Dauguma epilepsija sergančių moterų gimdo sveikus kūdikius. Tačiau tokioje situacijoje turėtumėte būti ypač atsargūs ir būti informuoti, kaip elgtis su bet kokiu nepageidaujamu įvykiu. Taigi, jei sergate epilepsija ir planuojate kūdikį, čia yra viskas, ką reikia žinoti.

Epilepsija nėštumo metu - viskas, ką turite žinoti!

Epilepsija ir nėštumas:

Kai kurie vaistai, vartojami traukuliams gydyti, gali sukelti nevaisingumą. Tačiau kai kurie vaistai nuo traukulių taip pat gali sumažinti hormoninių kontracepcijos metodų veiksmingumą.

Priepuoliai nėštumo metu gali sukelti:

  • Sumažėjęs vaisiaus širdies susitraukimų dažnis
  • Vaisiaus sužalojimas, priešlaikinis placentos atsiskyrimas nuo gimdos ar net persileidimas
  • Priešlaikinis gimdymas
  • Priešlaikinis gimdymas

Kiekviena moteris turi skirtingą reakciją į nėštumą. Daugumos nėščių moterų, sergančių epilepsija, priepuoliai išlieka tie patys. Kai kuriems priepuoliai tampa retesni. Kitiems, ypač tiems, kuriems trūksta miego ar kurie nereguliariai vartoja vaistus, nėštumas padidina priepuolių skaičių. Be to, kūdikiai, gimę epilepsija sergančioms motinoms, turi šiek tiek didesnę tikimybę susirgti traukuliais..

Ar reikia vartoti vaistus?

Jūsų vartojami vaistai gali paveikti jūsų kūdikį. Vaistai nuo traukulių gali sukelti apsigimimus, tokius kaip gomurio plyšys, širdies ir šlapimo takų ligos, skeleto ir nervų defektai- tai kelia didelį susirūpinimą. Rizika dar labiau padidėja, kai išgeriama daugiau nei vienas vaistas nuo traukulių.

Ką turėčiau daryti, kad pasiruoščiau nėštumui??

Norėdami pasiruošti nėštumui, pirmiausia turėtumėte pasikalbėti apie savo būklę su gydytoju, kuris tvarkys jūsų nėštumą, ir įsitikinti, ar toliau vartoti vaistus. Jei vartojate vaistus nuo traukulių, paskutinį nėštumo mėnesį gydytojas gali rekomenduoti vitamino K papildų, kad išvengtų kraujavimo problemų kūdikiui po gimimo. Vartokite vaistą nuo traukulių pagal receptą; nes traukuliai jūsų kūdikiui gali būti pavojingesni už bet kokius vaistus.

Pabandykite patobulinti savo gyvenimo būdą, priimdami protingus pasirinkimus-

  • Stenkitės valgyti sveiką subalansuotą mitybą
  • Prenatalinius vitaminus reikia vartoti
  • Pakankamas miegas yra būtinas
  • Susilaikykite nuo rūkymo, alkoholio vartojimo ir nelegalių narkotikų vartojimo

Folio rūgštis yra labai svarbi, nes ji apsaugo nuo nervinio vamzdelio defektų ir rimtų smegenų ir nugaros smegenų problemų. Vaistai nuo traukulių turi įtakos folio rūgšties efektyvumui organizme; todėl nėštumo metu gydytojas gali rekomenduoti dideles folio rūgšties dozes.

Ką daryti, jei nėštumo metu mane ištinka priepuolis??

Traukuliai gali būti pavojingi, tačiau dažniausiai kūdikis gimdo normaliai. Dėl to turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju, kad būtumėte tikri dėl kūdikio būklės. Norint patikrinti kūdikio augimą, reikia atlikti ultragarsą ir kitus prenatalinius tyrimus..

Dauguma nėščių moterų, sergančių epilepsija, gimdo savo kūdikius be jokių komplikacijų. Moterys, sergančios šia liga, gimdymo metu gali naudoti tuos pačius skausmo kontrolės metodus, kaip ir kitos moterys.

Gimdymo metu traukuliai būna reti. Traukuliui sustabdyti, jei jis atsiranda gimdymo metu, vartojami intraveniniai vaistai. Jei traukuliai yra nuolatiniai, gydytojas gali pristatyti kūdikiui C skyrių. Jei vaisto nuo traukulių dozė buvo pakeista dėl nėštumo, turėtumėte pasitarti su gydytoju, kad po gimdymo ji grįžtų į normalią, kad priepuoliai būtų kontroliuojami..

Žindyti rekomenduojama daugeliui epilepsija sergančių moterų, net ir tų, kurios vartoja vaistus. Dėl bet kokių problemų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Epilepsija ir nėštumas gali būti labai jautrus atvejis, todėl su juo reikia elgtis labai atsargiai. Geriausias dalykas, kurį reikia padaryti tokiu atveju, yra laikytis gydytojo nurodymų ir nuolat jį informuoti.