Jei esate nėščia, bet kokie sveikatos sutrikimai ar ligos taip pat gali paveikti jūsų negimusį kūdikį. Panašus atvejis yra karščiavimas nėštumo metu. Karščiavimas daugeliui yra gana dažna liga, tačiau tai gali būti ne taip paprasta, kaip gali atrodyti per šią brangią fazę. Į organizmą gali patekti keletas susijusių rūpesčių ir ligų, o vienas gali prarasti imunitetą ir bendrą tinkamumą. Ši būklė taip pat gali sukelti komplikacijų kūdikiui. Nors tai ne visada gali būti, kodėl rizikuoti? Visada būtina nuolat tikrintis ir žinoti, kaip gydyti, laiku kovoti su tokiomis ligomis.

Karščiavimas nėštumo metu

Šiandien mes jums parodysime, kaip kovoti su karščiavimu nėštumo metu. Tai yra vienas iš labiausiai paplitusių rūpesčių, dėl kurių daugelis moterų skundžiasi nešiojimo laikotarpiu, ir štai kaip tai galima veiksmingai įveikti!

Kas yra saugi ir nesaugi kūno temperatūra nėštumo metu??

Nėštumo metu ne kitaip yra ištirti ir išsiaiškinti karščiavimo sunkumą. Nykščio taisyklė išlieka ta pati. Bet kokia temperatūra, aukštesnė nei 100 ar 101 laipsnių, laikoma kenčiančia nuo karščiavimo. Taigi, jei jūsų kūno temperatūra viršija 101 laipsnių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir pasikonsultuokite dėl vaistų.

Jei karščiavimas yra žemesnis nei 101 laipsnis, jis yra žemas ir yra saugioje zonoje. Galite tęsti namų gynimo priemones ir kovoti su žemu karščiavimu asmeniškai. Bet kokia sunki kūno temperatūra, jei ji nebus laiku gydoma, gali neigiamai paveikti kūdikio vaisiaus augimą ir vystymąsi.

Karščiavimo priežastys nėščioms moterims:

Dėl karščiavimo nėščioms moterims gali būti keletas priežasčių. Nors karščiavimo nėštumo metu priežastys gali būti kelios, labai svarbu įsitikinti, kad imuninė sistema ir imuniteto lygis nesumažėja dėl susijusių infekcijų. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių priežasčių.

 • Virusinė infekcija.
 • Virškinimo trakto infekcija.
 • Gripo virusas.
 • Bakterinė membranų infekcija.
 • Virusinė infekcija dėl užteršto maisto ir vandens.
 • Viršutinių takų infekcija.
 • Bakterinė infekcija šlapimo takuose.

Nors tai yra viena iš dažniausiai pasitaikančių karščiavimo priežasčių, ne visada taip gali būti. Bet kokie simptomai, kaip minėta toliau, jei atsiranda, nedelsdami kreipkitės į sveikatos priežiūros paslaugų teikėją dėl tolesnių duomenų ir gydymo.

Karščiavimo simptomai nėštumo metu:

Ne visada gali būti taip, kad tik karščiavimas gali būti susijęs su karščiavimu. Nėštumo metu būtina pažymėti ir pabrėžti tai, kad apie bet kurį iš šių simptomų reikia pranešti gydytojui.

1. šaltkrėtis:

Bet kokiu atveju kūnas drebulys ir šaltkrėtis. Jei kartu su kitais patiriate tokią būklę, tai gali būti karščiavimas.

2. Aukšta temperatūra:

Šiuo metu jūsų termometras turėtų pakilti. Nereikia pernelyg jaudintis, jei temperatūra neviršija 101 laipsnių.

3. Kūno skausmai ir mėšlungis:

Jei ne visą laiką, daugumai moterų karščiavimo metu taip pat pasireiškia lengvi ar stiprūs kūno skausmai. Jei jus kamuoja stiprūs skausmai ir spazmai, patariama nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją.

4. Šlapimo takų infekcija (UTI):

UTI ne visada yra dažnas simptomas, kai kenčia nuo karščiavimo. Tačiau šlapinimosi metu gali pasireikšti dažnas poreikis šlapintis arba skausmas/deginimo pojūtis. Nedaugelis moterų skundžiasi skausmu šalia apatinės nugaros ar pilvo srities.

5. Gripas ir peršalimas:

Peršalimas, karščiavimas ir gripas gali būti dažni simptomai, kai nėštumo metu karščiuojate. Jei turite gripo simptomų (įskaitant pykinimą ir vėmimą), kreipkitės į gydytoją dėl gydymo.

