yra Bupropion, vaisto, vartojamo depresijai ir sezoniniams afektiniams sutrikimams gydyti, rinkos pavadinimas. Jis taip pat parduodamas kaip Zyban-vaistas, padedantis nerūkyti. Bupropionas priklauso norepinefrino ir dopamino reabsorbcijos inhibitorių (NDRI) klasei, kurie yra antidepresantai, reguliuojantys norepinefrino ir dopamino kiekį smegenyse.

Tačiau klaidos klausimas yra, ar „Wellbutrin“ yra saugus nėštumo metu?

Jei jau kurį laiką vartojote šį vaistą, staigus nutraukimas nėštumo metu gali sukelti įvairius fizinius ir psichologinius simptomus, tokius kaip galvos svaigimas, nervingumas ar nerimas ir skrandžio sutrikimai. Todėl jį reikia nutraukti palaipsniui, tam tikrą laiką. Geriau pasikonsultuoti su gydytoju, pasverti privalumus ir trūkumus ir tada nuspręsti, ar tęsti vaisto vartojimą, ar jį nutraukti.

Wellbutrin nėštumo metu

Su Wellbutrin susijusios problemos:-

  • Wellbutrin vartojimas prieš nėštumą gali būti problema, nes dėl nereguliarių menstruacinių ciklų gali būti atidėtas apvaisinimas.
  • Wellbutrin nėštumo metu taip pat gali padidinti persileidimo tikimybę, kaip pastebėta. Nors ji yra daug mažesnė už persileidimo dažnį, vis tiek neverta rizikuoti.
  • Šio vaisto vartojimas nepadidina apsigimimų tikimybės, nors retai širdies defektai buvo pastebėti naujagimiui.

    Žiūrėti daugiau: Citalopramas nėštumo metu

Wellbutrin- tęsti arba ne tęsti?

Nėščioms moterims, sergančioms negydyta depresija, dažnai buvo stebimas persileidimas ir priešlaikinis gimdymas, taip pat kūdikiai, gimę dėl komplikacijų ar mažo svorio. Negydoma depresija nėštumo metu vis dar gali tęstis po gimdymo, kaip pogimdyminė depresija – rimta būklė, kuriai reikia skubios pagalbos ir kurią reikia gydyti kuo anksčiau.

Jei vaistą galima nutraukti pasikonsultavus su gydytoju, tai turėtų padaryti patyręs gydytojas. Vaisto vartojimą reikia nutraukti palaipsniui, tam tikrą laiką, kad sumažėtų rizikos simptomai, tokie kaip pykinimas ir vėmimas.

Jei nuspręsite vartoti Wellbutrin nėštumo metu, turite žinoti kai kuriuos pagrindinius dalykus. Kūdikiams gali pasireikšti abstinencijos simptomai, tokie kaip irzlumas, šiurpuliukai, miego sutrikimai ar sunkumai valgant. Šios rizikos neverta prisiimti ir šiuo klausimu turėtumėte pasitarti su gydytoju; paprašykite alternatyvios medicinos be šalutinio poveikio, jei įmanoma, kad kūdikis būtų saugus.

Wellbutrin poveikis kūdikio vystymuisi-

Ar galite vartoti Wellbutrin nėštumo metu??

Nežinoma daug apie blogą Wellbutrin poveikį nėštumo metu. Gali būti ryšys tarp prenatalinio bupropiono poveikio ir dėmesio deficito hiperaktyvumo sutrikimo (ADHD), tačiau tai dar turi būti visiškai ištirta.

Maitinant krūtimi vartojant vaistus, kūdikiui taip pat perduodamas nedidelis Wellbutrin kiekis. Tai nekenkia daugumai kūdikių. Tačiau tai gali sukelti priepuolius žmonėms, kurie yra linkę į juos.

Nors pervesta suma, nors ir nedidelė, gali turėti neigiamos įtakos vaiko augimui. Motinos simptomai gali būti perduoti vaikui, kūdikiui gimus neišnešiotam ar su daugybe kitų komplikacijų.

Wellbutrinas po gimdymo taip pat gali sumažinti motinos gaminamo pieno kiekį, taip atimdamas kūdikį. Todėl geriausia pasikonsultuoti su gydytoju ir nuspręsti, ar maitinti krūtimi, ar ne.

Atsižvelgiant į visus Wellbutrin sukeliamus šalutinius poveikius, reikia vengti vartoti šį vaistą tol, kol tai nėra absoliučiai būtina. Motina tiesiog nenorės, kad jos vaikas gimtų per anksti ar su trūkumais, ir kadangi „Wellbutrin“ gali tai padaryti, tai labai nedrąsu. Jei įmanoma, depresijai gydyti reikia vartoti alternatyvius vaistus.