Žemas kraujospūdis nėštumo metu yra labai dažnas simptomas, kurį patiria dauguma moterų. Tai gali sukelti diskomfortą, tačiau nėra kenksminga tol, kol yra įprastame diapazone. Tai atsiranda dėl įvairių organizme vykstančių pokyčių, palaikančių kūdikio vystymąsi. Tinkamai pakeitus gyvenimo būdą ir namų gynimo priemones, galite lengvai valdyti žemą kraujospūdį.

Hipotenzija nėštumo metu

Leiskite mums daugiau suprasti apie žemą kraujospūdį nėštumo metu ir kai kurias pagrindines namų gynimo priemones.

Kas yra žemas kraujospūdis nėštumo metu?

Kraujo spaudimas yra jėga, kuria širdis pumpuoja kraują aplink kūną. Šis kraujo siurbimas yra gyvybiškai svarbus, nes jis maitina ir deguonį visoms ląstelėms. Kai slėgis yra žemas, jis vadinamas žemu kraujospūdžiu arba hipotenzija. Žemas kraujospūdis yra normali būklė nėštumo metu, nes ją sukelia nėštumo hormonų pokyčiai ir kraujotakos pokyčiai.

Organizmui reikia tinkamo kraujospūdžio, kad būtų užtikrintas tinkamas kraujo tekėjimas į organus. Sveiko kraujospūdžio rodmenys yra 120 mm hg/80 mm hg. Bet koks rodmuo, mažesnis nei 90 mmhg/60 mm hg, laikomas žemu kraujospūdžiu. Žemo kraujospūdžio rodmenys kiekvienam žmogui skiriasi. Paprastai daugumoje moterų sistolinis slėgis sumažėja nuo 5 mm hg iki 10 mm hg, o diastolinis – nuo 15 mm hg..

Kaip nustatyti žemą kraujospūdį nėštumo metu?

Gydytojai reguliariai stebi kraujospūdį visais nėštumo etapais, kad patikrintų, ar nėra komplikacijų ir kitų problemų. Jis matuojamas paprastu kraujo spaudimo matuoklio testu. Taip pat galite nusipirkti lengvesnį kraujospūdžio matavimo prietaisą, kad patikrintumėte rodmenis namuose.

Žemo kraujospūdžio priežastys nėštumo metu:

Nėštumo pradžioje kraujospūdis pradeda kristi ir tęsiasi iki 24 savaičių, pirmąjį ir antrąjį trimestrą. Pažvelkime į įvairias žemo kraujospūdžio priežastis ir veiksnius nėštumo metu:

 1. Nėštumo hormonai, tokie kaip progesteronas, sukelia kraujagyslių sienelių atsipalaidavimą ir kraujagyslių išsiplėtimą, tai yra viena iš pagrindinių žemo kraujospūdžio priežasčių ankstyvaisiais nėštumo mėnesiais.
 2. Kūno kraujotakos sistema plečiasi, kad aprūpintų augančiu kūdikiu, ir tai sumažina kraujo spaudimą.
 3. Trumpas, bet staigus kraujospūdžio sumažėjimas nėštumo metu įvyksta, kai staiga pakeičiate savo poziciją po ilgo sėdėjimo ar miego.
 4. Ilgas miegas ar poilsis ant nugaros sukuria spaudimą kai kurioms kraujagyslėms, todėl kraujospūdis trumpam sumažėja. Dažniausiai tai vyksta antrąjį ar trečiąjį trimestrą, kai gimda plečiasi.
 5. Svarbių vitaminų, mineralų ir kitų maistinių medžiagų trūkumas taip pat sukelia žemą kraujospūdį.
 6. Anemija yra būklė, kai raudonieji kraujo kūneliai yra nesveiki arba nepakankami deguoniui pernešti po kūną. Tai lemia žemą kraujospūdį.
 7. Širdies sutrikimai, tokie kaip bradikardija, kai širdies susitraukimų dažnis yra labai mažas, širdies vožtuvų liga ir kt., Taip pat gali sukelti žemą kraujospūdį.
 8. Nepakankamas vandens suvartojimas gali sukelti dehidrataciją ir žemą kraujospūdį.
 9. Stresas, nerimas, nervingumas ir didelis širdies susitraukimų dažnis taip pat sukelia žemą kraujospūdį.
 10. Sveikatos sąlygos, tokios kaip hipoglikemija, Addisono liga, skydliaukės problemos, taip pat gali sukelti žemą kraujospūdį.
 11. Praradus kraują dėl sužalojimo ar vidinio kraujavimo, sumažėja kraujospūdis.
 12. Sunkios alerginės reakcijos taip pat sukelia staigų kraujospūdžio kritimą iki pavojingo lygio.
 13. Kai kurie vaistai taip pat gali sumažinti kraujospūdį, todėl prieš vartojant bet kokius vaistus nėštumo metu svarbu pasitarti su gydytoju.

