Kas yra galvos svaigimas?

Galvos svaigimas apibūdinamas apibūdinant įvairius pojūčius. Panašiai kaip silpnumo, nepastovumo, silpnumo, dusulio ir tt jausmas. Tai verčia jus jausti arba sukurti klaidingą įsitikinimą, kad jūsų aplinka sukasi ar juda.

Galvos svaigimas silpnas ar silpnas yra dažnas simptomas nėštumo metu. Galvos svaigimas dažniausiai pasireiškia pirmąjį trimestrą. Bet jūs galite tai patirti ar patirti nėštumo metu.

Galvos svaigimas nėštumo metu - priežastys ir negalavimai

Ką reikia žinoti:

 •  Nėštumo metu dažnai svaigsta galva.
 •  Jei galvos svaigimas nepraeina, paskambinkite savo gydytojui arba pasikonsultuokite su juo, kad įsitikintumėte, jog tai nėra dėl kokios nors kitos sveikatos būklės.
 •  Kad ir kaip būtų įprasta svaigti galva, neturėtumėte į tai žiūrėti lengvai, todėl nereikėtų intensyviai treniruotis, vairuoti ar tvarkyti dalykų, galinčių pakenkti jums ar jūsų kūdikiui..

Ar galvos svaigimas yra nėštumo požymis??

Galvos svaigimas nėštumo metu yra įprastas dalykas, todėl Viktorijos laikais alpimas ar galvos svaigimas buvo nesudėtingas būdas atpažinti, ar moteris nėščia, ar ne. Tai nėra tikslus nėštumo požymis ar simptomas, nes galvos svaigimą gali sukelti ir kitos priežastys.

Galvos svaigimo priežastys nėštumo metu:

Pirmasis trimestras:

Galvos svaigimas nėštumo metu yra įprastas dalykas ir tik norint išlaikyti sveiką nėštumą. Reikėtų žinoti galvos svaigimo priežastis ir turėti visas žinias, kad būtų galima susidoroti su komplikacijomis nėštumo metu.

Iš pradžių kūnas negamina pakankamai kraujo, kad užpildytų sparčiai besiplečiančią kraujotakos sistemą, nes jūsų kūnas turi būti pasirengęs patenkinti dviejų, o ne vieno kūno poreikius. Taigi galvos svaigimas gali atsirasti retkarčiais nėštumo metu, ypač pirmąjį trimestrą.

Antrasis trimestras:

Maždaug 12 -oji nėštumo savaitė arba antrasis trimestras, nes gimda auga. Tai daro pernelyg didelį spaudimą kraujagyslėms, ypač kai esate gulimoje padėtyje. Nėštumo metu progesteronas gaminamas dideliais kiekiais ir dėl didelio jo kiekio. Kraujagyslės gali atsipalaiduoti ir išsiplėsti, o tai padidina jūsų kūdikio kraujotaką. Tačiau sumažėja arba sulėtėja, todėl galiausiai sumažėja kraujospūdis. Ši būklė yra atsakinga už smegenų ir kitų gyvybiškai svarbių organų aprūpinimo krauju sumažėjimą. Dėl ko gali suktis galva. Kitos galvos svaigimo priežastys gali būti cukraus kiekio kraujyje sumažėjimas arba dehidratacija.

Pagrindinė priežastis yra padidėjęs hormonų kiekis. Kurie atpalaiduoja ir plečia kraujagysles. Visa tai gali atsitikti dėl kūno pokyčių. Taip pat todėl, kad organizmas prisitaiko prie medžiagų apykaitos pokyčių. Dažniausiai moterys, sergančios anemija ar varikoze, yra labiau linkusios į galvos svaigimą ir alpimą nei kitos. Vėlyvose nėštumo stadijose, ypač paskutinį trimestrą, gulint ant nugaros, kūdikio svoris visiškai priklauso nuo gimdos. Tai savo ruožtu slopina tuščiąją veną, t. Y. Veną, kuri perneša kraują iš apatinės kūno dalies į širdį ir taip padidina galvos svaigimą ir alpimą.

