Nėštumas gali būti vienas sunkiausių jūsų gyvenimo laikotarpių, tačiau jo rezultatas vertas visų skausmų! Kūnas yra trapus ir dinamiškas. Dauguma šių dienų moterų yra įdarbintos, ir jos turės keliauti į savo biurą. Bet ar saugu keliauti nėštumo metu? Tai yra svarbus klausimas, kuris kyla kiekvienos moters galvoje. Bus avarinių situacijų, kai teks keliauti oru, jūra ar traukiniu. Ar šios transporto rūšys yra saugios moterims nėštumo metu? Daugiau apie visa tai sužinosime šiame straipsnyje.

kelionė nėštumo metu

Ar saugu keliauti nėštumo metu?

Tai pirmas ir svarbiausias klausimas, kuris kyla nėščiai moteriai. Taip, keliauti nėštumo metu yra saugu, jei nesate paskutinėse gimdymo dienose. Tačiau, kiek įmanoma, apribokite savo kelionę iki 30–32 nėštumo savaičių. Po 32 savaičių keliauti netgi saugu, tačiau gydytojai siūlo nekeliauti, nes gali būti priešlaikinio gimdymo ar kartais net persileidimo tikimybė. Jei esate pirmame ar paskutiniame trimestre, venkite kuo daugiau keliauti, nes dėl kelionės yra didelė persileidimo tikimybė.

Kelionės skirtingais trimestrais:

1. Per pirmąjį trimestrą:

Tai yra trimestras, kai iš pradžių net nežinote, kad esate nėščia. Ankstyvo nėštumo simptomai yra dažnas šlapinimasis, pykinimas, galvos skausmas ir nuovargis. Ankstyvas nėštumas yra laikas, kai moterys gali patirti su nėštumu susijusių problemų, dėl kurių kelionės gali būti nepatogios, pvz., Pykinimas ir nuovargis. Apskritai taip pat padidėja persileidimo ar negimdinio nėštumo rizika pirmąjį nėštumo trimestrą. Pirmieji 3 mėnesiai yra organogenezės laikotarpis, tai yra visų kūdikio organų vystymosi laikotarpis. Bet koks šio svarbaus proceso sutrikimas išorėje ar viduje gali sukelti apsigimimus. Dėl šios priežasties gydytojai nėščioms moterims šį trimestrą siūlo nekeliauti ilgų atstumų bet kokia transporto priemone.

2. Antrąjį trimestrą:

Paprastai sakoma, kad antrasis trimestras yra geriausias laikas iš visų trijų trimestrų nėščioms moterims keliauti, jei imatės tam tikrų būtinų atsargumo priemonių. 13–28 savaitės yra antrasis trimestras, tikriausiai jausitės geriausiai ir jums gresia mažiausias persileidimo ar negimdinio nėštumo ir priešlaikinio gimdymo pavojus. Šiuo metu keliauti šiuo trimestru yra saugiausia, jei nedaug trukdote būsimo kūdikio namams. Prieš išvykdami į ilgas keliones, kurios užima daug laiko, geriau pasikonsultuoti su gydytoju ir imtis būtinų atsargumo priemonių.

3. Trečiąjį trimestrą:

Tai laikas, kai jūsų guzas pamažu didėja. Dėl šio padidėjimo jūs priaugsite daug svorio, o jūsų kūnas taps sunkus ir vangus. Šį trimestrą vengti kelionių yra geriausias pasiūlymas. Tačiau gydytojai sako, kad saugu keliauti iki 34 -osios nėštumo savaitės tik tuo atveju, jei kelionės metu esate pakankamai atsargūs. Tai yra trimestras, kai kūdikio derinimas fiksuojamas gimdoje. Kelionės šiuo trimestru gali sukelti priešlaikinį gimdymą, nes kūdikio vainikėlis gali nuslysti žemyn arba dėl nenutrūkstamų kelionių gimdos viduje gali atsirasti vandens pertrauka. Jei toks dalykas nutinka kelionės metu (keliu, geležinkeliu, jūra ar oru), tai labai pavojinga tiek mamai, tiek kūdikiui. Todėl šį trimestrą patartina kiek įmanoma vengti kelionių.

