Nėštumas yra moters gyvenimo etapas, kai ji patiria skirtingas nuotaikas ir potraukį dėl hormoninio disbalanso organizme. Potraukis bus toks keistas, kad ji norės valgyti marinuotų agurkų ar net kukurūzų dribsnių ar gatvės maisto. Šiame straipsnyje aptarsime kukurūzų dribsnius nėštumo metu, nesvarbu, ar jie yra saugūs, ar ne, dėl juose esančio cukraus kiekio ir įgimtos negalios rizikos.

Tai ne tik kukurūzų dribsniai; bet koks maistas, kuris nėštumo metu persivalgo, yra labai kenksmingas ir sukels įgimtą negalią kūdikiui. Viskas, kas suvartojama ribotais kiekiais, yra gerai. Taip yra ir su kukurūzų dribsniais. Kukurūzų dribsnius nėštumo metu vartoti visiškai saugu, jei nėščia moteris neserga gestaciniu diabetu (1).

Kukurūzų dribsniai gerai nėštumo metu

Kas yra kukurūzų dribsniai?

Kukurūzų dribsniai yra javai, kurie paprastai valgomi pusryčiams. Jie gaminami skrudinant kukurūzų ar kukurūzų dribsnius. Kukurūzų dribsniai laikomi vienais sveikiausių pusryčių, nes jie padeda numesti svorio, slopindami apetitą. Pradžioje kukurūzų dribsniai buvo gaminami be cukraus, o vėliau rinkoje atsirado vis daugiau skirtingų skonių kukurūzų dribsnių, tokių kaip cukrūs kukurūzų dribsniai, šokoladiniai kukurūzų dribsniai, medaus kukurūzų dribsniai ir kt. su pienu ir vaisiais.

Kukurūzų dribsnių maistinės vertės nėštumo metu:

Kukurūzų dribsniai, kurie yra labai lengvi, turi fantastiškų maistinių savybių. Kukurūzų dribsniai yra be riebalų, juose yra mažiau blogojo cholesterolio (MTL), o DTL-gerojo cholesterolio. Šiuose dribsniuose taip pat gausu būtinų mineralų ir vitaminų, reikalingų nėščiai moteriai. Viename puodelyje (25 g) kukurūzų dribsnių yra 95 mg kalorijų, 21,4 mg angliavandenių ir 1,7 mg baltymų.

Kodėl kukurūzų dribsniai nėštumo metu?

Nėščios moterys dažnai jaučia svaigulį ir neramumą dėl spardančių hormonų. Šiuose grūduose gausu angliavandenių, kurie gali pasiūlyti energijos, todėl nėščia moteris jaučiasi gaivi visą dieną. Be to, šie javai yra praturtinti geležimi, tiaminu, niacinu, riboflavinu, kuris yra naudingas maistas. Kukurūzų dribsnių valgymas su pienu ir vaisiais yra gana naudingas nėščiai motinai ir kūdikiui viduje.

Kukurūzų dribsnių nauda sveikatai nėštumo metu:

Kukurūzų dribsniai, turintys daug skaidulų, yra tipiškas pusryčių patiekalas beveik daugelyje namų ūkių, kurie nori numesti svorio ar išlaikyti cholesterolio kiekį ir pan. Čia ieškosime daugiau kukurūzų dribsnių naudos nėštumo metu.

 • Kukurūzų dribsniuose yra daug skaidulų, todėl šios maistinės skaidulos palaiko kraujospūdį ir palaiko vidurių užkietėjimą. Maistas negimusiam kūdikiui pasiekiamas per kraują. Jei motinos kraujospūdis yra aukštas, kūdikis patenka mažiau kraujo, o tai gali sukelti netinkamą mitybą.
 • Svorio padidėjimas nėštumo metu yra pagrindinis skundas, kurį girdi daugelis motinų. Šis svoris net padidėja po gimdymo. Sakoma, kad kukurūzų dribsniai palaiko nėščios moters svorį nėštumo metu.
 • Kukurūzų dribsnių vartojimas pusryčiams užpildo skrandį, o tai padeda numalšinti alkį.
 • Kukurūzų dribsniai, vartojami nėštumo metu, padeda sumažinti preeklampsiją. Šią būklę apsunkina aukštas kraujospūdis ir ji gali pakenkti negimusio kūdikio vystymuisi.
 • Kukurūzų dribsniuose yra daug folio rūgšties, o tai, pasak gydytojų, yra naudinga nėščioms moterims. Ši folio rūgštis padeda sumažinti apsigimimų riziką.

Kukurūzų dribsnių šalutinis poveikis nėštumo metu:

Nors kukurūzų dribsniai nėštumo metu yra naudingi, tačiau vartojant per daug, jie turi šalutinį poveikį.