Kokie yra žemo kraujospūdžio tipai?

Dažniausiai žemo kraujospūdžio tipai, dažniausiai pastebimi nėščioms moterims, yra hipotenzija ant nugaros ir laikysena.

Hipotenzija ant nugaros:

Gulinčią hipotenziją sukelia suspausta tuščiosios venos vena dėl augančios gimdos spaudimo. Taip atsitinka, kai mama miega arba ilgas valandas sėdi ant nugaros. Galvos svaigimas, pykinimas ir prakaitavimas yra dažni simptomai.

Posturalinė hipotenzija:

Laikysenos hipotenzija arba ortostatinė hipotenzija yra staigus ir trumpas kraujospūdžio sumažėjimas atsistojus po ilgo sėdėjimo ar gulėjimo. Galvos svaigimas ir galvos svaigimas yra dažni požymiai.

Žemo kraujospūdžio simptomai nėštumo metu:

Pažvelkime į įvairius žemo kraujospūdžio simptomus,

 1. Galvos svaigimas ir apsvaigimas.
 2. Alpimo epizodai, sunkiais atvejais.
 3. Galvos svaigimas atsistojus ar atsistojus.
 4. Žemas energijos lygis ir nuovargis.
 5. Pykinimas.
 6. Dusulys arba pasunkėjęs kvėpavimas.
 7. Per didelis troškulys.
 8. Neryškus matymas ir galvos skausmas.
 9. Prakaitavusi ir šalta oda.
 10. Nesugebėjimas susikaupti ar susikaupti.

Žemo kraujospūdžio rizika ir poveikis nėštumo metu:

Nors žemas kraujospūdis yra normalus nėštumo metu, jis kelia tam tikrą pavojų,

 1. Galvos svaigimas ir alpimas gali sukelti nelaimingus atsitikimus ir kritimus, kurie gali sužeisti motiną ir negimusį vaiką.
 2. Labai žemas kraujospūdis gali pakenkti motinai ir pažeisti organus.
 3. Didelis kraujospūdžio sumažėjimas gali sumažinti augančio kūdikio aprūpinimą deguonimi, o tai gali pakenkti kūdikio širdžiai ir smegenims.

Kaip gydyti žemą kraujospūdį nėštumo metu?

Nėštumo metu nerekomenduojama vartoti jokių vaistų žemam kraujospūdžiui gydyti, nebent jis yra labai žemas. Tokiu atveju būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, kad būtų išvengta bet kokių su nėštumu susijusių komplikacijų. Žemas kraujospūdis nėštumo metu gali būti lengvai valdomas naudojant namų gynimo priemones ir paprastus gyvenimo būdo pakeitimus. Trečiąjį trimestrą kraujospūdis pradeda normalizuotis.

Namų gynimo priemonės esant žemam kraujospūdžiui nėštumo metu:

Su nėštumu susijęs krūtinės skausmas gali būti valdomas naudojant paprastas priemones ir keičiant gyvenimo būdą. Pažvelkime į keletą populiariausių namų gydymo būdų.

1. Druska:

Tinkamas druskos vartojimas yra labai veiksminga priemonė kraujospūdžiui didinti. Jūros druska arba Himalajų akmens druska yra sveikas būdas padidinti kraujospūdį. Šiose druskose yra būtinų mineralų, reikalingų organizmui palaikyti sveiką kraujospūdį. Natrio organizmui taip pat reikia saikingai, kad įveiktų žemą kraujospūdį. Taip pat padeda geriamas sūrus vanduo arba geriamieji rehidratacijos tirpalai.

2. Migdolai:

Migdolai yra labai gera priemonė kraujospūdžiui didinti, nes juose gausu sveikų širdžiai naudingų riebalų. Tai sveikas omega-3 riebalų rūgščių šaltinis, padedantis stiprinti širdį ir subalansuoti kraujospūdį. Pastos ar pieno gaminimas iš mirkytų migdolų ir jo vartojimas kiekvieną rytą yra labai veiksmingas būdas mažam kraujospūdžiui gydyti.

3. Razinos:

Džiovintos raudonos vynuogės arba munakka yra labai geras natūralus antioksidantų šaltinis. Sauja šių razinų per naktį ir suvartojimas kartu su mirkomu vandeniu padeda išvalyti kraują. Tai taip pat padeda pagerinti raudonųjų kraujo kūnelių skaičių ir išlaikyti sveiką kraujospūdį. Džiovintos raudonos vynuogės yra labai gera priemonė, gerinanti organizmo imunitetą ir kraujotaką.