Kelionė įvairiomis transporto priemonėmis:

A). Automobiliu:

Nėščios moterys, keliaujančios automobiliu, yra saugesnės, jei nevairuojate. Iš esmės kelionė automobiliu gali būti puiki atostoga nėštumo metu, norint kontroliuoti nuotaikos svyravimus. Maloni kelionė nėščiai moteriai atgaivina protą ir atpalaiduoja kūną. Tačiau prieš tai darydami turite laikytis tam tikrų atsargumo priemonių. Čia išvardinome keletą atsargumo priemonių ir patarimų, kurių reikia laikytis:

 1. Prieš keliaudami automobiliu pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.
 2. Būtinai suplanuokite savo kelionę antrąjį trimestrą.
 3. Turėtumėte gerti daug vandens, kad nebūtų dehidratuotas labai dažnai.
 4. Imkitės papildomų vaistų ir papildų, nes jūsų kelionė gali būti ilgesnė nei iš pradžių tikėtasi.
 5. Vienas svarbus dalykas, ar esate nėščia, ar ne. Prisisegti saugos diržą.
 6. Išlipkite ir dažnai pasitempkite bent kas dvi valandas, kad kraujas tekėtų į apatinę kūno dalį, kad išvengtumėte tokių komplikacijų kaip giliųjų venų trombozė (DVT).

B). Traukiniu:

Kelionė traukiniu laikoma saugiausia nėščių moterų transporto sistema. Taip yra todėl, kad traukiniai su švelniu supimo judesiu yra geriausi tiek mamai, tiek kūdikiui. Tačiau prieš leidžiantis į kelionę rekomenduojama pasitarti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Kelionė traukiniu, nors keliauti yra saugu, kartais yra sudėtinga; todėl prieš kelionę turėtume imtis būtinų atsargumo priemonių. Štai keletas patarimų ir atsargumo priemonių.

 1. Prieš pradėdami kelionę, pasinaudokite gydytojo patarimu.
 2. Visada pasirinkite tinkamiausius skyrius/klasės kelionę, pageidautina AC3 arba AC2 pakopos vagonus kartu su apatinėmis krantinėmis. Taip yra todėl, kad vėlesniais nėštumo etapais trūkčiojimas ir staigūs judesiai nėra naudingi motinos ir vaiko sveikatai..
 3. Įsitikinkite, kad keliaujate ne vienas. Įsitikinkite, kad kelionės metu turite su savimi kompanioną. Tai padės susilaikyti nuo bagažo.
 4. Įsitikinkite, kad stotį pasiekiate gerokai anksčiau laiko, kad išvengtumėte paskutinės minutės skubėjimo.
 5. Venkite valgyti maisto iš stoties šaligatvių ar gaudytojų; tačiau jie gali pasirodyti patrauklūs. Nešiokitės ir nusipirkite supakuotų vandens butelių, kad nesugeriate drėgmės.
 6. Įsitikinkite, kad jūsų sėdynė yra patogioje padėtyje. Pasivaikščiokite skyriuje. Tai pagerins kraujotaką.
 7. Turėkite su savimi papildomų vaistų ir papildų, nes galbūt nežinote, kad traukinys vėluoja.

C). Autobusu:

Keliauti autobusu yra standartinė transporto rūšis beveik visiems. Nėščioms moterims keliaujant autobusu į biurą praktiškai neišvengiama. Ilgoms kelionėms venkite kelionių autobusu, nes autobusuose nėra tualeto. Skirtingai nuo geležinkelių, keliai nesilaiko vienodų nuolydžių ir tiesių linijų. Nelygumai keliuose yra labai pavojingi motinai ir negimusiam kūdikiui. Pakankamo praėjimo kambario trūkumas taip pat yra vienas iš nėščių moterų kelionių autobusu trūkumų. Tačiau jei neišvengiama keliauti autobusu, reikia laikytis tam tikrų atsargumo priemonių.

 1. Visada praneškite autobuso dirigentui ar savo bendrakeleiviams, kad esate nėščia, kad apsisaugotumėte nuo stumdymosi perpildytuose autobusuose.
 2. Jei keliaujate ilgai, praneškite savo autobusų paslaugų teikėjui apie nėštumą, kad jis galėtų pasirūpinti tinkama vieta ir papildoma pagalba, kad jūsų kelionė būtų mažiau varginanti ir rizikinga.
 3. Jei norite sėdėti, geriau pasirinkti praėjimo sėdynę, kad galėtumėte judėti iš vietos, neperšokdami per daug pastangų.
 4. Laikykite popierinius maišelius po judesio ligos, nes autobusai paprastai nesustoja atsitiktinėse vietose.
 5. Kiekvieną kartą, kai autobusas sustoja pertraukoms, pasinaudokite galimybe naudotis tualetais ir ištieskite kojas bei šiek tiek pasivaikščiokite, kad kraujotaka būtų tinkama.

