Nėštumas yra laikas, kai bet kuriuo metu galite patirti staigų alkio priepuolį. Esame tikri, kad jums buvo sukurta jūsų mitybos schema. Galite būti atsargūs, ką įtraukti ir ko neturėtumėte. Jei svarstote, ar saugu valgyti garstyčias nėštumo metu, štai ką turėtumėte žinoti prieš įtraukdami į savo mitybą. Greitas žodis? Garstyčių vartojimas nėštumo metu yra saugus ir taip pat suteikia daug kitų privalumų tiek motinai, tiek kūdikiui.

Nuostabi garstyčių valgymo nauda nėštumo metu

Kas yra Garstyčios?

Juodosios garstyčios yra augalas. Augalų sėklos ir net aliejus, pagamintas spaudžiant sėklas, naudojamos indų virtuvėje. Tai labai maži rutuliai, kartais raudoni arba juodi. Jis taip pat žinomas kaip sarsonas. Virinant juodosios garstyčios yra aromatingos, o augalo lapai praturtinti fitonutrientais ir flavonoidais, todėl tai yra esminis sveikas pasirinkimas.

Garstyčių nauda nėštumo metu:

Garstyčios yra įprastas virtuvės ingredientas, naudojamas garstyčių sėklų, lapų ar padažo pavidalu. Jei manote, kad nėštumo metu garstyčios yra saugios, atsakymas yra teigiamas. Saikingai vartojamos garstyčios taip pat suteikia daug naudos būsimai motinai ir augančiam vaisiui. Kai kurie garstyčių sėklų valgymo nėštumo metu privalumai yra šie:

1. Stiprina imunitetą:

Garstyčių valgymas pagerina imuninės sistemos veiklą. Garstyčios yra turtingas svarbių mineralų, tokių kaip varis, manganas ir geležis, šaltinis, kurie visi apsaugo organizmą nuo pavojingų negalavimų ir infekcijų. Jame yra sieros, kuri kovos su priešgrybelinėmis ir antibakterinėmis savybėmis. Be to, jis taip pat kovoja su bet kokia odos infekcija nėštumo metu.

2. Kontroliuoja astmą:

Garstyčios turi priešuždegiminių savybių, kurios užkirs kelią astmai ir sunkioms peršalimo infekcijoms. Tai gali pašalinti bet kokias krūtinės užgulimus.

3. Svorio valdymo garstyčios nėštumo metu:

Antsvoris nėštumo metu gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Vienas iš būdų kontroliuoti savo svorį yra garstyčių naudojimas dietoje. Jame yra riboflavino, tiamino, folio rūgšties ir kitų būtinų vitaminų, kurie reguliuoja organizmo medžiagų apykaitą. Tai, savo ruožtu, padeda valdyti svorį.

4. Tikrina cholesterolio kiekį organizme:

Garstyčių sudėtyje yra niacino ir vitamino B3, kurie padeda sumažinti cholesterolio kiekį organizme. Todėl, įtraukdami garstyčias į savo kasdienę mitybą, būsimos motinos susiduria su mažesne aterosklerozės rizika. Tai taip pat skatina gerą tekėjimą organizme.

5. Apsaugo garstyčias nėštumo metu vidurių užkietėjimas:

Dauguma nėščių moterų kenčia nuo vidurių užkietėjimo nėštumo metu. Natūrali namų gynimo priemonė šiai problemai gydyti gali būti garstyčių vartojimas bet kokia forma. Buvo nustatyta, kad garstyčios turi storą gleivėtą medžiagą, vadinamą gleivėmis, padedančiomis palengvinti vidurių užkietėjimo problemą. Kadangi jame yra daug skaidulų, jis gali palengvinti žarnyno judėjimą ir ne tik palengvinti virškinimą.

6. Apsaugo nuo artrito ir raumenų skausmo:

Garstyčios turi daug seleno ir magnio, suteikiančių organizmui šilumą gaminančių ir priešuždegiminių savybių. Tai padeda sumažinti raumenų skausmą ir artrito simptomus.

Ar saugu valgyti garstyčias nėštumo metu?

Dažnai ieškomas klausimas, ar nėščios moterys gali valgyti garstyčias? Taip, jie tikrai gali. Garstyčias saugu valgyti, kai laukiatės. Garstyčiomis galima mėgautis per padažą, garstyčių aliejų ar net skanų karį iš jo lapų. Tačiau per didelis vartojimas gali būti pavojingas, todėl galbūt norėsite apriboti suvartojimą ir pasikonsultuoti su gydytoju dėl tinkamos dozės.

Nors garstyčių vartojimas nėštumo metu pažymėtas kaip saugus, geriausia pasikonsultuoti su savo ginekologu. Garstyčių sėklų pridėjimas prie virto maisto gali pagerinti skonį ir suteikti daug naudos sveikatai, jei turite vartoti saikingai.

Garstyčių šalutinis poveikis nėštumo metu:

  1. Pastebėta gerklės sudirginimas nėščioms moterims, kurios per daug vartoja garstyčių.
  2. Pavyzdžiui, kai kurios garstyčios per daug vartojamos, pavyzdžiui, kai kurios moterys nėštumo metu trokšta garstyčių, todėl nėštumo metu galiausiai naudoja medaus garstyčias. Tai gali sukelti rimtų problemų, tokių kaip persileidimas.
  3. Kitas dažniausiai pasitaikantis šalutinis poveikis yra nuovargis ir pasunkėjęs kvėpavimas.
  4. Lėtinis viduriavimas taip pat yra galimas šalutinis poveikis, kurį sukelia garstyčių vartojimas nėštumo metu.

Garstyčios ne kartą buvo įrodyta kaip patikimas vaistas. Nėštumo metu jis veikia kaip daugelio būsimų motinų gelbėtojas. Be garstyčių sėklų naudos, garstyčių aliejaus masažas nėštumo metu yra įprasta priemonė stresui malšinti. Aliejus užtikrina, kad jūsų oda gauna reikiamą kiekį būtinų vitaminų, todėl oda tampa švelni ir elastinga.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Kas yra garstyčių miltelių nėštumo testas? Kaip tai veikia?

Ans: Garstyčių sėklų miltelių testas nereikalauja, kad šlapimo mėginys žinotų nėštumo rezultatą. Jei praleidote mėnesines, tai galite pabandyti.

a. Užpildykite vonią šiltu vandeniu ir įpilkite garstyčių miltelių. Leiskite sau jame mirkyti apie 20 minučių.

b. Po 20 minučių nuplaukite save įprastu vandeniu. Idealiu atveju mėnesinės turėtų prasidėti per dvi dienas. Jei to nepadarysite, jūsų testo rezultatas bus teigiamas ir esate nėščia.

Q2. Ar galiu valgyti medaus garstyčių nėštumo metu??

Ans: Taip, tikrai gali. Mėgaukitės savo medaus garstyčių padažu savo mėgstamame sumuštinyje ar sub. Vėlgi, būkite atsargūs dėl priimtinos dozės.

Q3. Ar garstyčių aliejaus masažas naudingas nėščioms moterims?

Ans: Taip tai yra. Tai padės jiems atsipalaiduoti, o kartu ir raumenys atsipalaiduos. Garstyčių aliejų reikia šiek tiek pašildyti. Oda jausis švelni ir elastinga, išlaikys hidrataciją, ypač žiemą.