Ar tu būsi pirmą kartą mama? Ar jums įdomu, kaip jūsų krūtys gamins reikiamą pieną mažam džiaugsmo ryšuliui? Ar nerimaujate, ar krūtys sugebės pagaminti reikiamą pieno kiekį, kad patenkintų kūdikio poreikius?

nėštumo motinos pienas

Na, jūs turėtumėte žinoti pagrindines pieno gamybos nėštumo metu procedūras.

Fiziologinė krūties liaukų struktūra ir funkcija:

Krūtyse yra pieno liaukų, gaminančių pieną. Pieno liaukoje yra latakų, alveolių ir pieno kanalų. Pieno gamyba prasideda alveolėse. Tai iš tikrųjų yra į vynuoges panašios struktūros, apsuptos minkštų ir mažų raumenų. Šie raumenys išspaudžia pieną į latakus. Latakeliai iš tikrųjų yra maži kanalai, kurie veikia kaip pieno pernešimo iš alveolių į pieno kanalus kanalas. Pieno kanalai yra sudėtingas mažų kanalų tinklas, perkeliantis pieną tiesiai į jūsų kūdikį.

Nėštumo metu šių kanalų skaičius ir dydis didėja. Vidutinis kiekvienos krūties kanalų skaičius yra devyni. Įėjus į antrąjį trimestrą, jūsų pieną gaminanti sistema tampa pasirengusi gaminti maistą, reikalingą naujagimiui. Nėštumo metu taip pat pastebėsite kelis lašus pieno. Taigi, jei jūsų kūdikis gimsta per anksti, taip pat neturėsite problemų dėl maitinimo krūtimi.

Po gimdymo progesterono ir estrogeno kiekis organizme pradeda mažėti, todėl hormonas prolaktinas išsiskiria iš hipofizės. Prolaktinas sukelia signalą jūsų smegenims gaminti daug pieno ir maitinti kūdikį.

Kas nutinka pieno gamybai laikui bėgant?

Laikui bėgant krūtys nebepriklauso nuo prolaktino pieno gamybai. Prasideda mėnesinės ir net jei žindote kūdikį, galite vėl pradėti ovuliaciją. Motinos piene yra baltymų, vadinamų FIL arba laktacijos grįžtamojo ryšio inhibitoriais. Šis baltymas kiekvienai krūtiai nurodo, kiek pieno reikia pagaminti.

Kai kūdikis ištuština pieną krūtyje, baltymas signalizuoja, kad krūtis gamina daugiau pieno. Kai jūsų kūdikis pradeda valgyti kietą maistą, o pienas nėra dažnai ištuštinamas, FIL kaupiasi ir galiausiai sulėtina pieno gamybą.

Kaip žinoti, ar jūsų krūtys yra pasirengusios gaminti pieną nėštumo metu??

Nėštumo metu pasikeičia areolės spalva. Krūtys, besiruošiančios slaugai, rodo iškilimus aplink areolinę. Iškilimai tampa didesni net trimestrą. Šie iškilimai, žinomi kaip Montgomery gumbai, išskiria spenelių tepalą, kuris neleidžia įtrūkti ar išdžiūti.

Kai jūsų kūdikis išeis, jūsų krūtys galės gaminti visą pieno kiekį per dvi ar keturias dienas. Tačiau jei tai antras ar trečias nėštumas, jūsų krūtys pradės pieno sekreciją daug anksčiau nei pirmą kartą.

Ankstesnėmis žindymo dienomis kūdikis gaus tirštą ir gelsvą pieno lašą, žinomą kaip priešpienis, kuriame yra daug baltymų ir mažai riebalų. Priešpienių sekrecija atsiranda net šeštą nėštumo mėnesį. Jūs neturėtumėte jaudintis dėl to, nes tai yra visiškai normalu. Mėgaukitės kelione į motinystę!