Kas nutinka jūsų kūnui nėštumo metu?

Kas nutinka jūsų kūnui nėštumo metu, kiekviena moteris kažkada susimąstė. Besilaukiančioms moterims ši mintis kilo daugiau nei kitoms. Taigi čia yra keletas kūno pokyčių, kuriuos kiekviena moteris patiria per tuos devynis mėnesius.

Kūno pokyčiai nėštumo metu

Jūsų krūtis tikriausiai yra pirmoji kūno dalis, kuri patiria kūno pokyčius nėštumo metu, kai kūdikis pradeda augti jūsų viduje. Jie tampa dideli, švelnūs ir skausmingi, ir net mintis juos paliesti sukelia skausmą. Tai geriausias laikas pradėti medžioti motinystės liemenėles mėgstamiausioje apatinio trikotažo parduotuvėje!

Kaip keičiasi jūsų kūnas nėštumo metu:

1.  Kaip jūsų kūnas keičiasi nėštumo metu, tai susiję ne tik su fiziniais pokyčiais. Psichologiniai pokyčiai yra labiau bauginantys, nei gali atrodyti fiziniai. Nėštumo hormonai, kurie pradeda tekėti per jūsų sistemą, gali priversti jus suskaidyti ir verkti kaip vaikas dėl menkiausių dalykų. Tai gali būti toks menkas dalykas, kaip sulaužyti mėgstamą arbatos puodelį! Taigi priveržkite diržus ir būkite pasiruošę netvarkai, bet geriausia yra tai, kad žmonės vis tiek jus mylės ir atrodys žavingi, nepaisant visų jūsų lovelių.

2. Rytinis pykinimas taip pat susijęs su kūno pokyčiais nėštumo metu; kaip jūsų kūnas reaguoja į jūsų viduje vykstančius pokyčius. Nors kai kurios moterys to visai nejaučia, kitos linkusios to niekada neatsisakyti, kad ir kaip stengtųsi, o vėliau, po trijų ar keturių mėnesių, tai praeina savaime, tarsi to niekada nebūtų buvę. Jei esate ankstyvosiose nėštumo savaitėse, psichiškai pasiruoškite tikrai ilgoms pagirioms, kad vėliau išvengtumėte ligos pavojaus.

3. Venų varikozė vėl yra labai dažnas nėštumo simptomas. Tai išsipūtusios venos vulvoje ir kartais net kojose. Dėl papildomo nėštumo svorio varikozinės venos gali būti gana nepatrauklios. Pasikalbėjimas su gydytoju apie tai gali padėti, nes ji gali jums pasakyti, kaip sėdėti taip, kad šioms venoms nebūtų daromas didelis spaudimas.

4. Jūs tikriausiai daug girdėjote apie kūno pokyčius nėštumo metu, dėl kurių oda tampa švari ir švytinti. Atsiprašau, kad sprogo jūsų burbulas, bet ne kiekviena moteris laukdamasi gauna švarią ir žėrinčią odą. Kartais nėštumo hormonai atsiliepia ir palieka labai jautrią, spuoguotą odą. Taip pat yra veido spalvos pakitimų, bėrimų ir žymių. Jei situacija blogėja, geriausia pasitarti su gydytoju, tačiau daugeliu atvejų gimus kūdikiui oda normalizuojasi.

5. Kūno pokyčiai nėštumo metu apima skysčių susilaikymą organizme, dėl kurio patinsta veidas, rankos ir kojos. Tai rodo, kad jūsų kūnas turi vandens perteklių. Tačiau neribokite vandens suvartojimo, jei taip atsitiks, nes tai gali pakenkti jūsų sveikatai. Ypač vasarą gerkite daug vandens ir pasitarkite su gydytoju, jei patinsite rankas ir kojas.

6. Strijos ir nėštumas yra tarsi seniai pamestos seserys! Ateikite vieną, ir jūs turėtumėte pradėti ruoštis kitam. Ant šlaunų, nugaros ir skrandžio visada bus negražių raudonų dėmių. Beveik devyniasdešimt devyni procentai moterų nėštumo metu patiria strijų, ir tai yra labai dažnas kūno pokytis nėštumo metu. Geriausias būdas to išvengti yra švelniai tepti alyvuogių aliejų ant odos nuo pat nėštumo dienų, kad strijų neliktų!

7. Kas nutinka jūsų kūnui nėštumo metu? Norėdami tai suprasti, turite labai aiškiai įsivaizduoti, kas vyksta jūsų kūne per tuos devynis mėnesius. Kai jūsų kūdikis auga gimdoje, jis prispaudžiamas prie jūsų organų. Kartais gali atrodyti, kad kūdikis labai stipriai spaudžia jūsų šlapimo pūslę. Tai padidina jūsų norą eiti į tualetą ir kartais netgi padidina šlapimo nutekėjimą. Nors atrodo, kad bėgate didžiausiu greičiu, jūs tiesiog nespėjote to pasiekti laiku. Tai būdinga pastarosioms savaitėms, kai kūdikis stovi galva žemyn, pasiruošęs išeiti į pasaulį.

8. Nėštumas taip pat sukelia riešo kanalo sindromą, kai tam tikra jūsų riešo kanalo vena išsipučia dėl padidėjusios kraujotakos organizme. Taip pat yra didesnis spaudimas jūsų klubams ir dubens kaulams ir normalu jausti stiprų sėdmenų skausmą, kuris, atrodo, spinduliuoja žemyn link jūsų kojų.

9. Kaip jūsų kūnas keičiasi nėštumo metu, yra tikras stebuklas! Per šiuos devynis mėnesius kūnas nuolat vystosi, kiekvieną dieną vyksta kažkas naujo. Moteris, visą gyvenimą turėjusi geležinį skrandį, netrukus pajus rėmenį ir vidurių užkietėjimą. Nevirškinimas taps įprastu jūsų kasdienio gyvenimo bruožu. Jei nėštumo metu vartojate geležies preparatų, jūsų vidurių užkietėjimo tikimybė padidėja. Nors atrodo, kad turite vidurių užkietėjimą ir rėmenį, jūsų potraukis įvairiausiems dalykams didės. Nustatyta, kad moterys savo kūdikio dienomis trokšta tokių dalykų kaip smėlis ir purvas. Nors nėra jokios mokslinės priežasties, paaiškinančios, kodėl moterys trokšta, manau, kad visiškai natūralu pasiduoti jūsų nuolaidžiavimui, jei jos atsitinka tam tikro maisto atžvilgiu, nes mes visi turime kaltų malonumų!

Nėštumas yra vienas geriausių jūsų gyvenimo laikotarpių, todėl mėgaukitės juo iki galo, nesukeldami daug dėmesio dėl to, kas ir kaip atsitiks. Viskas galų gale išsispręs ir netrukus jūsų rankose bus džiaugsmo pluoštas, o tą dieną, kai tai padarysite, pažvelgsite ir suprasite visą skausmą, kurį patyrėte, visas nemiegotas naktis, kurias prabudote, ir visas nutylėtas ašaras kai tavo kūdikis spardė tave iš vidaus, buvo to verta. Niekas negalėjo būti labiau patenkintas.