6. Galvos svaigimas:

Ne juokai, jei visą laiką jaučiatės silpni ir svaigsta galva. Karščiavimas gali neigiamai paveikti jūsų imuninę sistemą, todėl šioje fazėje žmogus visą laiką turi būti hidratuotas. Jei jaučiate svaigulį, turite skubėti pas gydytoją.

7. Viduriavimas:

Jei daugiau nei keturis kartus per dieną kenčiate nuo laisvų išmatų, taip pat gali būti viduriavimas. Nors tai yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių simptomų, šiuo metu žmogus gali patirti dehidrataciją. Rekomenduojama tinkamai gerti vandenį.

Atsižvelgiant į šiuos kelis galimus simptomus, dažniausiai pastebimi nėštumo metu moterims yra karščiavimas su šaltkrėčiu, galvos ir kūno skausmais.

Kaip gydyti karščiavimą nėštumo metu:

Niekada nepriimkite didelio karščiavimo nėštumo metu kaip pokšto. Labai svarbu, kad jus gydytų medicinos specialistas. Štai keletas patarimų, kaip pasiekti aukštą ir žemą karščiavimą, kad rezultatai būtų greitesni.

1. Naudokite „Cool Washcloth“:

Šaltas kompresas yra vienas iš geriausių būdų, kaip nėščia moteris gali sumažinti kūno temperatūrą. Rankšluostį galima mirkyti šaltame vandenyje ir tepti ant kaktos, taip pat ant kaklo. Tai reikia pakartoti dar kartą panardinus į šaltą vandenį ir iš naujo tepant siūlomose vietose. Tai yra vienas iš efektyviausių būdų sumažinti karščiavimą ir gana saugus bei lengvas.

2. Šilto vandens vonia:

Na, dar vienas tinkamas būdas sumažinti karščiavimą nėštumo metu – nusiprausti po drungnu dušu. Vandens išgarinimas ant odos leidžia pasiekti tikslus tobulai. Tai turėtų būti daroma 1-2 kartus per dieną 5-7 minutes, kol problemos visiškai išnyks.

3. Turėkite daug sveikų skysčių:

Vanduo ir kiti sveiki skysčiai, tokie kaip žolelių arbatos, sriubos, sultiniai ir dar daugiau, gali padėti iš organizmo pašalinti toksinus, bakterijas ir virusus, kurie sukelia tiek daug rūpesčių ir sukelia aukštą kūno temperatūrą. Rekomenduojama apie 10 stiklinių vandens ne tik karščiavimo metu, bet ir kiekvieną dieną ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu, kad būtų išvengta negalavimų. Jei išlaikysite hidrataciją, taip pat išlaikysite elektrolitų pusiausvyrą ir nesukels rimtų dehidratacijos problemų. Taip pat galima išbandyti limonadus!

4. Likite po gerbėjų tiražu:

Paprastas būdas sumažinti karščiavimą nėštumo metu yra naudoti stovintį ventiliatorių ir neviršyti ventiliatoriaus cirkuliacijos ribų. Pasak specialistų, tai yra vienas iš veiksmingų būdų, kaip karščiavimą galima gydyti ir be jokio šalutinio poveikio. Tai taip pat suteiks jums komfortą, kurio šiuo metu nusipelnėte.

5. Geras poilsis:

Kūnui reikia laiko kaupti energiją ir taip padėti imuninei sistemai kovoti su problemomis, įskaitant karščiavimą. Tai įmanoma tik tinkamai išsimiegojus ir visą dieną ilsintis. Gydant karščiavimą, labai patartina apie 9 valandas netrukdomo miego naktį ir reguliarius miegus dienos metu. Tai taip pat padeda sveikam nėštumui, kai nėra jokių gydomų negalavimų. Tai yra vienas iš geriausių patarimų, kaip kontroliuoti karščiavimą nėštumo metu.

6. Sveika mityba:

Vaisių kokteilis ne tik papildys organizmą reikalingais vitaminais ir mineralais kovai su karščiavimu, bet ir sustiprins jūsų skonio receptorius bei atgaivins protiškai. Kokteilis yra vienas iš įdomių būdų, kaip atkurti sveikatą ir nepakenkti skoniui. Panašiai galite gaminti salotas ir vaisius, kad gautumėte tinkamą maistą.

