Yra daug pavojų, kad infekcinės ligos gali paveikti moteris, kai jos laukiasi. Dengės karštligė nėštumo metu yra ypač pavojinga, nes ji gali būti perduodama negimusiam kūdikiui nėštumo ar gimdymo metu. Paprastai liga yra trumpalaikė. Tačiau simptomai kartais gali būti sunkūs ar net mirtini, ypač besilaukiančioms moterims ir jų negimusiems kūdikiams.

Dengės karštligė yra virusinė liga, perduodama įkandus uodams. Jis paplitęs atogrąžų ir drėgname Lotynų Amerikos, Afrikos, Pietryčių Azijos ir Ramiojo vandenyno salų klimate. Gydytojai paprastai nurodo daug poilsio ir daug skysčių. Karščiavimui ir skausmui malšinti gali būti skiriami skausmą malšinantys vaistai, jei simptomai nepagerėja praėjus 24 valandoms po karščiavimo sumažėjimo. Norint išvengti tolesnių komplikacijų nėštumo metu, geriau eiti į ligoninę. Dengės karštligė nėštumo metu, kai ji aptinkama ir gydoma ankstyvosiose stadijose. Gali žymiai sumažinti riziką motinai ir vaisiui nėštumo metu.

Kaip nustatyti ir valdyti dengės karštinės požymius nėštumo metu

Dengės karštligės priežastys nėštumo metu:

Toliau pateikiamos dažniausios nėščios moters dengės karštligės priežastys.

 • Dengės karštligę nešiojantys uodai dažniausiai aptinkami atogrąžų regionuose ir šiltame bei drėgname klimate.
 • Šie uodai, AedesAegypti, yra pagrindinė dengės karštligės priežastis.
 • Šie dengės karštligę nešiojantys uodai yra aktyviausi ir todėl gali įkandinėti ir užkrėsti žmones ankstyvais rytais ir vėlyvomis popietėmis.
 • Stovinčiame vandenyje veisiasi uodai. Kadangi atviros kanalizacijos, vazonai ir vazos bei vanduo, laikomi be tinkamų atsargumo priemonių, sukelia dengės karštligę, nes tai yra uodų veisimosi vieta.

Dengės simptomai nėštumo metu:

Štai keletas dengės karštligės simptomų nėštumo metu,

 1. Simptomai yra labai aukšta temperatūra, raumenų skausmas, sąnarių skausmas ir kaulų skausmas.
 2. Besilaukiančios moterys taip pat gali patirti stiprų galvos skausmą, didžiulį skausmą už akių, bėrimus ir lengvą kraujavimą. Tai gali būti iš nosies ar dantenų.
 3. Simptomai paprastai trunka nuo 2 dienų iki savaitės. Po inkubacinio uodo įkandimo paskelbkite 4–10 dienų inkubacinį laikotarpį.
 4. Sunkesniais atvejais, kai pacientas jaučiasi blogiau net praėjus 24 valandoms po karščiavimo sumažėjimo. Gali būti ir kitų požymių, kad situacija blogėja, vadinama hemoragine karštligės liga (DHL). Jei diagnozuojami DHF simptomai, rekomenduojama nedelsiant hospitalizuoti.

Dengės karštligės komplikacijos nėštumo metu:

Dengės karštligės simptomai ir poveikis paprastai trunka 2–7 dienas. Yra tikimybė, kad dengės karštligės poveikis nėštumo metu. Gali sukelti tolesnių komplikacijų. Sunkiais atvejais pacientas jaučiasi blogiau net praėjus 24 valandoms po karščiavimo sumažėjimo. Tai gali reikšti blogėjančią, net mirtiną, situaciją, vadinamą Dengės hemoragine karštine (DHF). DHF simptomai yra nuolatinis vėmimas, stiprus pilvo skausmas ir pasunkėjęs kvėpavimas. Dengės karštligės komplikacijos nėštumo metu. Gali būti mirtini dėl plazmos nutekėjimo, skysčių kaupimosi, kvėpavimo sutrikimo, stipraus kraujavimo ar organų sutrikimo. Dengės karštligę sudaro keturios infekcinio viruso padermės. Tai reiškia, kad galite užsikrėsti likusiais trimis, net jei buvote užsikrėtę vieną kartą.

Kaip gydyti dengės karštligę nėštumo metu:

Dengės karštligės gydymas nėštumo metu nesiskiria nuo bendrų dengės karštligės atvejų. Pirmiausia atliekamas kraujo tyrimas, siekiant nustatyti infekciją ir jos sunkumą. Kraujo spaudimo ir trombocitų skaičiaus poreikiai reguliariai peržiūrimi. Pagrindiniai dengės karštligės gydymo metodai nėštumo metu. Įtraukite skausmą malšinančių vaistų ir antibiotikų vartojimą, kad sumažintumėte sąnarių skausmus. Reikėtų vengti nebiržinių vaistų, nes jie yra nesaugūs. Skiriama daug skysčių, nes būtina išlaikyti embriono skysčio lygį ir hidratacijos lygį. Gali prireikti trombocitų infuzijos ir intraveninio skysčio bei deguonies. Pernelyg didelio kraujavimo atveju gali prireikti kraujo perpylimo.

