Nėštumas yra laikas, kai nėščia moteris patiria įvairius fizinius ir psichinius kūno pokyčius. Šie pokyčiai sukelia skausmą įvairiose kūno dalyse, iš kurių kai kurios yra tam tikru mastu pakenčiamos, tačiau kai kurios yra nepakeliamos (ne gimdymo skausmai). Vienas iš tokių skausmų yra klubo skausmas, o tyrimai parodė, kad šie skausmai atsiranda dėl kūno svorio padidėjimo. Hormoniniai pokyčiai organizme taip pat sukelia klubo skausmą. Dėl didelio smūgio nėščia moteris gali sėdėti ar miegoti netinkamoje padėtyje, o tai taip pat gali sukelti klubo skausmą. Šiame straipsnyje mes išsamiai aptarsime klubo skausmo priežastis ir gydymą.

klubo skausmas nėštumo metu

Kas yra klubo skausmas ir ar jis dažnas nėštumo metu:

Klubo skausmas yra skausmas, jaučiamas klubo sąnaryje arba kartais dubens srityje. Kartais šis skausmas gali būti jaučiamas net kirkšnyje ir šlaunyse. Nėštumo metu klubo skausmas paprastai prasideda antrąjį trimestrą, kai jūsų kūdikis auga gimdoje ir tęsiasi iki gimdymo. Ne visos moterys patiria šį skausmą, ir tik kai kurios nėščios moterys patiria šį skausmą dėl hormoninių pokyčių organizme. Dauguma moterų nėštumo metu nerimauja dėl klubo skausmo, tačiau sakyti, kad šis skausmas yra gana dažnas nėštumo metu ir dažnai nėra komplikacijų požymis. Tyrimas atskleidė, kad maždaug 20 procentų moterų nėštumo metu patyrė tam tikrą klubo skausmą. (1)

Klubo skausmo priežastys nėštumo metu:

Klubo skausmas paprastai pasireiškia antrąjį ir trečiąjį trimestrą. Jei šį skausmą patiriate pirmąjį trimestrą, tai gali būti ne dėl nėštumo, kuris gali būti susijęs su kita būkle. Didėjant gimdai, spaudžiamas išialgijos nervas, todėl atsiranda klubo skausmas, kuris išnyksta iki kojos. Vienas geras dalykas yra tai, kad šis skausmas išnyksta netrukus po gimdymo.

1. Per didelis svorio padidėjimas:

Nėštumo metu nėščios moters kūno svoris padidėja nei įprastai. Įprastas svorio padidėjimas nėštumo metu yra nuo 25 iki 35 svarų. Svarbiausia, kad šis svorio padidėjimas prasideda antrąjį trimestrą. Dėl šios priežasties nėščia moteris patiria diskomfortą klubo srityje, atsirandančią dėl šlaunikaulio skausmo.

2. Atsipalaidavimas:

Relaksinas yra nėštumo metu išsiskiriantis hormonas. Pats žodis teigia, kad šis hormonas atpalaiduoja raumenis ir audinius, jungiančius jūsų kaulus kūne. Šis hormonas taip pat atpalaiduoja dubens raiščius ir dubenį, kad jis būtų išplitęs ir sklandžiai gimdytų. Šie raiščiai taip pat jungia kryžkaulio sąnarius prie stuburo. Kai šie raiščiai atsilaisvina, nėščią moterį pradeda varginti suspaudžiantis klubo skausmas.

3. Netinkama laikysena:

Besilaukiančios moters laikysena keičiasi didėjant svoriui. Be to, nėščia moteris prisitaiko prie gimdoje esančio kūdikio krypties. Ši nelygi ar netinkama laikysena gali sukelti sąnarių skausmus, ypač klubo, abiejose kūno pusėse..

4. Laikina osteoporozė:

Nėščia moteris turi reguliariai tikrinti kalcio ir kalio kiekį organizme. Taip yra todėl, kad kai kuriuos klubo skausmus sukelia klubo kaulų demineralizacija, vadinama laikina osteoporoze. Jei kalcio ir kalio kiekis organizme sumažėja, nei reikalaujama riba, ši būklė gali atsirasti ir sukelti klubo skausmą.