Kadangi jūsų kūnas palaiko dviejų, o ne vieno medžiagų apykaitą. Susidaro daug šilumos, kuri taip pat gali sukelti galvos svaigimą dėvint aptemptus drabužius.

Kaip išvengti galvos svaigimo nėštumo metu?

Kadangi galvos svaigimas nėštumo metu yra dažna problema. Bet net jei tai įprasta, to nereikėtų vengti ir įvairių metodų. Gali būti pritaikytas taip, kad sumažintų galvos svaigimą ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu.

Yra daug patarimų, kuriuos galima nepamiršti kaip galvos svaigimo nėštumo metu.

 •  Venkite stovėti ilgą laiką ir net jei susidaro tokia situacija, kai reikia nuolat stovėti ilgas valandas, tada įsitikinkite, kad kojos juda, kad padidėtų kraujotaka į kūno dalis.
 •  Jei sėdėjote ar gulėjote, venkite per greitai atsikelti, lėtai atsistokite ar keiskite savo pozicijas. Tai ypač svarbu, kai išeinate iš vonios arba gana ilgai sėdite ar guli
 •  Būkite reguliarus valgydamas. Nedrįskite praleisti valgymo, nes jūsų kūnui reikia pakankamai maistingos dietos dviem žmonėms. Į valgymą įtraukite subalansuotą mitybą ir sveiką mitybą. Venkite ilgų pertraukų tarp valgymų, valgykite reguliariai.
 • Net gulėdami ant nugaros antrojo trimestro viduryje, kad išvengtumėte gimdos slopinimo dėl kūdikio kūno svorio.
 •  Venkite karštų vonių ir dušų, nes jūsų kūnas jau gamina pakankamai šilumos. Tai gali sukelti galvos svaigimą ir kitas rimtas komplikacijas nėštumo metu bei problemų kūdikiui.
 •  Dėvėkite laisvus ir patogius drabužius, kad išvengtumėte ribotos apyvartos, nes tai yra viena iš pagrindinių galvos svaigimo priežasčių.
 •  Jei jaučiate galvos svaigimą, atsigulkite, jei įmanoma, arba atsisėskite padėję galvą tarp kelių. Taigi padidėja smegenų kraujotaka, o tai gali padėti susidoroti su galvos svaigimu.

Kiti patarimai:

 •  Įsitikinkite, kad geriate daug vandens, nes galvos svaigimas gali atsirasti dėl dehidratacijos. Turėtumėte siekti bent aštuonių stiklinių vandens per dieną ir daugiau, jei oras yra karštas arba atliekate treniruotę. Norint išvengti dehidratacijos, reikia išgerti arba aprūpinti organizmą geru skysčių kiekiu.
 •  Būtinai gaukite gryno oro kvėpuoti. Kadangi buvimas tvankioje ar perkaitintoje uždaroje vietoje taip pat gali sukelti galvos svaigimą. Jei jaučiatės labai silpnai, 5 minutes pasivaikščiokite lauke, kad atsikvėptumėte gryno oro, kad sumažintumėte galvos svaigimą ir kitus nėštumo simptomus, tokius kaip edema ar vidurių užkietėjimas.

Nors galvos svaigimas yra dažnas nėštumo metu. Jei problema išlieka, kreipkitės į gydytoją, nes nebūtina, kad tai normalu. Tai taip pat gali būti dėl bet kokios kitos sveikatos būklės. Jei galvos svaigimą lydi kraujavimas iš makšties ar pilvo skausmas, tai gali būti negimdinio nėštumo ar placentos atsiskyrimo požymis.

Kitos problemos yra galvos svaigimas kartu su neryškiu regėjimu ar galvos skausmais ar širdies plakimu. Tokios būklės gali atsirasti dėl kokios nors kitos ligos ar sunkios anemijos, todėl turėtumėte kreiptis į savo gydytoją dėl tolesnės problemos diagnozės ir gydymo, atsižvelgiant į būklės ir jos sunkumo reikalavimus..