D). Oro transportu:

Antra geriausia nėščių moterų transporto priemonė yra kelionė lėktuvu. Taip yra todėl, kad tai sutaupo daug mūsų laiko. Jūs galite pasiekti savo kelionės tikslą daug anksčiau nei kitos transporto priemonės. Tačiau keliaujant lėktuvu yra tam tikrų apribojimų. Dauguma oro linijų bendrovių neleidžia keliauti po 35 -osios savaitės, ir tai leidžia jums tik tuo atveju, jei turite gydytojo pažymėjimą keliauti ir reikiamus medicininius dokumentus. Pagrindiniai skraidymo trūkumai yra

 • Lėktuvų kajutėse paprastai yra žemas drėgmės lygis, todėl jūs dehidratuojate.
 • Slėgio lygis viduryje ore yra didelis, o tai gali paveikti motiną ir kūdikį, jei mama nesveika.
 • Oro uostai yra pagrindinis naujų ligų perdavimo šaltinis, nes keliauja daugybė keliautojų iš skirtingų šalių. Nėščios moterys yra lengvai linkusios į naujas infekcijas.
Atsargumo priemonės keliaujant privalomoje situacijoje:

Tačiau bus situacija, kai nėščioms moterims kelionė lėktuvu yra privaloma. Štai keletas atsargumo priemonių ir patarimų, kurių reikia laikytis keliaujant lėktuvu.

 1. Stenkitės prie sėdynės prie sienos, kuri atskiria pirmąją klasę nuo autobuso ar išėjimo, kad būtų kuo daugiau erdvės ir patogumo. Norėdami sklandžiai važiuoti, pirmenybę teikiate sėdynei, o ne sparnui vidurio plokštumos srityje.
 2. Sklandžių skrydžių metu pabandykite vaikščioti kas pusvalandį. Dažnas kojų lankstymas ir tempimas taip pat padės išvengti patinimo. Taip pat gali padėti dėvėti palaikymo kojines.
 3. Prisegti saugos diržą žemiau pilvo, pageidautina su pagalba, kai sėdite.
 4. Dėvėkite tinkamus sluoksniuotus drabužius, nes skrydžio metu temperatūra salone gali nuolat kisti.
 5. Gerkite daug skysčių. Oras lėktuve gali būti sausas.
 6. Valgykite mažomis porcijomis, kad išvengtumėte oro ligos. Venkite gazuotų gėrimų ir perdirbtų maisto produktų. Jei norite valgyti lėktuve, paprastai galite jį užsisakyti iš anksto.
 7. Gerkite tik supakuotą geriamąjį vandenį.
 8. Kompresinės kojinės gali būti jūsų geriausias draugas. Jūsų kraujotaka nėštumo metu nuolat keičiasi, o tai gali sukelti tokius dalykus kaip patinimas ir galvos skausmas. Kompresinės kojinės arba „atraminė žarna“ padeda išlaikyti kraują, taip pat padeda sumažinti kitus su nėštumu susijusius nepatogumus, tokius kaip neramių kojų sindromas.

E). Laivu:

Keliauti jūra dažniausiai nėščioms moterims nepatinka. Dauguma žmonių jūra serga keliaudami laivu ar laivu. Taip yra dėl jūros bangų. Dėl bangų laivas ar valtis supasi, o tai sukelia pykinimą ir nuovargį. Tačiau plaukimas kruizu nėštumo metu gali atrodyti kaip geriausias atsipalaidavimo būdas, tačiau jei to dar niekada nebuvote, nėštumas yra idealus metas. Nėščios moterys dažnai jaučia pykinimą, o jūros liga gali dar labiau pabloginti šį nerimą. Yra vaistų nuo pykinimo nuo jūros ligos, tačiau jie gali pakenkti negimusiam kūdikiui. Dažnai pranešama, kad kruizuose plinta skrandžio virusas, kuris yra labai pavojingas. Tačiau jei kelionės jūra yra neišvengiamos, čia reikia laikytis tam tikrų atsargumo priemonių.

 1. Įsitikinkite, kad užsisakėte kruizą, kurio veiksmai yra mažesni.
 2. Visada nešiokitės geriamojo vandens.
 3. Įsitikinkite, kad turite pakankamai vaistų ir papildų.
 4. Norėdami išvengti judesio ligos, išbandykite akupresūros riešines.
 5. Kruizo metu medicinos paslaugos yra minimalios. Kruizų linijoje pasitarkite su kelionėje esančiomis medicinos įstaigomis iš anksto.

Tarptautinės kelionės nėštumo metu:

Prieš keliaudami tarptautiniu mastu, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kad sužinotumėte, ar tai jums saugu. Svarbu įsitikinti, kad turite visas nuotraukas, kurių reikia šalims, kurias ketinate aplankyti. Kai kurios vakcinacijos ir skiepai negali būti skiriami būsimai motinai.

Pasitarkite su savo sveikatos draudimo paslaugų teikėju, ar jūsų sveikatos draudimas galioja užsienyje. Patikrinkite, ar ši politika taikoma naujagimiui, jei gimdytumėte kelionės metu.

Būkite ypač atsargūs, ką valgote šalyse, kuriose keliautojams gali kilti viduriavimas. Viduriavimas gali sukelti dehidrataciją ir sumažinti kraujo tekėjimą į placentą ir jūsų kūdikį.

