Jei pradėjote nėštumo kelionę, tai gali būti gana stulbinanti. Viską galima daryti ir ko negalima – pradedant maistu, baigiant veikla ir baigiant miegu! Kai einate, keičiasi ir komforto bei ne komforto lygtys, ir mes galvojame tik apie tai, kas geriausiai tinka mūsų kūnui, atsižvelgiant į jo pokyčius. Panašiai yra ir miego padėtis nėštumo metu, kurios reikia vengti, ir kuri taip pat gali būti patogi.

Atsižvelgiant į šį konkretų jūsų gyvenimo laiką, būtina būti atsargiems ir atkreipti dėmesį į saugią ir nesaugią nėščių moterų miego padėtį. Mes esame čia, kad padėtume jums tai padaryti!

Miego pozos nėštumo metu

Geriausia ir saugiausia miego padėtis nėštumo metu:

Šiame kūne yra krūva naujų pokyčių, kuriuos patiria jūsų kūnas. Svarbu visada būti įsidėmėtiems ir žinoti, kas gali būti naudinga ir ko vengti šiame etape. Remiantis turimais tyrimais, vidutiniškas ir nepakankamas miegas yra labai dažnas daugeliui nėščių moterų, kurios sudaro beveik 76 proc.1). Tai kelia nerimą! Taip pat labai dažnai pastebimi miego sutrikimai, nemalonūs pojūčiai naktį, miego apnėjos ir naktinis šlapinimasis (2). Turėdami tai omenyje, čia pateikiame jums patikrintą ir moksliškai saugią teisingą padėtį miegoti nėštumo metu.

1. Jei esate nėštumo pradžioje ir pirmąjį trimestrą, esate saugus ir sveikas miegoti patogiausiose miego pozose, kurios jums visada gali patikti. Tai gali būti ant skrandžio ar šonų. Tai neturės neigiamos įtakos jūsų kūnui ar kūdikiui. Atsižvelgiant į tai, kad gimda iki šiol nedaug išaugo, tai įmanoma. Vienintelis rūpestis gali būti pykinimas ar hormoniniai pokyčiai nėštumo metu.

2. Tačiau antrąjį ir trečiąjį trimestrą geriausia priprasti prie miego stiliaus kairėje pusėje (3). Šios miego pozos nėštumo metu padeda pagerinti ir subalansuoti tinkamą kraujotaką į gimdą ir iš jos. Jei norite palengvinti klubo skausmą, tarp kelių galite padėti pagalvę.

3. Miegojimas ant kairės pusės nėštumo metu taip pat padeda inkstams tinkamai pašalinti organizmo atliekas ir skysčius. Remiantis keliais tyrimais, taip pat sumažėja negyvo gimimo tikimybė. Tai taip pat yra geriausia miego padėtis antrąjį ir trečiąjį trimestrą.

4. Naujausi tyrimai taip pat paminėjo, kad nėštumo metu miegoti dešinėje pusėje taip pat gali būti neblogai. Tačiau gali būti patogu (4).

miego pozos nėštumo metu

Nėštumo metu vengtinos miego pozos:

Nors mes kalbėjome apie tinkamą nėščios moters miego padėtį, atminkite, kad yra ir klaidingų miego pozų, kurių privalu ne! Galbūt jau gavote atsakymą. Nėštumo metu gulėti ir miegoti ant nugaros yra didelis ne, nes jie gali sukelti nugaros skausmus, neigiamą poveikį virškinimo sistemai, žemą kraujospūdį ir sumažinti kraujotaką širdžiai ir kūdikiui. Tai taip pat gali padidinti negyvagimio tikimybę.

Nėštumo metu taip pat nepratinkite miegoti ant skrandžio. Po 16–18 savaičių primygtinai rekomenduojama nemiegoti ant skrandžio, nes guzas pradeda augti, o per tą laiką gali kilti diskomfortas aplink gimdos sieneles. Kūdikiui taip pat reikia erdvės kvėpuoti, o tai gali kelti susirūpinimą šioje padėtyje.

