„Ghee“ yra tradicinis maisto gaminimo agentas, naudojamas visose Indijos virtuvių buityje kartu su tuo „ghee“, o nėštumas yra puikus mišinys moterims nešti. „Ghee“ nėščioms moterims yra labai svarbi, nes „ghee“ turi daug privalumų. Kuris gali padėti nėščioms moterims saugiai pastoti. Moterims gerti ghee nėštumo metu gali padėti sklandžiai virškinti ir lyginti žarnyną.

Žodis kilęs iš sanskrito žodžio, žinomo kaip Ghrita, dar žinomas kaip Purškimas. „Ghee“, dar vadinamas skaidrintu sviestu, gaunamas atskiriant vandenį nuo dahi sviesto. Šis procesas taip pat gali būti vadinamas dahi arba varškės plakimu. Taigi, skaidrinant riebalus, išgarinant vandens kiekį iš kreminės varškės, užvirsta ghee, kuri kaitinant gali suskystėti.

valgyti ghee nėštumo metu

Ar valgyti Ghee nėštumo metu yra saugu ar ne?

Nėštumas yra susijęs su tuo, kad moterys valgo tinkamą sveiką maistą. Sveikas maistas apima tinkamą vitaminų, mineralų, riebalų ir vandens kiekį. Kalbant apie riebalų suvartojimą, Indijos moterims patariama vartoti „Ghee“, kuris yra skaidrus sviestas, kuriame yra Omega 3 ir 9 riebalų rūgščių. Taigi, įskaitant ghee, gali sustiprėti nėščių moterų sveikatos sistema. Nors nėščioms moterims, turinčioms antsvorio, ghee rekomenduojama vartoti kasdien tik pasitarus su gydytoju.

[Žiūrėti daugiau: Medaus valgymas nėštumo metu]

Ar galiu valgyti Ghee nėštumo pradžioje:

Ankstyvas nėštumas reiškia pirmąjį trimestrą, kai kūdikis vystosi. Atitikti mitybos poreikius, būtinus vaisiaus vystymuisi. Svarbu valgyti protingą maistą. Taigi naminio ghi pridėjimas ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu padės maitinti vaisius ir padėti kūdikio smegenims vystytis. „Ghee“ tikrai yra protingas aliejaus ir sviesto pakaitalas per visą nėštumo fazę.

„Ghee“ vartojimo nėštumo metu privalumai:

Kai mes kalbame apie ghee nėštumo metu. „Humpty“ turi daug privalumų. Kalbant apie Indijos kultūrą ir mitybos įpročius, kai kurie iš pagrindinių ghee vartojimo nėštumo metu privalumų yra

1. Gerina virškinimą:

Ponios turi tokią abejonę; Ar galime valgyti ghee nėštumo metu? Taip, kadangi Indijos maiste yra prieskonių ir masala, visada yra susijusių virškinimo ir rūgštingumo problemų. Nėščioms moterims yra normalu, kad yra rūgštingumas ir sutrinka virškinimas. Kadangi kūdikis auga ir gimda taip pat plečiasi, dėl to sutrinka aplinkinė žarna ir kyla rūgštinės sultys. Norint sušvelninti maisto vartojimą ir sumažinti rūgšties kiekį žarnyne, patariama gerti ghi kartu su pienu, kad išlygintumėte žarnyną.

2. Vidurių užkietėjimo malšinimas:

Ghee yra riebalų rūgštis, vadinama butiratu, kuri atlieka svarbų vaidmenį skrandžio sveikatai. Ajurveda ghee nėštumo metu yra svarbi norint palengvinti vidurių užkietėjimą. Gėrimas ghee kartu su pienu, šafranas, medus ir žiupsnelis ciberžolės miltelių išlygina skrandį ir palengvina vidurių užkietėjimą.

3. Palengvinti darbą:

Ghee ir nėštumas eina koja kojon. Taip pat manoma, kad gerti kartu su pienu ar Luko šiltu vandeniu galima palengvinti gimdymo skausmą. Deja, ši koncepcija negali būti paremta jokiais tyrimais.

Šalutinis Ghee poveikis nėštumo metu:

Kadangi ghee yra natūralus ir turi Ajurvedos savybę, ghee valgymas nėštumo metu neparodė jokio šalutinio poveikio. Nėščioms moterims rekomenduojama suvartoti papildomai 200 kalorijų iš įprastos dietos, kad kūdikis būtų maitinamas. Nors viską reikia suvartoti saikingai. Tai apima ghee gėrimą nėštumo metu, taip pat ghee gali padėti priaugti kalorijų ir padėti priaugti svorio.

Pagrindinis šalutinis poveikis yra,

  • Nėščios moterys priauga svorio, nei reikalaujama, kai ghi suvartojama daugiau nei reikia. Dėl to gali būti sunku vaikščioti ir atlikti kasdienę veiklą.
  • Nutukimas sukelia dusulį.
  • Po gimdymo sunku atsikratyti perteklinio svorio.