 • Venkite gerti neapdorotą vandenį.
 • Nepirkite gėrimų ir maisto iš gatvės pardavėjų.
 • Venkite valgyti žalios arba iš dalies virtos žuvies, įskaitant tokius patiekalus kaip ceviche.
 • Vanduo buteliuose be ledo ir gazuotų gaiviųjų gėrimų bei vanduo paprastai yra saugus.
 • Būtinai gerkite pasterizuotą pieną. Venkite nevirtų pieno produktų.
 • Paklauskite savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo, kokius vaistus saugu vartoti, jei nėštumo metu viduriuojate.

Kada vengti kelionių nėštumo metu:

 • Gydytojai sako, kad reikia vengti ilgų kelionių, kai tik tai įmanoma.
 • Taip pat venkite keliauti pirmąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą.
 • Venkite kelionių autobusais ilgų kelionių metu, nes autobusai neturi tualeto.
 • Venkite keliauti kruizu, nes trūksta medicinos įstaigų.
 • Prašome vengti keliauti vienam. Dėl to labai lengvai išsigąsti.
 • Venkite keliauti perpildytais autobusais ar traukiniais, o tai yra labai pavojinga.

Kelionės poveikis ir rizika nėštumo metu:

 1. Ilgas judėjimas kelionės metu padidina krešulių susidarymo giliosiose kojų venose riziką, vadinamą giliųjų venų tromboze (DVT).
 2. Kelionės gali sukelti gimdos kaklelio problemų, tokių kaip nekompetentinga gimdos kaklelis.
 3. Pernelyg didelės kelionės keliais, kuriose yra nelygumų, gali sukelti ankstesnį negimdinį nėštumą.
 4. Keliaujant pirmąjį ar trečiąjį trimestrą kyla persileidimo pavojus.
 5. Keliaujant tarptautiniu mastu, kyla naujų užkrečiamųjų ligų, tokių kaip gripas, maliarija ir tt, rizika, kuri kenkia kūdikiui.
 6. Prieš tarptautines keliones gydytojai siūlo skiepytis. Kai kurios iš šių skiepų yra pavojingos vaikui.

Saugos patarimai keliaujant nėštumo metu:

 1. Įsitikinkite, kad planuojate savo kelionę antrąjį trimestrą, jei to neįmanoma išvengti.
 2. Turėtumėte gerti daug vandens, kad nebūtų dehidratuotas labai dažnai.
 3. Imkitės papildomų vaistų ir papildų, nes jūsų kelionė gali būti ilgesnė nei iš pradžių tikėtasi.
 4. Išlipkite ir dažnai pasitempkite bent kas dvi valandas, kad kraujas tekėtų į apatinę kūno dalį, kad išvengtumėte tokių komplikacijų kaip giliųjų venų trombozė (DVT).
 5. Venkite valgyti maisto iš išorinių šaligatvių ar gaudytojų; tačiau jie gali pasirodyti patrauklūs. Nešiokitės ir nusipirkite supakuotų vandens butelių, kad nesugeriate drėgmės.
 6. Įsitikinkite, kad keliaujate ne vienas. Kelionės metu visada turėkite su savimi kompanioną.
 7. Visada turėkite savo šeimos narių kontaktus, gydytoją, kuris jums padės ekstremaliose situacijose.

Jei esate nėščia, tai nereiškia, kad turite būti įstrigę namuose. Jei vykstate į komandiruotę ar atostogaujate, yra būdų, kaip keliaudami nėštumo metu išlikti sveiki ir saugūs, laikydamiesi kai kurių pagrindinių atsargumo priemonių. Jei esate kelionių mėgėjas ir nenorite sudeginti savo kelionių troškimų, persvarstykite tai nėštumo metu ir prieš pradėdami kelionę visada klausykitės gydytojo patarimo. Juk ne tik tu esi saugus; tavyje yra vienas, kuris laukia šio pasaulio.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Koks yra geriausias laikas keliauti nėštumo metu?

Ans: Antrasis trimestras yra geriausias laikas keliauti nėštumo metu.

Q2. Kiek laiko galite keliauti nėštumo metu?

Ans: Keliauti galima iki 35 -osios nėštumo savaitės.

Q3. Kur nekeliauti nėštumo metu?

Ans: Venkite vietų, kur yra per karšta, nes nėščia moteris dehidratuoja daug greičiau. Taip pat venkite vietų, kuriose yra virusas.

Q4. Ką daryti, kai keliaujant skauda gimdymą?

Ans: Jei nėštumo metu jaučiate gimdymo skausmus, nedelsdami skubėkite į artimiausią ligoninę. Tuo tarpu pabandykite nusiraminti klausydamiesi ramios muzikos.