Miego pozos nėštumo metu

Patarimai ir patarimai, kaip patogiai miegoti nėštumo metu:

Mes suprantame iššūkį gerai miegoti šiame etape. Štai keletas paprastų ir populiariausių patarimų, padedančių šiuo metu gerai išsimiegoti.

  • Galite pasirinkti naudoti daug pagalvių. Kryžminę kojas tarp pagalvių galite sumažinti diskomfortą ir klubo ar nugaros skausmus.
  • Planuokite ir planuokite, pirmenybę teikite tinkamam miego laikui. kiekvieną dieną sekite panašiu laiku, kad priprastumėte prie gero miego
  • Gerkite daug vandens per dieną. Gali būti gerai palengvintas kraujo ir maistinių medžiagų tekėjimas aplink kūną.
  • Venkite ilsėtis ant nugaros, nes tai gali sukelti nugaros skausmus.
  • Geriausiam miegui vietoj lovos netgi galite pasirinkti gulimą ar pusiau vertikalią padėtį, jei jums labai skaudžios dienos be miego.

Neteisingos miego padėties poveikis nėštumo sveikatai:

Neteisinga miego padėtis gali sukelti psichinės ir fizinės sveikatos problemų nėštumo metu. Visų pirma, tai neleidžia gerai išsimiegoti, sukelia nuovargį ir nuovargį. Net sudėtinga atlikti kasdienes užduotis. Dėl tinkamo miego trūkumo gali kilti kitų sveikatos problemų, tokių kaip sutrikimai, preeklampsija ir papildomas vaisiaus augimo apribojimas. Kitos neteisingos miego pozos, pavyzdžiui, ant nugaros, kai kuriais atvejais gali sukelti negyvą gimimą. Per daug nesijaudinkite dėl pozicijų, kurios gali sukelti persileidimą ar blogų rūpesčių; įsitikinkite, kad pripratote prie saugių pozicijų. Nors tai ne visada būna, svarbu išlikti atsargiems ir kuo geriau priprasti prie patogių šoninių miego pozicijų..

Remdamiesi šiuo vadovu apie geriausią ir saugiausią miego padėtį nėštumo metu, tikimės, kad radote atsakymą į savo klausimus. Tik geriau būti atsargiems ir saugiems nei gailėtis. Šis laikas ir kelionė yra ypatinga kiekvienai čia esančiai moteriai, be to, mūsų pareiga yra jaustis patogiai ir atsakingai mėgautis šiuo etapu. Pasakyk mums, ką tu galvoji, mums patinka išgirsti tave!

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Ar yra ryšys tarp negyvagimio ir miego pozų??

Ans: Reguliarios blogos miego pozos gali sukelti negyvą gimimą. Kai kurie tyrimai juos įrodė moksliškai, todėl nėštumo fazėje patariama nemiegoti blogai ir nesaugiai.

Q2. Ar šiuo metu gali padėti nėštumo pagalvėlės ir specialios pagalvės?

Ans: Rinkoje yra specialių nėštumo pagalvių, padedančių ir padedančių moterims gerai išsimiegoti, pailsėti nugarai ir klubams, išvengiant skausmo. Galite juos naudoti be žalos, padėdami juos tarp kojų ar šalia klubų.

Q3. Ką daryti, jei aš staiga atsibundu ant nugaros tarp nakties nėštumo metu? Ar man reikia nerimauti?

Ans: Jei per naktį staiga atsidursite ant nugaros, nesijaudinkite. Tiesiog grįžkite į įprastą šono padėtį ir gerai išsimiegokite. Jūs neturėtumėte jaudintis, jei nejaučiate skausmo ar anomalijų.

Q4. Kiek valandų būsimos motinos turėtų miegoti?

Ans: Nėščioms moterims labai svarbu miegoti bent aštuonias valandas gero miego. Šis laikas taip pat reikalauja vienodo poilsio tiek fiziškai, tiek psichiškai!

Atsakomybės apribojimas: Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kad gautumėte geriausių ir individualizuotų patarimų. Labai svarbu, kad tik ginekologai atsižvelgtų į savo sveikatos rekomendacijas, kartkartėmis reguliariai tikrindamiesi..