Kaip žinome, kraujo krešuliai mums yra gana įprastas dalykas. Tačiau atvejis gali būti šiek tiek intensyvus ir rimtas, jei turite kūdikį. Nėštumas yra vienas sudėtingiausių žmogaus prigimties procesų, ir šis gimdymo procesas turi apsvarstyti ir pasirūpinti daugybe dalykų. Vienas iš tokių veiksnių yra kraujo krešuliai nėštumo metu. Jei tai girdite pirmą kartą, turite viską žinoti.

Kraujo krešuliai nėštumo metu

Kodėl kraujo krešuliai?

Nors kraujo krešulys paprastai matomas, kai turite žaizdą ir kraujo krešuliai, kad būtų išvengta tolesnio kraujo netekimo, jei įpjautumėte ar įbrėžtumėte odą. Kartais jie gali visiškai užblokuoti veną ar arteriją, o tai gali visiškai sustabdyti kraujotaką. Tai, savo ruožtu, gali pakenkti kūno organams ar net mirti sunkiomis sąlygomis.

Nors dauguma nėščių moterų gimdo sveikus kūdikius kartu su jų kraujo krešėjimo sąlygomis. Kai kuriems gali kilti rimtų problemų. Kai kurie atvejai gali sukelti kūdikio ir motinos mirtį. Vadinasi, tai nėra problema, į kurią galima žiūrėti lengvai. Jei turite problemų dėl kraujo krešėjimo su savimi ar savo šeimoje. Galbūt norėsite apie tai pranešti gydytojui. Kad jie nepamirštų, su kuo susiduria, ir suteiktų jums reikiamą priežiūrą ir dėmesį. Nors kraujo krešuliai nėštumo metu yra reti ir dėl to nerimaujama labai mažai, tai gali būti papildoma rizika jūsų besivystančiam kūdikiui.

Nėštumo metu atsiranda kraujo krešulių, kad būtų sumažintas kraujo netekimas gimdymo metu. Tačiau į krešulius, susidarančius kojose ir dubens srityje, reikia žiūrėti rimtai. Taip pat žinoma kaip giliųjų venų trombozė, ja serga tik 2 moterys iš 1000. Jei manote, kad jums gresia pavojus, nereikia panikuoti.

Kraujo krešulių priežastys nėštumo metu:

Paprastai kraujo krešuliai nėštumo metu gali būti pastebėti pirmąjį trimestrą arba per 6 savaites po gimdymo. Jūs galite tapti šios būklės auka, jei matote save:

  1. Jei jūs ar kas nors iš jūsų šeimos sirgote giliųjų venų tromboze.
  2. Jei rūkote arba esate pasyviai rūkomas.
  3. Jūsų amžius yra vyresnis nei 35 metų arba turite antsvorio.
  4. Tikimasi daugkartinių. (Dvyniai ar trynukai)
  5. Jei nėštumo metu daug keliaujate.
  6. Jei turite C skyrių.

Kraujo krešulių simptomai nėštumo metu:

Kadangi kraujo krešuliai yra reti, turite atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

patiriate stiprų skausmą ir patinsite koją.

Jei vaikščiojate ir skausmas sustiprėja.

Jei jūsų venos atrodo padidėjusios.

Prevencija & Gydymas :

Kaip sakoma, „prevencija yra geriau nei gydymas“. Nors jūs nė neįsivaizduojate giliųjų venų trombozės, geriau būti profilaktikai, nei atsiriboti, kol nepastebėsite. Pratimai yra pagrindinė nėštumo dalis ir, nors pratimai atliekami siekiant pagerinti kraujotaką, nėštumo metu gali tekti pašalinti kraujo krešulius.

Taigi reguliari mankšta yra labai svarbus veiksnys kovojant su kraujo krešuliu nėštumo metu. Be to, jums reikia išlikti aktyviems ir sveikiems, todėl turite įsitikinti, kad vartojate sveiką maistą ir gyvenate sveiką gyvenimo būdą. Jei esate rūkalius, laikas mesti rūkyti. Bet kuriuo metu, jei kada nors manote, kad esate linkęs į giliųjų venų trombozę ar vadinamas DVT, turite kuo greičiau informuoti savo gydytojus, kad jie jus apžiūrėtų ir imtųsi būtinų veiksmų kraujo krešulių susidarymas nėštumo metu.

Nors mes nenorime eiti taip toli, taip pat reikia žinoti, nuo ko būsite gydomi, jei jums bus diagnozuota DVT. Kadangi kraujas krešėja, svarbu jį išleisti. Taigi, dažniausiai būsite gydomas antikoaguliantu, kuris labai neleis kraujui krešėti.

Ar tai rimta problema?

Jei jums įdomu, kodėl toks paprastas dalykas, kaip kraujo krešulys nėštumo metu, yra tokia didelė problema, dėl kurios reikia nerimauti, nustebsite sužinoję apie kraujo krešulių riziką nėštumo metu. Giliųjų venų trombozė (GVT) gali sukelti kraujo krešulių susidarymą placentoje, o tai yra svarbu nėštumo požiūriu. Be to, tai taip pat gali būti kažkas, kas gali sukelti širdies priepuolį ar net insultą. Jūs taip pat galite patirti persileidimą, taip pat galite tapti „plaučių embolijos“ – būklės, kai krešuliai lūžta ir užsikimšę plaučiuose, auka..

Svarbu žinoti nėštumo A-Z. Nors jums labiau patinka knygos ar internetinė skaitymo medžiaga, kuri yra lengvai prieinama ir šiandien yra geras ir patikimas šaltinis, galbūt norėsite būti 100% tikri dėl šio perskaityto A-Z dalyko. Todėl labai svarbu ir svarbu pasikonsultuoti su savo gydytojais dėl gražiausio patiriamo proceso ir kelionės A, B, C ir X, Y, Z. Būtinai nepraleiskite jokių abejonių ir surūšiuokite ir išsiaiškinkite net pačias kvailiausias.

Kad būtumėte tikri, su kuo susiduriate ir su kuo turite susidoroti. Nebijokite sužinoti atsakymų. Kadangi tai gali būti kažkas, kas gali virsti tragedija, jei nepaisoma. Be to, galbūt norėsite apsvarstyti savo partnerio vaidmens svarbą šiuo aspektu. Galite pasinaudoti jo pagalba ieškodami krešulių ar kitų dalykų. Kad jūsų paprašė atkreipti dėmesį. Atminkite, kad tai ne tik jūsų gyvenimas. Jūs esate atsakingi už negimusio vaiko augimą jūsų viduje.