7. Nedėvėkite sunkių drabužių:

Nėštumo metu būtina dėvėti vieno sluoksnio audinį, kad būtų užtikrinta tobula kūno temperatūra. Jei dėvite daugiasluoksnius drabužius, tai pakeltų kūno temperatūrą ir perkaistų. Kai jaučiatės šalta, turite naudoti ploną antklodę, kad apsirengtumėte tik tada, kai to reikia, ir nuimkite, kai esate pakankamai šilta. Vieno ar vieno sluoksnio audinys užtikrina tinkamą oro cirkuliaciją. Audinio medžiaga taip pat yra svarbus dalykas. Visada naudokite medvilninį audinį, kuris yra lengvas, patogus dėvėti ir palaiko kūno temperatūrą. Persirengimas gali sukelti priešlaikinį gimdymą dėl padidėjusios kūno temperatūros.

8. Vitaminų suvartojimas:

Norint sumažinti karščiavimą nėštumo metu, reikia vartoti tinkamus vaistus. Vartoti karščiavimą mažinančius vaistus yra saugu, tačiau tai turi nurodyti gydytojas. Paracetamolis leidžia jaustis patogiai ir sumažina karščiavimo polinkį. Nėštumo mėnesiais turėtumėte vengti vartoti aspirino ar priešuždegiminių vaistų, kurie turi daug šalutinių poveikių nėščioms moterims. Kūdikio vystymuisi reikalingi tinkami vaistai, nes nėštumas yra labai subtili situacija. Nėštumo metu reikia vengti vaistų, kurių sudėtyje yra kofeino. Be to, tiksliai vartojant tėvų vitaminus, palaikomas jūsų kūno vitaminų ir mineralų kiekis. Šie tinkami vitaminai sustiprins jūsų imuninę sistemą ir todėl padės sumažinti karščiavimą ypač šiais mėnesiais.

9. Pasitarkite su gydytoju:

Nėštumo metu būtina pasikonsultuoti su gydytoju, jei karščiuojate, kokius vaistus vartoti, nes dauguma vaistų nėštumo metu turėjo šalutinį poveikį arba gali būti, kad vaisto sudedamoji dalis netinka jūsų sveikatos būklei. Peršalimas gali sukelti karščiavimą, dūmtakius, bet kokias kūno infekcijas ir apsinuodijimą maistu. Taigi nuo šių priežasčių turite imtis prevencinių veiksmų. Jei netinkamai vartojami vaistai, tai sukelia dirginimą, bėrimą, pilvo skausmą ir pykinimą. Be to, niekada negalima diagnozuoti savęs, jei tai yra normalus ar virusinis karščiavimas ar specifinis dengės karštligės atvejis nėštumo metu. Jei karščiavimas išlieka ilgiau nei 24–36 valandas po vaisto vartojimo, būtinai kreipkitės į gydytoją.

10. Pasakykite „ne“ homeopatijai:

Nėštumo metu labai svarbu vartoti tinkamus vaistus nuo karščiavimo. Nėštumo mėnesiais karščiuojant, homeopatiniai vaistai gali neturėti tinkamo poveikio. Vartodami tam tikrus vaistus ir homeopatinius vaistus, turite pasitarti su gydytoju arba sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Tai gali turėti įtakos kūdikio sveikatai, todėl turime vengti homeopatinių priemonių. Tas pats pasakytina net ir esant žemai temperatūrai nėštumo metu, venkite homeopatijos!

11. Apsistokite vėsiose vietose ir patalpose:

Turite likti patalpoje, kad nesusižeistumėte, o tai nepakenktų jūsų ir kūdikio sveikatai. Jei esate lauke, stenkitės laikyti pavėsyje ir vėsioje vietoje, kad karštis nepaveiktų jūsų sveikatos būklės. Tinkama kūno temperatūra palaikoma vėsioje vietoje ir sumažėja karščiavimo rizika. Perkaitimo galima išvengti nurodant tikslią kūno temperatūrą medžiagų apykaitai.

12. Venkite šlamšto ir perdirbto maisto:

Karščiuojant reikia vengti riebaus maisto ir greito maisto. Dažnas peršalimas padidina karščiavimo tikimybę. Dėl šios priežasties turite vengti tam tikrų maisto produktų, kurie padidina peršalimo galimybę. Rekomenduojama neturėti agurkų, varškės ir kito maisto, kuris padidina karščiavimo tikimybę.

Be to, išmeskite šlamštą ir perdirbtus paketinius maisto produktus, visada rinkitės sveiką ir maistingą mitybą. Niekada nepasiduokite potraukiui ir rinkitės tik naminį maistą. Tai taikoma visuose trijuose etapuose – karščiavimas nėštumo metu pirmąjį, antrąjį ar trečiąjį trimestrą.

Namų gynimo priemonės karščiavimui sumažinti:

Be gydymo galimybių, visada gerai, jei jas galima papildyti natūraliomis namų gynimo priemonėmis ir būdais, kaip sumažinti aukštą ir žemą karščiavimą. Jie nekenkia, o padeda greičiau atsigauti. Štai keletas užuominų!