Atsargumo priemonės, kurių reikia imtis gydant dengės karštligę nėštumo metu:

Ypač svarbu apsisaugoti nuo užsikrėtimo dengės karštligėmis ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu.

 • Reguliariai atlikite kraujo tyrimus ir kitus medicininius tyrimus ir, jei abejojate, kreipkitės į gydytoją.
 • Uodai dažnai būna šiltoje aplinkoje, todėl dienos metu pailsėkite rinkdamiesi šaltą kambarį. Įdiekite tinklelius nuo uodų ir naudokite saugius purškalus ar repelentus.
 • Patartina dažnai naudoti repelentą. Priešingai nei naudojant didesnį kiekį kartas nuo karto. Kadangi tai užtikrina geresnę apsaugą.
 • Dėvėti šviesių spalvų drabužius visomis rankovėmis. Taip pat padeda apsisaugoti nuo uodų.
 • Uždenkite duris ir langus plonu tinkleliu. Ir pašalinkite sustojusį vandenį iš vietų aplink namus, kad išvengtumėte veisimosi.

Koks yra dengės karštligės poveikis nėštumo metu jūsų negimusiam kūdikiui:

Dengės karštligė nesukelia fizinės vaiko deformacijos. Ir taip pat neperduoda kūdikiui. Tačiau patartina imtis pakankamai atsargumo priemonių. Kad infekcija po gimdymo neperduotų kūdikiui.

 • Liga, perduodama kūdikiui, gali sukelti mažą svorį gimimo metu arba priešlaikinį gimdymą, o tai trukdo kūdikio augimui.
 • Daugiau mirtinų pasekmių būtų persileidimas ar negyvas gimimas.

Paprastai tai atsitinka, kai motina nėštumo metu suserga DHF. Gydytojas patikrins, ar kūdikiui nėra sumažėjęs trombocitų skaičius. Karščiavimas ir bėrimai ant kūno, jei nėštumo metu susirgote dengės karštligė.

Dengės karštligė pirmojo nėštumo trimestro metu. Nors ir nepageidautinas, tačiau nėra toks mirtinas, kaip užsikrėtus antrąjį ar trečiąjį trimestrą. Antrąjį ar trečiąjį trimestrą priešlaikinio gimdymo ar negyvagimio rizika padidėja daug kartų. Kaip būsima mama, nėštumo metu būkite ypač atsargūs. Ir imkitės tikslių atsargumo priemonių, kad būtumėte apsaugoti nuo tokių ligų kaip dengė. Svarbiausia yra užkirsti kelią dengės karštligės infekcijai ir imtis atitinkamų veiksmų, pavyzdžiui, kreiptis į gydytoją. Kad apsaugotumėte save ir kūdikį nuo dengės karštligės.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai į dengės karštligę nėštumo metu:

Q1. Ar įmanoma užsikrėsti dengės karštligės virusu, bet nėra simptomų??

Ans: Taip. Beveik 50–75% visų dengės karštligės infekuotų žmonių neturi jokių klinikinių ligos požymių ar simptomų. Kai kurie užsikrėtę žmonės karščiuoja. Tačiau kiti jų simptomai yra lengvi ir nespecifiniai. Jų dengės karštligės infekciją sunku diagnozuoti. Moterys nėštumo metu įtaria, kad serga dengės karštlige. Reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Q2. Ar nėščios ar žindančios moterys turi imtis papildomų atsargumo priemonių?

Ans: Nėščia moteris, užsikrėtusi dengės karštligės virusu, gali užkrėsti savo negimusį kūdikį ar naujagimį gimus. Būsimos motinos turi kreiptis ir gauti medicininę pagalbą, jei yra užsikrėtusios dengės karštligės virusu. Nėščios moterys turėtų sutelkti dėmesį į tai, kad išvengtų infekcijos, imdamosi tinkamų atsargumo priemonių nuo uodų.

Žindymo rizika, perduodant virusą iš motinos vaikui, yra daug mažesnė nei žindymo nauda sveikatai, kuri yra daug didesnė nei ligos plitimo tikimybė. Naujos motinos turėtų pasikalbėti su savo pediatru apie susirūpinimą ar klausimus, susijusius su žindymu ir dengės karštligės rizika.

Q3. Jei vieną kartą susirgote dengės karštlige, ar galite susirgti dar kartą?

Ans: Taip. Keturi pagrindiniai dengės karštligės virusų tipai yra DENV 1, DENV 2, DENV 3 ir DENV 4. Jūs esate užsikrėtę viena dengės karštligės forma. Virusas jūsų neapsaugos ir nesuteiks imuniteto nuo kitų trijų tipų. Patartina pasitikrinti dėl dengės karštligės. Praėjo daugiau nei savaitė nuo ligos. Ir antikūnų tyrimas gali nustatyti, ar anksčiau buvote užsikrėtęs dengės karštlige. Tačiau dabartiniai testavimo procesai neleidžia nustatyti, kokio tipo dengės karštligės virusą sirgote po pirmosios ligos savaitės.