 1. Kukurūzų dribsniai nėra naminiai; Tiesą sakant, tai neįmanoma padaryti namuose. Jie yra komerciškai prieinami. Parduodamose dribsniuose yra daug cukraus, riebalų, kurie yra nesveika motinai ir negimusiam kūdikiui nėštumo metu.
 2. Per didelis kukurūzų dribsnių vartojimas nėštumo metu sukelia žarnyno dujų sutrikimus ir pilvo skausmą, kuris atrodo kaip pilvo pūtimas, sukeliantis diskomfortą.
 3. Kukurūzų dribsnių grūdai yra rūgštūs. Taigi, vartojant per daug, padidėja rūgščių kiekis organizme, todėl audiniuose ir kraujyje atsiranda rūgštinė rūgštinė būsena.
 4. Prekyboje parduodami dribsniai turi aukštą glikemijos indeksą, jei nėščios moterys juos vartoja per daug. Tai gali sukelti nėštumo diabetą, o tai savo ruožtu kenkia negimusio kūdikio vystymuisi.

Patarimai, kuriuos reikia atsiminti valgant kukurūzų dribsnius nėštumo metu:

Nėštumo metu mama turės keistą potraukį, valgys aštrų maistą ar picą ar net valgys kukurūzų dribsnius keistu metu. Be to, nėščia moteris negali išvengti savo potraukio ir iš karto seka tai, ką jos protas nori padaryti. Taigi, yra keletas patarimų, kuriuos nėščioms moterims reikia atsiminti dėl kukurūzų dribsnių.

 • Gerai valgyti bet kokį maistą saikingai. Kukurūzų dribsniai taip pat stovi toje pačioje eilėje. Jei esate įpratęs dieną pradėti nuo kukurūzų dribsnių dar prieš nėštumą, nėštumo metu visada valgykite saikingai.
 • Nepamirškite patikrinti galiojimo datos. Venkite kukurūzų dribsnių, kurių galiojimo laikas pasibaigęs ir kurie yra arčiau galiojimo pabaigos datos.
 • Nekaupkite namuose kukurūzų dribsnių. Visada apsilankykite parduotuvėje ir nusipirkite šviežių kukurūzų dribsnių.
 • Geriausias būdas valgyti kukurūzų dribsnius yra su šiltu pienu. Į mišinį įpilkite šiek tiek vaisių ir medaus, kad pasikeistų skonis.
 • Dėl kukurūzų dribsnių nedvejodami pasitarkite su savo mitybos specialistu. Prieš keisdami dietą visada laikykitės savo gydytojo/ mitybos specialisto patarimų.
 • Galiausiai kukurūzų dribsnius geriau valgyti tik pusryčiams.

Geriausi kukurūzų dribsnių skoniai nėščioms moterims:

Rinkoje yra įvairių skonių kukurūzų dribsnių, ir jūs būtumėte supainioti, kuriuos iš jų pasirinkti nėštumo metu. Išbandykite šiuos:

 1. Šokolado skonio kukurūzų dribsniai
 2. Musli skonio dribsniai.
 3. Būtina išbandyti baltymų ir ląstelienos spanguolių skonio dribsnius.
 4. Taip pat naudingos kelių grūdų avižos ir medaus skonio kukurūzų dribsniai.
 5. Ragi chocos skonio dribsniai.

Kukurūzų dribsnių vartojimas nėštumo metu nekenkia, jei jų vartojama saikingai. Be to, jis yra labai naudingas numalšinant alkį, palaikant kraujospūdį ir cukraus kiekį ir pan. Tačiau labai rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju prieš keičiant mitybą nėštumo metu. Taip pat nedvejodami palikite mums pranešimą, kaip kukurūzų dribsnius paversti skanesniais, kaip niekada anksčiau, jei išbandėte kitą.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Kodėl nėštumo metu trokštate kukurūzų dribsnių??

Ans: Potraukis grūdams, kuriuose yra daug cukraus ir riebalų, yra gana dažnas reiškinys. Taigi nenuostabu, kad kai esate nėščia ir patiriate didelį estrogeno kiekį, potraukis kukurūzų dribsniams padidėja.

Q2. Ar nėščia moteris, susijusi su „Spina Bifida“, naujagimiams valgo kukurūzų dribsnius didesniais kiekiais?

Ans: Tyrimas sako, kad nėščia moteris, kuri daugiau valgo saldų maistą, pavyzdžiui, kukurūzų dribsnius, dvigubai padidina negimusių kūdikių nervinio vamzdelio defektų riziką. Šie saldūs maisto produktai padidina insulino kiekį motinos organizme, o tai susiję su įgimta negalia. Bet koks maistas, vartojamas per daug nėštumo metu, gali sukelti problemų. Todėl rekomenduojama valgyti mažesniais kiekiais.

Q3. Ar yra kokių nors sveikų kukurūzų dribsnių alternatyvų nėštumo metu??

Ans: Yra keletas spirituotų javų ir kviečių dribsnių bei ryžių dribsnių, kuriuos galima vartoti nėštumo metu. Jie yra labai panašūs į kukurūzų dribsnius, tačiau juose yra mažiau cukraus.

Atsakomybės apribojimas: Kadangi tai yra medicininis straipsnis, susijęs su nėštumu, aukščiau pateikta informacija skirta tik švietimo tikslais ir neturėtų būti laikoma medicinos patarimu. Prieš vartodami kukurūzų dribsnius nėštumo metu, pasitarkite su savo ginekologu.