1. Obuolių sidro actas:

Obuolių sidro actas yra šarminis skystis, padedantis sumažinti infekcijas. Bakterinėms infekcijoms sunku klestėti šarminėje aplinkoje, ir tai padeda greitai atsigauti nuo bakterijų sukeltos karštinės. Geriausia išbandyti šią priemonę prieš imantis antibiotikų.

Metodas:

 • Sumaišykite 2 šaukštus ACV šiltame vandenyje.
 • Gerkite 2-3 kartus per dieną.
 • Taip pat galite skalauti šį vandenį, kad atsikratytumėte gerklės skausmo.
2. Citrina:

Citrina yra dar viena geriausia šarminė dieta, padedanti stiprinti imuninę sistemą ir kovoti su infekcijomis. Taip pat rekomenduojama vartoti šį vitamino C turtingą vaisių kiekvieną dieną nėštumo metu. Bakterines infekcijas galima kontroliuoti naudojant citriną.

Metodas:

 • Į stiklinę vandens išspauskite 2 citrinas.
 • Įpilkite šiek tiek medaus ir jūros druskos.
 • Kruopščiai sumaišykite, gerkite visą dieną.
3. Bazilikas:

Baziliko lapai yra puiki priemonė numalšinti karščiavimo simptomus. Jie yra labai galingi antibiotikai ir priešgrybeliniai vaistai, kurie gali padėti pažaboti infekcijas. Šiuos lapus galima lengvai suvartoti išgeriant šiltos arbatos pavidalu, kad palengvėtų.

Metodas:

 • Puodelyje verdančio vandens sumaišykite 1 šaukštą baziliko.
 • Įpilkite 1/4 šaukštelio pipirų.
 • Arbatą nukoškite ir suvartokite šiltai.
4. Gargaliai su sūriu vandeniu:

Šiuo metu taip pat gali atsirasti gerklės skausmas ir skausmas/neramumas. Šią paprastą namų gynimo priemonę galite greitai atsikratyti. Jūros vanduo padeda išvalyti bakterijas ir atsikratyti sauso kosulio.

Metodas:

 • Paimkite puodelį verdančio vandens.
 • Į jį įpilkite šaukštą druskos.
 • Gerai išmaišykite, skalaukite, nenaudodami skysčio.
5. Žolelių arbata:

Kas gali būti geriau, nei atsipalaiduoti nuo karštos žolelių arbatos? Nors žolelių arbata ne tik turi gydomųjų savybių gydant peršalimą ir kosulį, ji taip pat suteikia didžiulės naudos tirpdydama gleives ir atsikratydama jų..

Metodas:

 • Keptuvėje palaikykite puodelį vandens, kad užvirtų.
 • Įpilkite žolelių arbatos lapų ir reikiamo cukraus kiekio.
 • Leiskite užvirti, filtruokite arbatą ir suvartokite karštą.

Vaistai nuo karščiavimo nėštumo metu:

Pirmiausia patariama karščiavimą visada gydyti natūraliomis priemonėmis ir būdais. Tačiau, jei kenčiate nuo aukštos temperatūros, visada pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami savarankiškai vartoti vaistą. Kalbant apie geriamuosius vaistus, yra ir saugių, ir nesaugių tablečių, kurias reikia vartoti su visomis žiniomis prieš vartojant. Todėl nevartokite ir nesigydykite karščiavimo vaistais, prieš tai nepasitarę su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

1. Saugūs vaistai:

Jei reikia, gydytojas paprastai pasiūlys jums geriausią įmanomą mažesnio lygio dozę karščiavimui gydyti. Paracetamolis yra standartinė tabletė, kurią dažnai pataria medicinos specialistai. Alternatyvos yra tylenolis (kurio sudėtyje yra acetaminofeno), kurio yra bet kurioje vaistinėje. Jei dažnai kenčiate nuo karščiavimo, nėštumo metu niekada neimkite to lengvai. Rekomenduojame nedelsiant paskubėti gydytojui.

2. Nesaugūs vaistai:

Taip pat būtina atkreipti dėmesį į geriamuosius vaistus, kurių reikia vengti nėštumo metu. Nors būklei gydyti geriausia naudoti ne narkotines priemones, tačiau visada rekomenduojama vengti skausmą malšinančių vaistų, kombinuotų preparatų (kelių ligų gydymui), aspirino ir fenilefrino preparatų..

Karščiavimo prevencija nėštumo metu:

Kaip sakoma, „prevencija visada yra geriau nei gydymas“. Visada geriau, jei nėštumo metu galima išvengti sveikatos problemų ir ligų, atsižvelgiant į tai, kokį poveikį tai gali turėti net negimusiam vaikui. Štai keletas mūsų patarimų, kaip geriausiai išlikti sveikiems ir imunitetui!

