Nėštumas yra jūsų gyvenimo etapas, reikalaujantis daug ką pakeisti daugelyje savo gyvenimo sričių, įskaitant valgymo įpročius, gėrimo pasirinkimą, gyvenimo būdo pasirinkimą ir net miego padėtį. Kai esate nėščia, turite užtikrinti gerą hidrataciją, kad išvengtumėte daug sveikatos problemų sau ir savo besivystančiam kūdikiui. Šis straipsnis yra trumpas vadovas apie vandens suvartojimą nėštumo metu.

Geriamojo vandens privalumai nėštumo metu

Geriamojo vandens privalumai nėštumo metu:

Štai keletas įtikinamų priežasčių, kodėl nėštumo metu svarbu gerti vandenį.

 • Vandens vartojimas nėštumo metu yra būtinas, nes jis padeda vaisiui tiekti būtinas maistines medžiagas. Kai geriate vandenį, vanduo jūsų sistemoje veikia kaip įvairių pagrindinių maistinių medžiagų ir vitaminų tirpiklis. Vanduo taip pat padeda transportuoti šias energiją teikiančias ir medžiagų apykaitą katalizuojančias maistines medžiagas, mineralus ir vitaminus į įvairias jūsų kūno ląsteles, įskaitant kraujo ląsteles. Būtent tada šios maistinėmis medžiagomis praturtintos kraujo ląstelės padeda jūsų kūdikiui tiekti augimą skatinančias maistines medžiagas per fizinį ryšį, vadinamą placenta..
 • Nėštumo metu taip pat svarbu gerti pakankamai vandens, nes yra daugiau atliekų ir toksinų, kuriuos jūsų organizmas turi išskirti. Jei jūsų sistemoje yra pakankamai vandens, tai reiškia mažesnę inkstų apkrovą.
 • Pakankamai vandens jūsų kūne šlapimas praskiedžiamas, todėl jis reguliariai teka iš jūsų kūno. Koncentruotas šlapimas, kuris per ilgai išlieka šlapimo pūslėje, turi UTI, veikdamas kaip bakterijų auginimo vieta. Taigi, negeriant pakankamai vandens, šlapinantis gali atsirasti deginimas, taip pat karščiavimas ir šaltkrėtis, jei šlapimas užsikrečia.
 • Jei negeriate pakankamai vandens, galite kentėti nuo vidurių užkietėjimo ir polių ar hemorojaus.

  Mūsų temperatūros reguliavimo sistemos, švelniai tariant, yra šiek tiek įtrūkusios nėštumo metu, todėl vanduo padeda jaustis vėsiai ir patogiai.

 • Dažnas šlapinimasis padeda iš organizmo pašalinti natrio perteklių, taip užkertant kelią pėdų ir kojų patinimui..
 • Galiausiai, gerti vandenį nėštumo metu taip pat svarbu, nes jis tikrina galvos skausmą, kuris yra dehidratacijos požymis.

Koks yra rekomenduojamas paros vandens kiekis nėštumo metu?

“Kiek vandens gerti nėštumo metu?” yra geras klausimas. Moterims rekomenduojama stengtis išgerti bent 12–14 stiklinių vandens per dieną, kai viena stiklinė yra beveik 8 uncijos.

Laikykite buteliuko vandenį po ranka ir gerkite jį gurkšneliais, o ne vienu metu išgerkite pilną stiklinę, kad nesijaustumėte per daug sotūs.

Ar nėštumo metu saugu gerti karštą ar šaltą vandenį??

Jūsų kūnas yra užprogramuotas reguliuoti vartojamo maisto temperatūrą. Kai geriate karštą ar šaltą vandenį, skrandis jį neutralizuoja, kad atitiktų vidinę kūno temperatūrą, o tai jokiu būdu nedaro įtakos kūdikiui. Taigi, vandens temperatūra neturi jokios reikšmės, jei žmogus sunaudoja reikiamą kiekį. Vienintelė problema, kuri gali kilti dėl ekstremalių temperatūrų, gali būti nuplikyta burna ar dantų jautrumas motinai, jei ji patenka į labai karštą ar šaltą vandenį. Norint palengvinti būklę, rekomenduojama gerti šiltą vandenį.