Kaip pridėti Ghee į nėštumo dietą:

Kad viskas būtų lengva ir paprasta, kai kalbama apie ghee nėštumo metu, čia yra keletas būdų, kaip pridėti ghee į nėštumo dietą:

A. Roti’s /Parathas:

Tradicinei Indijos virtuvei roti ir parathas yra pagrindinis maistas. Užtepus ghee, maistas nebus gero skonio, tačiau roti arba parathas taps minkšti ir lengvai valgomi.

B. Dal ryžiai:

Kitas kasdienis maistas yra ryžiai ir dal. Pridėjus arbatinį šaukštelį pilno ghee su dal ryžiais, patiekalas gali būti skanaus.

C. Saldumynai:

Indiški saldumynai yra žinomi dėl „desi ghee“, o „desi ghee“ nėštumo metu yra nuostabus mitybos stiprintojas. Saldumynai, tokie kaip kheer, Kesari, ladoo, yra pripildyti ghee. Šių saldumynų bombų vartojimas turėtų būti ribojamas ir vartojamas kartą per savaitę išmatuotu kiekiu.

Kokia Desi Ghee svarba Ajurvedai nėštumo metu?

Ajurveda ghee nėštumo metu yra labai rekomenduojama, kad būtų išvengta bet kokių ligų, tokių kaip peršalimas & gripas. „Desi ghee“ gaminamas iš karvės pieno, kuriame yra daug vitaminų, mineralų ir antioksidantų. Desi ghee vartojimas nėštumo metu yra labai vertingas dėl didžiulio gydomojo poveikio.

  1. Pridėjus arbatinį šaukštelį medaus, dvi ar tris šafrano sruogeles, susmulkintą ciberžolę ir išgertą kartu su pienu su ghee, yra nuostabi natūrali priemonė, skatinanti kūdikio smegenų vystymąsi..
  2. „Design ghee“ gydo virškinimo problemas.
  3. Maitina motinos sveikatą nėštumo metu.

Faktai apie Ghee vartojimą 9 nėštumo mėnesį:

Tai yra tai, kad moterys turi vartoti sveiką ir subalansuotą maistą visą nėštumo laikotarpį. 9 -ąjį mėnesį patariama valgyti maistą, kuris padeda susitraukti ir padeda nėščiai moteriai sklandžiai gimdyti. Kadangi „ghee“ turi savybę užkirsti kelią vidurių užkietėjimui ir padeda sukelti gimdymo skausmą, siūloma devinto mėnesio „ghee“.

Abejonė dėl to, ar galiu valgyti ghee nėštumo metu, ar tai yra sveika, buvo išsamiai aprašyta šiame straipsnyje, o tai gali paaiškinti moterims. Nors yra keletas mitų, kurie nėra moksliškai įrodyta, įskaitant tai, kad valgant ghi, gimdos susitraukimai yra skatinami ir taip padeda sklandžiai gimdyti. Tačiau „Ghee“ vartojimas nėštumo metu nėra kontraindikacija, tačiau riebalų vartojimas turėtų būti kontroliuojamas tinkamai parengus mitybos planą.

Dažnai užduodami klausimai :

Štai keletas atsakymų į svarbius klausimus, kurie bus naudingi visoms nėščioms moterims, susijusioms su ghee,

Q1. Nėštumo metu gerti pieną su ghee yra saugu ar ne?

Ans: Nėščioms moterims kasdien reikia stiklinę pieno, kad padidėtų kalcio kiekis organizme. Ghi pridėjimas prie pieno ne tik suteikia pieno skonį, bet ir padidina nėščių moterų mitybą. Stiklinė pieno su šaukšteliu ghee gali būti skonio kaip kheer su mažiau cukraus. Ghee vartojimas nėščiai moteriai pavojingas tik tada, kai jis vartojamas per daug arba yra alergiškas pieno produktams.

Q2. Ghee kiekį, kurį galiu vartoti nėštumo metu?

Ans: Kalbant apie riebalų suvartojimą nėščioms moterims, medicinoje rekomenduojama suvartoti nuo 5 iki 8 šaukštų riebalų, kuriuose sočiųjų riebalų turėtų būti 10–12%. Todėl išgeriant du ar tris šaukštus ghee per dieną, kūdikis auga geriau ir pasisavinamas riebaluose tirpus vitaminas.

Q3. Ar yra skirtumas tarp „Cow Ghee“ ir „Buffalo ghee“ nėštumo metu??

Ans: Taip, yra daug skirtumų nuo „Cow’s ghee“ iki „Buffalo ghee“. Karvės piene yra mažai riebalų, mažai kalorijų ir daugiau cholesterolio, taigi mažiau kreminės. Kita vertus, „Buffalo“ piene yra daugiau riebalų, mažiau cholesterolio ir daug kalorijų. Taigi gaminant ghi iš karvės pieno, kuriame yra mažiau riebalų, reikia suvartoti greičiau, o buivolų ghi, kuriame yra daug riebalų, gali būti išsaugotas ilgiau. Taigi karvės ghi naudojimas gali užkirsti kelią svorio padidėjimui, palyginti su riebiu buivolų pienu.