 1. Turėkite gerą vitamino C. Tai visada padeda išlikti imunitetui.
 2. Būkite higieniški. Nuplaukite rankas muilu ir niekada nevalgykite nieko šalia netvarkingos aplinkos.
 3. Įsitikinkite, kad injekcijas ir skiepus skiepijate laiku. Norint išvengti gripo, geriau fotografuoti.
 4. Nevalgykite maisto produktų, kurie gali sukelti alergiją.
 5. Venkite perdirbto ir greito maisto, kuris gali sukelti apsinuodijimą maistu.

Sunkios sąlygos nėštumo metu:

Tai ne tik karščiavimas, bet ir valstybė kartais gali sukelti daug sudėtingų situacijų. Šios sąlygos gali sukelti komplikacijų ir būti pavojingos. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių karščiavimo pavojų nėštumo metu ir kaip tai gali paveikti kūdikį.

1. Septinis abortas:

Septinio aborto atvejis gali įvykti užsikrėtus gimdai. Tai gali atsitikti dėl aborto ar persileidimo. Be infekcijų nėštumo metu, stiprus karščiavimas, kūno temperatūra kartu su žemu kraujospūdžiu ir šlapimo išsiskyrimo sunkumu gali sukelti septinį abortą.

2. Chorioamnionitas:

Chorioamnionitas yra bakterinė infekcija, galinti paveikti gimdos membranas ir vaisiaus vandenis. Tai labai svarbu norint įsitikinti, kad vaisiaus sveikata yra gera. Būklė gali būti gana sudėtinga, todėl gali atsirasti kraujo krešulių ir dubens infekcijų. Gimdant gali kilti komplikacijų, negimusiam vaikui taip pat gali kilti kvėpavimo takų ligų.

3. Listerija:

Listerijos atvejis dažniausiai atsiranda dėl perdirbto ir blogo maisto. Bet koks maisto produktų, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, ar nesveiko maisto vartojimas, kuris netinka kūnui, gali sukelti hormonų disbalansą ir sukelti listeriją. Tai gali sukelti vaisiaus infekciją ir sukelti negyvą kūdikį arba priešlaikinį gimdymą. Kaklo sustingimas, viduriavimas, galvos skausmas, pykinimas yra dažni šios būklės simptomai.

Atsižvelgiant į įvairias sąlygas ir sudėtingumą, kurie gali būti susiję su karščiavimu nėštumo metu, visada geriau išlikti atsargiems ir sveikiems. Vykdykite namų gynimo būdus ir patarimus, ir jie gali būti gana naudingi!

Prieš pradedant bet kokį savarankišką gydymą, patartina priimti sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo pasiūlymus ir gydymą. Šis vadovas tik nurodo galimas situacijas ir ligas, susijusias su karščiavimu nėštumo metu. Pasitarkite su gydytoju, kad gautumėte individualių pasiūlymų ir gydymo, kad gautumėte geriausių rezultatų.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Ar karščiavimas gali sukelti persileidimą??

Ans: Jei karščiavimas yra susijęs su tolesnėmis komplikacijomis ir susijusiomis ligomis, yra persileidimo tikimybė. Ne visi karščiavimai sukelia būklę, tačiau turi galimybių sukelti dar negimusiam vaikui sunkumų.

Q2. Koks karščiavimo poveikis kūdikiui?

Ans: Mažas karščiavimas gali būti lengvai gydomas ir paprastai nesukelia komplikacijų kūdikiui. Tačiau aukšta temperatūra su galvos svaigimu, žemas kraujospūdis, šaltkrėtis, pykinimas ir kt. Gali turėti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, mažą gimimo svorį, persileidimą ar apsigimimus.

Q3. Ar karščiavimas yra normalus nėštumo pradžioje??

Ans: Ar tai būtų karščiavimas ankstyvuoju ar vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu; būklė ne visada yra dažna. Kadangi žmogus niekada negali žinoti būklės ir sveikatos iš vidaus, visada rekomenduojama pasitarti su gydytoju. Jei tai sukėlė tik virusas, jums pasisekė, ir jį galima lengvai gydyti standartinėmis dozėmis.

Q4. Ar karščiavimas yra nėštumo požymis??

Ans: Vienintelis karščiavimo simptomas ne visada gali reikšti, kad esate nėščia. Tačiau, jei jaučiate šaltkrėtis, šilumos jausmą, pykinimą ir kūno pokyčius, patariama pasitarti su gydytoju.