Šiltas vanduo yra labai naudingas nėštumo metu, nes gali padėti išlaikyti hidrataciją ir atleisti nuo vidurių užkietėjimo. Tyrimai taip pat įrodo, kad šiltas vanduo gali sumažinti ryto ligos simptomus ir jaustis patogiau. Ypač žiemą siūlomas šiltas vanduo, kad išvengtumėte peršalimo ir nedidelių infekcijų aukų.

Kaip gerti vandenį nėštumo metu?

Vanduo gali būti jūsų geros sveikatos šaltinis, taip pat ligų sukėlėjų skaičius. Atminkite šiuos dalykus, kad įsitikintumėte, jog vartojate sau ir jūsų kūdikiui saugų vandenį:

 • Visada gerkite virintą ir atvėsintą vandenį.
 • Venkite geriamojo vandens iš bendrų butelių, viešose vietose ir nehigieniškų indų. Prieš išeidami iš namų visada nešiokitės buteliuką
 • Filtruotas vanduo naudojant RO sistemas gali užtikrinti kenksmingų mineralų, tokių kaip švinas, pašalinimą
 • Gerkite reguliariai ir įsitikinkite, kad oda ir burna nėra sausa
 • Prieš eidami miegoti negerkite per daug vandens, nes tai leidžia kelis kartus nueiti į prausyklą
 • Pridėjus keletą griežinėlių citrinos, mėtų ar vaisių, tokių kaip kivi ir arbūzas, vanduo gali patikti jūsų skoniui

Kas atsitinka, kai nėštumo metu geriate per daug vandens??

Atminkite, kad kai esate nėščia, suvartojimas turi padvigubėti. Taigi, nėštumo metu nėra nieko panašaus į tai, kad geriate per daug vandens. Tiesą sakant, rekomenduojama gerti kuo daugiau vandens ir palaikyti gerą kūno hidrataciją. Taip pat mitas, kad geriant per daug vandens aplink kūdikį gali atsirasti per daug vaisiaus vandenų. Vandens suvartojimas nėra susijęs su šia būkle ir galima saugiai gerti vandenį.

Požymiai, rodantys, kad jūsų kūnas yra dehidratuotas ir jam reikia vandens:

Vieną kartą troškulys yra jūsų smegenų būdas pranešti jūsų kūnui, kad esate dehidratuotas. Antra, tamsiai geltonos spalvos šlapimas rodo, kad jūsų kūne yra mažiau vandens nei turėtų būti, todėl jūsų kūnas stengiasi išsaugoti vandenį koncentruodamas šlapimą. Vanduo gali padėti nuovargiui, galvos skausmui, patinimui ir perkaitimui.

Galimos vandens alternatyvos:

 • Nėštumo metu geriamasis vanduo yra geriausias gėrimo pasirinkimas. Tačiau jei jums per daug nuobodu, galite rinktis neriebų pieną.
 • Galite pasiimti putojančio ar aromatizuoto vandens. Tai galima paruošti mirkant morką, citriną ar agurkus į paprastą vandenį.
 • Taip pat galite gerti vaisių ir daržovių sultis.
 • Galite gerti vištienos sriubą
 • Arbūzuose ir melionuose taip pat yra daug vandens.

Ko negalima gerti?

 • Nėštumo metu reikia vengti kavos, arbatos Soda ir kolos.

Jei esate nėščia ir nesuprantate, kiek ir kokių skysčių turėtumėte gerti, tuomet galite kreiptis pagalbos į šį straipsnį. Šiame rašte nuoširdžiai bandoma išsamiai apibūdinti visus aspektus, susijusius su vandens suvartojimu nėštumo metu.

Yra pasekmių, kai nėštumo metu negeriate pakankamai vandens. Tai padarys jus dehidratuotą ir silpną, o tai nėra sveika vaisiui.

Tikimės, kad pateikėme pakankamai priežasčių gerti vandenį nėštumo metu.