5. Miego pozos:

Gydytojai siūlo nėščiai moteriai miegoti kairėje kūno pusėje, kad jaustųsi patogiai viduje esantis kūdikis. Valandų miegas toje pačioje pusėje gali spausti sąnarius ir sukelti klubo skausmą.

Klubo skausmo prevencija nėštumo metu:

Anksčiau matėme, kad klubo skausmas atsiranda dėl įvairių priežasčių nėštumo metu. Kai kurie skausmai atsiranda dėl hormonų, padidėjusio svorio, stovint ar sėdint netinkamoje padėtyje ir pan. Galima išvengti dėl jų atsirandančio klubo skausmo, kai kurie patarimai, kaip išvengti

 • Kas 15 dienų stebėkite svorio padidėjimą. Įsitikinkite, kad nepriaugate svorio daugiau nei nurodyta. Norėdami tai padaryti, venkite valgyti maisto produktų, kuriuose yra riebalų pertekliaus.
 • Praktikuokite gerą laikyseną, pabandykite dėvėti atraminius batus viso nėštumo metu. Venkite kilnoti sunkiasvorius. Mankštintis nėštumo metu yra gerai, tačiau vaikščiodami padarykite keletą pertraukų, kad nesibaigtų prasta laikysena.
 • Stebėkite kalcio ir kalio kiekį organizme. Valgykite maisto produktus, kuriuose yra daug kalio ir kalcio, kad išvengtumėte trumpalaikės osteoporozės. Prieš išvykdami geriau pasitarti su gydytoju, jei patiriate laikiną osteoporozę.
 • Miegodami naudokite pagalves. Rinkoje yra specialios U ir C formos nėštumo pagalvės, kurias galima naudoti miegant.

Kaip atsikratyti klubo skausmo nėštumo metu 2

Namų gynimo priemonės klubo skausmui nėštumo metu:

Nėštumo metu jaučiamas klubo skausmas išnyksta netrukus po gimdymo. Šis skausmas paprastai prasideda antrąjį trimestrą ir tęsiasi iki nėštumo pabaigos.

1. Masažas:

Probleminės srities masažas yra vienas iš geriausių būdų atsikratyti klubo skausmo nėštumo metu. Masažas padeda sumažinti sustingimą, palengvina judėjimą, taip pat padidina kraujotaką per klubo sąnarius.

2. Šiltas vanduo ir kompresas:

Šiltas vanduo naudojamas temperatūrai pakelti, kuri gali gydyti klubo skausmą. Didėjant temperatūrai, kraujotaka taip pat padidėja klubo srityje. Šiluma gali padėti sumažinti sąnarių sustingimą ir raumenų spazmus. Namų kompresą galima padaryti pamerkus švarų rankšluostį į karštą vandenį ir 10-15 minučių pamasažuojant šį įmirkytą rankšluostį ant klubų srities. Įsitikinkite, kad šio kompresoriaus nenaudojate ant skrandžio. Maudymasis šiltame vandenyje taip pat palengvina klubo skausmus. Apsvarstykite galimybę į šiltą vandenį įpilti „Epsom“ druskų, kad išlaisvintų įtemptus raumenis.

3. Skausmą malšinantys vaistai:

Iš esmės pratimai yra geriausia klubo skausmo priemonė. Be pratimų, klubo skausmo malšinimas atsiranda naudojant skausmą malšinančius vaistus. Šiuos skausmą malšinančius vaistus naudokite tik pasitarę su gydytoju.

4. Joga:

Tai yra viena iš geriausių pratimų bet kokiam skausmui. Joga naudinga ne tik nėščioms moterims, bet ir visiems. Moksliškai įrodyta, kad jogos tempimas padeda atlaisvinti įtemptus klubus ir palengvina klubo sritį. Kai kurios rekomenduojamos jogos pozos klubo skausmui yra

 1. Karvės poza
 2. Vaiko poza
 3. Rišto kampo poza

5. Kiti pratimai:

Be jogos pratimų, yra keletas pratimų, kuriuos galite išbandyti namuose, kad atsikratytumėte klubo skausmo.