4. Tulsi arbata:

Tulsi lapai yra labai geras antioksidantų ir maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas C, kalis ir magnis, šaltinis. Šios maistinės medžiagos labai padeda palaikyti stiprią širdį ir palaikyti sveiką kraujospūdį. Tulsi antioksidantai taip pat padeda pašalinti blogąjį cholesterolį ir kitus toksinus, kurie gali sutrikdyti kraujotaką.

5. Burokėliai:

Burokėliai yra labai geras antioksidantų ir būtinų maistinių medžiagų šaltinis. Burokėliai taip pat padeda padidinti kraujo skaičių ir pagerinti raudonųjų kraujo kūnelių sveikatą. Puodelis burokėlių sulčių kiekvieną dieną užtikrina sveiką kraujotaką ir kraujospūdį.

6. Imbieras:

Imbieras yra labai naudinga žolė, turinti daug gydomųjų savybių. Jame gausu junginių, tokių kaip gingerolis, zingeronas ir shogoal, kurie yra labai veiksmingi kraujospūdžiui neutralizuoti. Antioksidantai yra imbiere, jie padeda išvalyti toksinus ir išvalyti kraują. Tai taip pat padeda pagerinti kraujotaką.

7. Citrinų sultys:

Citrinos yra geras būtinų maistinių medžiagų šaltinis, o antioksidantai, tokie kaip vitaminas C. Išgeriant stiklinę citrinos sulčių, labai naudinga aprūpinti organizmą esminiais mineralais ir druskomis. Tai padeda subalansuoti kraujospūdį. Tai taip pat padeda pašalinti toksinus ir pagerinti maisto virškinimą bei įsisavinimą.

Patarimai, kaip gydyti žemą kraujospūdį nėštumo metu:

 1. Pažvelkime į keletą patarimų, kaip kontroliuoti ir valdyti žemą kraujospūdį nėštumo metu.
 2. Nėštumo metu labai svarbu ilsėtis. Dažnas poilsis visą dieną padeda atsipalaiduoti organams ir padeda atsigauti.
 3. Lengva mankšta ar prenatalinė joga yra labai naudinga gerinant kraujotaką ir mažinant žemą kraujospūdį. Tai turėtų būti laikomasi gydytojo patarimo.
 4. Dietos turtingos nepakankamos maistinės medžiagos yra būtinos, kad motinai ir augančiam kūdikiui būtų pakankamai mitybos.
 5. Rekomenduojama vartoti maisto produktus, kuriuose gausu geležies ir folio rūgšties, kad raudonieji kraujo kūneliai būtų sveiki.
 6. Norint, kad organizmas būtų pakankamai drėkinamas, būtina gerti daug vandens ir skysčių.
 7. Venkite aptemptų drabužių.
 8. Venkite ilgai stovėti ar greitai atsikelti po sėdėjimo ar gulėjimo.

Žemas kraujospūdis nėštumo metu nėra ko nerimauti. Nėštumas yra neramus ir sunkus laikas mamai. Tačiau paprastais gyvenimo būdo pakeitimais, sveika mityba ir namų gynimo priemonėmis galima veiksmingai išvengti su nėštumu susijusių nepatogumų. Išbandykite aukščiau siūlomas namų gynimo priemones ir praneškite mums, kaip jos sumažino jūsų nėštumo bėdas ir palengvino nėštumą.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Kada kreiptis į gydytoją dėl žemo kraujospūdžio nėštumo metu?

Ans: Jei jaučiate staigaus ir labai žemo kraujospūdžio simptomus kartu su stipriu dubens skausmu, galvos svaigimu ar alpimu, neryškiu regėjimu, nuovargiu, dusuliu, vienos kūno pusės tirpimu, turite nedelsdami kreiptis į gydytoją.

Q2. Kaip mažas kraujospūdis nėštumo metu gali paveikti kūdikį?

Ans: Dažni alpimo priepuoliai, susiję su žemu kraujospūdžiu, gali sukelti sužalojimus, kurie gali būti pavojingi ir žalingi kūdikiui. Labai žemas kraujospūdis gali sumažinti kūdikio kraujo tiekimą ir turėti įtakos jo vystymuisi. Dėl sumažėjusios mitybos ir deguonies tiekimo taip pat gali būti pažeisti gyvybiškai svarbūs organai, tokie kaip širdis ir smegenys. Mažas gimimo svoris ir negyvas gimimas taip pat atsiranda dėl labai žemo kraujospūdžio.

Q3. Kokie yra staigaus ir stipraus kraujospūdžio sumažėjimo nėštumo metu padariniai?

Ans: Staigus ir itin žemas kraujospūdis gali sukelti šoką ir pažeisti motinos organus. Inkstų nepakankamumas, širdies priepuolis ir insultas kartais atsiranda dėl blogo kraujo tiekimo ir žemo kraujospūdžio. Stiprus lašas taip pat gali pakenkti kūdikiui, nes neleidžia vaisiui aprūpinti krauju.