 • Vienas kojos lenkimas į priekį
 • Kegelio pratimai
 • Sėdima kėdė pakyla viena koja

6. Dubens diržas:

Palaikomasis prietaisas, kurį nėščios moterys gali naudoti, kad padėtų palaikyti klubus, kurie gali užkirsti kelią klubo skausmui arba palengvinti klubo skausmą. Šie dubens diržai yra lengvai prieinami rinkoje.

Patarimai, kaip palengvinti klubo skausmą nėštumo metu:

Mes turime bendrą posakį, kad prevencija yra geresnė nei gydymas, tačiau kartais skausmo negalima išvengti. Tokiais atvejais laikykitės kelių patarimų, kaip atsikratyti klubo skausmo.

 1. Padėkite kūno pagalvę tarp sulenktų kojų tiesiai po pilvu. Tai padeda stuburui atsigauti po skausmo ir palengvina.
 2. Atlikite pagrindinius atsilenkimus ir tempimus, kurie padeda atkurti nėštumo metu ne vietoje buvusių raumenų pusiausvyrą.
 3. Miegodami naudokite U arba C formos nėštumo pagalvę. Tai padeda išlaikyti tinkamą kūno padėtį miego metu.
 4. Miegokite ant oro čiužinio. Tyrimai parodė, kad miegojimas ant oro čiužinio palengvina klubo ir dubens skausmus.
 5. Ledo pakelių naudojimas taip pat gali palengvinti klubo skausmą vieną dieną.

Kada kreiptis į gydytoją:

Kai kuriomis dienomis klubo skausmas gali jaustis silpnas, o kitą dieną skausmas gali smarkiai padidėti nėštumo metu. Kai jaučiate lengvą klubo skausmą, lėtai pradėkite kai kurias namų gynimo priemones 2-3 dienas. Klubo skausmas nesumažėja per naktį, o skausmui malšinti reikia mažiausiai trijų dienų. Jei manote, kad skausmas trukdo jūsų kasdienei veiklai, geriau kreiptis į gydytoją dėl gydymo. Jei trečiąjį trimestrą jaučiate stiprų klubo skausmą, nepamirškite skausmo, nes tai kartais gali sukelti priešlaikinį gimdymą.

Galiausiai galima pasakyti, kad klubo skausmas nėštumo metu yra gana dažnas dėl svorio padidėjimo ir hormono relaksino, kuris išsiskiria organizme. Nereikia panikuoti dėl lengvo klubo skausmo. Vietoj to, išbandykite namų gynimo priemones, kaip minėta straipsnyje. Jei reguliariai mankštinsitės ir valgysite sveiką mitybą, visi skausmai išnyks. Pasitarkite su gydytoju arba chiropraktiku, kai skausmas nepraeina per keturias dienas arba jei skausmas yra stiprus paskutinį trimestrą. Šlaunikaulio skausmas išnyksta vos pasibaigus gimdymui; Taip yra todėl, kad visos kūno dalys po gimdymo grįžta į pradinę padėtį. Prieš išbandydami bet kokias namų gynimo priemones, iš anksto pasitarkite su gydytoju, kad gautumėte reikiamus patarimus.

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje išreikštos nuomonės yra tik pasiūlymai, o svetainė jokiu būdu nėra atsakinga už galimą šalutinį poveikį. Geriau pasitarti su gydytoju prieš ką nors planuojant, ypač kai esate nėščia.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Ar klubo skausmas yra darbo ženklas?

Ans: Klubo skausmas ne visada yra gimdymo požymis. Jei 1 -ąjį trimestrą jaučiate klubo skausmą, skausmas gali pasireikšti ne dėl nėštumo. 2 trimestrą klubo skausmas nėra susijęs su gimdymu. Tačiau jei trečiojo trimestro viduryje jaučiate stiprų klubo skausmą, tai gali būti gimdymo požymis. Tokiais atvejais nedelsdami skubėkite į ligoninę gydytis.

Q2. Ar klubo skausmas yra nėštumo požymis??

Ans: Moterų klubo skausmas ne visada susijęs su nėštumu. Moterų klubo skausmus gali sukelti įvairios priežastys. Tik kai kuriais atvejais tai gali būti laikoma nėštumo požymiu. Jei esate nėščia, dubens sritis pradeda didėti, todėl pirmąjį trimestrą atsiranda klubo skausmas.